Sergej Tolstov - Nedeľné matiné // 25.11.2018

Foto: Sergej Tolstov - Nedeľné matiné // 25.11.2018

19. 11. 2018

V nedeľu 25.11.2018 o 10.30h v Mirbachovom paláci vystúpi operný spevák Sergej Tolstov. Klavírneho sprievodu sa zhostí Branko Ladič. Program koncertu je zostavený z vybraných diel skladateľov – A. S. Dargomyžskij, S. Rachmaninov a P. I. Čajkovskij.

SERGEJ TOLSTOV, rodák zo sibírskeho mesta Novokuzneck, absolvoval štúdium operného spevu na Konzervatóriu v Saratove a na prestížnej vysokej škole Konzervatórium Rimského-Korsakova v St. Peterburgu. Po skončení vysokej školy v St. Peterburgu odštartoval sólistickú dráhu v svetoznámom Mariinskom divadle. V rokoch 1994/95 pôsobil v Štátnej opere v Banskej Bystrici a od roku 1995 je sólistom Opery Slovenského národného divadla v Bratislave. Je laureátom viacerých medzinárodných speváckych súťaží (Karlove Vary 1989, Marseille 1993, finalista Medzinárodnej súťaže Luciana Pavarottiho vo Philadelphii). Ako hosť vystupoval na scénach a koncertných pódiách v Rusku, USA, Francúzsku, Nemecku, Rumunsku, Macedónsku, Španielsku a Česku a pravidelne spolupracuje so Slovenskou filharmóniou.

BRANKO LADIČ sa narodil v Michalovciach. Vyštudoval gymnázium, Konzervatórium v Košiciach (dirigovanie a klavír), VŠMU (dirigovanie). Zároveň bol poslucháčom na Univerzite Komenského (odbor Muzikológia), kde vyštudoval doktorandské štúdium a kde v súčasnosti pedagogicky pôsobí. So SND spolupracuje ako dirigent a korepetítor od roku 2007. Dirigoval inscenácie opery Lucrezia Borgia, Čarovnej flauty i detské predstavenie Nepredajme nevestu (na motívy opery Predaná nevesta). Podieľal sa na príprave inscenácií aj v zahraničí - Výlety pana Broučka (ND v Brne), Otello (ND v slovinskej Ľubľane), Tristan a Izolda (Opera v Lipsku). Ako klavirista spolupracuje s poprednými opernými sólistami (A. Kučerová, A. Kohútková, Ľ. Vargicová, M. Dvorský, P. Mikuláš a ď.), vystupoval v Anglicku, Rakúsku, Taliansku, Maďarsku, Srbsku, Maroku.  
« späť na zoznam Aktualizované: 10. 12. 2018