Naše projekty

Sviatok hudby

Foto: Sviatok hudby

Sviatok hudby iniciovalo Hudobné centrum na základe inšpirácie medzinárodne etablovaného Fête de la Musique, ktorý bol po prvýkrát vyhlásený vo Francúzsku v roku 1982. K podujatiu sa môžu pripojiť organizátori kultúrnych udalostí rozličných štýlov či žánrov, ako aj samotní interpreti. Hoci prvoradým kritériom zostáva kvalita, vítaná je účasť amatérskych, poloprofesionálnych či profesionálnych zoskupení, telies i hudobníkov-jednotlivcov.

Sviatok hudby nadväzuje na doterajšiu Noc hudby, ktorú Hudobné centrum pripravovalo od roku 2012 každý tretí júnový piatok. Vzhľadom na skutočnosť, že 21. jún je celosvetovo uznávaný dátum Fête de la Musique, od aktuálneho ročníka sme si tiež zaumienili usporadúvať podujatie práve v tento deň.

Ak vás naša idea zaujala, neváhajte, prispejte 21. júna 2018 k medzinárodnej oslave hudby, prineste tóny aj na netradičné miesta a pripojte sa k nám so svojimi festivalmi, koncertmi, workshopmi pre deti a mládež či inými hudobnými aktivitami. Podujatia budeme postupne aktualizovať na našej webovej stránke.

PODUJATIA 2018

 

Kontakt: eva.plankovahc.sk, 02/20 470 210

 

 

 

Aktualizované: 21. 09. 2018