Naše projekty

Sviatok hudby

Foto: Sviatok hudby

Sviatok hudby na Slovensku iniciovalo Hudobné centrum na základe inšpirácie medzinárodne etablovaného Fête de la Musique, ktorý bol po prvýkrát vyhlásený vo Francúzsku v roku 1982. Venovaný je živým hudobným vystúpeniam a ponúka príležitosť uvádzať v tradičných aj netradičných priestoroch či na uliciach hudobné programy všetkých žánrov v podaní profesionálnych, poloprofesionálnych i amatérskych hudobníkov. Cieľom podujatia je zjednotenie miest a krajín v jednom veľkom hudobnom podujatí európskeho rozmeru.

K podujatiu sa môžu pripojiť organizátori hudobných udalostí rozličných štýlov či žánrov, ako aj samotní interpreti. Hoci prvoradým kritériom zostáva kvalita, vítaná je účasť amatérskych, poloprofesionálnych či profesionálnych zoskupení, telies i hudobníkov-jednotlivcov.

Sviatok hudby nadväzuje na doterajšiu Noc hudby, ktorú Hudobné centrum pripravovalo od roku 2012 každý tretí júnový piatok. Vzhľadom na skutočnosť, že 21. jún je celosvetovo uznávaný dátum Fête de la Musique, pripájame sa k nemu tiež práve v tento deň.

V Bratislave bude Sviatok hudby v tomto roku prebiehať dopoludnia od 10.00 h do 12.40 h na nádvorí Zichyho paláca na Ventúrskej ul. a v popoludňajších hodinách od 16.00 h priamo na Hlavnom námestí a je súčasťou Kultúrneho leta a hradných slávností 2019.

Usporiadateľom je Hudobné centrum v spolupráci s mestskou časťou Bratislava-Staré Mesto a s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom.

PREHĽAD PODUJATÍ 2019

Kontakt: sviatokhudby@hc.sk, 02/20 470 210

 

             

 

 

Aktualizované: 24. 02. 2020