Profil telesa

Foto: René & Downtown

René & Downtown

Členovia: René Lacko (gui, vm), Peter Dobrota (pf), Milan Golha (bgui), Peter Goruša (bat)
Bio

Bio


"Hendrix bol mojim Bohom, jeho štýl hry ma doslova fascinoval”, priznáva René Lacko. Dôkazom toho je, že v roku 1996 sa zúčastnil v Severnej Karolíne súťaže v interpretácií skladieb Jimiho Hendrixa, ktorú vyhlasuje každý rok Hendrixova rodina. Skončil v jednom zo semifinálových kôl a ako najlepší Európan na 2. mieste.

Okrem Hendrixa sú jeho vzormi napríklad Steve Ray Vaughan, B.B. King, Eric Clapton a iní bluesoví a bluesrockoví velikáni. Nezostal však iba v tieni svojich gitarových hrdinov, ale vykročil po vlastnej hudobnej ceste. Svoje umenie prezentuje na koncertoch v kluboch a festivaloch doma aj v zahraničí, kde vystupuje so svojou bluesrockovou kapelou DownTown. Za sebou má niekoľko CD. Najnovší štúdiový album Blind Man vyšiel vo februári 2013 a v apríli 2015 zverejnili výber live nahrávok pri príležitosti 20. výročia založenia kapely s názvom 20 Years Before.

Repertoár kapely René & Downtown tvoria vlastné skladby a tiež bluesové, rockové a rock&rollové cover verzie skladieb legendárnych predstaviteľov týchto žánrov. (zdroj: www.renelacko.com)

 Kontakt:
René Lacko, leader
Morovnianska cesta 21/15
972 51 Handlová

www.renelacko.com« späť na zoznam Aktualizované: 26. 10. 2016