Koncert Slovenského mládežníckeho orchestra

Foto: Koncert Slovenského mládežníckeho orchestra

30. 11. -0001

Pozývame Vás na koncert Slovenského mládežníckeho orchestra 6.8.2016 vo Veľkom koncertnom štúdiu Sro.

 

Hosťovanie Mládežníckeho orchestra Európskej únie ponúka tiež príležitosť pre vystúpenie Slovenského mládežníckeho orchestra, ktorého vznik podnietilo Hudobné centrum. Keďže v súčasnosti na Slovensku chýba riadne fungujúce národné mládežnícke teleso, táto udalosť sa stáva impulzom pre jeho vytvorenie, avšak zároveň s ambíciou koncepčného a systematického riešenia problematiky. Slovenský mládežnícky orchester uvedie na koncerte 7. 8. 2016 Suite miniature od Ľudovíta Rajtera. Okrem toho dostanú mladí hudobníci príležitosť predstaviť sa na samostatnom koncerte v sobotu 6. 8. 2016 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu, kde Rajterovu  Suite miniature doplnia Koncert pre husle a orchester e mol op. 64 Felixa Mendelssohna Bartholdyho a Symfónia č. 7 A dur op. 92 Ludwiga van Beethovena. Slovenský mládežnícky orchester povedie slovenský dirigent Martin Majkút, hudobný riaditeľ a šéfdirigent Rogue Valley Symphony Orchestra v americkom štáte Oregon, koncertným majstrom telesa bude Juraj Tomka, ako sólista sa predstaví vynikajúci Dalibor Karvay.

Mládežnícky orchester Európskej únie – European Union Youth Orchestra (EUYO) oslavuje svoje štyridsiate narodeniny veľkolepým koncertným turné. Práve vďaka nastávajúcemu predsedníctvu Slovenskej republiky v Rade Európskej únie začína séria koncertov pod názvom Capital Sounds práve v Bratislave. 

Orchester, pri zrode ktorého stál v roku 1976 maestro Claudio Abbado, sa predstaví počas najbližších mesiacov vo všetkých hlavných mestách členských štátov Európskej únie pod vedením svojho šéfdirigenta Vasilyho Petrenka. Bratislavský koncert sa uskutoční v nedeľu 7. 8. 2016 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu na Mýtnej 1 a v jeho podaní zaznejú Symfónia č. 1 D Dur Gustava Mahlera a Koncert pre dva klavíry KV 365 Wolfganga Amadea Mozarta vo fenomenálnom podaní sestier Katie a Marielle Labèqueových, ktoré vystupujú na tých naznámejších svetových pódiach a spolupracujú s mnohými súčasnými skladateľmi ako je Philip Glass, Thomas Adès,Luciano Berio a ďalší.

Obe podujatia sa uskutočnia v rámci bratislavského Kultúrneho leta a hradných slávností.

Vstupenky nájdete na sieti Ticketportal alebo pred koncertom na mieste konania.

Rezervácie sú možné na info@hc.sk.

 
« späť na zoznam Aktualizované: 07. 10. 2016