Nepremeškajte!

Foto: Nepremeškajte!

4. 5. 2018

17. – 24. 6. 2018

Medzinárodný hudobný festival Pro musica nostra, ktorý sa uskutoční 17. – 24. 6. 2018 v Žilinskom kraji, vznikol z myšlienky založiť dlhodobú tradíciu prezentácie klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni s medzinárodnou účasťou a zároveň predstaviť publiku vybrané historické pamiatky regiónu ako netradičné koncertné priestory.

Hudobné centrum a občianske združenie Naša kultúra / Cultura nostra organizujú festival v spolupráci s vybranými mestami a obcami z regiónu Žilinského samosprávneho kraja. V priebehu ôsmich dní sa Gbeľany, Kotešová, Orlové, Čadca, Rajec, Trnové, Budatín a Bytča premenia na miesta, ktoré návštevníkom sprostredkujú hudobné umenie nielen prostredníctvom koncertov, ale i vďaka jedinečnému vizuálnemu zážitku z najkrajších historických pamiatok regiónu.

Prvý ročník festivalu svojou dramaturgiou a výberom účinkujúcich nadväzuje na 100. výročie založenia Československej republiky. V dramaturgii preto popri tvorbe velikánov ako Johann Sebastian Bach, Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Robert Schumann a i. zaznejú aj diela významných slovenských a českých autorov (Ján Levoslav Bella, Johann Sigismund Kusser, Antonín Dvořák, Bedřich Smetana a ď.).

Na festivale vystúpia poprední umelci domácej i zahraničnej hudobnej scény – Slovenský komorný orchester & Dalibor Karvay, Muchovo kvarteto & Filip Jaro, Štátny komorný orchester Žilina, Schola Gregoriana Pragensis, Brno Baroque Trio, Jana Sýkorová & Pavel Svoboda a ď.

Podujatie má veľký potenciál poskytnúť publiku priestor pre oživenie kultúrneho života v danom regióne a prispieť tak k celkovej propagácii historických miest regiónu horného Považia.

 

Predpredaj vstupeniek:

www.ticketportal.sk

Chateau Gbeľany: +421 904 420 420

Kaštieľ Orlové: +421 42 4459600

Dom kultúry Bytča: +421 41 5532486

a hodinu pred koncertom v mieste jeho konania * Na koncerty v Kotešovej, Čadci, Rajci, Trnovom je vstup voľný.

 

Kontakt:

Hudobné centrum, Michalská 10, 815 36 Bratislava

Web: www.hc.sk

E-mail: promusicanostra@gmail.com

 
« späť na zoznam Aktualizované: 19. 06. 2018