Profil telesa

Foto: Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band

Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band

Členovia: Matúš Jakabčic (gui), Miroslav Poprádi (sxa, cl), Rostislav Fraš (sxa, sxt, sxs, fl), Ondřej Štveráček (sxt), Radek Zapadlo (sxa, sxt, cl), Martin Uherek (sxt), Erik Rothenstein (sxbr), Ondrej Juraši (tr), Adám Gráf (tr, fc), Rastislav Suchan (tr, fc), Ľubomír Kamenský (tr, fc), Lukáš Oravec (tr, fc), Tibor Ďuriak (tr, fc), Petr Hnětkovský (tn), Branislav Belorid (tn), Bohumil Bydžovský (tn), Jozef Voroš (tn), Štěpán Janoušek (tn), Přemysl Tomšíček (tn), Jan Jirucha (tn), Michal Motýľ (tn), Luboš Šrámek (pf), Štefan 'Pišta' Bartuš (cb), Tomáš Baroš (cb), Peter Korman (cb), Marián Ševčík (bat), Peter Solárik (bat)
Bio

Bio


Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band sa po prvýkrát verejnosti predstavil v roku 2004 na festivale v Přerove. V roku 2005 (ešte pod názvom Československý Big Band M. Jakabčica) účinkoval na festivaloch Jazzfest Brno, Jazz Goes To Town (Hradec Králové), Jazz For Sale (Košice) či Pet Jazz (Bratislava). V roku 2006 bigband participoval na jazzovom festivale a workshope v Prešove spolu so saxofonistom svetového formátu Harry Sokalom v Divadle Aréna v Bratislave a v ORF Radiokulturhaus vo Viedni.

V roku 2007 účinkoval bigband na hudobných festivaloch v Šahách a v Leviciach. Nasledoval koncert Slovensko – Maďarsko: Umenie kultúrnej komunikácie, usporiadaný Americkým veľvyslanectvom na Slovensku. V októbri 2007 vydal Rakúsky rozhlas (ORF) CD Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band featuring Harry Sokal. Krst CD s koncertom sa uskutočnil v Divadle Aréna v januári 2008. V roku 2008 nasledovali koncerty na festivaloch: Jazzalive v Martine, Bohemia Jazz Fest v Prahe, Domažliciach a v Českých Budějoviciach, na CZ-SK Jazz Weekend v Hodoníne a v Uherskom Hradišti, na Jazz pod Hradom v Trenčíne, na samostatnom koncerte v Dome umenia Fatra v Žiline a na 25. Československom Jazzovom Festivale v Přerove. V októbri 2008 sa bigband predstavil na Pražskom hrade. Záznam z koncertu vyšiel na CD nosiči v rámci edície Jazz na Hradě. V januári 2009 odohral spolu so sólistami Sigi Finkelom a Bercom Baloghom v koncertnej sále Slovenskej filharmónie Novoročný koncert. Bigband v roku 2009 účinkoval na festivaloch v Piešťanoch, na festivale Viva Musica v Bratislave, na podujatí Jazz Goes To Town v Hradci Králové a Jazzfestival Novi Sad. Koncert v klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom je rovnako zaznamenaný na DVD.

Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band sa skladá z popredných jazzových hudobníkov z Čiech a Slovenska. Ťažiskom repertoáru sú skladby M. Jakabčica a jeho autorské aranžmány jazzových štandardov. Orchester má v repertoári aj Ellingtonovu/Strayhornovu The Nutcracker Suite – Ellingtonovo a Strayhornovo spracovanie Čajkovského Luskáčika.


Diskografia

 • Foto: Matúš Jakabčic CZ/SK Big Band featuring Harry Sokal MATÚŠ JAKABČIC CZ/SK BIG BAND FEATURING HARRY SOKAL
  2007 CD – ORF (ORF-CD 3005)

  1. 1.4.E.M.
  2. 269 Sumner St.
  3. Suite: No Name Extension
  4. Modal 2
  5. Another Waltz...
  6. Harlekin Tango
  7. Light and Easy
  8. What a Wonderful World
  9. Someday My Prince Will Come

  Live from RadioKulturhaus, 15.11.2006 Wien
  ORF Austria / Music Centre Slovakia 2007
  1. :
   Matúš Jakabčic (gui), Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band, Hary Sokal (sax, sxs), Radovan Tariška (sxa, cl), Rostislav Fraš (sxa, fl), Štěpán Markovič (sxt), Milo Suchomel (sat, sxs, cl), Pavel Pivovarči (sxbr), Václav Týfa (tr, fc), Juraj Bartoš (tr, fc), Ondrej Juraši (tr), František Tomšíček (tp, fc), Přemysl Tomšíček (tn), František Karnok (tn), Svatopluk Košvanec (tn), Michal Motýľ (tnb), Luboš Šrámek (pf), Tomáš Baroš (cb), Marián Ševčík (bat)

Kontakt:
Matúš Jakabčic, umelecký vedúci
Gorazdova 29
811 04 Bratislava 1« späť na zoznam Aktualizované: 06. 11. 2015