Wiener Jeunesse Orchester v Bratislave

Foto: Wiener Jeunesse Orchester v Bratislave

21. 8. 2014

Wiener Jeunesse Orchester v Bratislave

Štvrtok, 28. augusta 2014, 19:00 Reduta, Bratislava

 

Hommage à Richard Strauss a Béla Bartók

Dirigent: DANIEL MEYER

 

Koncert sa koná pod záštitou Rakúskeho kultúrneho fóra v Bratislave

Predpredaj vstupeniek: Tel. +421 2 52 93 33 21 | http://www.ticketportal.sk | info@ticketportal.sk

Richard Strauss:  Don Juan, symfonická báseň, op. 20 (1889)
Richard Strauss: 
Duett-Concertino pre klarinet, fagot, sláčikový orchester a harfu (1947)
Béla Bartók: 
Koncert pre orchester (1943)

Dirigent Daniel Meyer

Sólisti
Helmut Wiener, klarinet
Heidrun Wirth-Metzler, fagot

***********

Medzinárodne uznávaný a viacnásobne ocenený mládežnícky orchester Wiener Jeunesse Orchester (WJO) je garantom živej interpretácie a vynikajúcou dielňou talentov. V auguste 2014 bude WJO debutovať v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie v Bratislave. Program koncertu bude popri fulminantnom "Koncerte pre orchester" od Bélu Bartóka venovaný dvom vrcholným orchestrálnym dielam od jubijulúceho Richarda Straussa. Straussovou skoršou symfonickou básňou „Don Juan“, ktorá mala premiéru v roku 1889, a jedným z jeho posledných, v roku 1947 napísaným „Duett-Concertino pre klarinet, fagot, sláčikový orchester a harfu, si pripomenú mladí hudobníci 150. výročie narodenia jedného z najväčších skladateľov 19. a 20. storočia. Ako sólisti sa predstavia Helmut Wiener, sólový klarinetista dolnorakúskeho orchestra Tonkünstler a Heidrun Wirth-Metzler, sólová fagotistka orchestra Berner Symphonieorchester a bývalá členka WJO.
S napätím sa očakáva aj renomovaným ocenením Aspen Conducting Prize vyznamenaný americký dirigent Daniel Meyer, ktorý sa po prvýkrát postaví za dirigentský pult WJO. Najznámejšie zastávky jeho úspešnej kariéry zahŕňajú koncerty s Cleveland Orchestra, s orchestrom Asheville Lyric Opera, vystúpenie na Aspen Music Festival, ako aj koncerty s Pittsburgh Symphony Orchestra a Pittsburgh Symphony Youth Orchestra. Úspešné koncerty v Európe dirigoval Daniel Meyer počas svojho debutu s orchestrami Stuttgarter Staatsorchester a naposledy s Neue Philharmonie Westfalen. Debutový koncert Wiener Jeunesse Orchester v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie sa koná pod záštitou Rakúskeho kultúrneho fóra v Bratislave.  

Nenechajte si ujsť tento výnimočný koncertný večer naplnený mladistvou radosťou z muzicírovania!

Fotocredits: Daniel Meyer © Kristi Hedberg Wiener Jeunesse Orchester © Julia Wesely Richard Strauss (autor neznámy)

Ďalsie informácie: www.wjo.at

Link na biografie umelcov: www.wjo.at/index.php/konzerte/aktuelle-konzerte/226-august-2014-sommertournee.html *************************************************************************************************

 
« späť na zoznam Aktualizované: 22. 08. 2014