Koncert Spoločnosti Mariána Vargu

Foto: Koncert Spoločnosti Mariána Vargu

30. 11. -0001

Spoločnosť Mariána Vargu za uplynulý prvý rok svojej existencie realizovala a naštartovala viacero zaujímavých projektov.
Prvým podujatím bude výročný koncert “Marián Varga 70 + 2”, ktorý sa bude konať 26. januára v Skalici, rodnom meste Mariána Vargu. Ťažiskom tohto podujatia je stretnutie Mariánovho speváckeho súpútnika Pavla Hammela s Moyzesovým kvartetom. Tento vynikajúci komorný súbor sa Vargovej tvorbe venuje dlhodobo a ešte za jeho života s ním nahral dva CD tituly. Čo sa však zatiaľ nepodarilo, je interpretácia jeho piesňovej tvorby v komornom prevedení so spevákom Pavlom Hammelom. Vďaka tomuto projektu vznikne kolekcia Vargových piesní (dnes už súčasti nášho kultúrneho dedičstva) v takejto výnimočnej podobe. Aranžmány skladieb pripraví Vladislav Šarišský. Dramaturgickým zámerom každoročnej koncertnej prehliadky tvorby Mariána Vargu je aj rozširovanie jeho tvorby do medzinárodného kontextu. Spoločnosť to realizuje prostredníctvom účasti významných zahraničných interpretov. Tak ako bola hosťom minulého koncertu Iva Bittová z Českej republiky, v pripravovanom koncerte to bude jedna z najvýznamnejších mladých poľských klaviristiek a elektronických performeriek Joanna Duda. Koncert sa bude konať opäť v Mariánovom rodnom meste Skalica, v Jezuitskom kostole sv. Františka Xaverského v sobotu 26. januára 2019 o 19:00.

Okrem spomínaného koncertu spoločnosť pripravuje na jar 2019 turné "Cesty, ktoré nevedú do Ríma". Najväčším edičným projektom spoločnosti je rozsiahle súborné dielo “Marián Varga Collected Works I.” – limitovaná zberateľská edícia, box obsahujúci 15 zremastrovaných albumov, bonusy, rozsiahlu knihu s dosiaľ nepublikovanými materiálmi a fotografiami.

Kontakt: Lea Majerčáková, 0903 776 055, spolocnost.mariana.vargu@gmail.com
« späť na zoznam Aktualizované: 14. 01. 2019