Pour les pianos – koncert francúzskej hudby pre dva klavíry

Foto: Pour les pianos – koncert francúzskej hudby pre dva klavíry

19. 2. 2017

Hudobná a tanečná fakulta VŠMU pozýva dňa 22. februára 2017 o 19.00 do Koncertnej siene DVORANA na ďalší originálny koncertný projekt Katedry klávesových nástrojov a cirkevnej hudby pod názvom POUR LES PIANOS.

Talentovaní študenti katedry predvedú to najlepšie z francúzskej tvorby pre dva klavíry od svetoznámych skladateľov Claude Debussy, Maurice Ravel, Camille Saint-Saëns, Darius Milhaud, Germaine Tailleferre, Francis Poulenc a Cécile Chaminade, ktorých tvorba je bázou nielen domáceho, ale aj svetového repertoáru pre dva klavíry.

Projekty Katedry klávesových nástrojov a cirkevnej hudby HTF VŠMU sa stali už dobrou tradíciou koncertnej sezóny Hudobnej a tanečnej fakulty VŠMU. Pour les pianos nadväzuje na mimoriadne úspešný projekt Four Hands for Rachmaninov (2016), ale aj na staršie projekty ako Piesňové soirée Dvořák – Schumann (2015) alebo 24 prelúdií Skrjabin – Šostakovič (2014).

Účinkujú študenti: Samuel Beznák, Monika Csibová, Tamás Fekete, Peter Nágel, Tamás Oláh, Jozef Remenár, Kristína Smetanová a Zuzana Vontorčíková.

 

 

Mediálna podpora: Francúzsky inštitút a časopis Hudobný život

Kontakt, predaj vstupeniek: Predaj vstupeniek hodinu pred koncertom vo foyer Koncertnej sieni DVORANA.

Rezervácie: info-htf@vsmu.sk Cena: 3 € / 1 € * (* zľavnená cena pre študentov a pedagógov VŠMU)

Vstupenky sú príspevkom na rozvoj koncertných priestorov HTF VŠMU.

 

Hudobná a tanečná fakulta VŠMU Zochova 1, 813 01 Bratislava

www.htf.vsmu.sk info-htf@vsmu.sk

Facebook: HTF VŠMU Projects
« späť na zoznam Aktualizované: 20. 03. 2017