PRO MUSICA NOSTRA SAROSSIENSI / 8.-14.6.2019

Foto: PRO MUSICA NOSTRA SAROSSIENSI / 8.-14.6.2019

31. 3. 2019

Medzinárodný festival klasickej hudby Pro musica nostra prichádza po druhýkrát do Prešovského kraja. Festival PRO MUSICA NOSTRA SAROSSIENSI, ktorý sa uskutoční v dňoch 8. - 14.6.2019, vznikol z myšlienky založiť dlhodobú tradíciu podujatia zameraného na prezentáciu klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni. Podujatie s medzinárodnou účasťou, ktoré organizuje Hudobné centrum v Bratislave v spolupráci s vybranými mestami a obcami regiónu Prešovského samosprávneho kraja zároveň predstaví publiku vybrané historické pamiatky ako netradičné koncertné priestory.

Na území Prešovského samosprávneho kraja sa nachádza 4000 kultúrnych, architektonických a prírodných pamiatok, čo je najviac zo všetkých krajov na celom Slovensku. V priebehu 7 dní sa Sabinov, Fričovce, Hanušovce nad Topľou, Fintice, Hermanovce, Petrovany a Prešov premenia na miesta, ktoré návštevníkom sprostredkujú hudobné umenie nielen prostredníctvom koncertov, ale i vďaka jedinečnému vizuálnemu zážitku z najkrajších historických pamiatok regiónu.

Program festivalu je pestrý a ponúka dramaturgiu zostavenú z diel významných slovenských i svetových skladateľov. Interpretmi jednotlivých koncertov sú výrazné osobnosti slovenského a zahraničného interpretačného umenia.

Podujatie je realizované pod záštitou predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského.

Program podujatia nájdete tu.
« späť na zoznam Aktualizované: 28. 05. 2019