Profil osobnosti

Foto: Igor Bázlik Zdroj: Archív HC

Igor Bázlik

5. 12. 1941 Banská Bystrica

vážna hudba, scénická a filmová hudba, jazz
skladba, aranžovanie, klávesové nástroje, dirigovanie

Bio

Bio

1958 – 1962
Konzervatórium v Bratislave (klavír – Pavla Pokojná, kompozícia – Miloslav Kořínek, Andrej Očenáš, dirigovanie – Kornel Schimpl)
1962 – 1966
VŠMU v Bratislave (kompozícia – Alexander Moyzes, klavír – Rudolf Macudziński)
1966 – 1969
hudobný redaktor Čs. rozhlasu v Bratislave
1969 – 1978
hudobný režisér Čs. rozhlasu v Bratislave
od 1979
v slobodnom povolaní ako skladateľ, aranžér, dirigent, hráč na klávesových nástrojoch a pedagóg hudobno-dramatického odboru Konzervatória v Bratislave
od 2001
spolupráca s Monikou Stanislavovou (ako Duo Evergreens)

"Vo svojej tvorbe inklinoval spočiatku k javiskovej tvorbe, filmu a neskôr sa prezentoval veľkým počtom piesňovej tvorby a skladbami s rôznymi netradičnými formami a obsadením. Vo svojej tvorbe sa prejavuje ako pohotový skladateľ hudby rôznych žánrov a foriem, najmä tam, kde môže uplatniť prvky populárnej hudby, džezu, beatu ako aj ľudovej hudby."

(JURÍK, Marián: Igor Bázlik. In: 100 slovenských skladateľov. Ed. Marián Jurík, Peter Zagar. Bratislava : Národné hudobné centrum, 1998, s. 27.)

Diela

  • opera
  • Krém

    Satirická rozhlasová opera
    1983 TEXT: Tomáš Janovic, Peter Petiška
  • Polepetko

    Rozprávková opera pre deti v 2 dejstvách
    2003 TEXT: Ján Štrasser, Peter Stoličný
    POSTAVY: Polepetko, Pletana, Zubadlo, Kráľ, Matej, Mamka, Šéfkuchár, Radca, Prvý zbrojnoš, Druhý zbrojnoš, Kuchtíci
  • muzikál
  • Husári

    Hudobná komédia v dvoch dejstvách
    1971 TEXT: Ivan Krajíček, podľa Pierra-Aristida Bréala
    POSTAVY: Jozef Lippi, Lippiová, Pietro, Elisa, Cosima, Le Gouce, Flicot, Kapitán, Rafaello Visenti, Baglionová, Carotti, Giacommo, Zapisovateľ, Prvá dcéra, Druhá dcéra, Vnučka, Angello, Rudolfo, Jezuita
  • Dobrodružstvo pri obžinkoch

    Ľudová spevohra v dvoch častiach
    1974 TEXT: Bedřich Kramosil, podľa Jána Palárika
    POSTAVY: Krčmár Wiskopf, Gretchen, Jolanka/Ďzejn/Grófka Eržika Hrabovská, Eva/Bridžit/Miluša, Orieška/Učiteľ, Karolko/Pišta husár, Paľo/Riaditeľov šofér/Lajoš Kostroviczky, Ondro Valach/Inžinier Rohoň, Matej/Úradník Suchaj, Jano, Tomáš, Mara, Zuza, Kata
  • Plné vrecká peňazí

    Hudobná komédia podľa tragikomédie Jána Soloviča "Žobrácke dobrodružstvo"
    1975 TEXT: Milan Lasica a Július Satinský, podľa Jána Soloviča
    POSTAVY: Gejza Galiba, Gabi, Alfréd Cicák, Mrenica, Pivonka, Plná, Ignác, Stázka
  • Veselica

    Hudobná komédia v dvoch častiach
    1977–1978 TEXT: Vincent Šikula
    POSTAVY: Predseda, Dedo Hulík, Vinco Hulík, Marta, Irenka, Koso, Stipula, Irma, Béla, Ohyzda, Joja, Lajo, Mariša, Stipulová, Mrnčo
  • iné javiskové
  • Belasé ráno chráň!

    Tanečno-spevácke pásmo (spoluautor Milan Novák)
    1981
  • orchester
  • Carpe diem

    Malá predohra pre symfonický orchester
    2008 8'
    OBSADENIE: orch
  • symfonický orchester
  • Symfonietta

    1966 OBSADENIE: orch
  • Musica slovaca

    1973 OBSADENIE: orch
  • Smútočný pochod

    1977 VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: orch/pf
  • Svadobný pochod

    1977 VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: orch/pf
  • komorný orchester
  • Hudba

    pre sláčikový orchester
    1965 OBSADENIE: archi
  • dychový orchester
  • Tým, ktorí nespia

    1977 OBSADENIE: orch
  • sólový hlas (hlasy) a orchester
  • Je vaše

    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    OBSADENIE: v, orch
  • Uspávanka

    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    OBSADENIE: v, orch
  • Zázrak

    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    OBSADENIE: v, orch
  • sólový hlas (hlasy), zbor a orchester
  • Prvá jarná nedeľa

    1978 TEXT: Ján Štrasser
    OBSADENIE: br, CMa, orch
  • Tri žalmy

    1995 TEXT: Milan Rúfus podľa Biblie
    OBSADENIE: t, b, CM, orch
  • Príď, Duchu Svätý

    Kantáta pre sóla, detský zbor a komorný orchester
    1996 30'
    TEXT: bibl., Milan Kraus, Martin Luther
    OBSADENIE: s, a, t, b, spk, CB, orch
  • zbor a orchester
  • Čierny úsmev

    1977 TEXT: Alojz Čobej
    OBSADENIE: CMa, orch
  • Baránky a vlky

    Štyri malé rozprávky pre detský zbor a symfonický orchester
    1982 OBSADENIE: CB, orch
  • Modlitbičky

    1995 TEXT: Milan Rúfus
    OBSADENIE: CB, orch
  • sólový nástroj
  • Tri minútové skladbičky

    pre sólové violončelo
    1993 VYDAVATEĽ: Hudobný fond
    OBSADENIE: vc
  • klavír a klavír 4-ručne
  • Dve skladby

    pre klavír
    1966 OBSADENIE: pf
  • Dve prelúdiá

    pre klavír
    1967 OBSADENIE: pf
  • Svadobné fanfáry

    1977 VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: pf
  • Esbéčková miniatúra

    2006 3' 05''
    VYDAVATEĽ: Slovak Music Bridge
    OBSADENIE: pf
  • dva nástroje
  • Päť skladieb pre flautu a klavír

    1966 VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond, Hudobný fond
    OBSADENIE: fl, pf
  • Štyri bagately

    pre klarinet a klavír
    1997 VYDAVATEĽ: Hudobný fond
    OBSADENIE: cl, pf
  • Radostná nálada

    2007 6'
    OBSADENIE: fl, pf
  • Tri skladby pre gitaru a klavír

    2009 9'
    OBSADENIE: gui, pf
  • tri nástroje
  • Trio

    pre flautu, klarinet a fagot
    1964 OBSADENIE: fl, cl, fg
  • Trio

    pre husle, violu a violončelo
    1965 OBSADENIE: vn, vl, vc
  • Prelúdium a fúga

    pre flautu, klarinet a fagot
    1969 OBSADENIE: fl, cl, fg
  • Dve skladby pre trio

    2007 12'
    OBSADENIE: cl, vc, pf
  • sláčikové kvarteto
  • Štyri črty

    pre sláčikové kvarteto
    1969 OBSADENIE: 2vn, vl, vc
  • osem nástrojov
  • Štúdie

    pre osem plechových nástrojov
    1983 OBSADENIE: ens
  • Štyri kusy pre dychové okteto

    1991 OBSADENIE: 2ob, 2cl, 2fg, 2cr
  • sólový hlas (hlasy) s klavírom
  • Tri piesne

    pre bas a klavír
    2008 10'
    TEXT: E. Ondrejička
    OBSADENIE: b, pf
  • hudobné divadlo
  • Arthur Miller: Smrť obchodného cestujúceho

    1991 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • hudba pre divadlo
  • Domov

  • Keď mi je smutno

  • Federico García Lorca: Ako sa v sade Perlimplín do Belisy zaľúbil

    1963 RÉŽIA: Peter Debnár
  • Len tak

    Poetický nekabaret
    1964 RÉŽIA: Igor Lembovič
  • Malý opršaný príbeh

    1965
  • Max Frisch: Andorra

    1965 RÉŽIA: Bohuš Zvrškovec
  • Tirso de Molina: Don Gil

    1965 RÉŽIA: Karol L. Zachar
  • Zem pod nohami

    Pásmo poézie
    1965 RÉŽIA: Peter Jezný
  • Benátčanka

    1966 RÉŽIA: Peter Jezný
  • Lope de Vega: Učiteľ tanca

    1966 RÉŽIA: Karol L. Zachar
  • Pierre-Aristide Bréal: Husári

    1966 RÉŽIA: Karol L. Zachar
  • Skutočné-neskutočné mesto

    Koláž proti smrti z diela Vladimíra Reisla, Štefana Žáryho, Rudolfa Fabryho a Ivana Kupca
    1966 RÉŽIA: Tibor Rakovský
  • Alejandro Casona: Pani úsvitu

    1967 RÉŽIA: Peter Jezný
  • Jean-Paul Sartre: Špinavé ruky

    1968 RÉŽIA: Peter Mikulík
  • Stefan Lazarov Kostov: Golemanov

    1968 RÉŽIA: Rumen Surdžijski
  • Alfred de Musset: S láskou sa neradno zahrávať

    1969 RÉŽIA: Peter Jezný
  • Alfred Jarry: Kráľ Ubu

    1969 RÉŽIA: Stanislav Párnický
  • Jan Wilkowski: Macko Ťapko

    1970 RÉŽIA: Vladimír Predmerský
  • Michail Jurievič Lermontov: Maškaráda

    1970 RÉŽIA: Tibor Rakovský
  • Leonid Leonov: Zlatý koč

    1972 RÉŽIA: Ľubomír Vajdička
  • George Farquhar: Gavalieri

    1973 RÉŽIA: Peter Mikulík
  • Jozef Mokoš, podľa rovnomenného námetu anonymného autora commedie dell arte: Verná nevera

    1984 RÉŽIA: Juraj Svoboda
  • Ján Papp: Kára plná bolesti

    1985 RÉŽIA: Juraj Svoboda
  • Jurij Lakovlev: Chyťte leva!

    1986 RÉŽIA: Ján Hižnay
  • Ján Palárik: Samozvanec

    1988 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Ljubomir Simović: Šopalovičovo kočovné divadlo

    1988 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Fiodor Michajlovič Dostojevskij: Besi

    1990 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Joseph Kesselring: Dom plný mŕtvol

    1990 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Ben Jonson: Lišiak Volpone

    1991 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Ivan Bukovčan: Kým kohút nezaspieva

    1994 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Coline Serreauová: Zajac zajac

    1995 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • José Luis Alonso de Santos: Stretneme sa na Havaji

    1995 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Július Barč-Ivan: Neznámy

    1995 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Jean Anouilh: Becket alebo božia česť

    1996 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Pavel Kohout: Úbohý vrah

    1997 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • James Goldman: Lev v zime

    1998 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Ján Hudec: Marcus Aurelius pri Hrone

    1998 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Ken Kesey/Dale Wasserman: Prelet nad kukučkiným hniezdom

    1998 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Arthur Miller: Cena

    2000 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Ján Palárik: Inkognito

    2000 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • István Örkény: Rodina Tótovcov

    2001 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Robert Bolt: Človek pre všetky časy

    2001 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Tennessee Williams: Mačka na horúcej plechovej streche

    2002 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Dušan Kovačević: Doktor Šuster

    2003 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Tom Stoppard: Konečne slobodný!

    2003 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • úpravy folklóru
  • A nevieš ty, mladý pán

  • Buvički, buvički…

  • Dve piesne z Gemera

    OBSADENIE: folkb
  • Dve slovenské ľudové piesne

  • Ej, k horám, chlapci

  • Hej, pofukuj, povievaj

  • Hoja Ďunďa, hoja

  • Hore slnko, hore

  • Idem, idem

  • Keď pôjdem z Pazova

  • O Jáne, o Jáne

  • Oravienka

  • Orie Janík, orie

  • Ovečke, barany

  • Pijú, chlapci, pijú

  • She - yibane best migdach, Kolha - olam gesher

  • Slniečko sa níži…

  • Súdzili sa

  • Svíc mi, jasný mjesíčku

  • Šiel Janíčko za Aničkou

  • Tri ľudové piesne

  • Vodu, vodu

  • Vychodí slniečko

  • Zapískaj, píšťalôčka

  • Zimné rozprávky

  • Východoslovenský šorový tanec z Vernára

    1965
  • Zapadaj slniečko

    1978
  • Nôty moje, nôty

    Koncertná skladba na ľudové motívy zo stredného Slovenska
    1979 4' 45''
    OBSADENIE: fu, folkb
  • Piesne z Vrbového

    1979
  • inštrumentálne úpravy folklóru
  • Čo to vtáča šteboce

    1972 OBSADENIE: fsch, folkb
  • Horou, chlapci, horou

    1978 OBSADENIE: fsch, folkb
  • Po myjavsky

    1987 OBSADENIE: folkb
  • vokálno-inštrumentálne úpravy folklóru
  • Štyri slovenské ľudové piesne

    OBSADENIE: CB, pf
  • Nechceu som v Pazove vojakom byti

    1971 OBSADENIE: b, folkb
  • Pri páračkách

    Tri ľudové piesne pre miešaný zbor a orchester
    1973 OBSADENIE: CM, orch
  • Terchovské piesne

    pre sóla, zbor a orchester
    1978 OBSADENIE: vv, CM, orch
  • Hej, zaspievalo vtáča

    1979 3' 38''
    OBSADENIE: v, folkn
  • Môže vám mať moja

    Svadobné piesne z Liptovských Sliačov
    1980 OBSADENIE: v, folkb
  • Usniže mi, usni

    Uspávanka z Liptovských Sliačov
    1980 OBSADENIE: v, folkb
  • Už k nám prišla zima

    1982 OBSADENIE: v, CMa, folkb
  • Tri piesne zo západného Slovenska

    pre tenor, barytón a orchester
    1983 OBSADENIE: t, br, orch
  • Svieti mesiac – Jahoda, jahoda

    1984 OBSADENIE: v, folkb
  • Na zelenom grúni

    1985 4' 09''
    OBSADENIE: v, folkb
  • Čie sa to ovečky

    1986 OBSADENIE: v, folkb
  • Večer je, je večer

    1986 OBSADENIE: v, folkb
  • Nesiem vám noviny

    Vianočné koledy z Liptova
    1988 6' 40''
    OBSADENIE: v, folkb
  • Ponické spevy

    Tri ľudové piesne pre ženský zbor a orchester ľudových nástrojov
    1998 VYDAVATEĽ: Hudobný fond
    OBSADENIE: CF, folkb
  • Mak

    Ženská tanečná hra z Gemera
    2006 OBSADENIE: 3v, folkb
  • úpravy folklóru pre zbor a cappella
  • Tri slovenské ľudové piesne

    pre miešaný zbor a cappella
    1967 VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: CM
  • Na priadkach

    1978 OBSADENIE: CF
  • miešaný zbor
  • Otvor sa brána do nového rána

    Slávnostná pieseň pre miešaný zbor a cappella
    1974 TEXT: Andrej Chudoba
    OBSADENIE: CM
  • Domovina naša

    pre miešaný zbor a cappella
    1975 TEXT: Gustáv Hupka
    VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: CM
  • Svetlá nad zemou

    Malá kantáta pre miešaný zbor
    1975 TEXT: Kamil Peteraj
    VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: CM
  • Svadobná pieseň

    pre miešaný zbor a cappella
    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: CM
  • Sny detí

    1978 TEXT: Ján Štrasser
    OBSADENIE: CM
  • Zem

    Miešaný zbor a cappella
    1978 TEXT: Ján Štrasser
    OBSADENIE: CM
  • Dva miešané zbory

    1979 TEXT: Marián Kováčik
    VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: CM
  • Čudská pieseň

    pre miešaný zbor
    1980 TEXT: Alojz Čobej
    OBSADENIE: CM
  • Naše mesto

    Cyklus troch miešaných zborov a cappella
    1981 TEXT: Ľubomír Feldek, Marián Kováčik
    VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: CM
  • Pieseň pre šťastie

    Miešaný zbor a cappella
    1983 TEXT: Gustáv Hupka
    OBSADENIE: CM
  • To nie je málo

    Miešaný zbor a cappella
    1983 TEXT: Ján Štrasser
    OBSADENIE: CM
  • Hymna Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici

    2003 TEXT: Alojz Čobej
    OBSADENIE: CM
  • ženský zbor
  • Vyznanie

    pre ženský zbor a cappella
    1999 3' 40''
    TEXT: Mikuláš Kováč
    OBSADENIE: CF
  • detský zbor
  • Hudba rúk

    Trojhlasný detský zbor
    1975 TEXT: Tomáš Janovic
    VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: CB
  • Naša hra

    1978 TEXT: Tomáš Janovic
    VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: CB
  • Cyklus detských piesní

    pre detský zbor bez alebo so sprievodom klavíra
    1979 OBSADENIE: CB; CB, pf
  • Riekanky

    pre detský zbor a cappella
    1979 TEXT: Tomáš Janovic
    OBSADENIE: CB, pf
  • Štyri rozprávky pre detský zbor

    1984 OBSADENIE: CB
  • zbor a nástroje
  • Rozlúčka

    pre mužský zbor a tri lesné rohy
    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: CMa, 3cr
  • V tomto čase

    Cyklus troch piesní pre detský zbor, flautu a klavír
    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: CB, fl, pf
  • Naša jar

    Cyklus troch piesní pre detský zbor, flautu, fúkaciu harmoniku a dve gitary
    1981 TEXT: Tomáš Janovic
    OBSADENIE: CB, fl, arm, 2gui
  • Máje

    2002 OBSADENIE: CM, vn, vl, vc
  • zbor a klavír
  • Túžba

    pre detský zbor a klavír
    1966 OBSADENIE: CB, pf
  • Kytica pre mamu

    Tri jednohlasé piesne pre detský zbor a klavír
    1975 TEXT: Kamil Peteraj
    VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
    OBSADENIE: CB, pf
  • Maľovaný svet

    pre detský zbor a klavír (orchester)
    1975 TEXT: Ján Štrasser, Tomáš Janovic
    OBSADENIE: CB, pf/orch
  • Oheň v srdci

    pre detský zbor a klavír
    1975 TEXT: Tomáš Janovic
    OBSADENIE: CB, pf
  • Mesto roku 2000

    pre detský zbor a klavír
    1978 TEXT: Tomáš Janovic
    OBSADENIE: CB, pf
  • Hviezdy a hviezdičky

    pre detský zbor a klavír
    1979 TEXT: Štefan Ladižinský
    OBSADENIE: CB, pf
  • Prázdniny

    Malý cyklus detských zborov so sprievodom klavíra
    1982 OBSADENIE: CB, pf
  • To sme my

    pre detský zbor a klavír
    1983 TEXT: Alojz Čobej
    OBSADENIE: CB, pf
  • sóla, zbor a nástroje
  • Podoby viery

    Vokálna symfónia
    1997 TEXT: Milan Kraus a Milan Rúfus podľa Biblie
    OBSADENIE: spk, b, CB, CM, tr, tn, org
  • Jeremiášov nárek

    1998 TEXT: Milan Rúfus podľa Biblie
    OBSADENIE: br, spk, CM, ens
  • populárna hudba – piesne
  • Čistá zimná láska

    TEXT: Ján Štrasser
  • Uspávanka na 17. rovnobežke

    TEXT: Ján Čižmár
  • Mladý barman

    1966 TEXT: Oto Kaušitz
    VYDAVATEĽ: Panton
  • Túžba

    1966 TEXT: Viola Muránska
  • Čítam si horoskop

    1967 TEXT: Viola Muránska
  • Klamný plač

    1967 TEXT: Milan Dunajský
  • Miesto pre nás

    1967 TEXT: Branislav Hlubocký
    VYDAVATEĽ: Panton
  • Spievaj mi, Gina

    1967 TEXT: Oto Kaušitz
    VYDAVATEĽ: Štátne hudobné vydavateľstvo
  • Tráva a papradie

    1967 TEXT: Oto Kaušitz
    VYDAVATEĽ: Panton
  • Verím

    1967 TEXT: Viola Muránska
  • Bláznivý mesiac

    1968 TEXT: Viola Muránska
  • Cesta späť

    1968 TEXT: Ján Čižmár, Milan Dunajský
    VYDAVATEĽ: Supraphon
  • Tvoja dlaň je láska

    1968 TEXT: Viola Muránska
    VYDAVATEĽ: Supraphon
  • Vzdušný hrad

    1968 TEXT: Katarína Hudecová
    VYDAVATEĽ: Supraphon
  • Bláznivé dievča

    1969 TEXT: Ján Čižmár
    VYDAVATEĽ: Supraphon
  • Daruj mi dážď

    1969 TEXT: Viola Muránska
  • Mesto už spí

    1969 TEXT: Milan Dunajský
  • Tvár nie je všetko

    1969 TEXT: Ján Čižmár
  • Ty si môj sen

    1969 TEXT: Zoro Laurinc
  • Vyznanie

    1969 TEXT: Viola Muránska
  • Deň, keď sú Vianoce

    1970 TEXT: Viola Muránska
  • 99

    1971 TEXT: Milan Semík
  • Malá nočná hudba

    1971 TEXT: Tomáš Janovic
  • Michaela

    1971 TEXT: Ján Štrasser
  • Pred tebou, za tebou

    1971 TEXT: Ján Štrasser
  • Večer

    1971 TEXT: Ján Čižmár
  • Farebný sen

    1972 TEXT: Ján Štrasser
  • Taká je láska

    1972 TEXT: Katarína Hudecová
  • Vzdušné zámky

    1972 TEXT: Ján Štrasser
  • Chvála humoru

    1973 TEXT: Tomáš Janovic
  • Iba básnik

    1973 TEXT: Ján Štrasser
  • Kamenný kvietok

    1973 TEXT: Tomáš Janovic
  • Vždy som chcela

    1973 TEXT: Tomáš Janovic
  • Postavím dom

    1974 TEXT: Ján Štrasser
  • Človek sa rodí

    1975 TEXT: Ľuboš Zeman
  • Máj

    1975
  • Stará láska nehrdzavie

    1975 TEXT: Ján Čižmár
  • Výlety

    1975 TEXT: Ján Štrasser
  • Naša mama nosí modré džínsy

    1976 TEXT: Ján Štrasser
  • Deň

    1977 TEXT: Ján Štrasser
  • Nebuď sám

    1977 TEXT: Ján Štrasser
  • Pieseň z obloka

    1977 TEXT: Kamil Peteraj
  • Povedz mi, čo je láska

    1977 TEXT: Gustáv Hupka
  • Ruka s kvetom

    1977 TEXT: Peter Brhlovič
  • Spánok

    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    OBSADENIE: a, orch
  • Každá žena klame svojho manžela

    1978 TEXT: Tomáš Janovic
  • Štafeta

    1979 TEXT: Alojz Čobej
  • Čí je to chlieb

    1980 TEXT: Ján Štrasser
  • Kto pieseň v srdci nosí

    1980 TEXT: Alojz Čobej
  • Vravíš

    1980 TEXT: Peter Petiška
  • Deti, deti, je tu máj

    1981 TEXT: Alojz Čobej
  • Posledná láska

    1982 TEXT: Ján Štrasser
  • Rukovačka

    1984 TEXT: Štefan Ladižinský
  • U nás každý deň

    1984 TEXT: Ján Štrasser
  • Zem patrí nám

    1984 TEXT: Ján Štrasser
  • Čierny Máčik

    1986 TEXT: Kamil Peteraj
  • Dýchol mráz

    1987
  • Slovenské tango

    1995 TEXT: Ján Štrasser
  • populárna hudba – inštrumentálne skladby
  • Spomienka

    1969
  • Môj syn

    1973
  • Koniec leta

    1976
  • Letná pieseň

    1976
  • Jesenná pieseň

    1977
  • Cesta domov

    1980
  • Znelka Slovenského festivalu politickej piesne

    1980
  • Snáď len čírou náhodou

    1981 OBSADENIE: pf, orch; CF, pf, orch
  • Svitanie

    1981
  • Farebné sny

    1982
  • Obraz z výstavy

    1982 OBSADENIE: pf, orch
  • Už si zas tu

    1983
  • Pozvanie na víkend

    1984
  • Balada

    1987 OBSADENIE: ar, orch
  • Bossa nova naboso

    1987 OBSADENIE: fl, orch
  • Perinbaba

    1987 OBSADENIE: ac, orch
  • Princezná čaká princa

    1987 OBSADENIE: ob, orch
  • Spomienka na máj

    1987 OBSADENIE: orch
  • Tajná láska

    1987 OBSADENIE: gui, orch
  • Ty

    1987 OBSADENIE: ar, orch
  • V nedeľu na korze

    1987 OBSADENIE: ob, orch
  • V zabudnutom hoteli

    1987 OBSADENIE: gui, orch
  • Večerná pieseň

    1987 OBSADENIE: fl, orch
  • Keď spíš

    1989 OBSADENIE: ar, orch
  • Pieseň pre teba

    1989 OBSADENIE: ob, orch
  • Tebe je všetko jedno

    1992
  • Nocturno

    pre sláčiky
    1997 OBSADENIE: archi
  • populárna hudba – piesne pre deti
  • Hala bala

    TEXT: Tomáš Janovic
    OBSADENIE: vb, pf
  • Jednonohá báseň

    TEXT: Rudolf Dobiáš
    OBSADENIE: vb, pf
  • Keby

    TEXT: Julian Tuwim
    OBSADENIE: vb, pf
  • Lízatko

    TEXT: Miroslav Válek
    OBSADENIE: vb, pf
  • Malý drotárik

    TEXT: L. Markovovová
    OBSADENIE: vb, pf
  • Prišla zima

    TEXT: E. Ryjáčková
    OBSADENIE: vb, pf
  • Svet ako kvet

    TEXT: Jozef Pavlovič
    OBSADENIE: vb, pf
  • Noc

    1969 TEXT: K. Bednár
    OBSADENIE: vb, pf
  • Tri piesne z klobúka

    Cyklus piesní pre deti
    1973 TEXT: Kamil Peteraj
    OBSADENIE: vb, pf
  • Matka zem

    pre detský zbor a tanečný orchester
    1974 TEXT: Tomáš Janovic
  • V papierni, v tom bielom zámku

    Cyklus piesní pre deti
    1974 TEXT: Kamil Peteraj
    OBSADENIE: vb, pf
  • Mosty pre ľudí

    1975 TEXT: Ján Štrasser
  • Ako sa stavia vežiak

    1976 TEXT: Kamil Peteraj
    OBSADENIE: vb, pf
  • Majster pekár

    1976 TEXT: Kamil Peteraj
  • Malá doktorka

    1976 TEXT: Kamil Peteraj
  • Mlynárik

    1976 TEXT: Kamil Peteraj
    OBSADENIE: vb, pf
  • Deti slnka

    1980 TEXT: Alojz Čobej
  • Telefón

    1980 TEXT: Tomáš Janovic
  • Trampoty s kozami

    1980 TEXT: Štefan Moravčík
  • Kľúčikové kráľovstvo

    1981 TEXT: Tomáš Janovic
  • Pionierska šatka

    1981 TEXT: Kamil Peteraj
    VYDAVATEĽ: Slovenský hudobný fond
  • Slnko

    1981 TEXT: Pavol Štefánik
  • Dobrý nápad

    1983 TEXT: Eva Kopúnková
  • Mier na dlani

    1984 TEXT: Štefan Ladižinský
  • Tvoje nežné slová

    1984 TEXT: Štefan Ladižinský
  • Letecká

    1985 TEXT: Miroslav Válek
  • V histórii

    1985 TEXT: Libória Markovová
  • Zelené mačky

    1985 TEXT: Gustáv Hupka
  • Hrdzavý rytier

    1986 TEXT: Daniel Hevier
  • Pred zimou

    1987 TEXT: Mária Topoľská
  • elektroakustické
  • Elektronická štúdia

    1965 OBSADENIE: C
  • hudba pre rozhlas
  • Aba-El-Kader

  • Bol raz jeden chlapec

  • Brumblíčkove uspávanky

  • Čarodejná Viola

  • Čarovný iný svet

  • Deti raja

  • Dionissio

  • Drobinko

  • Ferdinand Báječný

  • František Skřivánek: Nebuďte pána prezidenta

    RÉŽIA: Milan Semík
  • Hadie srdce

  • Hory mlčia

  • Ján Číž: Medený kráľ

    RÉŽIA: Magda Grandtnerová
  • Jastrab krúži okolo

  • Július Farkaš: Aladin a čarodejná lampa

    RÉŽIA: Jozef Dánai
  • Klinček nezbedníček

  • Kočovníci

  • Kráľovstvo pre každého

  • Kráľovstvo za šesták

  • Lavička v parku

  • Liahne

  • Množinová matematika

  • Musím to vyrozprávať

  • Najkrajší svet

  • O pyšnej base

  • Obraz prvej lásky

  • Píšťalka z vrbiny

  • Povesť o bielej lodi

  • Povesť o Zuzorovi

  • Príbeh o dcére dračieho kráľa

  • Princ zo slzy

  • Rozprávka o dúhe

  • Rozprávka o Holoprstovi

  • Rozprávka o kráľovi Kvazibasovi

  • Rozprávka o mesačnej noci

  • Rozprávka plná snehu

  • Ryba vo štvorici

  • Rytier z Ľubovne

  • Salto

  • Samota zrkadla

  • Sedem lístkov z lipy

  • Sever proti juhu

  • Silák Bert-Er

  • Sláva, dcéra zeme

  • Smelý zajko

  • Smelý zajko v Afrike

  • Somár hvezdárom

  • Starý kávový mlynček

  • Strieborná ihla

  • Šiesty deň

  • Tancovala jedno leto

  • Tri zlé princezné

  • Túha po Slovensku

  • Váňa a hojdací koník

  • Veselé paničky

  • Vláda strachu

  • Vyslobodenie Fatmy

  • Výzva Etrúrie

  • Za úsvitom zory

  • Zlatovláska

  • Žabiačik hľadá hviezdu

  • Ján Číž: Sultánova dcéra

    1966 RÉŽIA: Milan Semík
  • Ján Chalupka: Všetko naopak alebo Tesnošilová Anička sa žení a Honzík sa vydáva

    1966 RÉŽIA: Alexander Noskovič
  • Július Farkaš: Janko Hraško

    1966 RÉŽIA: Elena Bauerová
  • Katedrála

    1966
  • Ladislav Nádáši-Jégé: Adam Šangala

    1966 RÉŽIA: Elena Bauerová
  • Lucy Maud Montgomeryová: Anna zo Zeleného domu

    1966 RÉŽIA: Viera Štróblová
  • Mikuláš Kočan: Niet tu miesta pre holuby

    1966 RÉŽIA: Oto Varečka
  • Ako smrť mocná je láska

    1967
  • Alexander Sergejevič Gribojedov: Útrapy z rozumu

    1967 RÉŽIA: Alexander Noskovič
  • Čarovná moc

    1967
  • Elena Antalová: Princezná Žiariaci lúč

    1967 RÉŽIA: Olívia Binderová, Dušan Zimen
  • František Švantner: Nevesta hôľ

    1967 RÉŽIA: Elena Bauerová
  • Jules Verne: Vynález skazy

    1967 RÉŽIA: Mikuláš Bugár
  • Ľudovít Galka: Meteor

    1967 RÉŽIA: Viera Weidlerová
  • Michal Príbus: Krajčír a Vírava

    1967 RÉŽIA: Jozef Dánai
  • Trinásť hrdzavých hodín

    1967
  • Wolfgang Ecke: Pán v šedivých nohaviciach

    1967 RÉŽIA: Olívia Binderová
  • Zuzana Križanová Brindzová: Firazzano – majster žartov

    1967 RÉŽIA: Elena Bauerová
  • Anton Hykisch: Počatie

    1968 RÉŽIA: Vladimír Rusko
  • Ján Chalupka: Fuk a Huk

    1968 RÉŽIA: Alexander Noskovič
  • Ľudo Zúbek: Slepý Matej

    1968 RÉŽIA: Elena Bauerová
  • Miroslava Mesiarová: Splnené želania

    1968 RÉŽIA: Mikuláš Bugár
  • Hana Zelinová: Popeľuch

    1969 RÉŽIA: Mikuláš Bugár
  • Jonáš Záborský: Ďorde Čierny

    1969 RÉŽIA: Vladimír Rusko
  • Jozef Miloslav Hurban: Olejkár

    1969 RÉŽIA: Olívia Binderová
  • Jozef Repko: Prípad modrých čertov

    1969
  • Oto Koráb: Koreň života

    1969 RÉŽIA: Olívia Binderová
  • Pavol Dobšínský: Železník

    1969 RÉŽIA: Viktor Lukáč
  • Pedro Calderón de la Barca: Komédia za groš

    1969 RÉŽIA: Mikuláš Bugár
  • Hej, pastíri, aké to chýry

    1970
  • Ján Číž: Sado a Apií

    1970 RÉŽIA: Olívia Binderová
  • Nikolaj Tešelev: Zorenka

    1970 RÉŽIA: Oto Varečka
  • Pavol Dobšinský: Dvaja šibali

    1970 RÉŽIA: Imrich Jenča
  • Vladimir Nazor: Riasenka

    1970 RÉŽIA: Mikuláš Bugár
  • Eva Rajecká: Dvorný muzikant

    1971 RÉŽIA: Viera Weidlerová
  • Jozef Cíger Hronský: Budkáčik a Dubkáčik

    1971 RÉŽIA: Elena Bauerová
  • Jules Verne: Nový gróf Monte Christo

    1971 RÉŽIA: Mikuláš Bugár
  • Libuša Blažejová: O troch jazdcoch a Vasilise prekrásnej

    1971 RÉŽIA: Oto Varečka
  • Maria Krügerová: O mlynárovej dcére

    1971 RÉŽIA: Elena Bauerová
  • Ada Rapošová: Rozprávka o Šivarovi

    1972 RÉŽIA: Mikuláš Bugár
  • Andrej Bystran: O zlatej krajine

    1972 RÉŽIA: Mikuláš Bugár
  • Henryk Sienkiewicz: Križiaci

    1972 RÉŽIA: Dušan Zimen
  • Ján Štiavnický: Kamenný kráľ

    1972 RÉŽIA: Imrich Jenča
  • Jiří Pětivoký: Labyrint

    1972 RÉŽIA: Olívia Binderová
  • Mária Ďuríčková: Zlatá priadka

    1972 RÉŽIA: Viera Weidlerová
  • Marie Catherine d'Aulnoy: Modrý vták

    1972 RÉŽIA: Elena Bauerová
  • Oľga Bednárová-Keltošová: Princ s čiernou šatkou

    1972 RÉŽIA: Olívia Binderová
  • Pavel Petrovič Bažov: Mačacie smaragdy

    1972 RÉŽIA: Elena Bauerová
  • Božena Čahojová-Bernátová: Cesta k slnku

    1973 RÉŽIA: Olívia Binderová
  • Carlo Gozzi: Turandot

    1973 RÉŽIA: Vladimír Rusko
  • Pieseň o zvončeku

    1975
  • Sú také slová

    1975
  • Živá ulička

    1975
  • Drak a princezná

    1976
  • Ján Milčák: Hudci

    1976 RÉŽIA: Elena Bauerová
  • Pavol Dobšinský: Trojruža

    1976 RÉŽIA: Elena Bauerová
  • Rozprávka o žiarivých očiach baníka

    1976
  • Slnečné deti

    1976
  • Starosti s Buchtičkou

    1976
  • Alexej Nikolajevič Tolstoj: Ivan cárovič a sivý vlk

    1977 RÉŽIA: Juraj Haľama
  • Božena Slančíková-Timrava: Príde čas

    1977 RÉŽIA: Olívia Binderová
  • Bývajú v našom dome

    1977
  • Dôverujeme Harrisovi

    1977
  • Elena Čepčeková: Striebornica

    1977 RÉŽIA: Ria Páldiová
  • Inkognito

    1977
  • Ľavá, pravá

    1977
  • Lev Nikolajevič Tolstoj: Rodinné šťastie

    1977 RÉŽIA: Viera Weidlerová
  • Nám veľkým je dobre

    1977
  • Popravčia čata

    1977
  • Rozprávka o kukučke

    1977
  • Somzafór

    1977
  • Stretnutie

    1977
  • Tomáš Janovic: Požičaná gitara

    1977 RÉŽIA: Viera Weidlerová
  • Tour de France

    1977
  • Bocianí pahorok

    1978
  • Budeme ako veľkí

    1978
  • Džangov prsteň

    1978
  • Hrdlička

    1978
  • Jozef Repko: Udatný Idar

    1978 RÉŽIA: Olívia Binderová
  • Peter Straka: Rajnoha

    1978 RÉŽIA: Jozef Dánai
  • Rudolf Matiáš: Oráč Matej

    1978 RÉŽIA: Mikuláš Bugár
  • Čudná rozprávka o Stázke a Placide

    1979
  • Deň muža

    1979
  • Helena Križanová-Brindzová: Syn zeme a dcéra vody

    1979 RÉŽIA: Mikuláš Bugár
  • Ján Milčák: Koník Izidor

    1979 RÉŽIA: Mikuláš Bugár
  • Ján Štiavnický: Obrova drumbľa

    1979 RÉŽIA: Elena Bauerová, Olívia Binderová
  • Rozprávka o hojdačke

    1979
  • Smrť kráča k zlatému mestu

    1979
  • Studňa

    1979
  • Bibiana Wallnerová: Horúce linky

    1980 RÉŽIA: Eva Galandová
  • Ján Milčák: O dvoch mládencoch

    1980 RÉŽIA: Viera Weidlerová
  • Na čom spinká ďatelinka

    1980
  • Jozef Mokoš: O starčekovi Pomotajčekovi a starenke Marienke

    1981 RÉŽIA: Viera Weidlerová
  • Anna Jurásková: Moje tety sú víly

    1982
  • Eva Košlerová: Veternička

    1982 RÉŽIA: Magda Grandtnerová
  • Oľga Bednárová-Keltošová: Zlatá hlava

    1982 RÉŽIA: Viliam Sýkora
  • Rudolf Dobiáš: Kuchár Polienko

    1982 RÉŽIA: Jozef Dánai
  • Karel Čapek: Veľká rozprávka doktorská

    1983 RÉŽIA: Milan Semík
  • Pavla Kováčová: Lucka a klávesy

    1983 RÉŽIA: Milan Semík
  • Helena Križanová-Brindzová: Traja bratia a prekrásna Ajslu

    1984 RÉŽIA: Viera Weidlerová
  • Jana Biskupská: Kone kráľa Conala

    1984 RÉŽIA: Vladimír Rusko
  • Dušan Brindza: Tri stromy

    1985 RÉŽIA: Mikuláš Bugár
  • Georges Simenon: Maigretove Vianoce

    1985 RÉŽIA: František Obžera
  • Ivan Svetko: Dič

    1985 RÉŽIA: Vladimír Rusko
  • Pavla Kováčová: Míľnikový les

    1985 RÉŽIA: Viera Weidlerová
  • Rudolf Jašík/Ondrej Sliacky: Jazva na srdci

    1985 RÉŽIA: Ria Páldiová
  • Václav Šuplata: Modrý Jonatán

    1985 RÉŽIA: Eva Galandová
  • Ľudo Ondrejov: Jerguš Lapin

    1986 RÉŽIA: Eva Galandová
  • Milada Ostrolucká: Príbeh zo starého mlyna

    1986 RÉŽIA: Mikuláš Bugár
  • Otfried Preußler: Príbeh malej čarodejnice

    1986 RÉŽIA: Eva Galandová
  • František Navara: Mesiac je mojím svedkom

    1987 RÉŽIA: Ria Páldiová
  • Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ

    1988 RÉŽIA: Viliam Sýkora
  • Ľudmila Podjavorinská: Čin-čin

    1988 RÉŽIA: Anna Sýkorová
  • Celestínka, ryba a pán Baltazár

    1989 RÉŽIA: Milan Semík
  • Astrid Lindgrenová: Kalle Blomkvist zasahuje

    1990 RÉŽIA: Jozef Dánai
  • Ján Číž: Nájdenka

    1990 RÉŽIA: Viera Weidlerová
  • Veniamin Kaverin: O Nesmrteľnom smrtiakovi a dievčatku Mášenke

    1990 RÉŽIA: Peter Jezný
  • Jozef Mokoš: Kamarát

    1991 RÉŽIA: Viola Muránska
  • Július Farkaš: Krištáľové srdce

    1991 RÉŽIA: Viliam Sýkora
  • Mark Twain: Dobrodružstvá Huckleberryho Finna

    1991 RÉŽIA: Táňa Tadlánková
  • Pavel Petrovič Bažov: Kamenný kvet

    1992 RÉŽIA: Vladimír Rusko
  • Grzegorz Walczak: Peháči

    1995 RÉŽIA: Viera Weidlerová
  • Pavol Dobšínský: Železník

    1995 RÉŽIA: Vladimír Rusko
  • Vladimír Nosáľ: Dobrý deň, ráno!

    1995 RÉŽIA: Štefan Korenči
  • Oliver Andrássy: Bylinožravce

    1996 RÉŽIA: František Obžera
  • Rudolf Dobiáš: Keď pávy spievajú

    1998 RÉŽIA: Viera Weidlerová
  • Svetozár Sprušanský a Dora Alonsová: Údolie farebného vtáčka

    1998 RÉŽIA: Jana Strnisková
  • Peter Kováčik: Človek uprostred

    2001 RÉŽIA: Igor Hrabinský
  • hudba k poézii
  • Ivan Krasko: Nox et solitudo

    1968 OBSADENIE: fl, vn, vl, vc, org
  • Dcérka a mať

    1970 RÉŽIA: Vladimír Rusko
  • krátkometrážny dokumentárny film
  • Burza

    1968 RÉŽIA: Peter Solan
  • 900 rokov niekdajšieho slobodného kráľovského banského mesta Pukanca

    1976 RÉŽIA: Vladimír Bahna
  • Kúzelník Viktor Kubal

    1987 RÉŽIA: Gejza Kendy, František Jurišič
  • strednometrážny dokumentárny film
  • Sopky na Kanárskych ostrovoch

    1969 RÉŽIA: Karol Skřipský
  • nešpecifikovaný televízny film
  • Dve sestry

  • Ihla Pich

  • Kichôtik

  • Mišo, pokoj!

  • Opičie priateľstvo

  • Ostrov

  • Ostrov splnených želaní

  • Pajác Tutulaj a pes Vrtichvost

  • Rozprávka z vreca

  • Seriál o Strapáčikovi

  • Starý Dunčo a vlk

  • V šírom poli zámoček

  • Vlčí chodníček

  • Vlkova hostina

  • Záhadný priateľ

  • Zub múdrosti

    1975
  • Košeliačik

    1976
  • Najväčšie bohatstvo

    1978
  • Rastliny ako ich nepoznáme

    1978
  • Sochy

    1978
  • hraný televízny film
  • Hra pre dva klarinety

    1974
  • V metelici času

    1977 RÉŽIA: Jozef Poljaček
  • Tri krát tri je deväť

    1985 RÉŽIA: Ivan Krajíček
  • O siedmych rokoch

    1986 RÉŽIA: Ján Chlebík
  • Polepetko

    1986 RÉŽIA: Peter Jozef Oravec
  • Samo, kupec a kráľ

    1988 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Spoločník pána veľkomožného

    1988 RÉŽIA: Ján Chlebík
  • Jablonka

    1989 RÉŽIA: Ján Chlebík
  • Tanec nad plačom

    1989 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Zlodarov les

    1989 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Sila lásky

    1990 RÉŽIA: Katarína Krivánková
  • Adam a Anna

    1992 RÉŽIA: Zoro Laurinc
  • Kmotor Remenár a kmotor Hrebenár

    1992 RÉŽIA: Ľubomír Fifik
  • Eros a Psyché

    1993 RÉŽIA: Peter Jezný
  • Mladé letá

    1993 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Dom bez sluhu

    1998 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Drahí príbuzní

    1998 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • Ja nič neviem

    1998 RÉŽIA: Pavol Haspra
  • animovaný televízny film
  • O Petrovi

    1969–1970 RÉŽIA: Josef Kábrt, Viktor Kubal
  • Cvik a Cvak stavajú

    1970 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Uspávanka

    1970 RÉŽIA: Monika Trajterová
  • Jano a mucha

    1971 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Jano vo vlaku

    1971 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Myška Plyška

    1971 RÉŽIA: Oľga Potroková
  • Nočné dobrodružstvo

    1971 RÉŽIA: Monika Trajterová
  • Šach

    1974 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Malý Ježko Pichuľko

    1976 RÉŽIA: Marián Jaššo
  • Slniečko a kriedový panáčik

    1977 RÉŽIA: Josef Zeman
  • Diaľnica

    1982 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Janko Hraško na dejepise

    1984 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Janko Hraško na zemepise

    1984 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Janko Hraško na fyzike

    1985 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Janko Hraško na hodine výtvarnej výchovy

    1985 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Janko Hraško na hudobnej výchove

    1985 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Janko Hraško na matematike

    1985 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Janko Hraško na telesnej výchove

    1985 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Malý Muk

    1985 RÉŽIA: Ján Chlebík
  • Ružová Michaela

    1985 RÉŽIA: Monika Trajterová
  • Janko Hraško na chémii

    1986 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Kamarát Vetrík

    1986 RÉŽIA: Viktor Kubal ml.
  • Rodeo

    1986 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Cínoví vojaci

    1987 RÉŽIA: Monika Trajterová
  • Dunčo

    1987 RÉŽIA: Monika Trajterová
  • Paľko a snehové vločky

    1987 RÉŽIA: Oľga Potroková
  • Panáčik Tik-tačik

    1987 RÉŽIA: Viktor Kubal ml.
  • Zázračný klobúk

    1987 RÉŽIA: Monika Trajterová
  • Kapitán

    1988 RÉŽIA: Monika Trajterová
  • Prvý list

    1988 RÉŽIA: Vlastimil Herold
  • Stretnutie so snežným mužom

    1988 RÉŽIA: Monika Trajterová
  • Teplík a studeník

    1988 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Vo vesmíre

    1988 RÉŽIA: Monika Trajterová
  • Naši verní kamaráti

    1988–1989 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Valibuk

    1988–1989 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Deduško drak

    1989 RÉŽIA: Viktor Kubal
  • Vláčik motoráčik

    1989 RÉŽIA: Viktor Kubal ml.
  • Zuzka je opäť zdravá

    1989 RÉŽIA: Milan Horvatovič
  • Ekomorfóza

    2006 RÉŽIA: František Jurišič
  • krátkometrážny televízny film
  • Holič Britva a duch Vydriduch

    1988 RÉŽIA: Ľubo Kocka
  • Zázračná rosa

    1988 RÉŽIA: Ján Chlebík
  • Ktosi je za dverami

    1989 RÉŽIA: Milan Horvatovič
  • Mamička varí najlepšie

    1989 RÉŽIA: Milan Horvatovič
  • Nebojme sa strašidiel

    1989 RÉŽIA: Milan Horvatovič
  • O sladkom citróne

    1989 RÉŽIA: Milan Horvatovič
  • Princezniné deravé šaty

    1989 RÉŽIA: Milan Horvatovič
  • animovaný film
  • Zvučka MFF Giffoni '88

    1988 RÉŽIA: Jaroslav Baran
  • televízny seriál
  • Dobrodružstvá Ivka Pivka

    1969
  • Výmysly uja Elektróna

    1978 RÉŽIA: Karol Spišák
  • Krajina Haliganda

    1979 RÉŽIA: Lucia Šebová
  • Dobrodružstvá Janka Hraška

    1981 RÉŽIA: Lucia Šebová
  • Bratislavské rozprávky

    1991 RÉŽIA: Rudolf Urc, Ondrej Slivka
  • Kvapka

    2001 RÉŽIA: Jaroslav Baran

Bibliografia

  • Štúdie (kapitoly v knihách, slovníkové heslá, vedecké články)
  • JURÍK, Marián: Igor Bázlik [heslo]
    1998 100 slovenských skladateľov (ed. M. Jurík, P. Zagar), Národné hudobné centrum, Bratislava 1998, s. 27–31
  • SEDLICKÝ, Tibor: 55. výročie : Igor Bázlik
    1996 K dejinám zborového spevu na Slovensku : O jubilujúcich skladateľoch, dirigentoch, speváckych zboroch, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, Banská Bystrica 1996, s. 21–23
  • GABAUER, Alfréd: Opereta, musical, spevohra, hudobná komédia...
    Niekoľko poznámok k terminologickému ujasneniu foriem hudobno-zábavného divadla
    1976 Hudobný život roč. 8, 1976, č. 5, s. 3, 5
  • Umelecká kritika a publicistika
  • DVOŘÁKOVÁ, Helena: Nikto nevie, z čoho bude hit [rozhovor]
    2007 Pravda-Moment 2007, č. 21, s. 4–5
  • HRABKOVÁ, Mária: Každého doma vyzúvam už pri dverách. Pod lupou: Igor Bázlik, hudobný skladateľ, klavirista, dirigent, režisér, dramaturg
    2003 Nový deň 2003, č. (9. 5.), s. 5
  • DVOŘÁK, Karel Ilja: Neznesiteľne ľahké a plné vrecká hudby : hovoríme s hudobným skladateľom Igorom Bázlikom
    1999 Evanjelický posol spod Tatier roč. 89, 1999, č. 8, s. 8–9
  • DVOŘÁK, Karel Ilja: Plné vrecká hudby : hovoríme s hudobným skladateľom Igorom Bázlikom
    1999 Literárny týždenník roč. 12, 1999, č. 15, s. 1, 8
  • URSÍNYOVÁ, Terézia: Hľadanie (alebo – boj o formu musicalu)
    1976 Hudobný život roč. 8, 1976, č. 1, s. 4
  • MAČUGOVÁ, Gizela: "Pilárik" v estrádnom
    1974 Hudobný život roč. 6, 1974, č. 12, s. 8
  • V rozhlase u Igora Bázlika
    1973 Populár roč. 5, 1973, č. 7, s. 10–12
  • Analýzy diel
  • BERGER, Igor: Igor Bázlik: Svadobná pieseň
    1978 Rytmus roč. 29, 1978, č. 9, s. 7

Diskografia

  • Foto: Ján Solovič, Lasica & Satinský: Plné vrecká peňazí, S. O. S. JÁN SOLOVIČ, LASICA & SATINSKÝ: PLNÉ VRECKÁ PEŇAZÍ, S. O. S.
    2013 CD – Opus 910157-2
    1. Igor Bázlik: Plné vrecká peňazí
      Július Satinský (v, act), Eva Krížiková (v, act), Milan Lasica (v, act), Stanislav Dančiak (v, act), Marián Labuda (v, act), Magda Paveleková (v, act), Karol Čálik (v, act), Zita Furková (v, act), Štúdiový zbor a orchester, Norbert Fibich (zbm.), Zdeněk Macháček (dir.)
    2. Ján Solovič: S. O. S.
      Marián Labuda (act), Zita Furková (act), Andrej Hryc (act), Elena Kucharíková (act), Magda Paveleková (act), Oľga Vronská (act), Ľubo Roman (act), Milan Lasica (act), Július Satinský (act)
  • Foto: Kvintové variácie slovenských skladateľov KVINTOVÉ VARIÁCIE SLOVENSKÝCH SKLADATEĽOV
    2011 CD – Slovak Music Bridge SMB 1752-001-2-2
    1. Igor Bázlik: Esbéčková miniatúra
      Miki Skuta (pf)
    2. Miro Bázlik: Moment musical pre Sebastiana
      Miki Skuta (pf)
    3. Roman Berger: Oblúk
      Diana Buffa (pf)
    4. Miloš Betko: Intra/Extra, op. 41
      Diana Buffa (pf)
    5. Norbert Bodnár: Nedeľná fraktúra
      Diana Buffa (pf)
    6. Vladimír Bokes: PF 2007, op. 81
      Ivan Buffa (pf)
    7. Lukáš Borzík: eb-q-war-I-raw-q-se
      Ivan Buffa (pf)
    8. Ivan Buffa: ...Znútra...
      Diana Buffa (pf)
    9. Martin Burlas: In memoriam Stanislav Bartovič
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    10. Adrián Demoč: Viazane
      Diana Buffa (pf)
    11. Igor Dibák: Bajzovské variácie
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    12. Hanuš Domanský: Fantasia cantabile
      Miki Skuta (pf)
    13. Jozef Gahér: Toccata
      Miki Skuta (pf)
    14. Peter Martinček van Grob: Pre môjho synčeka
      Miki Skuta (pf)
    15. Peter Groll: Detská skladba
      Diana Buffa (pf)
    16. Matej Haász: Túžba
      Diana Buffa (pf)
    17. Juraj Hatrík: Teraz len nejasne – akoby v zrkadle..
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    18. Jana Kmiťová: Biely most
      Diana Buffa (pf)
    19. Jozef Kolkovič: Take the Fifth
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    20. Lucia Koňakovská: Verše pre klavír
      Diana Buffa (pf)
    21. Ivan Konečný: Fantázia in Es
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    22. Mirko Krajči: Quintum
      Miki Skuta (pf)
    23. Egon Krák: Micro
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    24. Pavol Krška: PM
      Miki Skuta (pf)
    25. Víťazoslav Kubička: Podvečer op. 182
      Miki Skuta (pf)
    26. Marián Lejava: Fragment II (Variácie)
      Ivan Buffa (pf)
    27. Peter Machajdík: Sama sa natrhá
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    28. Daniel Matej: Lynch Variations
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    29. Boško Milaković: MoNaMi
      Ivan Buffa (pf)
    30. Milan Novák: Improvizácia
      Miki Skuta (pf)
    31. Petra Bachratá: Bagatella
      Ivan Buffa (pf)
    32. Lucia Papanetzová: Imaginácia VI (Variácia Es – B)
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    33. Miroslav Pejhovský: Variácie in Es
      Ivan Buffa (pf)
    34. Rudolf Pepucha: S tebou pre teba
      Ivan Buffa (pf)
    35. Marek Piaček: Ludwigova kvintesencia
      Miki Skuta (pf)
    36. Jozef Podprocký: Passacaglia piccola
      Ivan Buffa (pf)
    37. Daniel Remeň: ESta una BElla
      Ivan Buffa (pf)
    38. Vladimír Rusó: Racconto dell'anima abbandonata
      Diana Buffa (pf)
    39. Ľubica Čekovská: LaSiFaDo
      Miki Skuta (pf)
    40. Karine Sarkisjan: Farby
      Diana Buffa (pf)
    41. Juraj Vajó: Variácie
      Ivan Buffa (pf)
    42. Ivan Valenta: Toccatové variácie
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    43. Ján Zach: Interludio
      Ivan Buffa (pf)
    44. Ilja Zeljenka: Variácie EsBe
      Magdaléna Bajuszová (pf)
  • Foto: Slovenský spevoherný svet SLOVENSKÝ SPEVOHERNÝ SVET
    2011 CD – Slovak Radio Records RB 0341-2631
    1. Mikuláš Schneider-Trnavský: Bellarosa – Predohra
      Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    2. Karol Fischer: Lia a dvaja otcovia – Iba raz
      Pavol Remenár (br), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    3. Ján Móry: Slečna vdova – Kým vesna bude vládu mať
      Otokar Klein (t), Adriana Kohútková (s), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    4. Gejza Dusík: Karneval na Rio Grande (Potulný spevák) – Zvony domova
      Tomáš Juhás (t), Filip Tůma (br), Spevácky zbor Lúčnica, Elena Matušová (zbm.), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    5. Gejza Dusík: Modrá ruža – Spomínam
      Ľudovít Ludha (t), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    6. Karol Elbert: Do videnia, láska... – Tichý valčík
      Pavol Remenár (br), Helena Becse Szabó (s), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    7. Karol Elbert: Z prístavu do prístavu – Ty nevieš, čo je pravá láska
      Adriana Kohútková (s), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    8. Tibor Andrašovan: Pánska volenka (Štvorylka) – Pieseň o víne
      Tomáš Juhás (t), Spevácky zbor Lúčnica, Elena Matušová (zbm.), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    9. Tibor Andrašovan: Kráľ bláznov – Pieseň o Paríži
      Monika Fabianová (ms), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    10. Teodor Šebo-Martinský: Ohnivák – Ako tulák
      Dušan Jarjabek (br), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    11. Teodor Šebo-Martinský: Revízor – Biele noci
      Filip Tůma (br), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    12. Milan Novák: Plná poľná lásky – Drahá ku mne sa túľ
      Otokar Klein (t), Eva Hornyáková (s), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    13. Milan Novák: Nie je všedný deň – Pieseň o Bratislave
      Dušan Jarjabek (br), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    14. Milan Novák: Opera Mafiozo – Labutia pieseň
      Otokar Klein (t), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    15. Zdenko Mikula: Tatranské noci – Pieseň verklikára
      Dušan Jarjabek (br), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    16. Igor Bázlik: Husári – Keď v žilách vášeň kypí
      Tomáš Juhás (t), Helena Becse Szabó (s), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    17. Igor Bázlik: Veselica – Pieseň cigánky
      Sisa Sklovská (ms), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
    18. Gejza Dusík: To by bola láska – Taký som prekvapený
      Filip Tůma (br), Spevácky zbor Lúčnica, Elena Matušová (zbm.), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Zdeněk Macháček (dir.)
  • Foto: Najkrajšie duety NAJKRAJŠIE DUETY
    2008 CD – Opus 912803-2
    1. Miroslav Žbirka: V slepých uličkách
      Miroslav Žbirka (v), Marika Gombitová (v), Modus
    2. Marián Kochanský: Že mi je ľúto
      Marián Kochanský (v), Jožo Ráž (v), Elán, Lojzo
    3. Václav Patejdl: Mopedová
      Václav Patejdl (v), Oľga Záblacká (v)
    4. Roger Frederick Cook: Smoliar (The Bannerman)
      Eva Kostolányiová (v), Michal Dočolomanský (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    5. Marián Varga, Pavol Hammel: Nobelova cena za lásku
      Marika Gombitová (v), Pavol Hammel (v), Collegium musicum
    6. Ali Brezovský: Náš učiteľ
      Karol Duchoň (v), Zdena Studenková (v), Skupina Album
    7. Peter Hečko, Júlia Hečková: Taliansky muzikál
      Júlia Hečková (v), Peter Hečko (v), Knockout
    8. Pavol Habera: Láska šialená
      Pavol Habera (v), Lucie Bílá (v), Štúdiová skupina
    9. Ján Lehotský: Keď zametú
      Marika Gombitová (v), Ján Lehotský (v), Modus
    10. Carson Parks: Nočná ruža (Something Stupid Love)
      Zora Kolínska (v), Ivan Krajíček (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Ivan Horváth (dir.)
    11. Igor Bázlik: Chvála humoru
      Eva Kostolányiová (v), Karol Duchoň (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.)
    12. Ali Brezovský: Tajná šťastná hviezda
      Marika Gombitová (v), Miroslav Žbirka (v)
    13. Václav Patejdl: Muzikantské byty
      Beáta Dubasová (v), Václav Patejdl (v), Štúdiová skupina
    14. Július Kinček: Psi sa bránia útokom
      Peter Nagy (v), Jožo Ráž (v)
    15. Marika Gombitová: Neznámy pár
      Marika Gombitová (v), Karel Gott (v), Štúdiová skupina Vaša Patejlda
  • Foto: Bázlik, Solovič, Lasica, Satinský: Plné vrecká peňazí BÁZLIK, SOLOVIČ, LASICA, SATINSKÝ: PLNÉ VRECKÁ PEŇAZÍ
    2007 CD – Forza Music 910621-2
    1. Igor Bázlik: Plné vrecká peňazí
      Július Satinský (v, act), Eva Krížiková (v, act), Milan Lasica (v, act), Stanislav Dančiak (v, act), Marián Labuda (v, act), Magda Paveleková (v, act), Karol Čálik (v, act), Štúdiový zbor a orchester, Norbert Fibich (zbm.), Zdeněk Macháček (dir.)
  • Foto: Black & White : Old Piano Keys BLACK & WHITE : OLD PIANO KEYS
    2006 CD – Agentúra AP Projekt AP 0025-2-131
    1. Scott Joplin: The Entertainer
      Igor Bázlik (pf)
    2. Igor Bázlik: Snáď len čírou náhodou
      Igor Bázlik (pf)
    3. Ludwig van Beethoven: Pre Elišku
      Igor Bázlik (pf)
    4. Johann Sebastian Bach / Charles Gounod: Ave Maria
      Igor Bázlik (pf)
    5. Wolfgang Amadeus Mozart: Turecký pochod
      Igor Bázlik (pf)
    6. Ludwig van Beethoven: Adagio sostenuto zo Sonáty Mesačný svit
      Igor Bázlik (pf)
    7. Antonín Dvořák: Humoreska
      Igor Bázlik (pf)
    8. Franz Schubert: Moment musical
      Igor Bázlik (pf)
    9. Mikuláš Schneider-Trnavský: Zo srdca op. 35 – Keby som bol vtáčkom
      Igor Bázlik (pf)
    10. židovská ľudová: Di bord
      Igor Bázlik (pf)
    11. Antonín Dvořák: Largo zo Symfónie "Z nového sveta"
      Igor Bázlik (pf)
    12. Fryderyk Chopin: Nokturno op. 9, č. 2
      Igor Bázlik (pf)
    13. Bert Kalman, Harry Ruby, Herbert Stothart: I Wanna Be Loved By You
      Igor Bázlik (pf)
    14. Franz Lehár: Vilja, o Vilja z operety "Veselá vdova"
      Igor Bázlik (pf)
    15. Franz Schubert: Zastaveníčko
      Igor Bázlik (pf)
    16. Paul de Senneville: Balada pre Adelku
      Igor Bázlik (pf)
    17. Andrew Lloyd Webber: Memory
      Igor Bázlik (pf)
    18. Robert Schumann: Snenie
      Igor Bázlik (pf)
    19. Nikolaj Rimskij-Korsakov: Let čmeliaka
      Igor Bázlik (pf)
  • Foto: Bratislavské dychové okteto BRATISLAVSKÉ DYCHOVÉ OKTETO
    2006 CD – UW 0003-2-131
    1. Johann Nepomuk Hummel: Partita in Es
      Bratislavské dychové okteto, Peter Šagát (cfg)
    2. Ladislav Kupkovič: Okteto D dur
      Bratislavské dychové okteto
    3. Ilja Zeljenka: Okteto
      Bratislavské dychové okteto
    4. Igor Bázlik: Štyri kusy pre dychové okteto
      Bratislavské dychové okteto
    5. Tomáš Rojček: Modlitba bielej lode
      Tomáš Nemec (pf), Věra Rašková (fl), Michal Šintál (ob), Jozef Luptáčik, jr. (cl), Ladislav Práger (fg)
  • Foto: Zlatá brána 1975 – 1980 ZLATÁ BRÁNA 1975 – 1980
    2006 CD – Opus 91 2756-2
    1. Pavol Hammel: Ledabolo
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    2. Gejza Toperczer: Herečka
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Vladimír Figar: Bryndza
      Zuzana Tlučková (v), Flamingo – Plameňáci
    4. Ali Brezovský: Hodinky
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    5. Miloš Lánik: Fintivky
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Vladimír Figar: Čierny kúzelník
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    7. Ali Brezovský: Čokoláda
      G. Columbi (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Ali Brezovský: Demikát
      Eva Palčová (v), Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    9. Vojtech Wick: Divadlo
      Jana Lešková (v), Dagmar Duditšová (v), Flamingo – Plameňáci
    10. Pavol Hammel: Drobná povedačka
      Henrieta Štofírová (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Ivan Horváth: Na podstreší
      Kamila Vargová (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Vladimír Figar: Traja bratia
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    13. Igor Bázlik: Majster pekár
      Eva Palčová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    14. Ľudovít Štassel: Kvietky
      Ľuba Kollárová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    15. Ali Brezovský: Karneval
      Tamara Špaková (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    16. Gejza Toperczer: Skleníková kvetina
      Imrich Eperješi (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    17. Vojtech Wick: Múdra čiapka
      Tomáš Haberland (v), Flamingo – Plameňáci
    18. Ladislav Gerhardt: Planý strach
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    19. Ali Brezovský: Veselé pesničky
      Imrich Eperješi (v), Tomáš Haberland (v), Dušan Slezák (v), Róbert Špak (v), Flamingo – Plameňáci
    20. Igor Bázlik: Telefón
      Tomáš Haberland (v), Flamingo – Plameňáci
    21. Pavol Hammel: Peter Centimeter
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    22. Gejza Toperczer: Kvapká kvapka
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    23. Ivan Horváth: Vrabčia rozprávka
      Eva Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    24. Igor Bázlik: Malá doktorka
      Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    25. Miloš Lánik: Náš indián
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    26. Ivan Horváth: Moja mama
      Eva Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    27. Vladimír Figar: Pradená
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    28. Igor Bázlik: Trampoty s kozami
      Imrich Eperješi (v), Tomáš Haberland (v), Dušan Slezák (v), Róbert Špak (v), Flamingo – Plameňáci
    29. Vojtech Wick: Vrtké jazyky
      Martina Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
    30. Gejza Toperczer: Zázračný vozík
      Imrich Eperješi (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
  • Foto: Zlatá brána 1980 – 1985 ZLATÁ BRÁNA 1980 – 1985
    2006 CD – Opus 91 2757-2
    1. Vladimír Figar: Skrytá kamera
      Dagmar Duditšová (v), Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    2. Vladimír Figar: Semafóry
      Želmíra Müllerová (v), Zuzana Orosová (v), Svetlana Paulišinová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    3. Vladimír Figar: Robot Robo
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    4. Gejza Toperczer: Babylon
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    5. Pavol Hammel: Námorník na suchu
      Želmíra Müllerová (v), Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Ali Brezovský: Pokazený automat
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    7. Ali Brezovský: Pieseň o Eme
      Miroslav Babiak (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    8. Gejza Toperczer: Súd
      Henrieta Štofírová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    9. Igor Bázlik: Dobrý nápad
      Lea Hudáková (v), Gabriela Kleknerová (v), Natália Minčičová (v), Helena Minčičová (v), Zuzana Sedláková (v), Flamingo – Plameňáci
    10. Ali Brezovský: Lepiaca páska
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Vladimír Figar: Hrdzuľa
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    12. Vladimír Figar: Keď jej príde
      Jana Lešková (v), Martina Hegedušová (v), Flamingo – Plameňáci
    13. Igor Bázlik: Kľúčikové kráľovstvo
      Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    14. Mojmír Zedník: Rastiem ako z vody
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    15. Vladimír Figar: Konzervy
      Imrich Eperješi (v), Tomáš Haberland (v), Dušan Slezák (v), Róbert Špak (v), Flamingo – Plameňáci
    16. Gejza Toperczer: Pepsi pre psy
      Zuzana Orosová (v), Martina Bačinská (v), D. Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
    17. Ali Brezovský: Kykymora
      Želmíra Müllerová (v), Flamingo – Plameňáci
    18. Pavol Hammel: Krajina
      Pavol Zuštiak (v), Flamingo – Plameňáci
    19. Gejza Toperczer: V batohu
      Imrich Eperješi (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    20. Vojtech Wick: Kreslím, kreslím
      Martina Bačinská (v), Pavol Zuštiak (v), Flamingo – Plameňáci
    21. Gejza Toperczer: Nanukový Ivan
      Zuzana Orosová (v), Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    22. Vladimír Figar: Žuvačkárka
      Martina Bačinská (v), Zuzana Kleknerová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    23. Ivan Horváth: Moderná rozprávka
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    24. Ali Brezovský: Škrečok
      Imrich Eperješi (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    25. Ali Brezovský: Šepkajúca voda
      Lukrécia Tatárová (v), Flamingo – Plameňáci
    26. Gejza Toperczer: Poškolník
      Branislav Cap (v), Imrich Eperješi (v), Ján Kovalčín (v), Flamingo – Plameňáci
    27. Alojz Čobej: Soľ nad zlato
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    28. Vojtech Wick: Žalobab
      Janetta Focková (v), Pavol Zuštiak (v), Flamingo – Plameňáci
    29. Ali Brezovský: Slnečný vietor
      Lukrécia Tatárová (v), Flamingo – Plameňáci
    30. Ivan Horváth: Zlatá brána dokorán
      Detský zbor, Štúdiová skupina Ivana Okresa
  • Foto: Duo Evergreens : Evergreens Gallery DUO EVERGREENS : EVERGREENS GALLERY
    2003 CD – Igor Bázlik Sound
    1. Jerome Kern / Otto Harbach: Smoke Gets in Your Eyes
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    2. George Gershwin / DuBose Heyward: Summertime
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    3. Les Brown / Ben Homer: Sentimental Journey
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    4. George Gershwin / Buddy DeSylva: Somebody Loves Me
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    5. Richard Rodgers / Lorenz Hart: Blue Moon
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    6. David Raksin / Johnny Mercer: Laura
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    7. Stevie Wonder: You Are the Sunshine of My Life
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    8. Jean Lenoir: Parlez-moi d'amour
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    9. Louis Guglielmi, Édith Piaf: La Vie en rose
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    10. Johnny Mandel / Paul Francis Webster: Le sourire de mon amour
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    11. Jerry Herman: Hello, Dolly!
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    12. Cole Porter: I Love Paris
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    13. Charles Dumont / Michel Vaucaire: Non, je ne regrette rien
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    14. Leonard Bernstein / Stephen Sondheim: Somewhere
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    15. Burt Bacharach / Hal David: This Guy's in Love with You
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    16. Bart Howard: Fly Me to the Moon
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
  • Foto: Lechayim! Jewish Songs LECHAYIM! JEWISH SONGS
    2001 CD – AP projekt AP 0008 2 331
    1. trad.: Der Rebe Elimelech
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Miroslav Dudík (dir.)
    2. trad.: Birobidljan
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Miroslav Dudík (dir.)
    3. Nurit Harsh: Ose Shalom Bi-Meromav
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Miroslav Dudík (dir.)
    4. trad.: Lechayim!
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Igor Bázlik (dir.)
    5. trad.: Dire Gelt
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Igor Bázlik (dir.)
    6. trad.: Hatikvah
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Igor Bázlik (dir.)
    7. trad.: Hava Nagila
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Igor Bázlik (dir.)
    8. Henry A. Russoto: Hot Rachmones
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Igor Bázlik (dir.)
    9. trad.: Eili, Eili
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Igor Bázlik (dir.)
    10. Shlomo Karlibach: Od Yishama
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Miroslav Dudík (dir.)
    11. trad.: Shluf, Mayn Faygele
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Igor Bázlik (dir.)
    12. Abraham Goldfaden: Rozhinkes Mit Mandlen
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Igor Bázlik (dir.)
    13. Shlomo Karlibach: Ve-Ha'er Eneinu
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Igor Bázlik (dir.)
    14. Mordechai Gebirtig: Es brent!
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Igor Bázlik (dir.)
    15. trad.: Ani Maamin
      Ervín Schönhauser (v), Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Igor Bázlik (dir.)
  • Foto: Canens s Igorom Bázlikom CANENS S IGOROM BÁZLIKOM
    1998 CD – Súkromná umelecká škola AF 0001 2231
    1. Josef Mysliveček: Notturno
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    2. César Franck: Panis angelicus
      Ľubica Špačková (s), Dievčenský spevácky zbor Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (sth), Gabriel Rovňák (dir.)
    3. Fryderyk Chopin: Minútový valčík
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    4. Igor Bázlik: Snáď len čírou náhodou
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    5. Fryderyk Chopin: Pieseň lásky (Etuda E dur op. 10 č. 3)
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    6. Fryderyk Chopin: Mazurka B dur Op. 7 č. 1
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    7. Todor Popov (arr.): Deep River
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    8. Bill Traut (arr.): The Battle of Jericho
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    9. spiritual: Mary Had a Baby
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    10. Igor Bázlik: Slovenské tango
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (sth), Gabriel Rovňák (dir.)
    11. Igor Bázlik: Dýchol mráz
      Marcela Molnárová (v), Dievčenský spevácky zbor Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (sth), Gabriel Rovňák (dir.)
    12. Riz Ortolani: More
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (sth), Gabriel Rovňák (dir.)
    13. Andrew Lloyd Webber: Memory
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    14. Igor Bázlik (arr.): My Bonnie
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    15. Richard Rodgers: Do-Re-Mi
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    16. John Kander: Kabaret
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    17. Antônio Carlos Jobim: The Girl from Ipanema
      Dievčenský spevácky zbor Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    18. Walter Hawkins: Goin' Up Yonder
      Darina Tóthová (v), Dievčenský spevácky zbor Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    19. Elton John: Can You Fell the Love Tonight
      Miroslav Dvorský (t), Dievčenský spevácky zbor Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
  • Foto: Nálady Igora Bázlika NÁLADY IGORA BÁZLIKA
    1997 CD – Igor Bázlik Sound IB 0001 2 331
    1. Igor Bázlik: V zabudnutom hoteli
      Jozef Zsapka (gui), Štúdiový orchester, Igor Bázlik (dir.)
    2. Igor Bázlik: Perinbaba
      Rajmund Kákoni (ac), Štúdiový orchester, Igor Bázlik (dir.)
    3. Igor Bázlik: Princezná čaká princa
      Michal Šintál (ob), Štúdiový orchester, Igor Bázlik (dir.)
    4. Igor Bázlik: Nocturno
      Štúdiový orchester, Vlastimil Horák (dir.)
    5. Igor Bázlik: Večerná pieseň
      Miloš Jurkovič (fl), Štúdiový orchester, Miro Bázlik (dir.)
    6. Igor Bázlik: Keď spíš
      Miloslav Vildner (ar), Štúdiový orchester, Igor Bázlik (dir.)
    7. Igor Bázlik: Obraz z výstavy
      Miroslav Hanák (pf), Orchestr Studio Brno, Miloš Machek (dir.)
    8. Igor Bázlik: Pieseň pre teba
      Josef Čejka (ob), Štúdiový orchester, Igor Bázlik (dir.)
    9. Igor Bázlik: Tajná láska
      Jozef Zsapka (gui), Štúdiový orchester, Igor Bázlik (dir.)
    10. Igor Bázlik: Balada
      Miloslav Vildner (ar), Štúdiový orchester, Igor Bázlik (dir.)
    11. Igor Bázlik: Spomienka na máj
      Orchestr Studio Brno, Erik Knirsch (dir.)
    12. Igor Bázlik: V nedeľu na korze
      Michal Šintál (ob), Štúdiový orchester, Igor Bázlik (dir.)
    13. Igor Bázlik: Snáď len čírou náhodou
      Ján Hajnal (pf), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    14. Igor Bázlik: Ty
      Miloslav Vildner (ar), Štúdiový orchester, Igor Bázlik (dir.)
    15. Igor Bázlik: Bossa nova naboso
      Miloš Jurkovič (fl), Štúdiový orchester, Igor Bázlik (dir.)
    16. Igor Bázlik: Túžba
      Orchester Vieroslava Matušíka, Vieroslav Matušík (dir.)
  • Foto: Vianočné chvíle VIANOČNÉ CHVÍLE
    1988 LP – Opus 9117 2105
    1. Ondrej Demo: Z tamtej strany jarka
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Július Karaba (dir.)
    2. Ivan Dubecký: Dobrý večer vám
      Darina Laščiaková (v), Ján Palovič (crm), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Svetozár Štúr (dir.)
    3. Ivan Dubecký: Dajteže nám, dajte
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Július Karaba (dir.)
    4. Igor Bázlik: Nesiem vám noviny
      Anna Hulejová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Zdeněk Macháček (dir.)
    5. Bartolomej Urbanec: Hop, hop, Janko
      Darina Laščiaková (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Jaromír Dadák (dir.)
    6. Vladimír Slujka: Ja som malý, neveličký
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Marián Vach (dir.)
    7. Ivan Dubecký: Vianočná nálada
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Július Karaba (dir.)
    8. Ivan Dubecký: Važecké Vianoce
      Eleonóra Kapasná (v), Jozef Peško (fut), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Július Karaba (dir.)
  • Foto: Martin '87 : Rok holubíc MARTIN '87 : ROK HOLUBÍC
    1987 LP – Opus 9113 1964
    1. Igor Bázlik: Znelka Slovenského festivalu politickej piesne
    2. Alexander Lančarič: Daj, slnko, daj
      Marcela Laiferová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vladimír Valovič (dir.)
    3. M. Vigláš: Pieseň
      Mixi Band Divá hus
    4. R. Zahradníček: Hlavolam
      R. Zahradníček (v)
    5. Ivan Horváth: Hrdinovia noci
      Metrum
    6. Ivan Vašica: Nádherný kút
      Karol Malý (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vladimír Valovič (dir.)
    7. J. Kertés: Pätnásť vypredaných koncertov
      J. Kertés (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vladimír Valovič (dir.)
    8. Miloslav Mojžiš: Svet je kvitnúci strom
      Exact
    9. A-Conto: Mama
      A-Conto
    10. M. Gebura: Zvláštny sen
      J. Petro (v), Golf
    11. Ľudovít Beladič: Rok holubíc
      Jana Daňová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vladimír Valovič (dir.)
    12. Ľuboš Kľučiar: Kým je čas
      Dynastia
    13. V. Gremanová: Zem je vzácna planéta
      Gaštanky
    14. L. Réti: Máj
      J. Šimková (v)
  • Foto: Miroslav Dudík : Primášova pieseň MIROSLAV DUDÍK : PRIMÁŠOVA PIESEŇ
    1987 CD – Opus 9357 1916
    1. Miroslav Dudík: Brnkaná po kopaničiarsky
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    2. Jaroslav Jurášek: Primášova pieseň
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    3. Juraj Farkaš: Myjavské nôty
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    4. Ivan Dubecký: Dravecký primáš
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    5. Jaroslav Jurášek: Primášove nôty
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    6. Jaroslav Jurášek: Myjavský verbunk
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    7. Ján Hrk: Cigánsky plač a tanec
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    8. Bartolomej Urbanec: Svadobná hudba
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    9. Ivan Dubecký: Oravské tance z Habovky
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    10. Miroslav Dudík: Kukala kukučka
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    11. Igor Bázlik: Po myjavsky
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    12. Miroslav Dudík: Petruchova cifra
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
  • Foto: Stretnutie po rokoch STRETNUTIE PO ROKOCH
    1987 LP – Opus 9113 0938
    1. Vieroslav Matušík: Letím
      Jana Kocianová (v), RT-VOX, Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    2. Igor Bázlik: Michaela
      Ivo Heller (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    3. Andrej Lieskovský: Až bude pokosená tráva
      Eva Kostolányiová (v), Zbor L. Pánka, Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    4. František Havlíček: Kým orgován šepká
      Karol Duchoň (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    5. Ali Brezovský: Rozprávaj mi blues
      Marcela Laiferová (v), Bezinky, Gustav Brom Big-Band
    6. Braňo Hronec: Dvadsať dní a dvadsať nocí
      Oľga Szabová-Velčovská (v), Dušan Grúň (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    7. Pavol Zelenay: Namaľuj mi dúhu
      Gabriela Hermélyová (v), Trio Jána Hajnala, Ján Hajnal (pf), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    8. Pavol Zelenay: Máš tucet chýb
      Dušan Grúň (v), Gustav Brom Big-Band
    9. Vojtech Wick: Zelená kolíska
      Oľga Szabová-Velčovská (v), Femina vocal, Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    10. Ján Siváček: Otázky
      Marcela Laiferová (v), Karol Duchoň (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    11. Ivan Horváth: Neviem skrývať žiaľ
      Marika Škultétyová (v), RT-VOX, Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    12. Ervín Kliment: Otvárajte kasíno
      Peter Vašek (v), Dušan Ružička (v), Tanečný orchester Pavla Bayerleho
    13. Viktor Szarka: Potom príde víkend
      Marcela Laiferová (v), Gustav Brom Big-Band
    14. Tomáš Seidmann: Píš vôňou lúk
      Ivo Heller (v), RT-VOX, Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    15. Alois Bouda: Už v diaľke sa stratíš
      Jana Kocianová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
  • Foto: Zlatá brána : Rozprávková paleta ZLATÁ BRÁNA : ROZPRÁVKOVÁ PALETA
    1987 LP – Opus 9113 1815
    1. Vladimír Figar: Zázračná paleta
      E. Tóthová (v), J. Gordová (v), Flamingo – Plameňáci
    2. Ivan Horváth: Maľuj, maľuj
      E. Tóthová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    3. Alojz Čobej: Krajina zrkadiel
      Lukrécia Tatárová (v), Flamingo – Plameňáci
    4. Igor Bázlik: Majster pekár
      I. Artimovičová (v), K. Džubáková (v), S. Pifferová (v), J. Škvareninová (v), Flamingo – Plameňáci
    5. Mojmír Zedník: Víly
      Martina Bačinská (v), Branislav Cap (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Ali Brezovský: Vlk a sedem kozliatok
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    7. Vojtech Adamec: Mesiačikove úbehy
      M. Blašková (v), J. Gordová (v), R. Marcišinová (v), Evellyn Pacoláková (v), E. Tóthová (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Alojz Čobej: Šesťhlavý drak
      Z. Pohlodková (v), Flamingo – Plameňáci
    9. Ali Brezovský: Pri studni
      Evellyn Pacoláková (v), E. Tóthová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    10. Vladimír Figar: Valibuk
      Ladislav Neshyba (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Ali Brezovský: V Jakubove
      M. Blašková (v), J. Gordová (v), R. Marcišinová (v), Evellyn Pacoláková (v), E. Tóthová (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Alojz Čobej: Vĺčko
      K. Džubáková (v), Z. Pohlodková (v), Flamingo – Plameňáci
    13. Vojtech Wick: V harmonike
      J. Barlová (v), Flamingo – Plameňáci
    14. Igor Bázlik: Pred zimou
      Radovan Sušila (v), Flamingo – Plameňáci
    15. Ivan Horváth: Drevenička
      M. Blašková (v), J. Gordová (v), R. Marcišinová (v), Evellyn Pacoláková (v), E. Tóthová (v), Flamingo – Plameňáci
    16. Alojz Čobej: Idú smriečky
      J. Macko (v), Flamingo – Plameňáci
    17. Vladimír Figar: Trpaslíček
      J. Barlová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    18. Alojz Čobej: Zlatý vták
      M. Blašková (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    19. Ali Brezovský: Nezbedné očká
      Lukrécia Tatárová (v), P. Kúsek (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
  • Foto: Darček : Čierny máčik DARČEK : ČIERNY MÁČIK
    1986 SP – Opus 9143 0663
    1. Václav Patejdl: Darček
      Václav Patejdl (v), Detský zbor Československého rozhlasu, Jozef Svitek (zbm.)
    2. Igor Bázlik: Čierny Máčik
      B. Bázliková (v), Igor Bázlik (sth)
  • Foto: Ej, zahoreli zore : Spieva Margita Skyvová EJ, ZAHORELI ZORE : SPIEVA MARGITA SKYVOVÁ
    1986 LP – Opus 9117 1796
    1. Bartolomej Urbanec: Znam ja jednu zahradečku
      Margita Skyvová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Ján Szelepcsényi (dir.)
    2. Tibor Andrašovan: Ďaleká paseka
      Margita Skyvová (v), Štefan Hudec (v), Dievčenská spevácka skupina, Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Tibor Andrašovan (dir.)
    3. Tibor Andrašovan: Ej, zahoreli zore
      Margita Skyvová (v), Dievčenská spevácka skupina, Mužská spevácka skupina, Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Tibor Andrašovan (dir.)
    4. Tibor Andrašovan: Tri piesne zo stredného Slovenska
      Margita Skyvová (v), Dievčenská spevácka skupina, Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Tibor Andrašovan (dir.)
    5. Tibor Andrašovan: Piesne zo Zemplína
      Margita Skyvová (v), Dievčenská spevácka skupina, Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Tibor Andrašovan (dir.)
    6. Bartolomej Urbanec: Červené jabĺčko
      Margita Skyvová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Ján Szelepcsényi (dir.)
    7. Milan Ješko: Zdaleka ja poznám
      Margita Skyvová (v), Dievčenská spevácka skupina, Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (dir.)
    8. Igor Bázlik: Čie sa to ovečky
      Margita Skyvová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Pavol Bagin (dir.)
    9. Ivan Dubecký: Dolinôčka, dolina
      Margita Skyvová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    10. Igor Bázlik: Večer je, je večer
      Margita Skyvová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Pavol Bagin (dir.)
    11. Bartolomej Urbanec: Keby som ja mala sokolove krídla
      Margita Skyvová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Ján Szelepcsényi (dir.)
    12. Ondrej Demo: Ej, nad Branovo
      Margita Skyvová (v), Dievčenská spevácka skupina, Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
  • Foto: Zlatá brána : Planétka muzika ZLATÁ BRÁNA : PLANÉTKA MUZIKA
    1986 LP – Opus 9113 1733
    1. Alojz Čobej: Planétka muzika
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    2. Vojtech Wick: Vzduchoplavec
      Radovan Sušila (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Ali Brezovský: LMK
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    4. Vladimír Figar: Čumbulák
      P. Kúsek (v), J. Škvareninová (v), J. Sopková (v), M. Leitnerová (v), Flamingo – Plameňáci
    5. Alojz Čobej: Vesmírne zrkadlá
      E. Tóthová (v), Martina Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Vladimír Figar: Hviezdna ríša
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    7. Igor Bázlik: Hrdzavý rytier
      E. Tóthová (v), Martin Bačinská (v), Evellyn Pacoláková (v), J. Gordová (v), R. Marcišinová (v), E. Čurilová (v), J. Pohlodková (v), L. Balogová (v), M. Blašková (v), P. Gažiová (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Ivan Horváth: Farebná prechádzka
      J. Barlová (v), Flamingo – Plameňáci
    9. Vladimír Figar: Vesmírna mela
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    10. Alojz Čobej: Slnečná pesnička
      Lea Hudáková (v), Janetta Focková (v), Zuzana Sedláková (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Ivan Horváth: Mier všetkým
      J. Škvareninová (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Ivan Horváth: Oblaky
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    13. Alojz Čobej: UFO
      Lea Hudáková (v), Janetta Focková (v), Zuzana Sedláková (v), Flamingo – Plameňáci
    14. Vladimír Figar: Vesmírny karneval
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    15. Ali Brezovský: Slnečný vietor
      Lukrécia Tatárová (v), Flamingo – Plameňáci
    16. Igor Bázlik: Letecká
      J. Macko (v), Flamingo – Plameňáci
    17. Ali Brezovský: Kozmonaut
      Branislav Cap (v), D. Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
    18. Alojz Čobej: Družba
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
  • Foto: Čo robíš, Hanka, Hanička, Hanka ČO ROBÍŠ, HANKA, HANIČKA, HANKA
    1985 LP – Opus 9117 1606
    1. Ondrej Demo: Parta moja, parta
      Anna Hulejová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Július Karaba (dir.)
    2. Vladimír Slujka: Hora moja, hora
      Anna Hulejová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Július Karaba (dir.)
    3. Ivan Dubecký: Dievčenské spevy z Liptovských Sliačov
      Anna Hulejová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    4. Ivan Dubecký: Hej, mladosť moja, mladosť
      Anna Hulejová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Július Karaba (dir.)
    5. Štefan Molota: Dievčatko sliačanskuo
      Anna Hulejová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Jaromír Dadák (dir.)
    6. Ivan Dubecký: Zaspal Janík na výhone
      Anna Hulejová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Šmíd (dir.)
    7. Ivan Dubecký: Išli hudci horou
      Anna Hulejová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Šmíd (dir.)
    8. Ivan Dubecký: Sliačanskie prekáračky
      Anna Hulejová (v), Angela Vargicová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    9. Igor Bázlik: Na zelenom grúni
      Anna Hulejová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Július Karaba (dir.)
    10. Miroslav Dudík: Tri piesne z Liptovských Sliačov
      Anna Hulejová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
  • Foto: Zlatá brána dokorán ZLATÁ BRÁNA DOKORÁN
    1985 LP – Opus 9113 1654
    1. Ivan Horváth: Zlatá brána dokorán
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    2. Ivan Horváth: Labutienky
      E. Tóthová (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Alojz Čobej: Ako chodí ABC
      Pavol Zuštiak (v), Flamingo – Plameňáci
    4. Alojz Čobej: Soľ nad zlato
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    5. Igor Bázlik: V histórii
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    6. Vladimír Figar: Atakďalej
      Lea Hudáková (v), Flamingo – Plameňáci
    7. Vladimír Figar: Ta tri, Tatry
      Martina Bačinská (v), R. Marcišinová (v), V. Hricová (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Igor Bázlik: Zelené mačky
      Martina Bačinská (v), Evellyn Pacoláková (v), R. Marcišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    9. Alojz Čobej: Ozvena
      Pavol Zuštiak (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    10. Ali Brezovský: Šepkajúca voda
      Lukrécia Tatárová (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Ali Brezovský: Kykymora
      Želmíra Müllerová (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Alojz Čobej: Povesti o riekach
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    13. Gejza Toperczer: Babylon
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    14. Ivan Horváth: Náš mlynár
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    15. Vladimír Figar: Hradná rozprávka
      Iveta Palčová (v), Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    16. Ali Brezovský: Pieseň o Eme
      Miroslav Babiak (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    17. Vladimír Figar: Zlato v hlbinách
      Branislav Cap (v), J. Macko (v), E. Tóthová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    18. Alojz Čobej: V Demänovskej jaskyni
      J. Sopková (v), J. Škvareninová (v), M. Leitnerová (v), Flamingo – Plameňáci
  • Foto: Povej, vetrík, povej POVEJ, VETRÍK, POVEJ
    1984 LP – Opus 9117 1450
    1. Igor Bázlik: Svieti mesiac – Jahoda, jahoda
      Alžbeta Kubánková (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Tibor Andrašovan (dir.)
    2. Július Móži: Povej, vetrík, povej – Do dvorečka, do dvora
      Alžbeta Kubánková (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Tibor Andrašovan (dir.)
    3. Bartolomej Urbanec: Jako ten mesiačik – Do dvorečka, do dvora
      Alžbeta Kubánková (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Tibor Andrašovan
    4. Tibor Andrašovan: A tam dolu – Hájik, hájik, zelený háj
      Alžbeta Kubánková (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Tibor Andrašovan (dir.)
    5. Tibor Andrašovan: Veje vietor – Janíčko žltovlas
      Alžbeta Kubánková (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Tibor Andrašovan (dir.)
    6. slovenská ľudová pieseň (arr. Matej Farkaš): Povedzže mi, povedz – Ej, padá, padá rosička
      Alžbeta Kubánková (v), Ľudová hudba Eugena Farkaša, Štefan Sendrei (umv.)
    7. slovenská ľudová pieseň (arr. Matej Farkaš): Jak še mili od milej bral – A na hure šnih leci
      Alžbeta Kubánková (v), Ľudová hudba Eugena Farkaša, Dezider Cibulka (umv.)
    8. slovenská ľudová pieseň: Mal som prepjelečku – Frajere, frajere – Keby mi to prišlo
      Alžbeta Kubánková (v), Ľudová hudba Eugena Farkaša, Matej Farkaš (umv.)
    9. slovenská ľudová pieseň: Švici mešac – Dajce me, mamočko
      Alžbeta Kubánková (v), Ľudová hudba Eugena Farkaša, Štefan Sendrei (umv.)
  • Foto: Želám ružiam dážď ŽELÁM RUŽIAM DÁŽĎ
    1984 LP – Opus 9114 1506
    1. Milan Novák: Želám ružiam dážď
      Eva Biháryová (v), Miroslav Švába (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    2. Milan Novák: Budem s ním
      E. Červená (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    3. Milan Novák: Tam je ten dom
      Miroslav Švába (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    4. Igor Bázlik: Rukovačka
      Pavol Kmeť (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    5. Peter Breiner: Vojenský kalendár
      Eva Biháryová (v), Pavol Kmeť (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    6. Igor Bázlik: Mier na dlani
      E. Červená (v), Miroslav Švába (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    7. Igor Bázlik: U nás každý deň
      Eva Biháryová (v), E. Červená (v), Miroslav Švába (v), Pavol Kmeť (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    8. Milan Novák: Belasé ráno chráň
      Eva Biháryová (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    9. Peter Breiner: Mosty
      E. Červená (v), Miroslav Švába (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    10. Jozef Valouch: Pravda na dlani
      Eva Biháryová (v), Miroslav Švába (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    11. Igor Bázlik: Tvoje nežné slová
      Pavol Kmeť (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    12. Igor Bázlik: Zem patrí nám
      E. Červená (v), Miroslav Švába (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
  • Foto: Ej, zapískaj, zaspievaj EJ, ZAPÍSKAJ, ZASPIEVAJ
    1983 LP – Opus 9117 1434
    1. Tibor Andrašovan: Pod Ždiarskou vidlou
      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)
    2. Jozef Štelzer: Ej, zapískaj, zaspievaj
      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)
    3. Igor Bázlik: Tri piesne zo západného Slovenska
      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)
    4. Eugen Suchoň: Spievanky ESD 75
      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Pálka (zbm.), Jozef Štelzer (dir.)
    5. Bartolomej Urbanec: Hôľne spevy
      Mužský zbor SĽUK-u, Jozef Štelzer (zbm.), Bartolomej Urbanec (dir.)
    6. Alexander Moyzes: Hory, hory, čierne hory
      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)
    7. Šimon Jurovský: Odobierka nevesty
      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)
    8. Tibor Andrašovan: Na jarnú nedzeľu
      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)
  • Foto: Zlatá brána : Paľko Zberko ZLATÁ BRÁNA : PAĽKO ZBERKO
    1983 LP – Opus 9113 1468
    1. Vladimír Figar: Zberostroj
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    2. Gejza Toperczer: Nanukový Ivan
      Zuzana Orosová (v), Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Alojz Čobej: Lastovičky
      Zuzana Orosová (v), Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    4. Gejza Toperczer: V batohu
      Imrich Eperješi (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    5. Gejza Toperczer: Poškolník
      Branislav Cap (v), Imrich Eperješi (v), Ján Kovalčín (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Ali Brezovský: Strašiak Lojzko
      Svetlana Paulišinová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    7. Vojtech Wick: Kreslím, kreslím
      Martina Bačinská (v), Pavol Zuštiak (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Alojz Čobej: Záplaty
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    9. Ivan Horváth: Bludári
      Svetlana Paulišinová (v), Zuzana Orosová (v), A. Ballová (v), A. Gregová (v), Flamingo – Plameňáci
    10. Mojmír Zedník: Sen a sníček
      Zuzana Kleknerová (v), Ján Kovalčín (v), Pavol Zuštiak (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Alojz Čobej: Riekanka
      Svetlana Paulišinová (v), Želmíra Müllerová (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Pavol Hammel: Spoza buka
      Gabriela Kleknerová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    13. Vladimír Figar: Žuvačkárka
      Martina Bačinská (v), Zuzana Kleknerová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    14. Igor Bázlik: Dobrý nápad
      Lea Hudáková (v), Gabriela Kleknerová (v), Natália Minčičová (v), Helena Minčičová (v), Zuzana Sedláková (v), Flamingo – Plameňáci
    15. Ivan Horváth: Fľašky, sklíčka
      Janetta Focková (v), A. Ballová (v), A. Gregová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    16. Vladimír Figar: Hrdzuľa
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    17. Vladimír Figar: Paľko Zberko
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
  • Foto: Zlatá brána : Pokazený automat ZLATÁ BRÁNA : POKAZENÝ AUTOMAT
    1981 LP – Opus 9116 1247
    1. Vladimír Figar: Semafóry
      Svetlana Paulišinová (v), Želmíra Müllerová (v), Zuzana Orosová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    2. Igor Bázlik: Kľúčikové kráľovstvo
      Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Ali Brezovský: Škrečok
      Imrich Eperješi (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    4. Vladimír Figar: Skrytá kamera
      Jana Lešková (v), Dagmar Duditšová (v), Flamingo – Plameňáci
    5. Vladimír Figar: Robot Robo
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    6. Gejza Toperczer: Malá lekárka
      Martina Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
    7. Pavol Hammel: Zvedavé kolená
      V. Ondrušková (v), Jana Lešková (v), Dagmar Duditšová (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Ali Brezovský: Lepiaca páska
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    9. Vojtech Wick: Čaro
      Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    10. Gejza Toperczer: Pepsi pre psy
      Zuzana Orosová (v), Martina Bačinská (v), D. Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Igor Bázlik: Slnko
      Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Vojtech Wick: Množiny
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    13. Pavol Hammel: Námorník na suchu
      Želmíra Müllerová (v), Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    14. Ali Brezovský: Pokazený automat
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    15. Vladimír Figar: Stonožka
      Radovan Sušila (v), M. Haberland (v), Lea Hudáková (v), M. Hoblová (v), Flamingo – Plameňáci
    16. Ivan Horváth: Moderná rozprávka
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
  • Foto: Dvanásť do tucta : Diskotéka Opusu 6 DVANÁSŤ DO TUCTA : DISKOTÉKA OPUSU 6
    1980 LP – Opus 9113 1047
    1. Pavel Zajáček: Vraj si vážny
      Kamila Magálová (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    2. Pavol Hammel: Čas malín
      Pavol Hammel (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    3. Igor Bázlik: Vravíš
      Eva Máziková (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    4. Adam Mitchell: Láska deň spí
      Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    5. Stanislav Herko: Dáždnik pre dvoch
      Ľudovít Nosko (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    6. Stelios Vlavianos: Sľúbené ľúbené
      Karol Duchoň (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    7. Ben Findon, Les Charles: Mám ťa rád
      Karol Duchoň (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    8. Ladislav Briestenský: Nebo
      Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    9. Andy Armer: Rise
      Juraj Lehotský (tr), Vladimír Valovič (dir.)
    10. Pavol Hammel: Prvý bozk
      Pavol Hammel (v), Vladimír Valovič (dir.)
    11. Ivan Horváth: Nakreslím si ťa rád
      Eva Sepešiová (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    12. Ann Orson, Carte Blanche: Dážď
      Marcela Laiferová (v), Ľudovít Nosko (v), Vladimír Valovič (dir.)
  • Foto: Marmuriena naša : Spieva Anna Hulejová MARMURIENA NAŠA : SPIEVA ANNA HULEJOVÁ
    1980 LP – Opus 9117 0928
    1. trad.: Dve žartovné piesne z Liptovských Sliačov
      Anna Hulejová (v), Ľudová hudba Rinalda Oláha
    2. trad.: Keď ja umriem
      Anna Hulejová (v), Ľudová hudba Eugena Farkaša
    3. trad.: Trávnice z Liptovských Sliačov
      Sliačanské trio, Anna Hulejová (v), Marta Littvová (v), Mária Vicianová (v)
    4. trad.: Dve tanečné piesne z Liptovských Sliačov
      Anna Hulejová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Štefan Molota (umv.)
    5. Štefan Molota: Tri piesne z Liptovských Sliačov
      Anna Hulejová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Štefan Molota (umv.)
    6. Ondrej Demo: Hej, ideme, ideme
      Anna Hulejová (v), Marta Littvová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Július Karaba (dir.)
    7. Igor Bázlik: Usniže mi, usni
      Anna Hulejová (v), Ľudový orchester, Pavol Bagin (dir.)
    8. Igor Bázlik: Môže vám mať moja
      Anna Hulejová (v), Ľudový orchester, Pavol Bagin (dir.)
    9. Svetozár Stračina: Marmuriena
      Anna Hulejová (v), Dievčenská skupina súboru Lúčnica, Štúdiový orchester, Miroslav Šmíd (dir.)
    10. Svetozár Stračina: Liptovské lúky
      Sliačanské trio, Anna Hulejová (v), Marta Littvová (v), Mária Vicianová (v), Spevácky skupina súboru Lúčnica so sprievodom cimbalu, Július Karaba (dir.)
    11. Svetozár Stračina: Spevy zimného slnovratu
      Anna Hulejová (v), Libuše Váchalová (ar), Členovia orchestra súboru Lúčnica
  • Foto: Martin '80 : Nechajte lietať holubicu mieru MARTIN '80 : NECHAJTE LIETAŤ HOLUBICU MIERU
    1980 LP – Opus 9114 1119
    1. Skupina Forum: Nechajte lietať holubice mieru
      Forum
    2. Igor Bázlik: Deti slnka
      Elán, Detský zbor Československého rozhlasu, Marián Vach (dir.)
    3. Ľ. Ertl: Matkám
      Ľ. Ertl (v)
    4. Igor Bázlik: Riekanky
      Detský zbor Československého rozhlasu, Marián Vach (dir.)
    5. Ivan Horváth: Nech znie náš spev
      Elán, Detský zbor Československého rozhlasu, Marián Vach (dir.)
    6. Igor Bázlik: Čí je to chlieb
      Eva Biháryová (v), VUS kpt. J. Nálepku, Jozef Valouch (dir.)
    7. Skupina Riavy: Poď a spievaj s nami
      Riavy
    8. Pavol Hammel: Nula bodov
      Miroslav Ličko (v), Elán
    9. Igor Bázlik: Kto pieseň v srdci nosí
      Jana Goffová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.)
    10. J. Boháč: Brigádnické leto
      Anton Gajdoš (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.)
    11. Tomáš Seidmann: Tajnička šťastia
      Miroslav Ličko (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.)
    12. Peter Hečko: Devín
      Peter Hečko (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.)
  • Foto: Zlatá brána : Veselé pesničky ZLATÁ BRÁNA : VESELÉ PESNIČKY
    1980 LP – Opus 9116 0990
    1. Ali Brezovský: Karneval
      Iveta Palčová (v), Tamara Špaková (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    2. Pavol Hammel: Ledabolo
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Ivan Horváth: Vrabčia rozprávka
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    4. Igor Bázlik: Telefón
      Tomáš Haberland (v), Flamingo – Plameňáci
    5. Gejza Toperczer: Kvapká kvapka
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Pavol Hammel: Drobná povedačka
      Henrieta Štofírová (v), Flamingo – Plameňáci
    7. Vojtech Wick: Divadlo
      Jana Lešková (v), Dagmar Duditšová (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Ali Brezovský: Rytier
      Tomáš Haberland (v)
    9. Ali Brezovský: Hodinky
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    10. Vladimír Figar: Konzervy
      Imrich Eperješi (v), Róbert Špak (v), Tomáš Haberland (v), Dušan Slezák (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Gejza Toperczer: Orechovci
      Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Ali Brezovský: Veselé pesničky
      Róbert Špak (v), Tomáš Haberland (v), Flamingo – Plameňáci
    13. Igor Bázlik: Malá doktorka
      Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    14. Mojmír Zedník: Rastiem ako z vody
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    15. Vladimír Figar: Čierny kúzelník
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    16. Vladimír Figar: Keď jej príde
      Jana Lešková (v), Martina Hegedušová (v), Flamingo – Plameňáci
    17. Vojtech Wick: Vrtké jazyky
      Martina Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
  • Foto: Jozef Peško : Fujarôčka moja JOZEF PEŠKO : FUJARÔČKA MOJA
    1979 LP – Opus 9117 0635
    1. Svetozár Stračina: Zadumanie
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Šmíd (dir.)
    2. Svetozár Stračina: Detvianska melódia
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Šmíd (dir.)
    3. Miloš Berka: Pod grúňom
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Tibor Andrašovan (dir.)
    4. Ondrej Demo: Goralské nôty zo severnej Oravy
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Štefan Molota (umv.)
    5. Július Letňan: Kokavská píšťalka
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    6. Július Móži: Hej, fujara trombita – Boli by ma zabili – Píšťalôčka moja
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    7. Miloš Berka: Ej, lebo tancuj, lebo pískaj
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    8. Igor Bázlik: Horou, chlapci, horou
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    9. Miloš Berka: V šírom poli
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    10. Tibor Andrašovan: Valaská postava
      Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
  • Foto: Orchester ľudových nástrojov Čs. rozhlasu v Bratislave ORCHESTER ĽUDOVÝCH NÁSTROJOV ČS. ROZHLASU V BRATISLAVE
    1979 LP – Opus 9117 0749
    1. Igor Bázlik: Nôty moje, nôty
      Jozef Peško (fu), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    2. Ondrej Demo: Hej, ideme, ideme
      Anna Hulejová (v), Marta Littvová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Július Karaba (dir.)
    3. Štefan Molota: Strigônske melódie
      Štefan Molota (vn), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave
    4. Ivan Dubecký: Gajdošu, gajdošu
      Jozef Peško (v), Anton Vranka (crm), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    5. Ivan Dubecký: Dve piesne od Trenčína
      Lýdia Fajtová (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    6. Jaroslav Jurášek: Primášová pieseň
      Miroslav Dudík (vn), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave
    7. Pavol Tonkovič: Vrchárska nálada (Vrchársky plač)
      Miroslav Dudík (umv.), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave
    8. Igor Bázlik: Hej, zaspievalo vtáča
      Darina Laščiaková (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Tibor Andrašovan (dir.)
    9. Július Letňan: Kokavská píšťalka
      Jozef Peško (fsch), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Dudík (umv.)
    10. Tibor Andrašovan: Kamaráti moji
      Anton Kúrňava (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Tibor Andrašovan (dir.)
    11. Ivan Dubecký: Goralská muzika
      Jozef Peško (fsch), Miroslav Vlado (fsch), Miroslav Dudík (vn), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave
  • Foto: Bázlik, Solovič, Lasica, Satinský: Plné vrecká peňazí BÁZLIK, SOLOVIČ, LASICA, SATINSKÝ: PLNÉ VRECKÁ PEŇAZÍ
    1978 LP – Opus 9116 0621-22
    1. Igor Bázlik: Plné vrecká peňazí
      Július Satinský (v, act), Eva Krížiková (v, act), Milan Lasica (v, act), Stanislav Dančiak (v, act), Marián Labuda (v, act), Magda Paveleková (v, act), Karol Čálik (v, act), Štúdiový zbor a orchester, Norbert Fibich (zbm.), Zdeněk Macháček (dir.)
  • Foto: Zlatá brána ZLATÁ BRÁNA
    1978 LP – Opus 9116 0645
    1. Gejza Toperczer: Zázračný vozík
      Imrich Eperješi (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    2. Gejza Toperczer: Herečka
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Miloš Lánik: Náš indián
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    4. Gejza Toperczer: Skleníková kvetina
      Imrich Eperješi (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    5. Ladislav Gerhardt: Orchester
      Ľuba Kollárová (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Ali Brezovský: Demikát
      Eva Palčová (v), Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    7. Vladimír Figar: Traja bratia
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Ivan Horváth: Moja mama
      Eva Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    9. Ľudovít Štassel: Kvietky
      Ľuba Kollárová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    10. Ladislav Gerhardt: Svadba
      Imrich Eperješi (v), Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Vojtech Wick: Múdra čiapka
      Tomáš Haberland (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Ivan Horváth: Na podstreší
      Kamila Vargová (v), Flamingo – Plameňáci
    13. Ivan Horváth: Okuliare
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    14. Ladislav Gerhardt: Planý strach
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    15. Ivan Horváth: Zimné ráno
      Eva Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    16. Pavol Hammel: Peter Centimeter
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    17. Vladimír Figar: Pradená
      Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
    18. Vladimír Figar: Bryndza
      Zuzana Tlučková (v), Flamingo – Plameňáci
    19. Miloš Lánik: Fintivky
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    20. Igor Bázlik: Majster pekár
      Eva Palčová (v), Detský zbor, Flamingo – Plameňáci
  • Foto: Bratislavská lýra '77 : Hry jari : Pieseň z obloka BRATISLAVSKÁ LÝRA '77 : HRY JARI : PIESEŇ Z OBLOKA
    1977 SP – Opus 91 43 0442
    1. Ivan Horváth: Hry jari
      Helena Vrtichová (v), Planety, Orchester Čs. televízie, Václav Zahradník (dir.)
    2. Igor Bázlik: Pieseň z obloka
      Marika Klesniaková (v), Planety, Orchester Čs. televízie, Václav Zahradník (dir.)
  • Foto: Od kolísky OD KOLÍSKY
    1977 LP – Opus 9119 0601-03
    1. Igor Bázlik: Uspávanka
      Darina Laščiaková (v), Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)
    2. Igor Bázlik: Je vaše
      Marta Nitranová (s), Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)
    3. Igor Bázlik: Zázrak
      Mária Andrašovanová (s), Gréta Švercelová-Jezná (s), Slovenský filharmonický zbor, Ladislav Holásek (zbm.), Zbor Slniečko, Jozef Svitek (zbm.), Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)
    4. Juraj Pospíšil: Uspávanka
      Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)
    5. Milan Novák: Láska
      Anna Czaková (s), Ľuba Baricová (a), Slovenský filharmonický zbor, Milan Novák (dir.)
    6. Zdenko Mikula: Štyri piesne milostné
      Nina Hazuchová (ms), František Livora (t), Bratislavské komorné združenie, Vlastimil Horák (dir.)
    7. Igor Bázlik: Svadobné fanfáry
      Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)
    8. Igor Bázlik: Svadobný pochod
      Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)
    9. Igor Bázlik: Svadobná pieseň
      Slovenský filharmonický zbor, Ondrej Lenárd (dir.)
    10. Milan Novák: Človek žil
      Slovenský filharmonický zbor, Ladislav Holásek (zbm.), Milan Novák (dir.)
    11. Igor Bázlik: Smútočný pochod
      Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)
    12. Igor Bázlik: Rozlúčka
      Slovenský filharmonický zbor, Ladislav Holásek (zbm.), Trio lesných rohov, Igor Bázlik (dir.)
    13. Jozef Malovec: Postlúdium
      Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)
  • Foto: Organ Fascination : Alojz Bouda ORGAN FASCINATION : ALOJZ BOUDA
    1977 LP – Opus 9113 0348
    1. Benny Andersson, Björn Ulvaeus, Stig Andersson: I Do, I Do, I Do, I Do – Mamma Mia – Fernando – Honey, Honey – So Long – Waterloo – Nina, Pretty Ballerina
      Alois Bouda (org)
    2. Ignazio Polizzi, Claudio Natili: Tornero
      Alois Bouda (org)
    3. Kenneth Gamble, Leon A. Huff: T. S. O. P.
      Alois Bouda (org)
    4. Gavin Sutherland / Udo Jürgens / Leo Leandros, Klaus Munro: Sailing / Griechischer Wein / Schönes Mädchen aus Arcadia
      Alois Bouda (org)
    5. Ján Siváček: Je máj
      Alois Bouda (org)
    6. Ivan Vašica: S bielou hmlou
      Alois Bouda (org)
    7. Ivan Vašica: Zabúdaj
      Alois Bouda (org)
    8. Vojtech Wick: Zelená kolíska
      Alois Bouda (org)
    9. Cole Porter: It's All Right with Me – Night and Day – C'est Magnifique
      Alois Bouda (org)
    10. Jerome Kern: Smoke Gets in Your Eyes – The Way You Look Tonight – Long Ago (and Far Away)
      Alois Bouda (org)
    11. Andrej Lieskovský: Hrmí
      Alois Bouda (org)
    12. Alois Bouda: Hlavolam
      Alois Bouda (org)
    13. Alois Bouda: Bola to náhoda
      Alois Bouda (org)
    14. Alois Bouda: Svadobný svedok
      Alois Bouda (org)
    15. Alois Bouda: Jeseň a smiech
      Alois Bouda (org)
    16. Alois Bouda: Zemeguľa
      Alois Bouda (org)
    17. Alois Bouda: Júlia
      Alois Bouda (org)
    18. Igor Bázlik: Jesenná pieseň
      Alois Bouda (org)
  • Foto: Víťazný deň : Skladby pre slávnostné príležitosti VÍŤAZNÝ DEŇ : SKLADBY PRE SLÁVNOSTNÉ PRÍLEŽITOSTI
    1977 LP – Opus 9114 0579
    1. Miroslav Brož: Víťazný deň
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    2. Izidor Glorik: Tanec družby
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    3. Michal Galovec: Brigádam socialistickej práce
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    4. Ján Siváček: Slávnostný valčík
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    5. Michal Galovec: Zemplínske reminiscencie
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    6. Michal Galovec: Tatrasvit
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    7. Karol Elbert: Nám sa s úsmevom kráča
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec
    8. Zdeněk Cón: Pesnička a mier
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    9. Milan Novák: Komu zem zdobí dlaň
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    10. Igor Bázlik: Tým, ktorí nespia
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    11. Milan Novák: Pieseň o červenej zástave
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    12. Vieroslav Matušík: Vánok vieme strážiť
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    13. Igor Bázlik: Maľovaný svet
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
  • Foto: Gustav Brom plays for you pop, jazz and swing GUSTAV BROM PLAYS FOR YOU POP, JAZZ AND SWING
    1976 LP – Opus 9115 0447
    1. Igor Vavrda: Vzývanie dažďa
      Gustav Brom Big-Band
    2. Milan Vidlák: Keby
      Gustav Brom Big-Band
    3. Karol Ondreička: Hotel
      Gustav Brom Big-Band
    4. Josef Bláha: Dingo
      Gustav Brom Big-Band
    5. Igor Bázlik: Letná pieseň
      Gustav Brom Big-Band
    6. Mojmír Bártek: "Strécovská" dvanástka
      Gustav Brom Big-Band
    7. Josef Audes: Posledná cesta
      Gustav Brom Big-Band
    8. Jaromír Hnilička: Príležitostné blues
      Gustav Brom Big-Band
    9. Ján Siváček: Rubín
      Gustav Brom Big-Band
    10. Pavol Zelenay: Všetky cesty vedú k tebe
      Gustav Brom Big-Band
  • Foto: Tridsať ruží TRIDSAŤ RUŽÍ
    1975 LP – Opus 9116 0427
    1. Ivan Horváth: Tridsať ruží
      Zdeněk Sychra (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    2. Tomáš Seidmann: Nikdy ešte nebol taký máj
      Gabriela Šusteková-Húščavová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    3. Ali Brezovský: Tam pri Dukle
      Miroslav Ličko (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    4. Peter Smékal: Mladá pieseň
      Milan Rusnák (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    5. Štefan Chrobák: Obraz rodnej zeme
      Marika Škultétyová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    6. Ivan Horváth: Tridsiata jar
      Jana Kocianová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    7. Igor Bázlik: Človek sa rodí
      Helena Blehárová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    8. Ivan Horváth: Dubový stôl
      Eva Sepešiová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    9. Milan Novák: Zavčas rána, za tmy
      Eva Biháryová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    10. Ali Brezovský: Drotársky chlieb
      Dušan Grúň (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    11. Vieroslav Matušík: Skús
      Jana Kocianová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    12. Igor Bázlik: Mosty pre ľudí
      Marcela Laiferová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
  • Foto: Výlety : Potom príde víkend VÝLETY : POTOM PRÍDE VÍKEND
    1975 SP – Opus 91 43 0383
    1. Igor Bázlik: Výlety
      Eva Kostolányiová (v), Lýdia Babuchnová (v), Edita Sláviková (v), Gustav Brom Big-Band
    2. Viktor Szarka: Potom príde víkend
      Marcela Laiferová (v), Vokálna skupina Trend, Gustav Brom Big-Band
  • Foto: Veronika : Stará láska nehrdzavie VERONIKA : STARÁ LÁSKA NEHRDZAVIE
    1974 SP – Opus 90 43 0364
    1. Giancarlo Bigazzi, Claudio Cavallaro: Veronika
      Peter Vašek (v), Gustav Brom Big-Band
    2. Igor Bázlik: Stará láska nehrdzavie
      Peter Vašek (v), RT-VOX, Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
  • Foto: Zlatý Kľúč : Iba Básnik ZLATÝ KĽÚČ : IBA BÁSNIK
    1973 SP – Opus 90 43 0258
    1. Davis: Zlatý kľúč
      Eva Kostolányiová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    2. Igor Bázlik: Iba básnik
      Eva Kostolányiová (v), Skupina Hej
  • Foto: Prix de musique folklorique de radio Bratislava 1972 PRIX DE MUSIQUE FOLKLORIQUE DE RADIO BRATISLAVA 1972
    1972 LP – Opus 9117 0192
    1. Jaroslav Krček: Tri svadobné piesne
      Petra Krafferová (v), Chorea bohemica
    2. Jaroslav Krček: Dve vojeneské piesne
      Jaroslav Krček (v), Chorea bohemica
    3. Jaroslav Krček, Jan Rokyta: Dve piesne z Klatovska
      Jitka Čechová (v), Pažskí madrigalisti
    4. Svetozár Stračina: Oravská hudba
      Jozef Peško (fsch), Spevácky skupina súboru Lúčnica, Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave
    5. Igor Bázlik: Čo to vtáča šteboce
      Jozef Peško (fsch), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave
    6. Gheorghe Zamfir: Drobčivý tanec
      Gheorghe Zamfir (fsch)
    7. trad.: Na salaši
      Tri fujaristov z Detvy
    8. trad.: Pieseň, parobská a čardáš
      Ľudová hudba Tivadara Kovácsa
    9. trad.: Vrchárske nôty
      Ľudová hudba z Detvy
  • Foto: Prix de musique folklorique de radio Bratislava PRIX DE MUSIQUE FOLKLORIQUE DE RADIO BRATISLAVA
    1971 LP – Opus 9017 0036
    1. Tibor Andrašovan: Za valáškom
      Darina Laščiaková (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Tibor Andrašovan (umv.)
    2. Vladimír Slujka: Svadobná odobierka z Oravy
      Darina Laščiaková (v), Július Letňan (org)
    3. Zdeněk Lukáš: Hájo, hájedlo
    4. Sl. Jakubíček: Svatební písně z kopanic
    5. Jaroslav Jurášek: Tri ľudové piesne zo Slovácka
    6. Jaroslav Krček: Větříčku foukej
    7. Igor Bázlik: Nechceu som v Pazove vojakom byti
      Stanislav Beňačka (v), Orchester ľudových nástrojov Československého rozhlasu v Bratislave, Bartolomej Urbanec (dir.)
    8. Svetozár Stračina: A pred tých je Kankov
      Viliam Farkaš (vn), Dievčenská spevácka skupina Marína-Zvolen
    9. Jaroslav Krček: Jihočeská třídobá kolečka
    10. Jaroslav Krček: Masopustní
    11. Hynek Bím: Hečené ze Zašové
  • Foto: Šťastné a veselé : Melódie pre vianočnú pohodu ŠŤASTNÉ A VESELÉ : MELÓDIE PRE VIANOČNÚ POHODU
    1970 LP – Supraphon 013 0869
    1. Irving Berlin: Biele Vianoce (White Christmas)
      Miroslav Ličko (v), Vokálna skupina PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Veľký sláčikový orchester, Jiří Hudec (dir.)
    2. trad.: Rolničky, rolničky (Jingle Bells)
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Veľký sláčikový orchester, Jiří Hudec (dir.)
    3. František Havlíček: Zimná pieseň
      Gabriela Hermélyová (v), Vokálna skupina PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Veľký sláčikový orchester, Jiří Hudec (dir.)
    4. Ladislav Gerhardt: Koleda celá z kriedy
      Milan Lasica (v), Vokálna skupina PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Veľký sláčikový orchester, Jiří Hudec (dir.)
    5. trad.: Čas vianočný (Oh, Tannenbaum)
      Zora Kolínska (v), Vokálna skupina PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Veľký sláčikový orchester, Jiří Hudec (dir.)
    6. Franz Gruber: Tichá noc, svätá noc
      Marcela Laiferová (v), Vokálna skupina PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Veľký sláčikový orchester, Jiří Hudec (dir.)
    7. Ľudovít Štassel: Šťastné a veselé
      Miroslav Ličko (v), Vokálna skupina PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Veľký sláčikový orchester, Jiří Hudec (dir.)
    8. Tomáš Seidmann: Štedrý deň
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Veľký sláčikový orchester, Jiří Hudec (dir.)
    9. James Royce Shannon: Uspávanka pre hviezdu (An Irish Lullaby)
      Miroslav Ličko (v), Vokálna skupina PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Veľký sláčikový orchester, Jiří Hudec (dir.)
    10. Igor Bázlik: Deň, keď sú Vianoce
      Marcela Laiferová (v), Vokálna skupina PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Veľký sláčikový orchester, Jiří Hudec (dir.)
    11. Edwin Reuben Hawkins: Šťastný deň (Oh Happy Day)
      Marcela Laiferová (v), Vokálna skupina PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Veľký sláčikový orchester, Jiří Hudec (dir.)
  • Foto: Tatjana Hubinská spieva s Orchestrom Gustava Broma TATJANA HUBINSKÁ SPIEVA S ORCHESTROM GUSTAVA BROMA
    1970 LP – Supraphon 1 13 690
    1. Maynard Ferguson: Send For Me
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    2. Morris Bailey: Go to Hell
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    3. trad.: Won't You Come Home
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    4. trad.: Cotton Fields Back Home
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    5. trad.: Give Up The Jazz
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    6. Cole Porter: That Is This Thing Called Love
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    7. Ľudovít Štassel: Rozsvieť môj dom
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    8. Ivan Vašica: Dom z kvetov
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    9. Ľudovít Štassel: Len blázon verí
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    10. Igor Bázlik: Mesto už spí
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    11. Igor Bázlik: Tvár nie je všetko
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    12. Ivan Vašica: Zima na koči
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
  • Foto: Moderní české a slovenské básnické sbírky III MODERNÍ ČESKÉ A SLOVENSKÉ BÁSNICKÉ SBÍRKY III
    1969 LP – Supraphon 2580 411-12
    1. Marek Kopelent: Vítězslav Nezval: Básně noci
      Jiří Štengl (cl), Vlastimil Kála (sxt), Jiří Horák (tr), Zdeněk Jílek (pf), Jana Dušková (v), Hedwika Wysocká (v), Marie Tichá (v), Jiří Váchal (dir.)
    2. Vlastimil Pinkas: Vilém Závada: Cesta pěšky
      Libor Hlaváček (vn), Talichovo kvarteto, Jan Talich (vn), Jan Kvapil (vn), Jiří Najnar (vl), Evžen Rattay (vc), Miloslav Klement (fl), Rejchovo dychové kvinteto, Karel Klement (ob), Josef Vokatý (cl), Rudolf Beránek (cr), Václav Cvrček (fg), Vladimír Weis (cel)
    3. Igor Bázlik: Ivan Krasko: Nox et solitudo
      Ján Valach, Viktor Šimčisko (vn), Rudolf Papán (vl), Libor Pokojný (vc), František Valla (fl), Anton Janák (org)
  • Foto: Taneční hudba : Zlatá lyra 1967 TANEČNÍ HUDBA : ZLATÁ LYRA 1967
    1967 SP – Supraphon 0130187
    1. Igor Bázlik: Verím
      Helena Blehárová (v), Orchester Karla Vlacha
    2. Igor Bázlik: Čítam si horoskop
      Tatiana Hubinská (v), Marcela Laiferová (v), Orchester Karla Vlacha
  • Foto: Reminiscencie : detský spevácky zbor Prieboj REMINISCENCIE : DETSKÝ SPEVÁCKY ZBOR PRIEBOJ
    CD – BM Recording
    1. Ilja Hurník: Voda voděnka
      Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    2. Otmar Mácha: Ej, hoja, hoja
      Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    3. César Franck: Panis angelicus
      Detský spevácky zbor Prieboj, Eva Balagová (pf), Alfonz Poliak (dir.)
    4. spiritual: Dry Bones
      Detský spevácky zbor Prieboj, Eva Balagová (pf), Alfonz Poliak (dir.)
    5. Marc Shaiman: I Will Follow Him
      Detský spevácky zbor Prieboj, Eva Balagová (pf), Alfonz Poliak (dir.)
    6. Frederic Loewe: My Fair Lady
      Detský spevácky zbor Prieboj, Eva Balagová (pf), Alfonz Poliak (dir.)
    7. Jean Absil: Le cirque de volant – Puma, Amazonka
      Eva Balagová (pf), Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    8. Belo Felix: Na cintoríne vecí
      Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    9. Milan Novák: Vyhorela lipka
      Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    10. Igor Bázlik: Štyri slovenské ľudové piesne
      Detský spevácky zbor Prieboj, Eva Balagová (pf), Alfonz Poliak (dir.)
    11. Juraj Hatrík: Ak sa nám fúga vydarí
      Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    12. Zdenko Mikula: Dvanásť – Za Gbelama na kopci (Gbely)
      Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    13. Zdenko Mikula: Na tanci
      Detský spevácky zbor Prieboj, Iveta Beneová (fl), Lukáš Žofčín (ob), Peter Kazán (cl), Vladimír Sedlák (fg), Ján Goliáš (cr), Alfonz Poliak (dir.)

Ocenenia

  • Skladateľská súťaž speváckych zborov
    1984 - 3. cena v kategórii miešané zbory za dielo To nie je málo
  • Bratislavská lýra
    1973 - Strieborná Bratislavská lýra za pieseň Chvála humoru
  • Vyberte si pesničku
    1969 - 1. cena za pieseň Daruj mi dážď
  • Vyberte si pesničku
    1969 - 2. cena za pieseň Ty si môj sen
  • Zlatá ruža
    1969 - 3. cena za pieseň Vyznanie
  • Vyberte si pesničku
    1968 - 1. cena za pieseň Cesta späť
  • Zlatá ruža
    1968 - 3. cena za pieseň Bláznivý mesiac
  • Vyberte si pesničku
    1966 - 1. cena za pieseň Túžba

Premiéry

  • Prvé uvedenie na Slovensku
  • Igor Bázlik: Štyri bagately
    pre klarinet a klavír
    7. 6.
    2009
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Nedeľné matiné v Galérii mesta Bratislavy, Mirbachov palác, Bratislava, SK
    INTERPRETI: Jana Tomanová (cl), Zuzana Biščáková (pf)
  • Igor Bázlik: Carpe diem
    Malá predohra pre symfonický orchester
    16. 10.
    2008
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Dom umenia, Košice, SK
    INTERPRETI: Štátna filharmónia Košice, Zbyněk Müller (dir.)
  • Igor Bázlik: Dve skladby pre trio
    16. 3.
    2008
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Nedeľné matiné v Galérii mesta Bratislavy, Mirbachov palác, Bratislava, SK
    INTERPRETI: Bilbao Trio
  • Igor Bázlik: Esbéčková miniatúra
    20. 9.
    2007
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Kvintový Dvojkoncert, Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca, Bratislava, SK
    INTERPRETI: Miki Skuta (pf)
  • Igor Bázlik: Tom Stoppard: Konečne slobodný!
    14. 11.
    2003
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Polepetko
    Rozprávková opera pre deti v 2 dejstvách
    13. 6.
    2003
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Štátna opera, Banská Bystrica, SK
    INTERPRETI: Pavol Tužinský (dir.), Andrea Hlinková (réžia)
  • Igor Bázlik: Máje
    24. 11.
    2002
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Koncertná sieň SF, Bratislava, SK
    INTERPRETI: Lúčnica, Marián Vach (dir.)
  • Igor Bázlik: Štyri kusy pre dychové okteto
    12. 11.
    2002
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Nová slovenská hudba, Slovenský rozhlas, Štúdio 2, Bratislava, SK
    INTERPRETI: Igor Fábera (ob), Ladislav Roth (ob), Jozef Luptáčik (cl), Alexander Jaško (cl), Roman Mešina (fg), Peter Šagát (fg), Roman Bielik (cr), Miloš Števove (cr)
  • Igor Bázlik: Tennessee Williams: Mačka na horúcej plechovej streche
    14. 6.
    2002
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Robert Bolt: Človek pre všetky časy
    16. 6.
    2001
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: István Örkény: Rodina Tótovcov
    3. 3.
    2001
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadlo Andreja Bagara, Nitra, SK
  • Igor Bázlik: Ján Palárik: Inkognito
    6. 5.
    2000
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Arthur Miller: Cena
    19. 2.
    2000
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: James Goldman: Lev v zime
    21. 11.
    1998
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ken Kesey/Dale Wasserman: Prelet nad kukučkiným hniezdom
    13. 6.
    1998
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ján Hudec: Marcus Aurelius pri Hrone
    24. 1.
    1998
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Pavel Kohout: Úbohý vrah
    2. 2.
    1997
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Jean Anouilh: Becket alebo božia česť
    10. 2.
    1996
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: José Luis Alonso de Santos: Stretneme sa na Havaji
    19. 11.
    1995
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadlo Astorka Korzo '90, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Coline Serreauová: Zajac zajac
    7. 4.
    1995
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Július Barč-Ivan: Neznámy
    28. 1.
    1995
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ivan Bukovčan: Kým kohút nezaspieva
    7. 4.
    1994
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ben Jonson: Lišiak Volpone
    24. 10.
    1991
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadlo Nová scéna, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Arthur Miller: Smrť obchodného cestujúceho
    15. 1.
    1991
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Joseph Kesselring: Dom plný mŕtvol
    19. 10.
    1990
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadlo Nová scéna, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Fiodor Michajlovič Dostojevskij: Besi
    12. 1.
    1990
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ján Palárik: Samozvanec
    10. 12.
    1988
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ljubomir Simović: Šopalovičovo kočovné divadlo
    23. 4.
    1988
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Jurij Lakovlev: Chyťte leva!
    23. 6.
    1986
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Štátne bábkové divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ján Papp: Kára plná bolesti
    7. 6.
    1985
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadlo Nová scéna, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Jozef Mokoš, podľa rovnomenného námetu anonymného autora commedie dell arte: Verná nevera
    14. 12.
    1984
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadelné štúdio VŠMU, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Štyri rozprávky pre detský zbor
    9. 2.
    1984
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Koncertná sieň Domu umenia, Košice, SK
    INTERPRETI: Štátna filharmónia Košice, Richard Zimmer (dir.)
  • Igor Bázlik: Krém
    Satirická rozhlasová opera
    31. 12.
    1983
    Prvé uvedenie na Slovensku
    SK

    Rozhlasová premiéra na Rádiu Devín.
  • Igor Bázlik: Veselica
    Hudobná komédia v dvoch častiach
    25. 2.
    1978
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadlo Nová scéna, Bratislava, SK
    INTERPRETI: Zdeněk Macháček (dir.), Bedřich Kramosil (réžia)
  • Igor Bázlik: Plné vrecká peňazí
    Hudobná komédia podľa tragikomédie Jána Soloviča "Žobrácke dobrodružstvo"
    18. 10.
    1975
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Bratislavské hudobné slávnosti, Divadlo Nová scéna, Bratislava, SK
    INTERPRETI: Zdeněk Macháček (dir.), Bedřich Kramosil (réžia)
  • Igor Bázlik: Dobrodružstvo pri obžinkoch
    Ľudová spevohra v dvoch častiach
    18. 5.
    1974
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadlo Nová scéna, Bratislava, SK
    INTERPRETI: Zdeněk Macháček (dir.), Bedřich Kramosil (réžia)
  • Igor Bázlik: George Farquhar: Gavalieri
    10. 11.
    1973
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Husári
    Hudobná komédia v dvoch dejstvách
    28. 6.
    1973
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadlo Nová scéna, Bratislava, SK
    INTERPRETI: Bohuš Slezák (dir.), Ivan Krajíček (réžia)
  • Igor Bázlik: Leonid Leonov: Zlatý koč
    10. 11.
    1972
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadlo SNP, Martin, SK
  • Igor Bázlik: Michail Jurievič Lermontov: Maškaráda
    6. 11.
    1970
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Jan Wilkowski: Macko Ťapko
    15. 3.
    1970
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Štátne bábkové divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Alfred Jarry: Kráľ Ubu
    17. 2.
    1969
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadelné štúdio VŠMU, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Alfred de Musset: S láskou sa neradno zahrávať
    31. 1.
    1969
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, Zvolen, SK
  • Igor Bázlik: Stefan Lazarov Kostov: Golemanov
    15. 6.
    1968
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Nitrianske krajové divadlo, Nitra, SK
  • Igor Bázlik: Alejandro Casona: Pani úsvitu
    22. 4.
    1967
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, Zvolen, SK
  • Igor Bázlik: Skutočné-neskutočné mesto
    Koláž proti smrti z diela Vladimíra Reisla, Štefana Žáryho, Rudolfa Fabryho a Ivana Kupca
    20. 10.
    1966
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadlo poézie, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Lope de Vega: Učiteľ tanca
    28. 5.
    1966
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Slovenské národné divadlo, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Benátčanka
    6. 5.
    1966
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Vysoká škola múzických umení, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Pierre-Aristide Bréal: Husári
    6. 3.
    1966
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Vysoká škola múzických umení, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Max Frisch: Andorra
    20. 12.
    1965
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Vysoká škola múzických umení, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Zem pod nohami
    Pásmo poézie
    25. 5.
    1965
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Vysoká škola múzických umení, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Tirso de Molina: Don Gil
    22. 3.
    1965
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Vysoká škola múzických umení, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Len tak
    Poetický nekabaret
    23. 9.
    1964
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Divadlo poézie, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Federico García Lorca: Ako sa v sade Perlimplín do Belisy zaľúbil
    21. 12.
    1963
    Prvé uvedenie na Slovensku
    Vysoká škola múzických umení, Bratislava, SK
  • Prvé uvedenie v zahraničí
  • Igor Bázlik: Štyri kusy pre dychové okteto
    1992 Prvé uvedenie v zahraničí
    Sydney, AU
    INTERPRETI: Dychové okteto Opery v Sydney


« späť na zoznam Aktualizované: 03. 05. 2017