Profil telesa

Foto: Žalman Brothers Band

Žalman Brothers Band

Členovia: Martin Výboch (gui, arm, vm), Marián Varga (gui), Peter Źalman (bgui), Erik Kriššák (bat)
Bio

Bio


Po odchode Mikiho Kadlečíka do Českej republiky skončila história bratislavskej legendy Hartus. Peter Žalman preto v roku 2001 založil novú skupinu s názvom Žalman Brothers Band, pomenovanú podľa slávnej južanskej skupiny Allman Brothers Band. V marci roku 2001 kapela vystúpila na Bratislavskom bluesovom festivale Livin' Blues. Tu sa Peter Žalman stmelil s dvomi hudobníkmi z bluesrockovej kapely Radio Louxemburg, gitaristom a spevákom Martinom Výbochom a bubeníkom Erikom Kriššákom. Spolu s gitaristom Silvestrom Sališom tak spoločne vytvorili novú zostavu Žalman Brothers Band.

Kapela sa vyprofilovala ako južanská a okrem prevzatých skladieb začala postupne tvoriť aj vlastné skladby v slovenčine. Po nahraní dema odišiel zo skupiny gitarista Silvester Sališ, ktorého nahradil Martin Varga. Okrem neho sa nakrátko na poste speváka predstavil aj Martin „Marta“ Zúrik.

Skupina v stabilnej zostave intenzívne koncertovala v bratislavských podnikoch, v Rakúsku, Česku a Poľsku. Žalman Brothers Band sa úspešne prezentovali na českých festivaloch južanského rocku na Mlejně a v Otrokoviciach (Stetson and Bourbon).

V roku 2003 nahrali Track 1, kde sa prezentovali hlavne vlastnými skladbami a v tom istom roku prispeli na sampler Bluesrocková spoločnosť no.4, ktorý vyšiel pod hlavičkou Slovenskej bluesovej spoločnosti v decembri 2003. V rokoch 2007-2008 sa skupine podarilo vyprodukovať niekoľko nahrávok z festivalu Stetson and Bourbon, zo skúšobne a z koncertu vo Frankie Rock Clube v Nitre, ich zvuková kvalita však nebola najlepšia. Dňa 12. 5. 2010 vystúpila kapela v podniku Stará Pekárna v Brne, kde sa jej podarilo nahrať a následne pripraviť ďalšie, vlastným nákladom vydané CD - Live in Stará Pekárna.

Začiatkom roku 2015 kapela sfinalizovala nahrávky na nový album Som, kto som.Kontakt:
Peter Žalman
e-mail: peterzalman@centrum.sk

www.zbb.sk« späť na zoznam Aktualizované: 02. 03. 2017