Naše projekty

Sviatok hudby

Foto: Sviatok hudby

Sviatok hudby na Slovensku iniciovalo Hudobné centrum na základe inšpirácie medzinárodne etablovaného Fête de la Musique, ktorý bol po prvýkrát vyhlásený vo Francúzsku v roku 1982. Venovaný je živým hudobným vystúpeniam a ponúka príležitosť uvádzať v tradičných aj netradičných priestoroch či na uliciach hudobné programy všetkých žánrov v podaní profesionálnych, poloprofesionálnych i amatérskych hudobníkov. Cieľom podujatia je zjednotenie miest a krajín v jednom veľkom hudobnom podujatí európskeho rozmeru.

K podujatiu sa môžu pripojiť organizátori hudobných udalostí rozličných štýlov či žánrov, ako aj samotní interpreti. Hoci prvoradým kritériom zostáva kvalita, vítaná je účasť amatérskych, poloprofesionálnych či profesionálnych zoskupení, telies i hudobníkov-jednotlivcov.

Sviatok hudby nadväzuje na doterajšiu Noc hudby, ktorú Hudobné centrum pripravovalo od roku 2012 každý tretí júnový piatok. Vzhľadom na skutočnosť, že 21. jún je celosvetovo uznávaný dátum Fête de la Musique, pripájame sa k nemu tiež práve v tento deň.

Ak vás idea Sviatku hudby zaujala, neváhajte, pridajte sa 21. júna 2019 k medzinárodnej oslave hudby, prineste tóny aj na netradičné miesta a pripojte sa k nám so svojimi festivalmi, koncertmi, workshopmi pre deti a mládež či inými hudobnými aktivitami. Podujatia budeme postupne aktualizovať na našej webovej stránke.

Kontakt: sviatokhudby@hc.sk, 02/20 470 210

 

 

 

Aktualizované: 09. 10. 2018