ALLEGRETTO ŽILINA

8. 4. – 13. 4. 2019

BANNER : Allegretto Žilina

Bruno Philippe – inštrumentálny objav roka!

Foto: Bruno Philippe – inštrumentálny objav roka!

Fantastický violončelista Bruno Philippe (1993), absolvent prestížnych parížskych škôl - Conservatoire National de Région a Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris, Mozarteum Salzburg a Kronberg Academy vystúpi na festivale Allegretto Žilina 2019 s náročným programom zostaveným z diel Francisa Poulenca, Fryderyka Chopina a Sergeja V. Rachmaninova.

Ako mladý violončelista má na svojom konte rad ocenení: 1. cena na 3. Grand Prix a Cena za najlepší recitál na André Navarra  International Competition (2011), cena Prix Nicolas Firmenich de Violoncelle na Verbier Festival v Švajčiarsku (2014), 3. cena a Cena publika na International Competition of the ARD v Mníchove (2014), mimoriadna cena ako uznanie za vynikajúci interpretačný výkon na Grand Prix Emmanuel Feuermann v Berlíne (2014) i špeciálne ocenenie na International Tchaikovsky Competition (2015). V roku 2015 mu udelili ocenenie Révélation classique de l’Adami, o rok neskôr cenu Prix pour la musique nadácie Safran Foundation.

Za povšimnutie stojí aj jeho účasť na svetoznámej súťaži Queen Elisabeth Competition v Bruseli, ktorá už od roku 1937 pravidelne udeľuje mladým interpretom ceny v oblasti klasickej hudby. V roku 2017, kedy boli prvý krát v histórii udeľované ceny aj v kategórii hra na violončele sa Bruno Philippe stal laureátom súťaže.

Spolupracoval s poprednými orchestrami (Bayerischer Rundfunk, Münchener Kammerorchester, Orchestre Philarmonique de Monte Carlo, Orchestre National du Capitole v Toulouse) a účinkoval na rôznych festivalových podujatiach ako Festival Pablo Casals v Prades, Festival de Pâques v Aix-en-Provence, La Folle Journée de Nantes, Rheingau Musik Festival, Mecklenburg-Vorpommern Festival, La Roque d’Anthéron, Amsterdam Cello Biennale, Mozartfest Würzburg, Schwetzinger SWR-Festspiele, Rheingau Musik Festival a mnohých ďalších.

Violončelista sa môže pochváliť už niekoľkými vydanými CD titulmi, na ktorých spolupracoval o. i. aj s vynikajúcim klaviristom Tanguyom de Williencourtom. Práve v jeho sprievode odohrá aj svoj sólový recitál na festivale Allegretto Žilina v stredu 10.4.2019 o 19.00h (Dom umenia Fatra).

 

 

 

Aktualizované: 01. 04. 2019