KONKURZ do Slovenského mládežníckeho orchestra

Foto: KONKURZ do Slovenského mládežníckeho orchestra

8. 9. 2015

KONKURZ DO SLOVENSKÉHO MLÁDEŽNÍCKEHO ORCHESTRA
do všetkých nástrojových skupín organizuje Hudobné centrum v stredu 23. septembra 2015 od 9.00 – 13.00 v Koncertnej sieni Eugena Suchoňa na Konzervatóriu v Bratislave, Tolstého 11.
Hudobné centrum pripravuje pilotný ročník projektu Slovenský mládežnícky orchester s ambíciou sústrediť najlepších mladých hudobníkov na Slovensku vo veku od 16 do 28 rokov a vytvoriť im podmienky na naštudovanie a verejné uvedenie koncertu na najvyššej možnej úrovni. Orchester povedie kórejský dirigent Chungki Min, ktorý je zároveň pedagógom na prestížnej Univerzite Mozarteum  v Salzburgu.

Prihlášky na konkurz (na stiahnutie) posielajte ich elektronicky na e-mailovú adresu slovenskymladeznickyorchester@hc.sk, a to najneskôr do 20. 9. 2015.

Informácie o repertoári konkurzu nájdete na stránke http://euyo.org.uk/orchestral-extracts, alebo si materiály môžete stiahnuť priamo TU, pričom z orchestrálnych partov určených pre konkrétne nástroje si na prehrávky môžete vybrať ľubovoľne a aj výber sólového partu je ľubovoľný.

Súčasťou podujatia bude i konferencia na tému „Mladý orchestrálny hudobník“, ktorá sa uskutoční 22. septembra 2015 o 9.00 v hoteli Falkensteiner a zavítajú na ňu i predstavitelia Mládežníckeho orchestra Európskej únie (EUYO), s ktorými Hudobné centrum už dlhodobo spolupracuje.
« späť na zoznam Aktualizované: 17. 09. 2015