Jakub Čižmarovič - Nedeľné matiné // 18.11.2018

Foto: Jakub Čižmarovič - Nedeľné matiné // 18.11.2018

12. 11. 2018

Klavirista Jakub Čižmarovič odohrá v nedeľu 18.11. o 10.30h v rámci cyklu Nedeľné matiné v Mirbachovom paláci sólový recitál.

Jakub sa hre na klavír začal venovať až ako 9-ročný. Študoval v Hannoveri - prof. Karl-Heinz Kämmerling, Kolíne nad Rýnom - prof. Pavel Gililov, Mozarteum Salzburg - prof. Jaques Rouvier. Momentálne sa venuje doktorandskému štúdiu na VŠMU pod vedením prof. Mariána Lapšanského.

Majstrovské kurzy absolvoval u osobností ako Lazar Berman, Eugen Indjić, Dimitri Bashkirov, Robert Levin, Andrea Bonatta, Vladimír Ashkenazy, Cyprien Katsaris či Zoltán Kocsis. Získal 1. ceny na súťažiach v Nemecku, Japonsku i Taliansku. Ako sólista vystúpil s viac ako tridsiatimi orchestrami v Európe, Ázii ako i so svetoznámym Chicago Symphony Orchestra v USA. Hosťoval na prestížnych festivaloch (Nemecko, Francúzsko, Holandsko, Belgicko, Japonsko i USA). Viackrát absolvoval koncertné turné v Ázii (Kórea, Čína, Japonsko) s orchestrom, ako aj so sólovými recitálmi.

Uskutočnil nahrávky pre nemecký rozhlas WDR. Vo Francúzsku mu vydali Live CD s dielami S. Prokofieva. Jeho debutový album Schumann/Liszt realizoval pre spoločnosť BMG - Arte Nova Classics. Pre slovenské vydavateľstvo Diskant nahral tri Mozartove klavírne koncerty.
« späť na zoznam Aktualizované: 10. 12. 2018