Profil telesa

Foto: Blue Time

Blue Time

Členovia: Vladimír Trefný (gui, vm, arm), Branislav Hornung (gui, vm, arm), Juraj "Dubák" Dubovec (bgui, vm), Roman "Foxo" Liška (bat, vm)
Bio

Bio


Žilinská skupina Blue Time je od svojho vzniku v roku 2007 predstaviteľom tradičného poňatia originálnych bluesových a blues-rockových hitov posledných desaťročí minulého storočia. V repertoári kapely je okolo 80 skladieb takých velikánov bluesovej a rockovej hudby ako sú Eric Clapton, Bob Dylan, B.B. King, J. J. Cale, Jimi Hendrix, Billy Miles, Peter Green, Cream, Willie Dixon, Jimmie Cox ale aj Rolling Stones, Deep Purple, Thin Lizzy, Bruce Springsteen, AC/DC, Pink Floyd, Beatles či Led Zeppelin.

Lídrom skupiny je gitarista, spevák a hráč na ústnu harmoniku Vlado Trefný. Sprievodné gitary, ústnu harmoniku a príležitostné klávesy či perkusie obsluhuje spevák Braňo Hornung. O rytmickú sekciu sa starajú Juraj "Dubák" Dubovec a bubeník Roman "Foxo" Liška, ktorý sa čoraz častejšie prejavuje aj ako spevák.

Blue Time odohral koncert na úvodnom ročníku festivalu Blues Night Žilina, ktorý sa konal v novembri 2014 v Mestskom divadle Žilina. 
« späť na zoznam Aktualizované: 24. 03. 2017