Prezentácia knihy Hudobný sprievodca po Bratislave

Foto: Prezentácia knihy Hudobný sprievodca po Bratislave

17. 3. 2017

Hudobné centrum v spolupráci s občianskym združením Bratislavské rožky a Univerzitnou knižnicou v Bratislave pozývajú na prezentáciu a krst knihy

Hudobný sprievodca po Bratislave / A Musical Guide to Bratislava / Musikführer Bratislava,

ktorá sa uskutoční 28. marca (utorok) 2017 o 18:00 hod. v Prednáškovej sále Univerzitnej knižnice na Ventúrskej 11 (suterén) v rámci prednáškového cyklu „Prechádzky starým Prešporkom“.

Autori knihy Zuzana Godárová a Ján Vyhnánek, aktívni sprievodcovia po Bratislave so zameraním na hudobné dianie, v krátkych prednáškach priblížia čriepky pútavej hudobnej minulosti nášho mesta, aby následne publikáciu predstavili v prítomnosti exkluzívnych hostí. Samotný krst nebude mať v rukách nik iný ako nestor bratislavských sprievodcov Zsolt Lehel. Ako príjemný bonus návštevníci určite ocenia hudobný sprievod v podaní výborných domácich interpretov. Svoje umenie predstavia huslistka Anežka Kara-Drmolová, gitarista Martin Krajčo a v neposlednom rade iba 8-ročný fenomenálny husľový talent, „prešporský Paganini“ Teo Gertler.

Publikácia v dvoch jazykový mutáciách (slovensko-anglickej, slovensko-nemeckej) ponúka domácim aj zahraničným záujemcom prehľad miest, osobností, súborov a udalostí súvisiacich s klasickou hudbou, ako aj s ďalšími hudobnými žánrami. Čitateľ sa môže vydať po stopách slávnych i menej známych osobností, ktoré v Bratislave pôsobili a pozdvihli jeho hudobnú úroveň alebo ho len krátko navštívili, čím sa zapísali do jeho dejín.

Vstup na podujatie je voľný.
« späť na zoznam Aktualizované: 10. 04. 2017