Hudobné udalosti

Kalendárium
Kalendár koncertov
Pridajte vaše podujatie

Pohoda Festival 2019

Multikultúrny open air festival.

Typ:
Festivaly
Žáner:
viacžánrové
Kedy:
11. – 13. júla 2019
Kde:
Letisko
Trenčín, okres Trenčín, Trenčiansky kraj
Ročník:
22
Web:
www.pohodafestival.sk
Ďalšie informácie:
Pohoda je umelecký festival, na ktorom sa alternatíva, indie, elektronika, world music a punk stretávajú s klasikou; spolu s literatúrou, tancom, vizuálnym umením, filmom a divadlom.
Festival vytvára jedinečný priestor na stretnutie rôznych kultúr a pohľadov na svet, je oslavou slobody a tolerancie.
Pohoda sa koná vždy druhý júlový víkend v Trenčíne. Areálom festivalu je bývalé vojenské letisko v údolí rieky Váh, obkolesené tromi pohoriami Západných Karpát. Z hľadiska logistiky i komfortu návštevníkov ide o ideálny, veľkoryso riešený priestor s limitovanou kapacitou 30 000 návštevníkov. Zabudnite na rady v stánkoch s jedlom, či na záchodoch, prehustené stanové tábory a pomalé presuny v dave – kapacita je stanovená tak, aby bol festival útulný a vzdušný, aby zodpovedal svojmu názvu. Pohodu založili Michal Kaščák a Mário Michna v roku 1997.
Vznikla ako stretnutie priateľov na futbalovom ihrisku v Trenčíne. Na prvom ročníku hralo osem skupín na jednom pódiu. V roku 1998 sa festival prvýkrát sťahoval do areálu Pod Sokolicami, pribudla tanečná scéna a prvýkrát boli zastúpené aj neziskovky. V roku 1999 sa Pohoda stala dvojdňovým festivalom. V roku 2000 sa festival rozšíril aj na trenčianske výstavisko, počet scén sa zvýšil na šesť, pribudla literatúra a vážna hudba. Od roku 2004 sa festival koná na trenčianskom letisku.
Usporiadatelia:
Pohoda Festival, s. r. o.
Michal Kaščák


« späť na zoznam Aktualizované: 11. 12. 2018