Agata Schindler: Maličká slzička

Foto: Agata Schindler:                  Maličká slzička

19. 1. 2017

Agata SCHINDLER: Maličká slzička / A Tiny Teardrop. Nacizmus a jeho ničivé dôsledky v životoch stredoeurópskych hudobníkov (1933 – 1945).

Hudobné centrum predstavuje novú knihu muzikologičky Agaty Schindler, ktorá je výsledkom vyše dvadsaťročného bádania v archívoch po celom svete.

Kniha prináša životné príbehy šiestich hudobníkov a tanečnice, pochádzajúcich z bývalého Československa, ľudí, ktorí milovali umenie, ale aj bojovali o svoj holý život. Niektorí z tých, čo sa vrátili z koncentračných táborov začali nový život, v ktorom sa im podarilo pretaviť desivé skúsenosti na silu pomáhajúcu zabudnúť. Iní sa však stiahli do ústrania, pretože všetku svoju životnú energiu minuli na boj o prežitie. Autorke sa podarilo dostať pod kožu každej z prezentovaných osobností a je na čitateľovi posúdiť, ako citlivo a s akým hlbokým humanizmom všetky tie príbehy píše. Kniha je poctou umelcom, ktorí čelili neopísateľnému poníženiu, nepredstaviteľnej bolesti a smrti, a to len preto, že boli židia. Vďaka tejto knihe môžu ich mená pretrvať v pamätiach budúcich generácií.

Dvojjazyčné, slovensko-anglické vydanie obsahuje reprodukcie dokumentov, fotografií a notových autografov, ktoré umocňujú silu autorkinej výpovede.

Objednať
« späť na zoznam Aktualizované: 07. 02. 2017