Medzinárodná Letná hudobná akadémia Kroměříž

Foto: Medzinárodná Letná hudobná akadémia Kroměříž

25. 5. 2018

Medzinárodnú Letnú hudobnú akadémiu Kroměříž inicioval dirigent Tomáš Netopil.
Na spoluprácu pozýva popredných interpretov klasickej hudby, ktorí z pozície lektorov odovzdávajú svoje skúsenosti nádejným mladým hudobníkom. Akadémia v malebnom Kroměříži, ktorej zázemie poskytujú Konzervatórium P. J. Vejvanovského a ZUŠ Kroměříž, je určená pre študentov konzervatórií, vysokých škôl a pre mladých umelcov. Ďalšie aktivity sa zameriavajú aj na žiakov ZUŠ.
Letná hudobná akadémia Kroměříž ponúka študentom okrem výnimočného umeleckého vedenia možnosť stretnutí a vymieňania skúseností aj s ďalšími hosťami, verejné koncerty a laureátom tiež účinkovanie s orchestrom filharmónie.
Pre širokú verejnosť je určený sprievodný program akadémie, poskytujúci stretnutia s hudbou formou koncertov, seminárov a iných projektov v mimoriadnych exteriéroch aj interiéroch historicky vzácneho mesta Kroměříž.
Akademie je zároveň prepojená s festivalom klasickej hudby Hudba v záhradách a zámku Kroměříž.
V roku 2018 sa Letná hudobná akadémia Kroměříž uskutoční 20. – 25. 8., a topre odbory hra na lesnom rohu a husliach. Tohtoročnými lektormi budú vynikajúci umelci – hornista a dirigent Radek Baborák a Josef Špaček, ktorý kariéru sólového huslistu kombinuje s postom koncertného majstra Českej filharmónie.
Podmienky na prihlásenie nájdete TU, pričom v najbližších dňoch bude vypísané druhé prihlasovacie kolo.
« späť na zoznam Aktualizované: 05. 06. 2018