Personality profile

Photo: Igor Bázlik Source: Archives of the Music Centre Slovakia

Igor Bázlik

5 Dec 1941 Banská Bystrica

classical music, theatre and film music, jazz
composition, arranging, keyboards, conducting

Bio

Bio

1958 – 1962
Conservatory in Bratislava (piano – Pavla Pokojná, composing – Miloslav Kořínek, Andrej Očenáš, conducting – Kornel Schimpl)
1962 – 1966
Academy of Performing Arts in Bratislava (composing – Alexander Moyzes, piano– Rudolf Macudziński)
1966 – 1969
editor of the Czechoslovak Radio in Bratislava
1969 – 1978
worked as a music director of the Czechoslovak Radio in Bratislava
in 1979
went free-lance, to work as a composer, arranger, conductor, keyboard player and teacher of the music-and-drama section of the Bratislava Conservatory
since 2001
co-operation with Monika Stanislavová (as Duo Evergreens)

“His work initially leaned toward stage creation and movies and later he presented a large amount of vocal compositions and works with different unconventional forms and instrumentation. Bázlik manifests himself as a responsive composer of music of various genres and forms, especially where he can apply elements of pop music, jazz, beat and folk music.”

(JURÍK, Marián: Igor Bázlik. In: 100 slovenských skladateľov. Ed. Marián Jurík, Peter Zagar. Bratislava: Národné hudobné centrum, 1998, p. 27)

Works

  • opera
  • The Cream

    Satirical radio opera
    1983 TEXT: Tomáš Janovic, Peter Petiška
  • Polepetko

    Fairy-tale opera for children in 2 acts
    2003 TEXT: Ján Štrasser, Peter Stoličný
    FIGURES: Polepetko, Pletana, Zubadlo, Kráľ, Matej, Mamka, Šéfkuchár, Radca, Prvý zbrojnoš, Druhý zbrojnoš, Kuchtíci
  • musical
  • The Hussards

    Musical comedy in two acts
    1971 TEXT: Ivan Krajíček, after Pierre-Aristide Bréal
    FIGURES: Jozef Lippi, Lippiová, Pietro, Elisa, Cosima, Le Gouce, Flicot, Kapitán, Rafaello Visenti, Baglionová, Carotti, Giacommo, Zapisovateľ, Prvá dcéra, Druhá dcéra, Vnučka, Angello, Rudolfo, Jezuita
  • Adventure at Harvest Time

    Musical comedy in two parts
    1974 TEXT: Bedřich Kramosil, after Ján Palárik
    FIGURES: Krčmár Wiskopf, Gretchen, Jolanka/Ďzejn/Grófka Eržika Hrabovská, Eva/Bridžit/Miluša, Orieška/Učiteľ, Karolko/Pišta husár, Paľo/Riaditeľov šofér/Lajoš Kostroviczky, Ondro Valach/Inžinier Rohoň, Matej/Úradník Suchaj, Jano, Tomáš, Mara, Zuza, Kata
  • Pockets Stuffed with Money

    Musical comedy after Ján Solovič's tragicomedy "Beggar's Adventure"
    1975 TEXT: Milan Lasica and Július Satinský, after Ján Solovič
    FIGURES: Gejza Galiba, Gabi, Alfréd Cicák, Mrenica, Pivonka, Plná, Ignác, Stázka
  • The Feast

    Musical comedy in two parts
    1977–1978 TEXT: Vincent Šikula
    FIGURES: Predseda, Dedo Hulík, Vinco Hulík, Marta, Irenka, Koso, Stipula, Irma, Béla, Ohyzda, Joja, Lajo, Mariša, Stipulová, Mrnčo
  • other stage works
  • Let's Guard the Blue Morning!

    Musical-dance composition (co-author Milan Novák)
    1981
  • orchestral works
  • Carpe diem

    Little ouverture for symphony orchestra
    2008 8'
    SCORING: orch
  • symphony orchestra
  • Symfonietta

    1966 SCORING: orch
  • Musica slovaca

    1973 SCORING: orch
  • Funeral March

    1977 PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: orch/pf
  • Wedding March

    1977 PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: orch/pf
  • chamber orchestra
  • Music

    for string orchestra
    1965 SCORING: archi
  • wind orchestra
  • Tým, ktorí nespia

    1977 SCORING: orch
  • solo voice(s) and orchestra
  • Je vaše

    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    SCORING: v, orch
  • Zázrak

    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    SCORING: v, orch
  • Lullaby

    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    SCORING: v, orch
  • solo voice(s), choir, and orchestra
  • The First Sunday of Spring

    1978 TEXT: Ján Štrasser
    SCORING: br, CMa, orch
  • Three Psalms

    1995 TEXT: Milan Rúfus after the Bible
    SCORING: t, b, CM, orch
  • Come, Holy Spirit

    Cantata for solo voices, children's choir and chamber orchestra
    1996 30'
    TEXT: The Bible, Milan Kraus, Martom Luther
    SCORING: s, a, t, b, spk, CB, orch
  • choir and orchestra
  • Black Smile

    1977 TEXT: Alojz Čobej
    SCORING: CMa, orch
  • Lambs and a Wolf

    Four little fairy-tales for children's choir and symphony orchestra
    1982 SCORING: CB, orch
  • Little Prayers

    1995 TEXT: Milan Rúfus
    SCORING: CB, orch
  • solo instrument
  • Three One-Minute Pieces

    for cello solo
    1993 PUBLISHER: Hudobný fond
    SCORING: vc
  • piano or piano four hands
  • Two Pieces

    for piano
    1966 SCORING: pf
  • Two Preludes

    for piano
    1967 SCORING: pf
  • Wedding Fanfare

    1977 PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: pf
  • E Flat B Flat Miniature

    2006 3' 05''
    PUBLISHER: Slovak Music Bridge
    SCORING: pf
  • two instruments
  • Five Pieces for Flute and Piano

    1966 PUBLISHER: Slovenský hudobný fond, Hudobný fond
    SCORING: fl, pf
  • Four Bagatelles

    for clarinet and piano
    1997 PUBLISHER: Hudobný fond
    SCORING: cl, pf
  • Cheerful Mood

    2007 6'
    SCORING: fl, pf
  • Three Pieces for Guitar and Piano

    2009 9'
    SCORING: gui, pf
  • three instruments
  • Trio

    for flute, clarinet and bassoon
    1964 SCORING: fl, cl, fg
  • Trio

    for violin, viola and cello
    1965 SCORING: vn, vl, vc
  • Prelude and Fugue

    for flute, clarinet and bassoon
    1969 SCORING: fl, cl, fg
  • Two Compositions for Trio

    2007 12'
    SCORING: cl, vc, pf
  • string quartet
  • Four sketches

    for string quartet
    1969 SCORING: 2vn, vl, vc
  • eight instruments
  • Studies

    for eight brass instruments
    1983 SCORING: ens
  • Four Pieces For Wind Octet

    1991 SCORING: 2ob, 2cl, 2fg, 2cr
  • solo voice(s) with piano accompaniment
  • Three Songs

    for bass and piano
    2008 10'
    TEXT: E. Ondrejička
    SCORING: b, pf
  • music for theatre
  • Domov

  • Keď mi je smutno

  • Federico García Lorca: The Love of Don Perlimplín and Belisa in the Garden

    1963 DIRECTED BY: Peter Debnár
  • Just So

    Poetical non-cabaret
    1964 DIRECTED BY: Igor Lembovič
  • Malý opršaný príbeh

    1965
  • Max Frisch: Andorra

    1965 DIRECTED BY: Bohuš Zvrškovec
  • The Ground under the Feet

    Poetry series
    1965 DIRECTED BY: Peter Jezný
  • Tirso de Molina: Don Gil

    1965 DIRECTED BY: Karol L. Zachar
  • Lope de Vega: The Dancing Master

    1966 DIRECTED BY: Karol L. Zachar
  • Pierre-Aristide Bréal: The Hussards

    1966 DIRECTED BY: Karol L. Zachar
  • Real/Not-Real City

    A collage from the works by Vladimír Reisel, Štefan Žáry, Rudolf Fabry and Ivan Kupec
    1966 DIRECTED BY: Tibor Rakovský
  • The Venetian Girl

    1966 DIRECTED BY: Peter Jezný
  • Alejandro Casona: The Lady of the Dawn

    1967 DIRECTED BY: Peter Jezný
  • Jean-Paul Sartre: Dirty Hands

    1968 DIRECTED BY: Peter Mikulík
  • Stefan Lazarov Kostov: Golemanov

    1968 DIRECTED BY: Rumen Surdžijski
  • Alfred de Musset: No Trifling with Love

    1969 DIRECTED BY: Peter Jezný
  • Alfred Jarry: Ubu the King

    1969 DIRECTED BY: Stanislav Párnický
  • Jan Wilkowski: Adventures of Rymcimci the Bear

    1970 DIRECTED BY: Vladimír Predmerský
  • Mikhail Lermontov: Masquerade

    1970 DIRECTED BY: Tibor Rakovský
  • Leonid Leonov: The Golden Carriage

    1972 DIRECTED BY: Ľubomír Vajdička
  • George Farquhar: The Beaux' Stratagem

    1973 DIRECTED BY: Peter Mikulík
  • Jozef Mokoš, after a commedia dell'arte play: Lafida

    1984 DIRECTED BY: Juraj Svoboda
  • Ján Papp: A Cart Full of Pain

    1985 DIRECTED BY: Juraj Svoboda
  • Yury Yakovlev: Cath the Lion!

    1986 DIRECTED BY: Ján Hižnay
  • Ján Palárik: The Intruder

    1988 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Ljubomir Simović: Traveling Theatre Shopalovich

    1988 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Fiodor Michajlovič Dostojevskij: Demons

    1990 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Joseph Kesselring: Arsenic and Old Lace

    1990 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Arthur Miller: Death of a Salesman

    1991 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Ben Jonson: Volpone

    1991 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Ivan Bukovčan: Until The Cock Crows

    1994 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Coline Serreau: Rabbit Rabbit

    1995 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • José Luis Alonso de Santos: Vis a vis a Hawaii

    1995 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Július Barč-Ivan: Unknown

    1995 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Jean Anouilh: Becket or The Honour of God

    1996 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Pavel Kohout: Poor Murderer

    1997 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • James Goldman: The Lion in Winter

    1998 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Ján Hudec: Marcus Aurelius at the Hron River

    1998 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Ken Kesey/Dale Wasserman: One Flew Over the Cuckoo's Nest

    1998 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Arthur Miller: The Price

    2000 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Ján Palárik: Incognito

    2000 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • István Örkény: The Toth Family

    2001 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Robert Bolt: A Man for All Seasons

    2001 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Tennessee Williams: Cat on a Hot Tin Roof

    2002 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Dušan Kovačević: Doctor Shoemaker

    2003 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Tom Stoppard: Enter a Free Man

    2003 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • folklore adaptations
  • A nevieš ty, mladý pán

  • Buvički, buvički…

  • Dve slovenské ľudové piesne

  • Ej, k horám, chlapci

  • Hej, pofukuj, povievaj

  • Hoja Ďunďa, hoja

  • Hore slnko, hore

  • Idem, idem

  • Keď pôjdem z Pazova

  • O Jáne, o Jáne

  • Oravienka

  • Orie Janík, orie

  • Ovečke, barany

  • Pijú, chlapci, pijú

  • Slniečko sa níži…

  • Súdzili sa

  • Svíc mi, jasný mjesíčku

  • Šiel Janíčko za Aničkou

  • Tri ľudové piesne

  • Vodu, vodu

  • Vychodí slniečko

  • Zapískaj, píšťalôčka

  • Zimné rozprávky

  • She - yibane best migdach, Kolha - olam gesher

  • Two Songs From Gemer

    SCORING: folkb
  • Východoslovenský šorový tanec z Vernára

    1965
  • Zapadaj slniečko

    1978
  • Piesne z Vrbového

    1979
  • Tunes, My Tunes

    Concert composition on folk motives from Central Slovakia
    1979 4' 45''
    SCORING: fu, folkb
  • folklore adaptations – instruments
  • Čo to vtáča šteboce

    1972 SCORING: fsch, folkb
  • Across the Mountain, Boys

    1978 SCORING: fsch, folkb
  • Po myjavsky

    1987 SCORING: folkb
  • folklore adaptations – instruments with voices
  • Four Slovak Folk Songs

    SCORING: CB, pf
  • Nechceu som v Pazove vojakom byti

    1971 SCORING: b, folkb
  • Stripping Feathers

    Three Slovak folk song for mixed choir and orchestra
    1973 SCORING: CM, orch
  • Songs from Terchová

    for solo voices, choir and orchestra
    1978 SCORING: vv, CM, orch
  • Oh, A Bird Has Sung

    1979 3' 38''
    SCORING: v, folkn
  • Môže vám mať moja

    1980 SCORING: v, folkb
  • Usniže mi, usni

    1980 SCORING: v, folkb
  • Už k nám prišla zima

    1982 SCORING: v, CMa, folkb
  • Three songs from Western Slovakia

    for tenor, baritone and orchestra
    1983 SCORING: t, br, orch
  • Svieti mesiac – Jahoda, jahoda

    1984 SCORING: v, folkb
  • Na zelenom grúni

    1985 4' 09''
    SCORING: v, folkb
  • Čie sa to ovečky

    1986 SCORING: v, folkb
  • Večer je, je večer

    1986 SCORING: v, folkb
  • Nesiem vám noviny

    1988 6' 40''
    SCORING: v, folkb
  • Songs from Poniky

    Three folk songs for female choir and folkband
    1998 PUBLISHER: Hudobný fond
    SCORING: CF, folkb
  • Mak

    2006 SCORING: 3v, folkb
  • folklore adaptations – choir a cappella
  • Three Slovak Folk Songs

    for mixed choir a cappella
    1967 PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: CM
  • Na priadkach

    1978 SCORING: CF
  • mixed choir
  • Let the Gate to the New Morning Be Opened

    Festive song for mixed choir a cappella
    1974 TEXT: Andrej Chudoba
    SCORING: CM
  • Lights over the Land

    Small cantata for mixed choir
    1975 TEXT: Kamil Peteraj
    PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: CM
  • Our Homeland

    for a cappella mixed choir
    1975 TEXT: Gustáv Hupka
    PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: CM
  • Wedding Song

    for mixed choir a cappela
    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: CM
  • Children's Dreams

    1978 TEXT: Ján Štrasser
    SCORING: CM
  • The Earth

    A piece for mixed choir a cappella
    1978 TEXT: Ján Štrasser
    SCORING: CM
  • Two Pieces for Mixed Choir

    1979 TEXT: Marián Kováčik
    PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: CM
  • A Chud Song

    for mixed choir
    1980 TEXT: Alojz Čobej
    SCORING: CM
  • Our City

    A cycle of three pieces for mixed choir a cappella
    1981 TEXT: Ľubomír Feldek, Marián Kováčik
    PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: CM
  • A Song for Luck

    A piece for mixed choir a cappella
    1983 TEXT: Gustáv Hupka
    SCORING: CM
  • That's Not Too Little

    A piece for mixed choir a cappella
    1983 TEXT: Ján Štrasser
    SCORING: CM
  • Anthem of Matej Bel University in Banská Bystrica

    2003 TEXT: Alojz Čobej
    SCORING: CM
  • female choir
  • Vyznanie

    for female choir a cappella
    1999 3' 40''
    TEXT: Mikuláš Kováč
    SCORING: CF
  • children's choir
  • Music of the Hands

    A piece for 3-part children's choir
    1975 TEXT: Tomáš Janovic
    PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: CB
  • Our Game

    1978 TEXT: Tomáš Janovic
    PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: CB
  • A Cycle of Songs for Children

    for children's choir with or without piano
    1979 SCORING: CB; CB, pf
  • Rhymes

    for children's choir a cappella
    1979 TEXT: Tomáš Janovic
    SCORING: CB, pf
  • Štyri rozprávky pre detský zbor

    1984 SCORING: CB
  • choir with instruments
  • At a Time Like This

    A cycle of three songs for children's choir, flute and piano
    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: CB, fl, pf
  • Farewell

    for male choir and three French horns
    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: CMa, 3cr
  • Our Spring

    A cycle of three pieces for children's choir, flute, harmonica and two guitars
    1981 TEXT: Tomáš Janovic
    SCORING: CB, fl, arm, 2gui
  • Máje

    2002 SCORING: CM, vn, vl, vc
  • choir with piano
  • Desire

    for children's choir and piano
    1966 SCORING: CB, pf
  • A Fire in the Heart

    for children's choir and piano
    1975 TEXT: Tomáš Janovic
    SCORING: CB, pf
  • Bouquet for Mum

    Three Songs for children's choir and piano
    1975 TEXT: Kamil Peteraj
    PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
    SCORING: CB, pf
  • Painted World

    for children's choir and piano (orchestra
    1975 TEXT: Ján Štrasser, Tomáš Janovic
    SCORING: CB, pf/orch
  • A City in 2000

    for children's choir and piano
    1978 TEXT: Tomáš Janovic
    SCORING: CB, pf
  • The Stars and Little Stars

    for children's choir and piano
    1979 TEXT: Štefan Ladižinský
    SCORING: CB, pf
  • Holidays

    A small cycle of pieces for children's choir with piano accompaniment
    1982 SCORING: CB, pf
  • That's Us

    for children's choir and piano
    1983 TEXT: Alojz Čobej
    SCORING: CB, pf
  • soloists, choir and instruments
  • Arts of Faith

    Vocal Symphony
    1997 TEXT: Milan Kraus and Milan Rúfus after the Bible
    SCORING: spk, b, CB, CM, tr, tn, org
  • Jeremiah's Lament

    1998 TEXT: Milan Rúfus after the Bible
    SCORING: br, spk, CM, ens
  • pop music – songs
  • Čistá zimná láska

    TEXT: Ján Štrasser
  • Uspávanka na 17. rovnobežke

    TEXT: Ján Čižmár
  • Mladý barman

    1966 TEXT: Oto Kaušitz
    PUBLISHER: Panton
  • Túžba

    1966 TEXT: Viola Muránska
  • Čítam si horoskop

    1967 TEXT: Viola Muránska
  • Klamný plač

    1967 TEXT: Milan Dunajský
  • Miesto pre nás

    1967 TEXT: Branislav Hlubocký
    PUBLISHER: Panton
  • Spievaj mi, Gina

    1967 TEXT: Oto Kaušitz
    PUBLISHER: Štátne hudobné vydavateľstvo
  • Tráva a papradie

    1967 TEXT: Oto Kaušitz
    PUBLISHER: Panton
  • Verím

    1967 TEXT: Viola Muránska
  • Bláznivý mesiac

    1968 TEXT: Viola Muránska
  • Cesta späť

    1968 TEXT: Ján Čižmár, Milan Dunajský
    PUBLISHER: Supraphon
  • Tvoja dlaň je láska

    1968 TEXT: Viola Muránska
    PUBLISHER: Supraphon
  • Vzdušný hrad

    1968 TEXT: Katarína Hudecová
    PUBLISHER: Supraphon
  • Bláznivé dievča

    1969 TEXT: Ján Čižmár
    PUBLISHER: Supraphon
  • Daruj mi dážď

    1969 TEXT: Viola Muránska
  • Mesto už spí

    1969 TEXT: Milan Dunajský
  • Tvár nie je všetko

    1969 TEXT: Ján Čižmár
  • Ty si môj sen

    1969 TEXT: Zoro Laurinc
  • Vyznanie

    1969 TEXT: Viola Muránska
  • Čas

    1970 TEXT: Ján Čižmár
  • Deň, keď sú Vianoce

    1970 TEXT: Viola Muránska
  • 99

    1971 TEXT: Milan Semík
  • Malá nočná hudba

    1971 TEXT: Tomáš Janovic
  • Michaela

    1971 TEXT: Ján Štrasser
  • Pred tebou, za tebou

    1971 TEXT: Ján Štrasser
  • Večer

    1971 TEXT: Ján Čižmár
  • Farebný sen

    1972 TEXT: Ján Štrasser
  • Taká je láska

    1972 TEXT: Katarína Hudecová
  • Vzdušné zámky

    1972 TEXT: Ján Štrasser
  • Chvála humoru

    1973 TEXT: Tomáš Janovic
  • Iba básnik

    1973 TEXT: Ján Štrasser
  • Kamenný kvietok

    1973 TEXT: Tomáš Janovic
  • Vždy som chcela

    1973 TEXT: Tomáš Janovic
  • Postavím dom

    1974 TEXT: Ján Štrasser
  • Človek sa rodí

    1975 TEXT: Ľuboš Zeman
  • Máj

    1975
  • Stará láska nehrdzavie

    1975 TEXT: Ján Čižmár
  • Výlety

    1975 TEXT: Ján Štrasser
  • Naša mama nosí modré džínsy

    1976 TEXT: Ján Štrasser
  • Deň

    1977 TEXT: Ján Štrasser
  • Nebuď sám

    1977 TEXT: Ján Štrasser
  • Pieseň z obloka

    1977 TEXT: Kamil Peteraj
  • Povedz mi, čo je láska

    1977 TEXT: Gustáv Hupka
  • Ruka s kvetom

    1977 TEXT: Peter Brhlovič
  • The Sleep

    1977 TEXT: Kamil Peteraj
    SCORING: a, orch
  • Každá žena klame svojho manžela

    1978 TEXT: Tomáš Janovic
  • Štafeta

    1979 TEXT: Alojz Čobej
  • Čí je to chlieb

    1980 TEXT: Ján Štrasser
  • Kto pieseň v srdci nosí

    1980 TEXT: Alojz Čobej
  • Vravíš

    1980 TEXT: Peter Petiška
  • Deti, deti, je tu máj

    1981 TEXT: Alojz Čobej
  • Posledná láska

    1982 TEXT: Ján Štrasser
  • Rukovačka

    1984 TEXT: Štefan Ladižinský
  • U nás každý deň

    1984 TEXT: Ján Štrasser
  • Zem patrí nám

    1984 TEXT: Ján Štrasser
  • Čierny Máčik

    1986 TEXT: Kamil Peteraj
  • Dýchol mráz

    1987
  • Slovenské tango

    1995 TEXT: Ján Štrasser
  • pop music – instrumental works
  • Spomienka

    1969
  • Môj syn

    1973
  • Koniec leta

    1976
  • Summer Song

    1976
  • Jesenná pieseň

    1977
  • Znelka Slovenského festivalu politickej piesne

    1980
  • The Way Home

    1980
  • Svitanie

    1981
  • It Was Only By Chance

    1981 SCORING: pf, orch; CF, pf, orch
  • Farebné sny

    1982
  • Picture from the Exhibition

    1982 SCORING: pf, orch
  • Už si zas tu

    1983
  • Pozvanie na víkend

    1984
  • Bossa nova naboso

    1987 SCORING: fl, orch
  • Ty

    1987 SCORING: ar, orch
  • Ballad

    1987 SCORING: ar, orch
  • Evening Song

    1987 SCORING: fl, orch
  • In a forgotten hotel

    1987 SCORING: gui, orch
  • Princess Awaiting the Prince

    1987 SCORING: ob, orch
  • Remembrance of May

    1987 SCORING: orch
  • Secret Love

    1987 SCORING: gui, orch
  • Sunday Downtown

    1987 SCORING: ob, orch
  • Winter Queen

    1987 SCORING: ac, orch
  • A Song for You

    1989 SCORING: ob, orch
  • When You're Sleeping

    1989 SCORING: ar, orch
  • Tebe je všetko jedno

    1992
  • Nocturno

    for strings
    1997 SCORING: archi
  • pop music – songs for children
  • Hotchpotch

    TEXT: Tomáš Janovic
    SCORING: vb, pf
  • If

    TEXT: Julian Tuwim
    SCORING: vb, pf
  • Little Tinker

    TEXT: L. Markovovová
    SCORING: vb, pf
  • Lollipop

    TEXT: Miroslav Válek
    SCORING: vb, pf
  • One-legged Poem

    TEXT: Rudolf Dobiáš
    SCORING: vb, pf
  • The Winter Has Come

    TEXT: E. Ryjáčková
    SCORING: vb, pf
  • World Like a Flower

    TEXT: Jozef Pavlovič
    SCORING: vb, pf
  • Night

    1969 TEXT: K. Bednár
    SCORING: vb, pf
  • Three Songs from the Hat

    Song cycle for children
    1973 TEXT: Kamil Peteraj
    SCORING: vb, pf
  • In the White Castle

    Song cycle for children
    1974 TEXT: Kamil Peteraj
    SCORING: vb, pf
  • Mother Earth

    for children's choir and dance band
    1974 TEXT: Tomáš Janovic
  • Mosty pre ľudí

    1975 TEXT: Ján Štrasser
  • A Little Doctor

    1976 TEXT: Kamil Peteraj
  • How a Tower House Is Built

    1976 TEXT: Kamil Peteraj
    SCORING: vb, pf
  • The Baker Master

    1976 TEXT: Kamil Peteraj
  • White Butterfly

    1976 TEXT: Kamil Peteraj
    SCORING: vb, pf
  • Deti slnka

    1980 TEXT: Alojz Čobej
  • Telefón

    1980 TEXT: Tomáš Janovic
  • Trampoty s kozami

    1980 TEXT: Štefan Moravčík
  • Kľúčikové kráľovstvo

    1981 TEXT: Tomáš Janovic
  • Pionierska šatka

    1981 TEXT: Kamil Peteraj
    PUBLISHER: Slovenský hudobný fond
  • Slnko

    1981 TEXT: Pavol Štefánik
  • Dobrý nápad

    1983 TEXT: Eva Kopúnková
  • Mier na dlani

    1984 TEXT: Štefan Ladižinský
  • Tvoje nežné slová

    1984 TEXT: Štefan Ladižinský
  • Letecká

    1985 TEXT: Miroslav Válek
  • V histórii

    1985 TEXT: Libória Markovová
  • Zelené mačky

    1985 TEXT: Gustáv Hupka
  • Hrdzavý rytier

    1986 TEXT: Daniel Hevier
  • Pred zimou

    1987 TEXT: Mária Topoľská
  • electroacoustic works
  • Elektronická štúdia

    1965 SCORING: C
  • music for radio
  • Aba-El-Kader

  • Bol raz jeden chlapec

  • Brumblíčkove uspávanky

  • Čarodejná Viola

  • Čarovný iný svet

  • Deti raja

  • Dionissio

  • Drobinko

  • Ferdinand Báječný

  • František Skřivánek: Nebuďte pána prezidenta

    DIRECTED BY: Milan Semík
  • Hadie srdce

  • Hory mlčia

  • Ján Číž: Medený kráľ

    DIRECTED BY: Magda Grandtnerová
  • Jastrab krúži okolo

  • Július Farkaš: Aladin a čarodejná lampa

    DIRECTED BY: Jozef Dánai
  • Klinček nezbedníček

  • Kočovníci

  • Kráľovstvo pre každého

  • Kráľovstvo za šesták

  • Lavička v parku

  • Liahne

  • Množinová matematika

  • Musím to vyrozprávať

  • Najkrajší svet

  • O pyšnej base

  • Obraz prvej lásky

  • Píšťalka z vrbiny

  • Povesť o bielej lodi

  • Povesť o Zuzorovi

  • Príbeh o dcére dračieho kráľa

  • Princ zo slzy

  • Rozprávka o dúhe

  • Rozprávka o Holoprstovi

  • Rozprávka o kráľovi Kvazibasovi

  • Rozprávka o mesačnej noci

  • Rozprávka plná snehu

  • Ryba vo štvorici

  • Rytier z Ľubovne

  • Salto

  • Samota zrkadla

  • Sedem lístkov z lipy

  • Sever proti juhu

  • Silák Bert-Er

  • Sláva, dcéra zeme

  • Smelý zajko

  • Smelý zajko v Afrike

  • Somár hvezdárom

  • Starý kávový mlynček

  • Strieborná ihla

  • Šiesty deň

  • Tancovala jedno leto

  • Tri zlé princezné

  • Túha po Slovensku

  • Váňa a hojdací koník

  • Veselé paničky

  • Vláda strachu

  • Vyslobodenie Fatmy

  • Výzva Etrúrie

  • Za úsvitom zory

  • Zlatovláska

  • Žabiačik hľadá hviezdu

  • Ján Číž: Sultánova dcéra

    1966 DIRECTED BY: Milan Semík
  • Ján Chalupka: Všetko naopak alebo Tesnošilová Anička sa žení a Honzík sa vydáva

    1966 DIRECTED BY: Alexander Noskovič
  • Július Farkaš: Janko Hraško

    1966 DIRECTED BY: Elena Bauerová
  • Katedrála

    1966
  • Ladislav Nádáši-Jégé: Adam Šangala

    1966 DIRECTED BY: Elena Bauerová
  • Mikuláš Kočan: Niet tu miesta pre holuby

    1966 DIRECTED BY: Oto Varečka
  • Lucy Maud Montgomery: Anne of Green Gables

    1966 DIRECTED BY: Viera Štróblová
  • Ako smrť mocná je láska

    1967
  • Čarovná moc

    1967
  • Elena Antalová: Princezná Žiariaci lúč

    1967 DIRECTED BY: Olívia Binderová, Dušan Zimen
  • Ľudovít Galka: Meteor

    1967 DIRECTED BY: Viera Weidlerová
  • Michal Príbus: Krajčír a Vírava

    1967 DIRECTED BY: Jozef Dánai
  • Trinásť hrdzavých hodín

    1967
  • Zuzana Križanová Brindzová: Firazzano – majster žartov

    1967 DIRECTED BY: Elena Bauerová
  • Alexander Griboyedov: Woe from Wit

    1967 DIRECTED BY: Alexander Noskovič
  • František Švantner: The Bride of the Ridge

    1967 DIRECTED BY: Elena Bauerová
  • Jules Verne: Facing the Flag

    1967 DIRECTED BY: Mikuláš Bugár
  • Wolfgang Ecke: A Man with Grey Trousers

    1967 DIRECTED BY: Olívia Binderová
  • Anton Hykisch: Počatie

    1968 DIRECTED BY: Vladimír Rusko
  • Ján Chalupka: Fuk a Huk

    1968 DIRECTED BY: Alexander Noskovič
  • Ľudo Zúbek: Slepý Matej

    1968 DIRECTED BY: Elena Bauerová
  • Miroslava Mesiarová: Splnené želania

    1968 DIRECTED BY: Mikuláš Bugár
  • Hana Zelinová: Popeľuch

    1969 DIRECTED BY: Mikuláš Bugár
  • Jonáš Záborský: Ďorde Čierny

    1969 DIRECTED BY: Vladimír Rusko
  • Jozef Miloslav Hurban: Olejkár

    1969 DIRECTED BY: Olívia Binderová
  • Jozef Repko: Prípad modrých čertov

    1969
  • Oto Koráb: Koreň života

    1969 DIRECTED BY: Olívia Binderová
  • Pavol Dobšínský: Železník

    1969 DIRECTED BY: Viktor Lukáč
  • Pedro Calderón de la Barca: A House With Two Doors Is Difficult to Guard

    1969 DIRECTED BY: Mikuláš Bugár
  • Hej, pastíri, aké to chýry

    1970
  • Ján Číž: Sado a Apií

    1970 DIRECTED BY: Olívia Binderová
  • Pavol Dobšinský: Dvaja šibali

    1970 DIRECTED BY: Imrich Jenča
  • Vladimir Nazor: Riasenka

    1970 DIRECTED BY: Mikuláš Bugár
  • Nikolai Teshelev: Little Zora

    1970 DIRECTED BY: Oto Varečka
  • Eva Rajecká: Dvorný muzikant

    1971 DIRECTED BY: Viera Weidlerová
  • Jozef Cíger Hronský: Budkáčik a Dubkáčik

    1971 DIRECTED BY: Elena Bauerová
  • Libuša Blažejová: O troch jazdcoch a Vasilise prekrásnej

    1971 DIRECTED BY: Oto Varečka
  • Jules Verne: Mathias Sandorf

    1971 DIRECTED BY: Mikuláš Bugár
  • Maria Krüger: About a Miller's Daughter

    1971 DIRECTED BY: Elena Bauerová
  • Ada Rapošová: Rozprávka o Šivarovi

    1972 DIRECTED BY: Mikuláš Bugár
  • Andrej Bystran: O zlatej krajine

    1972 DIRECTED BY: Mikuláš Bugár
  • Ján Štiavnický: Kamenný kráľ

    1972 DIRECTED BY: Imrich Jenča
  • Jiří Pětivoký: Labyrint

    1972 DIRECTED BY: Olívia Binderová
  • Mária Ďuríčková: Zlatá priadka

    1972 DIRECTED BY: Viera Weidlerová
  • Oľga Bednárová-Keltošová: Princ s čiernou šatkou

    1972 DIRECTED BY: Olívia Binderová
  • Pavel Petrovič Bažov: Mačacie smaragdy

    1972 DIRECTED BY: Elena Bauerová
  • Henryk Sienkiewicz: The Knights of the Cross

    1972 DIRECTED BY: Dušan Zimen
  • Marie Catherine d'Aulnoy: The Blue Bird

    1972 DIRECTED BY: Elena Bauerová
  • Božena Čahojová-Bernátová: Cesta k slnku

    1973 DIRECTED BY: Olívia Binderová
  • Carlo Gozzi: Turandot

    1973 DIRECTED BY: Vladimír Rusko
  • Pieseň o zvončeku

    1975
  • Sú také slová

    1975
  • Živá ulička

    1975
  • Drak a princezná

    1976
  • Ján Milčák: Hudci

    1976 DIRECTED BY: Elena Bauerová
  • Pavol Dobšinský: Trojruža

    1976 DIRECTED BY: Elena Bauerová
  • Rozprávka o žiarivých očiach baníka

    1976
  • Slnečné deti

    1976
  • Starosti s Buchtičkou

    1976
  • Božena Slančíková-Timrava: Príde čas

    1977 DIRECTED BY: Olívia Binderová
  • Bývajú v našom dome

    1977
  • Dôverujeme Harrisovi

    1977
  • Elena Čepčeková: Striebornica

    1977 DIRECTED BY: Ria Páldiová
  • Inkognito

    1977
  • Ľavá, pravá

    1977
  • Nám veľkým je dobre

    1977
  • Popravčia čata

    1977
  • Rozprávka o kukučke

    1977
  • Somzafór

    1977
  • Stretnutie

    1977
  • Tomáš Janovic: Požičaná gitara

    1977 DIRECTED BY: Viera Weidlerová
  • Tour de France

    1977
  • Aleksey Nikolayevich Tolstoy: Tsarevich Ivan and a Gray Wolf

    1977 DIRECTED BY: Juraj Haľama
  • Leo Tolstoy: Family Happiness

    1977 DIRECTED BY: Viera Weidlerová
  • Bocianí pahorok

    1978
  • Budeme ako veľkí

    1978
  • Džangov prsteň

    1978
  • Hrdlička

    1978
  • Jozef Repko: Udatný Idar

    1978 DIRECTED BY: Olívia Binderová
  • Peter Straka: Rajnoha

    1978 DIRECTED BY: Jozef Dánai
  • Rudolf Matiáš: Ploughman Matthew

    1978 DIRECTED BY: Mikuláš Bugár
  • Čudná rozprávka o Stázke a Placide

    1979
  • Deň muža

    1979
  • Helena Križanová-Brindzová: Syn zeme a dcéra vody

    1979 DIRECTED BY: Mikuláš Bugár
  • Ján Milčák: Koník Izidor

    1979 DIRECTED BY: Mikuláš Bugár
  • Ján Štiavnický: Obrova drumbľa

    1979 DIRECTED BY: Elena Bauerová, Olívia Binderová
  • Rozprávka o hojdačke

    1979
  • Smrť kráča k zlatému mestu

    1979
  • Studňa

    1979
  • Bibiana Wallnerová: Horúce linky

    1980 DIRECTED BY: Eva Galandová
  • Ján Milčák: O dvoch mládencoch

    1980 DIRECTED BY: Viera Weidlerová
  • Na čom spinká ďatelinka

    1980
  • Jozef Mokoš: O starčekovi Pomotajčekovi a starenke Marienke

    1981 DIRECTED BY: Viera Weidlerová
  • Anna Jurásková: Moje tety sú víly

    1982
  • Eva Košlerová: Veternička

    1982 DIRECTED BY: Magda Grandtnerová
  • Oľga Bednárová-Keltošová: Zlatá hlava

    1982 DIRECTED BY: Viliam Sýkora
  • Rudolf Dobiáš: Kuchár Polienko

    1982 DIRECTED BY: Jozef Dánai
  • Karel Čapek: Veľká rozprávka doktorská

    1983 DIRECTED BY: Milan Semík
  • Pavla Kováčová: Lucy and a Keyboard

    1983 DIRECTED BY: Milan Semík
  • Helena Križanová-Brindzová: Traja bratia a prekrásna Ajslu

    1984 DIRECTED BY: Viera Weidlerová
  • Jana Biskupská: Kone kráľa Conala

    1984 DIRECTED BY: Vladimír Rusko
  • Dušan Brindza: Tri stromy

    1985 DIRECTED BY: Mikuláš Bugár
  • Georges Simenon: Maigretove Vianoce

    1985 DIRECTED BY: František Obžera
  • Ivan Svetko: Dič

    1985 DIRECTED BY: Vladimír Rusko
  • Pavla Kováčová: Míľnikový les

    1985 DIRECTED BY: Viera Weidlerová
  • Václav Šuplata: Modrý Jonatán

    1985 DIRECTED BY: Eva Galandová
  • Rudolf Jašík/Ondrej Sliacky: A Scar on the Heart

    1985 DIRECTED BY: Ria Páldiová
  • Ľudo Ondrejov: Jerguš Lapin

    1986 DIRECTED BY: Eva Galandová
  • Milada Ostrolucká: Príbeh zo starého mlyna

    1986 DIRECTED BY: Mikuláš Bugár
  • Otfried Preußler: The Little Witch

    1986 DIRECTED BY: Eva Galandová
  • František Navara: Mesiac je mojím svedkom

    1987 DIRECTED BY: Ria Páldiová
  • Ľudmila Podjavorinská: Čin-čin

    1988 DIRECTED BY: Anna Sýkorová
  • Antoine de Saint-Exupéry: The Little Prince

    1988 DIRECTED BY: Viliam Sýkora
  • Celestínka, ryba a pán Baltazár

    1989 DIRECTED BY: Milan Semík
  • Astrid Lindgrenová: Kalle Blomkvist zasahuje

    1990 DIRECTED BY: Jozef Dánai
  • Ján Číž: Nájdenka

    1990 DIRECTED BY: Viera Weidlerová
  • Veniamin Kaverin: O Nesmrteľnom smrtiakovi a dievčatku Mášenke

    1990 DIRECTED BY: Peter Jezný
  • Július Farkaš: Krištáľové srdce

    1991 DIRECTED BY: Viliam Sýkora
  • Jozef Mokoš: Friend

    1991 DIRECTED BY: Viola Muránska
  • Mark Twain: Adventures of Huckleberry Finn

    1991 DIRECTED BY: Táňa Tadlánková
  • Pavel Petrovič Bažov: Kamenný kvet

    1992 DIRECTED BY: Vladimír Rusko
  • Grzegorz Walczak: Peháči

    1995 DIRECTED BY: Viera Weidlerová
  • Pavol Dobšínský: Železník

    1995 DIRECTED BY: Vladimír Rusko
  • Vladimír Nosáľ: Dobrý deň, ráno!

    1995 DIRECTED BY: Štefan Korenči
  • Oliver Andrássy: Bylinožravce

    1996 DIRECTED BY: František Obžera
  • Rudolf Dobiáš: Keď pávy spievajú

    1998 DIRECTED BY: Viera Weidlerová
  • Svetozár Sprušanský a Dora Alonsová: Údolie farebného vtáčka

    1998 DIRECTED BY: Jana Strnisková
  • Peter Kováčik: Človek uprostred

    2001 DIRECTED BY: Igor Hrabinský
  • music to poetry
  • Ivan Krasko: Nox et solitudo

    1968 SCORING: fl, vn, vl, vc, org
  • Daughter and Her Mother

    1970 DIRECTED BY: Vladimír Rusko
  • short documentary film
  • Bourse

    1968 DIRECTED BY: Peter Solan
  • 900 Years of the Former Free Royal Mining Town Pukanec

    1976 DIRECTED BY: Vladimír Bahna
  • Viktor Kubal The Magician

    1987 DIRECTED BY: Gejza Kendy, František Jurišič
  • medium-length documentary film
  • Sopky na Kanárskych ostrovoch

    1969 DIRECTED BY: Karol Skřipský
  • unspecified TV film
  • Dve sestry

  • Ihla Pich

  • Kichôtik

  • Mišo, pokoj!

  • Opičie priateľstvo

  • Ostrov

  • Ostrov splnených želaní

  • Pajác Tutulaj a pes Vrtichvost

  • Rozprávka z vreca

  • Seriál o Strapáčikovi

  • Starý Dunčo a vlk

  • V šírom poli zámoček

  • Vlčí chodníček

  • Vlkova hostina

  • Záhadný priateľ

  • Zub múdrosti

    1975
  • Košeliačik

    1976
  • Najväčšie bohatstvo

    1978
  • Rastliny ako ich nepoznáme

    1978
  • Sochy

    1978
  • live-action TV film
  • Hra pre dva klarinety

    1974
  • V metelici času

    1977 DIRECTED BY: Jozef Poljaček
  • Three Times Three Is Nine

    1985 DIRECTED BY: Ivan Krajíček
  • Polepetko

    1986 DIRECTED BY: Peter Jozef Oravec
  • About the Seven Years

    1986 DIRECTED BY: Ján Chlebík
  • Samo, kupec a kráľ

    1988 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Spoločník pána veľkomožného

    1988 DIRECTED BY: Ján Chlebík
  • Zlodarov les

    1989 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Dance over Tears

    1989 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • The Appletree Girl

    1989 DIRECTED BY: Ján Chlebík
  • The Strength of Love

    1990 DIRECTED BY: Katarína Krivánková
  • Kmotor Remenár a kmotor Hrebenár

    1992 DIRECTED BY: Ľubomír Fifik
  • Adam and Anna

    1992 DIRECTED BY: Zoro Laurinc
  • Eros and Psyche

    1993 DIRECTED BY: Peter Jezný
  • Young Ages

    1993 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • Dear Relatives

    1998 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • House without a Servant

    1998 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • I Don't Know Anything

    1998 DIRECTED BY: Pavol Haspra
  • animated TV film
  • About Peter

    1969–1970 DIRECTED BY: Josef Kábrt, Viktor Kubal
  • Cvik a Cvak stavajú

    1970 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Lullaby

    1970 DIRECTED BY: Monika Trajterová
  • Myška Plyška

    1971 DIRECTED BY: Oľga Potroková
  • Johny and a Fly

    1971 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Johny on the Train

    1971 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Night Adventure

    1971 DIRECTED BY: Monika Trajterová
  • Chess

    1974 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Malý Ježko Pichuľko

    1976 DIRECTED BY: Marián Jaššo
  • Slniečko a kriedový panáčik

    1977 DIRECTED BY: Josef Zeman
  • The Highway

    1982 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Johny Little Pea at the Geography Class

    1984 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Johny Little Pea at the History Class

    1984 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Malý Muk

    1985 DIRECTED BY: Ján Chlebík
  • Ružová Michaela

    1985 DIRECTED BY: Monika Trajterová
  • Johny Little Pea at the Drawing Class

    1985 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Johny Little Pea at the Mathematics Class

    1985 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Johny Little Pea at the Music Class

    1985 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Johny Little Pea at the Physical Education

    1985 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Johny Little Pea at the Physics Class

    1985 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Kamarát Vetrík

    1986 DIRECTED BY: Viktor Kubal ml.
  • Johny Little Pea at the Chemistry Class

    1986 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Rodeo

    1986 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Dunčo

    1987 DIRECTED BY: Monika Trajterová
  • Paľko a snehové vločky

    1987 DIRECTED BY: Oľga Potroková
  • Panáčik Tik-tačik

    1987 DIRECTED BY: Viktor Kubal ml.
  • A Magic Hat

    1987 DIRECTED BY: Monika Trajterová
  • Tin Soldiers

    1987 DIRECTED BY: Monika Trajterová
  • Stretnutie so snežným mužom

    1988 DIRECTED BY: Monika Trajterová
  • Teplík a studeník

    1988 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Vo vesmíre

    1988 DIRECTED BY: Monika Trajterová
  • Captain

    1988 DIRECTED BY: Monika Trajterová
  • The First Letter

    1988 DIRECTED BY: Vlastimil Herold
  • Valibuk

    1988–1989 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Our True Friends

    1988–1989 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Vláčik motoráčik

    1989 DIRECTED BY: Viktor Kubal ml.
  • The Dragon Grand Father

    1989 DIRECTED BY: Viktor Kubal
  • Zuzka Is Healthy Again

    1989 DIRECTED BY: Milan Horvatovič
  • Ecomorphosis

    2006 DIRECTED BY: František Jurišič
  • shor TV film
  • Holič Britva a duch Vydriduch

    1988 DIRECTED BY: Ľubo Kocka
  • A Magic Dew

    1988 DIRECTED BY: Ján Chlebík
  • Princezniné deravé šaty

    1989 DIRECTED BY: Milan Horvatovič
  • About a Sweet Lemon

    1989 DIRECTED BY: Milan Horvatovič
  • Let's Have No Fear of Ghosts

    1989 DIRECTED BY: Milan Horvatovič
  • Mother Is the Best Cook

    1989 DIRECTED BY: Milan Horvatovič
  • Somebody Is Behind the Door

    1989 DIRECTED BY: Milan Horvatovič
  • animated film
  • Zvučka MFF Giffoni '88

    1988 DIRECTED BY: Jaroslav Baran
  • TV series
  • Dobrodružstvá Ivka Pivka

    1969
  • Výmysly uja Elektróna

    1978 DIRECTED BY: Karol Spišák
  • Krajina Haliganda

    1979 DIRECTED BY: Lucia Šebová
  • Johny Little Pea's Adventures

    1981 DIRECTED BY: Lucia Šebová
  • The Bratislava Fairy-tales

    1991 DIRECTED BY: Rudolf Urc, Ondrej Slivka
  • A Drop

    2001 DIRECTED BY: Jaroslav Baran

Bibliography

  • Studies (Book Chapters, Dictionary Entries, Scholarly Articles)
  • JURÍK, Marián: Igor Bázlik [heslo]
    1998 100 slovenských skladateľov (ed. M. Jurík, P. Zagar), National Music Centre, Bratislava 1998, p. 27–31
  • SEDLICKÝ, Tibor: 55. výročie : Igor Bázlik
    1996 K dejinám zborového spevu na Slovensku : O jubilujúcich skladateľoch, dirigentoch, speváckych zboroch, Banská Bystrica 1996, p. 21–23
  • GABAUER, Alfréd: Opereta, musical, spevohra, hudobná komédia...
    Niekoľko poznámok k terminologickému ujasneniu foriem hudobno-zábavného divadla
    1976 Hudobný život year 8, 1976, no. 5, p. 3, 5
  • Art Critique and Journalism
  • MARENČINOVÁ, Dita: Rôznorodosť žánrov hudobno-zábavného divadla v prešovskej Spevohre
    2019 In: operaslovakia.sk/roznorodost-zanrov-hudobno-zabavneho-divadla-v-presovskej-spevohre/
    Operaslovakia 2019
  • DVOŘÁKOVÁ, Helena: Nikto nevie, z čoho bude hit [rozhovor]
    2007 Pravda-Moment 2007, no. 21, p. 4–5
  • HRABKOVÁ, Mária: Každého doma vyzúvam už pri dverách. Pod lupou: Igor Bázlik, hudobný skladateľ, klavirista, dirigent, režisér, dramaturg
    2003 Nový deň 2003, no. (9. 5.), p. 5
  • DVOŘÁK, Karel Ilja: Neznesiteľne ľahké a plné vrecká hudby : hovoríme s hudobným skladateľom Igorom Bázlikom
    1999 Evanjelický posol spod Tatier year 89, 1999, no. 8, p. 8–9
  • DVOŘÁK, Karel Ilja: Plné vrecká hudby : hovoríme s hudobným skladateľom Igorom Bázlikom
    1999 Literárny týždenník year 12, 1999, no. 15, p. 1, 8
  • URSÍNYOVÁ, Terézia: Hľadanie (alebo – boj o formu musicalu)
    1976 Hudobný život year 8, 1976, no. 1, p. 4
  • MAČUGOVÁ, Gizela: "Pilárik" v estrádnom
    1974 Hudobný život year 6, 1974, no. 12, p. 8
  • V rozhlase u Igora Bázlika
    1973 Populár year 5, 1973, no. 7, p. 10–12
  • Analyses of Works
  • BERGER, Igor: Igor Bázlik: Svadobná pieseň
    1978 Rytmus year 29, 1978, no. 9, p. 7

Discography

  • Photo:
    2013 CD – Opus 910157-2
    1. Igor Bázlik: Pockets Stuffed with Money
      Július Satinský (v, act), Eva Krížiková (v, act), Milan Lasica (v, act), Stanislav Dančiak (v, act), Marián Labuda (v, act), Magda Paveleková (v, act), Karol Čálik (v, act), Zita Furková (v, act), Studio Choir and Orchestra, Norbert Fibich (zbm.), Zdeněk Macháček (dir.)
    2. Ján Solovič: S. O. S.
      Marián Labuda (act), Zita Furková (act), Andrej Hryc (act), Elena Kucharíková (act), Magda Paveleková (act), Oľga Vronská (act), Ľubo Roman (act), Milan Lasica (act), Július Satinský (act)
  • Photo: Slovak Composers' Fifth Variations SLOVAK COMPOSERS' FIFTH VARIATIONS
    2011 CD – Slovak Music Bridge SMB 1752-001-2-2
    1. Igor Bázlik: E Flat B Flat Miniature
      Miki Skuta (pf)
    2. Miro Bázlik: Moment Musical for Sebastian
      Miki Skuta (pf)
    3. Roman Berger: Arc
      Diana Buffa (pf)
    4. Miloš Betko: Intra/Extra, Op. 41
      Diana Buffa (pf)
    5. Norbert Bodnár: Sunday Fracture
      Diana Buffa (pf)
    6. Vladimír Bokes: PF 2007, op. 81
      Ivan Buffa (pf)
    7. Lukáš Borzík: eb-q-war-I-raw-q-se
      Ivan Buffa (pf)
    8. Ivan Buffa: ...From Inside...
      Diana Buffa (pf)
    9. Martin Burlas: In memoriam Stanislav Bartovič
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    10. Adrián Demoč: Legatissimo
      Diana Buffa (pf)
    11. Igor Dibák: The Bajza Variations
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    12. Hanuš Domanský: Fantasia cantabile
      Miki Skuta (pf)
    13. Jozef Gahér: Toccata
      Miki Skuta (pf)
    14. Peter Martinček van Grob: For My Little Son
      Miki Skuta (pf)
    15. Peter Groll: Children's Piece
      Diana Buffa (pf)
    16. Matej Haász: Desire
      Diana Buffa (pf)
    17. Juraj Hatrík: Dimly For Now – As In A Mirror...
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    18. Jana Kmiťová: White Bridge
      Diana Buffa (pf)
    19. Jozef Kolkovič: Take the Fifth
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    20. Lucia Koňakovská: Verses for Piano
      Diana Buffa (pf)
    21. Ivan Konečný: Fantasia in E flat
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    22. Mirko Krajči: Quintum
      Miki Skuta (pf)
    23. Egon Krák: Micro
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    24. Pavol Krška: PM
      Miki Skuta (pf)
    25. Víťazoslav Kubička: Twilight Op. 182
      Miki Skuta (pf)
    26. Marián Lejava: Fragment II (Variations)
      Ivan Buffa (pf)
    27. Peter Machajdík: She Will Be Picked by Herself
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    28. Daniel Matej: Lynch Variations
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    29. Boško Milaković: MoNaMi
      Ivan Buffa (pf)
    30. Milan Novák: Improvisation
      Miki Skuta (pf)
    31. Petra Bachratá: Bagatelle
      Ivan Buffa (pf)
    32. Lucia Papanetzová: Imagination VI (Variation E flat – B flat)
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    33. Miroslav Pejhovský: Variations in E flat
      Ivan Buffa (pf)
    34. Rudolf Pepucha: With Your For You
      Ivan Buffa (pf)
    35. Marek Piaček: Lodovico's Quintessence
      Miki Skuta (pf)
    36. Jozef Podprocký: Passacaglia piccola
      Ivan Buffa (pf)
    37. Daniel Remeň: ESta una BElla
      Ivan Buffa (pf)
    38. Vladimír Rusó: Racconto dell'anima abbandonata
      Diana Buffa (pf)
    39. Ľubica Čekovská: LaSiFaDo
      Miki Skuta (pf)
    40. Karine Sarkisjan: Colours
      Diana Buffa (pf)
    41. Juraj Vajó: Variations
      Ivan Buffa (pf)
    42. Ivan Valenta: Toccata Variations
      Magdaléna Bajuszová (pf)
    43. Ján Zach: Interludio
      Ivan Buffa (pf)
    44. Ilja Zeljenka: E flat B flat Variations
      Magdaléna Bajuszová (pf)
  • Photo: Slovenský spevoherný svet SLOVENSKÝ SPEVOHERNÝ SVET
    2011 CD – Slovak Radio Records RB 0341-2631
    1. Mikuláš Schneider-Trnavský: Bellarosa – Overture
      Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    2. Karol Fischer: Lia and the two fathers – Only one-time
      Pavol Remenár (br), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    3. Ján Móry: Miss Widow – Untill the spring will reign
      Otokar Klein (t), Adriana Kohútková (s), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    4. Gejza Dusík: Karneval na Rio Grande (Potulný spevák)
      Tomáš Juhás (t), Filip Tůma (br), Lúčnica Choir, Elena Matušová (zbm.), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    5. Gejza Dusík: Blue Rose
      Ľudovít Ludha (t), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    6. Karol Elbert: Good Bye, Love
      Pavol Remenár (br), Helena Becse Szabó (s), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    7. Karol Elbert: Z prístavu do prístavu
      Adriana Kohútková (s), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    8. Tibor Andrašovan: Gentlemen’s Choice (Quadrille) – The song about wine
      Tomáš Juhás (t), Lúčnica Choir, Elena Matušová (zbm.), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    9. Tibor Andrašovan: King of the Fools – The song about Paris
      Monika Fabianová (ms), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    10. Teodor Šebo-Martinský: Ohnivák – Like a drifter
      Dušan Jarjabek (br), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    11. Teodor Šebo-Martinský: Revízor – White nights
      Filip Tůma (br), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    12. Milan Novák: In Full Gear and In Love – Embrace me, my darling
      Otokar Klein (t), Eva Hornyáková (s), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    13. Milan Novák: It’s Not Just Another Day – The song about Bratislava
      Dušan Jarjabek (br), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    14. Milan Novák: Mafioso Opera
      Otokar Klein (t), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    15. Zdenko Mikula: The Nights in the Tatras – Street organ player
      Dušan Jarjabek (br), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    16. Igor Bázlik: The Hussards – Passion running through the veins
      Tomáš Juhás (t), Helena Becse Szabó (s), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    17. Igor Bázlik: The Feast – Song of the gypsy
      Sisa Sklovská (ms), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
    18. Gejza Dusík: That Would Be Love – I'm surprised
      Filip Tůma (br), Lúčnica Choir, Elena Matušová (zbm.), Slovak Radio Symphony Orchestra, Zdeněk Macháček (dir.)
  • Photo:
    2008 CD – Opus 912803-2
    1. Miroslav Žbirka: V slepých uličkách
      Miroslav Žbirka (v), Marika Gombitová (v), Modus
    2. Marián Kochanský: Že mi je ľúto
      Marián Kochanský (v), Jožo Ráž (v), Elán, Lojzo
    3. Václav Patejdl: Mopedová
      Václav Patejdl (v), Oľga Záblacká (v)
    4. Roger Frederick Cook: Smoliar (The Bannerman)
      Eva Kostolányiová (v), Michal Dočolomanský (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    5. Marián Varga, Pavol Hammel: Nobelova cena za lásku
      Marika Gombitová (v), Pavol Hammel (v), Collegium musicum
    6. Ali Brezovský: Náš učiteľ
      Karol Duchoň (v), Zdena Studenková (v), Skupina Album
    7. Peter Hečko, Júlia Hečková: Taliansky muzikál
      Júlia Hečková (v), Peter Hečko (v), Knockout
    8. Pavol Habera: Láska šialená
      Pavol Habera (v), Lucie Bílá (v), Studio Group
    9. Ján Lehotský: Keď zametú
      Marika Gombitová (v), Ján Lehotský (v), Modus
    10. Carson Parks: Nočná ruža (Something Stupid Love)
      Zora Kolínska (v), Ivan Krajíček (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Ivan Horváth (dir.)
    11. Igor Bázlik: Chvála humoru
      Eva Kostolányiová (v), Karol Duchoň (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.)
    12. Ali Brezovský: Tajná šťastná hviezda
      Marika Gombitová (v), Miroslav Žbirka (v)
    13. Václav Patejdl: Muzikantské byty
      Beáta Dubasová (v), Václav Patejdl (v), Studio Group
    14. Július Kinček: Psi sa bránia útokom
      Peter Nagy (v), Jožo Ráž (v)
    15. Marika Gombitová: Neznámy pár
      Marika Gombitová (v), Karel Gott (v), Vašo Patejdl Studio Group
  • Photo:
    2007 CD – Forza Music 910621-2
    1. Igor Bázlik: Pockets Stuffed with Money
      Július Satinský (v, act), Eva Krížiková (v, act), Milan Lasica (v, act), Stanislav Dančiak (v, act), Marián Labuda (v, act), Magda Paveleková (v, act), Karol Čálik (v, act), Studio Choir and Orchestra, Norbert Fibich (zbm.), Zdeněk Macháček (dir.)
  • Photo: Black & White : Old Piano Keys BLACK & WHITE : OLD PIANO KEYS
    2006 CD – AP Project Agency AP 0025-2-131
    1. Scott Joplin: The Entertainer
      Igor Bázlik (pf)
    2. Igor Bázlik: It Was Only By Chance
      Igor Bázlik (pf)
    3. Ludwig van Beethoven: Für Elise
      Igor Bázlik (pf)
    4. Johann Sebastian Bach / Charles Gounod: Ave Maria
      Igor Bázlik (pf)
    5. Wolfgang Amadeus Mozart: Turkish March
      Igor Bázlik (pf)
    6. Ludwig van Beethoven: Adagio sostenuto from the Moonlight Sonata
      Igor Bázlik (pf)
    7. Antonín Dvořák: Humoreska
      Igor Bázlik (pf)
    8. Franz Schubert: Moment musical
      Igor Bázlik (pf)
    9. Mikuláš Schneider-Trnavský: From the Heart Op. 35 – If I were a little bird
      Igor Bázlik (pf)
    10. židovská ľudová: Di bord
      Igor Bázlik (pf)
    11. Antonín Dvořák: Largo from the Symphony "From the New World"
      Igor Bázlik (pf)
    12. Fryderyk Chopin: Nocturne Op. 9, No. 2
      Igor Bázlik (pf)
    13. Bert Kalman, Harry Ruby, Herbert Stothart: I Wanna Be Loved By You
      Igor Bázlik (pf)
    14. Franz Lehár: Vilja Song from the operetta "The Merry Widow"
      Igor Bázlik (pf)
    15. Franz Schubert: Serenade
      Igor Bázlik (pf)
    16. Paul de Senneville: Ballad for Adeline
      Igor Bázlik (pf)
    17. Andrew Lloyd Webber: Memory
      Igor Bázlik (pf)
    18. Robert Schumann: Dreaming
      Igor Bázlik (pf)
    19. Nikolaj Rimskij-Korsakov: Flight of the Bumblebee
      Igor Bázlik (pf)
  • Photo: The Bratislava Wind Octet THE BRATISLAVA WIND OCTET
    2006 CD – UW 0003-2-131
    1. Johann Nepomuk Hummel: Partita in Es
      Bratislava Wind Octet, Peter Šagát (cfg)
    2. Ladislav Kupkovič: Octet in D Major
      Bratislava Wind Octet
    3. Ilja Zeljenka: Octet
      Bratislava Wind Octet
    4. Igor Bázlik: Four Pieces For Wind Octet
      Bratislava Wind Octet
    5. Tomáš Rojček: A White Ship’s Prayer
      Tomáš Nemec (pf), Věra Rašková (fl), Michal Šintál (ob), Jozef Luptáčik, jr. (cl), Ladislav Práger (fg)
  • Photo:
    2006 CD – Opus 91 2756-2
    1. Pavol Hammel: Ledabolo
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    2. Gejza Toperczer: Herečka
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Vladimír Figar: Bryndza
      Zuzana Tlučková (v), Flamingo – Plameňáci
    4. Ali Brezovský: Hodinky
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    5. Miloš Lánik: Fintivky
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Vladimír Figar: Čierny kúzelník
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    7. Ali Brezovský: Čokoláda
      G. Columbi (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Ali Brezovský: Demikát
      Eva Palčová (v), Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    9. Vojtech Wick: Divadlo
      Jana Lešková (v), Dagmar Duditšová (v), Flamingo – Plameňáci
    10. Pavol Hammel: Drobná povedačka
      Henrieta Štofírová (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Ivan Horváth: Na podstreší
      Kamila Vargová (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Vladimír Figar: Traja bratia
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    13. Igor Bázlik: The Baker Master
      Eva Palčová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    14. Ľudovít Štassel: Kvietky
      Ľuba Kollárová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    15. Ali Brezovský: Karneval
      Tamara Špaková (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    16. Gejza Toperczer: Skleníková kvetina
      Imrich Eperješi (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    17. Vojtech Wick: Múdra čiapka
      Tomáš Haberland (v), Flamingo – Plameňáci
    18. Ladislav Gerhardt: Planý strach
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    19. Ali Brezovský: Veselé pesničky
      Imrich Eperješi (v), Tomáš Haberland (v), Dušan Slezák (v), Róbert Špak (v), Flamingo – Plameňáci
    20. Igor Bázlik: Telefón
      Tomáš Haberland (v), Flamingo – Plameňáci
    21. Pavol Hammel: Peter Centimeter
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    22. Gejza Toperczer: Kvapká kvapka
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    23. Ivan Horváth: Vrabčia rozprávka
      Eva Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    24. Igor Bázlik: A Little Doctor
      Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    25. Miloš Lánik: Náš indián
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    26. Ivan Horváth: Moja mama
      Eva Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    27. Vladimír Figar: Pradená
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    28. Igor Bázlik: Trampoty s kozami
      Imrich Eperješi (v), Tomáš Haberland (v), Dušan Slezák (v), Róbert Špak (v), Flamingo – Plameňáci
    29. Vojtech Wick: Vrtké jazyky
      Martina Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
    30. Gejza Toperczer: Zázračný vozík
      Imrich Eperješi (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
  • Photo:
    2006 CD – Opus 91 2757-2
    1. Vladimír Figar: Skrytá kamera
      Dagmar Duditšová (v), Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    2. Vladimír Figar: Semafóry
      Želmíra Müllerová (v), Zuzana Orosová (v), Svetlana Paulišinová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    3. Vladimír Figar: Robot Robo
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    4. Gejza Toperczer: Babylon
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    5. Pavol Hammel: Námorník na suchu
      Želmíra Müllerová (v), Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Ali Brezovský: Pokazený automat
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    7. Ali Brezovský: Pieseň o Eme
      Miroslav Babiak (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    8. Gejza Toperczer: Súd
      Henrieta Štofírová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    9. Igor Bázlik: Dobrý nápad
      Lea Hudáková (v), Gabriela Kleknerová (v), Natália Minčičová (v), Helena Minčičová (v), Zuzana Sedláková (v), Flamingo – Plameňáci
    10. Ali Brezovský: Lepiaca páska
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Vladimír Figar: Hrdzuľa
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    12. Vladimír Figar: Keď jej príde
      Jana Lešková (v), Martina Hegedušová (v), Flamingo – Plameňáci
    13. Igor Bázlik: Kľúčikové kráľovstvo
      Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    14. Mojmír Zedník: Rastiem ako z vody
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    15. Vladimír Figar: Konzervy
      Imrich Eperješi (v), Tomáš Haberland (v), Dušan Slezák (v), Róbert Špak (v), Flamingo – Plameňáci
    16. Gejza Toperczer: Pepsi pre psy
      Zuzana Orosová (v), Martina Bačinská (v), D. Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
    17. Ali Brezovský: Kykymora
      Želmíra Müllerová (v), Flamingo – Plameňáci
    18. Pavol Hammel: Krajina
      Pavol Zuštiak (v), Flamingo – Plameňáci
    19. Gejza Toperczer: V batohu
      Imrich Eperješi (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    20. Vojtech Wick: Kreslím, kreslím
      Martina Bačinská (v), Pavol Zuštiak (v), Flamingo – Plameňáci
    21. Gejza Toperczer: Nanukový Ivan
      Zuzana Orosová (v), Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    22. Vladimír Figar: Žuvačkárka
      Martina Bačinská (v), Zuzana Kleknerová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    23. Ivan Horváth: Moderná rozprávka
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    24. Ali Brezovský: Škrečok
      Imrich Eperješi (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    25. Ali Brezovský: Šepkajúca voda
      Lukrécia Tatárová (v), Flamingo – Plameňáci
    26. Gejza Toperczer: Poškolník
      Branislav Cap (v), Imrich Eperješi (v), Ján Kovalčín (v), Flamingo – Plameňáci
    27. Alojz Čobej: Soľ nad zlato
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    28. Vojtech Wick: Žalobab
      Janetta Focková (v), Pavol Zuštiak (v), Flamingo – Plameňáci
    29. Ali Brezovský: Slnečný vietor
      Lukrécia Tatárová (v), Flamingo – Plameňáci
    30. Ivan Horváth: Zlatá brána dokorán
      Children's choir, Ivan Okres Studio Ensemble
  • Photo: Duo Evergreens : Evergreens Gallery DUO EVERGREENS : EVERGREENS GALLERY
    2003 CD – Igor Bázlik Sound
    1. Jerome Kern / Otto Harbach: Smoke Gets in Your Eyes
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    2. George Gershwin / DuBose Heyward: Summertime
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    3. Les Brown / Ben Homer: Sentimental Journey
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    4. George Gershwin / Buddy DeSylva: Somebody Loves Me
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    5. Richard Rodgers / Lorenz Hart: Blue Moon
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    6. David Raksin / Johnny Mercer: Laura
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    7. Stevie Wonder: You Are the Sunshine of My Life
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    8. Jean Lenoir: Parlez-moi d'amour
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    9. Louis Guglielmi, Édith Piaf: La Vie en rose
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    10. Johnny Mandel / Paul Francis Webster: Le sourire de mon amour
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    11. Jerry Herman: Hello, Dolly!
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    12. Cole Porter: I Love Paris
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    13. Charles Dumont / Michel Vaucaire: Non, je ne regrette rien
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    14. Leonard Bernstein / Stephen Sondheim: Somewhere
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    15. Burt Bacharach / Hal David: This Guy's in Love with You
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
    16. Bart Howard: Fly Me to the Moon
      Monika Stanislavová (v), Igor Bázlik (pf)
  • Photo:
    2001 CD – AP projekt AP 0008 2 331
    1. trad.: 1
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Miroslav Dudík (dir.)
    2. trad.: Birobidljan
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Miroslav Dudík (dir.)
    3. Nurit Harsh: Ose Shalom Bi-Meromav
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Miroslav Dudík (dir.)
    4. trad.: Lechayim!
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Igor Bázlik (dir.)
    5. trad.: Dire Gelt
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Igor Bázlik (dir.)
    6. trad.: Hatikvah
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Igor Bázlik (dir.)
    7. trad.: Hava Nagila
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Igor Bázlik (dir.)
    8. Henry A. Russoto: Hot Rachmones
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Igor Bázlik (dir.)
    9. trad.: Eili, Eili
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Igor Bázlik (dir.)
    10. Shlomo Karlibach: Od Yishama
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Miroslav Dudík (dir.)
    11. trad.: Shluf, Mayn Faygele
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Igor Bázlik (dir.)
    12. Abraham Goldfaden: Rozhinkes Mit Mandlen
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Igor Bázlik (dir.)
    13. Shlomo Karlibach: Ve-Ha'er Eneinu
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Igor Bázlik (dir.)
    14. Mordechai Gebirtig: Es brent!
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Igor Bázlik (dir.)
    15. trad.: Ani Maamin
      Ervín Schönhauser (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Slovak Radio, Igor Bázlik (dir.)
  • Photo:
    1998 CD – AF 0001 2231
    1. Josef Mysliveček: Notturno
      The Girls Choir Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    2. César Franck: Panis angelicus
      Ľubica Špačková (s), The Girls Choir Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (sth), Gabriel Rovňák (dir.)
    3. Fryderyk Chopin: Minute Waltz
      The Girls Choir Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    4. Igor Bázlik: It Was Only By Chance
      The Girls Choir Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    5. Fryderyk Chopin: Love Songs (Etude in E major Op. 10 No. 3)
      The Girls Choir Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    6. Fryderyk Chopin: Mazurka in B-flat major Op. 7 No. 1
      The Girls Choir Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    7. Todor Popov (arr.): Deep River
      The Girls Choir Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    8. Bill Traut (arr.): The Battle of Jericho
      The Girls Choir Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    9. spiritual: Mary Had a Baby
      The Girls Choir Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    10. Igor Bázlik: Slovenské tango
      The Girls Choir Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (sth), Gabriel Rovňák (dir.)
    11. Igor Bázlik: Dýchol mráz
      Marcela Molnárová (v), The Girls Choir Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (sth), Gabriel Rovňák (dir.)
    12. Riz Ortolani: 12
      The Girls Choir Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (sth), Gabriel Rovňák (dir.)
    13. Andrew Lloyd Webber: Memory
      The Girls Choir Canens, Daniela Blesáková (fl), Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    14. Igor Bázlik (arr.): My Bonnie
      The Girls Choir Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    15. Richard Rodgers: Do-Re-Mi
      The Girls Choir Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    16. John Kander: Cabaret
      The Girls Choir Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    17. Antônio Carlos Jobim: The Girl from Ipanema
      The Girls Choir Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    18. Walter Hawkins: Goin' Up Yonder
      Darina Tóthová (v), The Girls Choir Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
    19. Elton John: Can You Fell the Love Tonight
      Miroslav Dvorský (t), The Girls Choir Canens, Igor Bázlik (pf), Gabriel Rovňák (dir.)
  • Photo:
    1997 CD – Igor Bázlik Sound IB 0001 2 331
    1. Igor Bázlik: In a forgotten hotel
      Studio Orchestra, Igor Bázlik (dir.)
    2. Igor Bázlik: Winter Queen
      Rajmund Kákoni (ac), Studio Orchestra, Igor Bázlik (dir.)
    3. Igor Bázlik: Princess Awaiting the Prince
      Michal Šintál (ob), Studio Orchestra, Igor Bázlik (dir.)
    4. Igor Bázlik: Nocturno
      Studio Orchestra, Vlastimil Horák (dir.)
    5. Igor Bázlik: Evening Song
      Miloš Jurkovič (fl), Studio Orchestra, Miro Bázlik (dir.)
    6. Igor Bázlik: When You're Sleeping
      Miloslav Vildner (ar), Studio Orchestra, Igor Bázlik (dir.)
    7. Igor Bázlik: Picture from the Exhibition
      Miroslav Hanák (pf), Studio Brno Orchestra, Miloš Machek (dir.)
    8. Igor Bázlik: A Song for You
      Josef Čejka (ob), Studio Orchestra, Igor Bázlik (dir.)
    9. Igor Bázlik: Secret Love
      Studio Orchestra, Igor Bázlik (dir.)
    10. Igor Bázlik: Ballad
      Miloslav Vildner (ar), Studio Orchestra, Igor Bázlik (dir.)
    11. Igor Bázlik: Remembrance of May
      Studio Brno Orchestra, Erik Knirsch (dir.)
    12. Igor Bázlik: Sunday Downtown
      Michal Šintál (ob), Studio Orchestra, Igor Bázlik (dir.)
    13. Igor Bázlik: It Was Only By Chance
      Ján Hajnal (pf), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    14. Igor Bázlik: Ty
      Miloslav Vildner (ar), Studio Orchestra, Igor Bázlik (dir.)
    15. Igor Bázlik: Bossa nova naboso
      Miloš Jurkovič (fl), Studio Orchestra, Igor Bázlik (dir.)
    16. Igor Bázlik: Túžba
      Vieroslav Matušík Orchestra, Vieroslav Matušík (dir.)
  • Photo:
    1990 CD – Opus
    1. Žbirka – Urban Jozef: C'est La Vie
      Miroslav Žbirka (v), Laco Lučenič (gui, pf, keyb, bgui, dr, bat), Emil Frátrik (bat), Igor Bázlik (pf), Martin Hanzel (pf), Roman Čunderlík (dr, bat)
    2. Žbirka – Urban Jozef: K.O.
    3. Žbirka – Urban Jozef: Zabil Som Úprimnosť
    4. Žbirka – Rusiňák R.: Dotieravý Deň
    5. Ursíny – Petro P.: Let's Make A Summer
    6. Žbirka – Uličný P.: Rozlúčka S Budúcnosťou
    7. Lučenič – Urban Jozef: Čo S Láskou
    8. Miroslav Žbirka: Stretneme Sa V Nedeľu
    9. Žbirka – Urban Jozef: Dievča Z Dobrých Správ
    10. Miroslav Žbirka: Najlepšia Pieseň
    11. Žbirka – Urban Jozef: Krok Sun Krok Blues
    12. Žbirka – Štrasser: Mokré Nočné Snívanie
    13. Miroslav Žbirka: Boxer
  • Photo: Christmas moments CHRISTMAS MOMENTS
    1988 LP – Opus 9117 2105
    1. Ondrej Demo: Z tamtej strany jarka
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Július Karaba (dir.)
    2. Ivan Dubecký: Dobrý večer vám
      Darina Laščiaková (v), Ján Palovič (crm), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Svetozár Štúr (dir.)
    3. Ivan Dubecký: Dajteže nám, dajte
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Július Karaba (dir.)
    4. Igor Bázlik: Nesiem vám noviny
      Anna Hulejová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Zdeněk Macháček (dir.)
    5. Bartolomej Urbanec: Hop, hop, Janko
      Darina Laščiaková (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Jaromír Dadák (dir.)
    6. Vladimír Slujka: Ja som malý, neveličký
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Marián Vach (dir.)
    7. Ivan Dubecký: Vianočná nálada
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Július Karaba (dir.)
    8. Ivan Dubecký: Važecké Vianoce
      Eleonóra Kapasná (v), Jozef Peško (fut), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Július Karaba (dir.)
  • Photo:
    1987 LP – Opus 9113 1964
    1. Igor Bázlik: Znelka Slovenského festivalu politickej piesne
    2. Alexander Lančarič: Daj, slnko, daj
      Marcela Laiferová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vladimír Valovič (dir.)
    3. M. Vigláš: Pieseň
      Mixi Band Divá hus
    4. R. Zahradníček: Hlavolam
      R. Zahradníček (v)
    5. Ivan Horváth: Hrdinovia noci
      Metrum
    6. Ivan Vašica: Nádherný kút
      Karol Malý (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vladimír Valovič (dir.)
    7. J. Kertés: Pätnásť vypredaných koncertov
      J. Kertés (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vladimír Valovič (dir.)
    8. Miloslav Mojžiš: Svet je kvitnúci strom
      Exact
    9. A-Conto: Mama
      A-Conto
    10. M. Gebura: Zvláštny sen
      J. Petro (v), Golf
    11. Ľudovít Beladič: Rok holubíc
      Jana Daňová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vladimír Valovič (dir.)
    12. Ľuboš Kľučiar: Kým je čas
      Dynastia
    13. V. Gremanová: Zem je vzácna planéta
      Gaštanky
    14. L. Réti: Máj
      J. Šimková (v)
  • Photo: Miroslav Dudík : Band Leader's Song MIROSLAV DUDÍK : BAND LEADER'S SONG
    1987 CD – Opus 9357 1916
    1. Miroslav Dudík: Brnkaná po kopaničiarsky
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    2. Jaroslav Jurášek: The Band Leader's Song
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    3. Juraj Farkaš: The Myjava Tunes
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    4. Ivan Dubecký: First Fiddle Of Dravec
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    5. Jaroslav Jurášek: The Band Leader's Melodies
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    6. Jaroslav Jurášek: Recruits' Dance from Myjava
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    7. Ján Hrk: Cigánsky plač a tanec
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    8. Bartolomej Urbanec: Wedding Music
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    9. Ivan Dubecký: Oravské tance z Habovky
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    10. Miroslav Dudík: A Cuckoo Was Calling
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    11. Igor Bázlik: Po myjavsky
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    12. Miroslav Dudík: Petruchova cifra
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
  • Photo:
    1987 LP – Opus 9113 0938
    1. Vieroslav Matušík: Letím
      Jana Kocianová (v), RT-VOX, Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    2. Igor Bázlik: Michaela
      Ivo Heller (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    3. Andrej Lieskovský: Až bude pokosená tráva
      Eva Kostolányiová (v), Zbor L. Pánka, Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    4. František Havlíček: Kým orgován šepká
      Karol Duchoň (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    5. Ali Brezovský: Rozprávaj mi blues
      Marcela Laiferová (v), Bezinky, Gustav Brom Big-Band
    6. Braňo Hronec: Dvadsať dní a dvadsať nocí
      Oľga Szabová-Velčovská (v), Dušan Grúň (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    7. Pavol Zelenay: Namaľuj mi dúhu
      Gabriela Hermélyová (v), Ján Hajnal Trio, Ján Hajnal (pf), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    8. Pavol Zelenay: Máš tucet chýb
      Dušan Grúň (v), Gustav Brom Big-Band
    9. Vojtech Wick: Zelená kolíska
      Oľga Szabová-Velčovská (v), Femina vocal, Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    10. Ján Siváček: Otázky
      Marcela Laiferová (v), Karol Duchoň (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    11. Ivan Horváth: Neviem skrývať žiaľ
      Marika Škultétyová (v), RT-VOX, Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    12. Ervín Kliment: Otvárajte kasíno
      Peter Vašek (v), Dušan Ružička (v), Pavel Bayerle Bigband
    13. Viktor Szarka: Potom príde víkend
      Marcela Laiferová (v), Gustav Brom Big-Band
    14. Tomáš Seidmann: Píš vôňou lúk
      Ivo Heller (v), RT-VOX, Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    15. Alois Bouda: Už v diaľke sa stratíš
      Jana Kocianová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
  • Photo:
    1987 LP – Opus 9113 1815
    1. Vladimír Figar: Zázračná paleta
      E. Tóthová (v), J. Gordová (v), Flamingo – Plameňáci
    2. Ivan Horváth: Maľuj, maľuj
      E. Tóthová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    3. Alojz Čobej: Krajina zrkadiel
      Lukrécia Tatárová (v), Flamingo – Plameňáci
    4. Igor Bázlik: The Baker Master
      I. Artimovičová (v), K. Džubáková (v), S. Pifferová (v), J. Škvareninová (v), Flamingo – Plameňáci
    5. Mojmír Zedník: Víly
      Martina Bačinská (v), Branislav Cap (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Ali Brezovský: Vlk a sedem kozliatok
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    7. Vojtech Adamec: Mesiačikove úbehy
      M. Blašková (v), J. Gordová (v), R. Marcišinová (v), Evellyn Pacoláková (v), E. Tóthová (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Alojz Čobej: Šesťhlavý drak
      Z. Pohlodková (v), Flamingo – Plameňáci
    9. Ali Brezovský: Pri studni
      Evellyn Pacoláková (v), E. Tóthová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    10. Vladimír Figar: Valibuk
      Ladislav Neshyba (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Ali Brezovský: V Jakubove
      M. Blašková (v), J. Gordová (v), R. Marcišinová (v), Evellyn Pacoláková (v), E. Tóthová (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Alojz Čobej: Vĺčko
      K. Džubáková (v), Z. Pohlodková (v), Flamingo – Plameňáci
    13. Vojtech Wick: V harmonike
      J. Barlová (v), Flamingo – Plameňáci
    14. Igor Bázlik: Pred zimou
      Radovan Sušila (v), Flamingo – Plameňáci
    15. Ivan Horváth: Drevenička
      M. Blašková (v), J. Gordová (v), R. Marcišinová (v), Evellyn Pacoláková (v), E. Tóthová (v), Flamingo – Plameňáci
    16. Alojz Čobej: Idú smriečky
      J. Macko (v), Flamingo – Plameňáci
    17. Vladimír Figar: Trpaslíček
      J. Barlová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    18. Alojz Čobej: Zlatý vták
      M. Blašková (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    19. Ali Brezovský: Nezbedné očká
      Lukrécia Tatárová (v), P. Kúsek (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
  • Photo:
    1986 SP – Opus 9143 0663
    1. Václav Patejdl: Darček
      Václav Patejdl (v), Detský zbor Československého rozhlasu, Jozef Svitek (zbm.)
    2. Igor Bázlik: Čierny Máčik
      B. Bázliková (v), Igor Bázlik (sth)
  • Photo:
    1986 LP – Opus 9117 1796
    1. Bartolomej Urbanec: Znam ja jednu zahradečku
      Margita Skyvová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Ján Szelepcsényi (dir.)
    2. Tibor Andrašovan: Ďaleká paseka
      Margita Skyvová (v), Štefan Hudec (v), Dievčenská spevácka skupina, The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Tibor Andrašovan (dir.)
    3. Tibor Andrašovan: Ej, zahoreli zore
      Margita Skyvová (v), Dievčenská spevácka skupina, Mužská spevácka skupina, The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Tibor Andrašovan (dir.)
    4. Tibor Andrašovan: Tri piesne zo stredného Slovenska
      Margita Skyvová (v), Dievčenská spevácka skupina, The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Tibor Andrašovan (dir.)
    5. Tibor Andrašovan: Piesne zo Zemplína
      Margita Skyvová (v), Dievčenská spevácka skupina, The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Tibor Andrašovan (dir.)
    6. Bartolomej Urbanec: Červené jabĺčko
      Margita Skyvová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Ján Szelepcsényi (dir.)
    7. Milan Ješko: Zdaleka ja poznám
      Margita Skyvová (v), Dievčenská spevácka skupina, The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (dir.)
    8. Igor Bázlik: Čie sa to ovečky
      Margita Skyvová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Pavol Bagin (dir.)
    9. Ivan Dubecký: Dolinôčka, dolina
      Margita Skyvová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    10. Igor Bázlik: Večer je, je večer
      Margita Skyvová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Pavol Bagin (dir.)
    11. Bartolomej Urbanec: Keby som ja mala sokolove krídla
      Margita Skyvová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Ján Szelepcsényi (dir.)
    12. Ondrej Demo: Ej, nad Branovo
      Margita Skyvová (v), Dievčenská spevácka skupina, The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
  • Photo:
    1986 LP – Opus 9113 1733
    1. Alojz Čobej: Planétka muzika
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    2. Vojtech Wick: Vzduchoplavec
      Radovan Sušila (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Ali Brezovský: LMK
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    4. Vladimír Figar: Čumbulák
      P. Kúsek (v), J. Škvareninová (v), J. Sopková (v), M. Leitnerová (v), Flamingo – Plameňáci
    5. Alojz Čobej: Vesmírne zrkadlá
      E. Tóthová (v), Martina Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Vladimír Figar: Hviezdna ríša
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    7. Igor Bázlik: Hrdzavý rytier
      E. Tóthová (v), Martin Bačinská (v), Evellyn Pacoláková (v), J. Gordová (v), R. Marcišinová (v), E. Čurilová (v), J. Pohlodková (v), L. Balogová (v), M. Blašková (v), P. Gažiová (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Ivan Horváth: Farebná prechádzka
      J. Barlová (v), Flamingo – Plameňáci
    9. Vladimír Figar: Vesmírna mela
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    10. Alojz Čobej: Slnečná pesnička
      Lea Hudáková (v), Janetta Focková (v), Zuzana Sedláková (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Ivan Horváth: Mier všetkým
      J. Škvareninová (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Ivan Horváth: Oblaky
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    13. Alojz Čobej: UFO
      Lea Hudáková (v), Janetta Focková (v), Zuzana Sedláková (v), Flamingo – Plameňáci
    14. Vladimír Figar: Vesmírny karneval
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    15. Ali Brezovský: Slnečný vietor
      Lukrécia Tatárová (v), Flamingo – Plameňáci
    16. Igor Bázlik: Letecká
      J. Macko (v), Flamingo – Plameňáci
    17. Ali Brezovský: Kozmonaut
      Branislav Cap (v), D. Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
    18. Alojz Čobej: Družba
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
  • Photo:
    1985 LP – Opus 9117 1606
    1. Ondrej Demo: Parta moja, parta
      Anna Hulejová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Július Karaba (dir.)
    2. Vladimír Slujka: Hora moja, hora
      Anna Hulejová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Július Karaba (dir.)
    3. Ivan Dubecký: Dievčenské spevy z Liptovských Sliačov
      Anna Hulejová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    4. Ivan Dubecký: Hej, mladosť moja, mladosť
      Anna Hulejová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Július Karaba (dir.)
    5. Štefan Molota: Dievčatko sliačanskuo
      Anna Hulejová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Jaromír Dadák (dir.)
    6. Ivan Dubecký: Zaspal Janík na výhone
      Anna Hulejová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Šmíd (dir.)
    7. Ivan Dubecký: Išli hudci horou
      Anna Hulejová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Šmíd (dir.)
    8. Ivan Dubecký: Sliačanskie prekáračky
      Anna Hulejová (v), Angela Vargicová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    9. Igor Bázlik: Na zelenom grúni
      Anna Hulejová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Július Karaba (dir.)
    10. Miroslav Dudík: Tri piesne z Liptovských Sliačov
      Anna Hulejová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
  • Photo:
    1985 LP – Opus 9113 1654
    1. Ivan Horváth: Zlatá brána dokorán
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    2. Ivan Horváth: Labutienky
      E. Tóthová (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Alojz Čobej: Ako chodí ABC
      Pavol Zuštiak (v), Flamingo – Plameňáci
    4. Alojz Čobej: Soľ nad zlato
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    5. Igor Bázlik: V histórii
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    6. Vladimír Figar: Atakďalej
      Lea Hudáková (v), Flamingo – Plameňáci
    7. Vladimír Figar: Ta tri, Tatry
      Martina Bačinská (v), R. Marcišinová (v), V. Hricová (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Igor Bázlik: Zelené mačky
      Martina Bačinská (v), Evellyn Pacoláková (v), R. Marcišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    9. Alojz Čobej: Ozvena
      Pavol Zuštiak (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    10. Ali Brezovský: Šepkajúca voda
      Lukrécia Tatárová (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Ali Brezovský: Kykymora
      Želmíra Müllerová (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Alojz Čobej: Povesti o riekach
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    13. Gejza Toperczer: Babylon
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    14. Ivan Horváth: Náš mlynár
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    15. Vladimír Figar: Hradná rozprávka
      Iveta Palčová (v), Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    16. Ali Brezovský: Pieseň o Eme
      Miroslav Babiak (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    17. Vladimír Figar: Zlato v hlbinách
      Branislav Cap (v), J. Macko (v), E. Tóthová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    18. Alojz Čobej: V Demänovskej jaskyni
      J. Sopková (v), J. Škvareninová (v), M. Leitnerová (v), Flamingo – Plameňáci
  • Photo:
    1984 LP – Opus 9117 1450
    1. Igor Bázlik: Svieti mesiac – Jahoda, jahoda
      Alžbeta Kubánková (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Tibor Andrašovan (dir.)
    2. Július Móži: Blow, Wind, Blow – Into the Yard
      Alžbeta Kubánková (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Tibor Andrašovan (dir.)
    3. Bartolomej Urbanec: Jako ten mesiačik – Do dvorečka, do dvora
      Alžbeta Kubánková (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Tibor Andrašovan
    4. Tibor Andrašovan: A tam dolu – Hájik, hájik, zelený háj
      Alžbeta Kubánková (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Tibor Andrašovan (dir.)
    5. Tibor Andrašovan: Veje vietor – Janíčko žltovlas
      Alžbeta Kubánková (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Tibor Andrašovan (dir.)
    6. slovenská ľudová pieseň (arr. Matej Farkaš): Tell Me Please – Oh, It Dews
      Alžbeta Kubánková (v), The Eugen Farkaš Folk Band, Štefan Sendrei (umv.)
    7. slovenská ľudová pieseň (arr. Matej Farkaš): When a Lover Was Leaving His Sweetheart
      Alžbeta Kubánková (v), The Eugen Farkaš Folk Band, Dezider Cibulka (umv.)
    8. slovenská ľudová pieseň: Mal som prepjelečku – Frajere, frajere – Keby mi to prišlo
      Alžbeta Kubánková (v), The Eugen Farkaš Folk Band, Matej Farkaš (umv.)
    9. slovenská ľudová pieseň: Švici mešac – Dajce me, mamočko
      Alžbeta Kubánková (v), The Eugen Farkaš Folk Band, Štefan Sendrei (umv.)
  • Photo:
    1984 LP – Opus 9114 1506
    1. Milan Novák: Želám ružiam dážď
      Eva Biháryová (v), Miroslav Švába (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    2. Milan Novák: Budem s ním
      E. Červená (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    3. Milan Novák: Tam je ten dom
      Miroslav Švába (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    4. Igor Bázlik: Rukovačka
      Pavol Kmeť (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    5. Peter Breiner: Vojenský kalendár
      Eva Biháryová (v), Pavol Kmeť (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    6. Igor Bázlik: Mier na dlani
      E. Červená (v), Miroslav Švába (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    7. Igor Bázlik: U nás každý deň
      Eva Biháryová (v), E. Červená (v), Miroslav Švába (v), Pavol Kmeť (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    8. Milan Novák: Let's Guard the Blue Morning
      Eva Biháryová (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    9. Peter Breiner: Mosty
      E. Červená (v), Miroslav Švába (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    10. Jozef Valouch: Pravda na dlani
      Eva Biháryová (v), Miroslav Švába (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    11. Igor Bázlik: Tvoje nežné slová
      Pavol Kmeť (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
    12. Igor Bázlik: Zem patrí nám
      E. Červená (v), Miroslav Švába (v), Vokálna skupina VUS JN, VUS JN, Jozef Valouch (dir.)
  • Photo:
    1983 LP – Opus 9117 1434
    1. Tibor Andrašovan: Beneath the mountain of Ždiarska vidla
      The Choir and Orchestra of SĽUK, Jozef Štelzer (dir.)
    2. Jozef Štelzer: Hey, Have a Whistle, Have a Song
      The Choir and Orchestra of SĽUK, Jozef Štelzer (dir.)
    3. Igor Bázlik: Three songs from Western Slovakia
      The Choir and Orchestra of SĽUK, Jozef Štelzer (dir.)
    4. Eugen Suchoň: Folksongs ESD 75
      The Choir and Orchestra of SĽUK, Jozef Pálka (zbm.), Jozef Štelzer (dir.)
    5. Bartolomej Urbanec: The Songs from the Hills
      The Men´s Choir of SĽUK, Jozef Štelzer (zbm.), Bartolomej Urbanec (dir.)
    6. Alexander Moyzes: Black Mountains
      The Choir and Orchestra of SĽUK, Jozef Štelzer (dir.)
    7. Šimon Jurovský: Bride's Farewell
      The Choir and Orchestra of SĽUK, Jozef Štelzer (dir.)
    8. Tibor Andrašovan: On a Spring Sunday
      The Choir and Orchestra of SĽUK, Jozef Štelzer (dir.)
  • Photo:
    1983 LP – Opus 9113 1468
    1. Vladimír Figar: Zberostroj
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    2. Gejza Toperczer: Nanukový Ivan
      Zuzana Orosová (v), Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Alojz Čobej: Lastovičky
      Zuzana Orosová (v), Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    4. Gejza Toperczer: V batohu
      Imrich Eperješi (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    5. Gejza Toperczer: Poškolník
      Branislav Cap (v), Imrich Eperješi (v), Ján Kovalčín (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Ali Brezovský: Strašiak Lojzko
      Svetlana Paulišinová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    7. Vojtech Wick: Kreslím, kreslím
      Martina Bačinská (v), Pavol Zuštiak (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Alojz Čobej: Záplaty
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    9. Ivan Horváth: Bludári
      Svetlana Paulišinová (v), Zuzana Orosová (v), A. Ballová (v), A. Gregová (v), Flamingo – Plameňáci
    10. Mojmír Zedník: Sen a sníček
      Zuzana Kleknerová (v), Ján Kovalčín (v), Pavol Zuštiak (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Alojz Čobej: Riekanka
      Svetlana Paulišinová (v), Želmíra Müllerová (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Pavol Hammel: Spoza buka
      Gabriela Kleknerová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    13. Vladimír Figar: Žuvačkárka
      Martina Bačinská (v), Zuzana Kleknerová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    14. Igor Bázlik: Dobrý nápad
      Lea Hudáková (v), Gabriela Kleknerová (v), Natália Minčičová (v), Helena Minčičová (v), Zuzana Sedláková (v), Flamingo – Plameňáci
    15. Ivan Horváth: Fľašky, sklíčka
      Janetta Focková (v), A. Ballová (v), A. Gregová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    16. Vladimír Figar: Hrdzuľa
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    17. Vladimír Figar: Paľko Zberko
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
  • Photo:
    1981 LP – Opus 9116 1247
    1. Vladimír Figar: Semafóry
      Svetlana Paulišinová (v), Želmíra Müllerová (v), Zuzana Orosová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    2. Igor Bázlik: Kľúčikové kráľovstvo
      Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Ali Brezovský: Škrečok
      Imrich Eperješi (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    4. Vladimír Figar: Skrytá kamera
      Jana Lešková (v), Dagmar Duditšová (v), Flamingo – Plameňáci
    5. Vladimír Figar: Robot Robo
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    6. Gejza Toperczer: A Little Doctor
      Martina Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
    7. Pavol Hammel: Zvedavé kolená
      V. Ondrušková (v), Jana Lešková (v), Dagmar Duditšová (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Ali Brezovský: Lepiaca páska
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    9. Vojtech Wick: Čaro
      Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    10. Gejza Toperczer: Pepsi pre psy
      Zuzana Orosová (v), Martina Bačinská (v), D. Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Igor Bázlik: Slnko
      Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Vojtech Wick: Množiny
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    13. Pavol Hammel: Námorník na suchu
      Želmíra Müllerová (v), Svetlana Paulišinová (v), Flamingo – Plameňáci
    14. Ali Brezovský: Pokazený automat
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    15. Vladimír Figar: Stonožka
      Radovan Sušila (v), M. Haberland (v), Lea Hudáková (v), M. Hoblová (v), Flamingo – Plameňáci
    16. Ivan Horváth: Moderná rozprávka
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
  • Photo:
    1980 LP – Opus 9113 1047
    1. Pavel Zajáček: Vraj si vážny
      Kamila Magálová (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    2. Pavol Hammel: Čas malín
      Pavol Hammel (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    3. Igor Bázlik: Vravíš
      Eva Máziková (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    4. Adam Mitchell: Láska deň spí
      Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    5. Stanislav Herko: Dáždnik pre dvoch
      Ľudovít Nosko (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    6. Stelios Vlavianos: Sľúbené ľúbené
      Karol Duchoň (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    7. Ben Findon, Les Charles: Mám ťa rád
      Karol Duchoň (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    8. Ladislav Briestenský: Nebo
      Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    9. Andy Armer: Rise
      Juraj Lehotský (tr), Vladimír Valovič (dir.)
    10. Pavol Hammel: Prvý bozk
      Pavol Hammel (v), Vladimír Valovič (dir.)
    11. Ivan Horváth: Nakreslím si ťa rád
      Eva Sepešiová (v), Bezinky, Vladimír Valovič (dir.)
    12. Ann Orson, Carte Blanche: Dážď
      Marcela Laiferová (v), Ľudovít Nosko (v), Vladimír Valovič (dir.)
  • Photo:
    1980 LP – Opus 9117 0928
    1. trad.: Dve žartovné piesne z Liptovských Sliačov
      Anna Hulejová (v), Ľudová hudba Rinalda Oláha
    2. trad.: Keď ja umriem
      Anna Hulejová (v), Ľudová hudba Eugena Farkaša
    3. trad.: Trávnice z Liptovských Sliačov
      Sliačanské trio, Anna Hulejová (v), Marta Littvová (v), Mária Vicianová (v)
    4. trad.: Dve tanečné piesne z Liptovských Sliačov
      Anna Hulejová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Štefan Molota (umv.)
    5. Štefan Molota: Three Songs from Liptovské Sliače
      Anna Hulejová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Štefan Molota (umv.)
    6. Ondrej Demo: Hej, ideme, ideme
      Anna Hulejová (v), Marta Littvová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Július Karaba (dir.)
    7. Igor Bázlik: Usniže mi, usni
      Anna Hulejová (v), Folk orchestra, Pavol Bagin (dir.)
    8. Igor Bázlik: Môže vám mať moja
      Anna Hulejová (v), Folk orchestra, Pavol Bagin (dir.)
    9. Svetozár Stračina: Marmuriena
      Anna Hulejová (v), Girls vocal group of the Lúčnica Ensemble, Studio Orchestra, Miroslav Šmíd (dir.)
    10. Svetozár Stračina: Liptovské lúky
      Sliačanské trio, Anna Hulejová (v), Marta Littvová (v), Mária Vicianová (v), Vocal group of Lúčnica Ensemble, Július Karaba (dir.)
    11. Svetozár Stračina: Spevy zimného slnovratu
      Anna Hulejová (v), Libuše Váchalová (ar), Members of the Lúčnica Ensemble
  • Photo:
    1980 LP – Opus 9114 1119
    1. Skupina Forum: Nechajte lietať holubice mieru
      Forum
    2. Igor Bázlik: Deti slnka
      Elán, Detský zbor Československého rozhlasu, Marián Vach (dir.)
    3. Ľ. Ertl: Matkám
      Ľ. Ertl (v)
    4. Igor Bázlik: Rhymes
      Detský zbor Československého rozhlasu, Marián Vach (dir.)
    5. Ivan Horváth: Nech znie náš spev
      Elán, Detský zbor Československého rozhlasu, Marián Vach (dir.)
    6. Igor Bázlik: Čí je to chlieb
      Eva Biháryová (v), VUS kpt. J. Nálepku, Jozef Valouch (dir.)
    7. Skupina Riavy: Poď a spievaj s nami
      Riavy
    8. Pavol Hammel: Nula bodov
      Miroslav Ličko (v), Elán
    9. Igor Bázlik: Kto pieseň v srdci nosí
      Jana Goffová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.)
    10. J. Boháč: Brigádnické leto
      Anton Gajdoš (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.)
    11. Tomáš Seidmann: Tajnička šťastia
      Miroslav Ličko (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.)
    12. Peter Hečko: Devín
      Peter Hečko (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.)
  • Photo:
    1980 LP – Opus 9116 0990
    1. Ali Brezovský: Karneval
      Iveta Palčová (v), Tamara Špaková (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    2. Pavol Hammel: Ledabolo
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Ivan Horváth: Vrabčia rozprávka
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    4. Igor Bázlik: Telefón
      Tomáš Haberland (v), Flamingo – Plameňáci
    5. Gejza Toperczer: Kvapká kvapka
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Pavol Hammel: Drobná povedačka
      Henrieta Štofírová (v), Flamingo – Plameňáci
    7. Vojtech Wick: Divadlo
      Jana Lešková (v), Dagmar Duditšová (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Ali Brezovský: Rytier
      Tomáš Haberland (v)
    9. Ali Brezovský: Hodinky
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    10. Vladimír Figar: Konzervy
      Imrich Eperješi (v), Róbert Špak (v), Tomáš Haberland (v), Dušan Slezák (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Gejza Toperczer: Orechovci
      Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Ali Brezovský: Veselé pesničky
      Róbert Špak (v), Tomáš Haberland (v), Flamingo – Plameňáci
    13. Igor Bázlik: A Little Doctor
      Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    14. Mojmír Zedník: Rastiem ako z vody
      Imrich Eperješi (v), Flamingo – Plameňáci
    15. Vladimír Figar: Čierny kúzelník
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    16. Vladimír Figar: Keď jej príde
      Jana Lešková (v), Martina Hegedušová (v), Flamingo – Plameňáci
    17. Vojtech Wick: Vrtké jazyky
      Martina Bačinská (v), Flamingo – Plameňáci
  • Photo:
    1979 LP – Opus 9117 0635
    1. Svetozár Stračina: Meditation
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Šmíd (dir.)
    2. Svetozár Stračina: A Tune from Detva
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Šmíd (dir.)
    3. Miloš Berka: Under the Hillside
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Tibor Andrašovan (dir.)
    4. Ondrej Demo: Goral Tunes from Northern Orava
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Štefan Molota (umv.)
    5. Július Letňan: Flute from Kokava
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    6. Július Móži: Hej, fujara trombita – Boli by ma zabili – Píšťalôčka moja
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    7. Miloš Berka: Either Dance or Play
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    8. Igor Bázlik: Across the Mountain, Boys
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    9. Miloš Berka: In the Wide Field
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    10. Tibor Andrašovan: Valaská postava
      The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
  • Photo: The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava THE ORCHESTRA OF FOLK INSTRUMENTS OF THE CZECHOSLOVAK RADIO IN BRATISLAVA
    1979 LP – Opus 9117 0749
    1. Igor Bázlik: Tunes, My Tunes
      Jozef Peško (fu), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    2. Ondrej Demo: Hej, ideme, ideme
      Anna Hulejová (v), Marta Littvová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Július Karaba (dir.)
    3. Štefan Molota: Strigônske melódie
      Štefan Molota (vn), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava
    4. Ivan Dubecký: Gajdošu, gajdošu
      Jozef Peško (v), Anton Vranka (crm), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    5. Ivan Dubecký: Dve piesne od Trenčína
      Lýdia Fajtová (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    6. Jaroslav Jurášek: The Head-Player´s Song
      Miroslav Dudík (vn), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava
    7. Pavol Tonkovič: Mountain Mood (Mountain Cry)
      Miroslav Dudík (umv.), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava
    8. Igor Bázlik: Oh, A Bird Has Sung
      Darina Laščiaková (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Tibor Andrašovan (dir.)
    9. Július Letňan: Flute from Kokava
      Jozef Peško (fsch), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Miroslav Dudík (umv.)
    10. Tibor Andrašovan: Friends of Mine
      Anton Kúrňava (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Tibor Andrašovan (dir.)
    11. Ivan Dubecký: Goralská muzika
      Jozef Peško (fsch), Miroslav Vlado (fsch), Miroslav Dudík (vn), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava
  • Photo:
    1978 LP – Opus 9116 0621-22
    1. Igor Bázlik: Pockets Stuffed with Money
      Július Satinský (v, act), Eva Krížiková (v, act), Milan Lasica (v, act), Stanislav Dančiak (v, act), Marián Labuda (v, act), Magda Paveleková (v, act), Karol Čálik (v, act), Studio Choir and Orchestra, Norbert Fibich (zbm.), Zdeněk Macháček (dir.)
  • Photo:
    1978 LP – Opus 9116 0645
    1. Gejza Toperczer: Zázračný vozík
      Imrich Eperješi (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    2. Gejza Toperczer: Herečka
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    3. Miloš Lánik: Náš indián
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    4. Gejza Toperczer: Skleníková kvetina
      Imrich Eperješi (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    5. Ladislav Gerhardt: Orchester
      Ľuba Kollárová (v), Flamingo – Plameňáci
    6. Ali Brezovský: Demikát
      Eva Palčová (v), Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    7. Vladimír Figar: Traja bratia
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    8. Ivan Horváth: Moja mama
      Eva Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    9. Ľudovít Štassel: Kvietky
      Ľuba Kollárová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    10. Ladislav Gerhardt: Svadba
      Imrich Eperješi (v), Jana Lešková (v), Flamingo – Plameňáci
    11. Vojtech Wick: Múdra čiapka
      Tomáš Haberland (v), Flamingo – Plameňáci
    12. Ivan Horváth: Na podstreší
      Kamila Vargová (v), Flamingo – Plameňáci
    13. Ivan Horváth: Okuliare
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    14. Ladislav Gerhardt: Planý strach
      Iveta Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    15. Ivan Horváth: Zimné ráno
      Eva Palčová (v), Flamingo – Plameňáci
    16. Pavol Hammel: Peter Centimeter
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    17. Vladimír Figar: Pradená
      Children's choir, Flamingo – Plameňáci
    18. Vladimír Figar: Bryndza
      Zuzana Tlučková (v), Flamingo – Plameňáci
    19. Miloš Lánik: Fintivky
      Tamara Špaková (v), Flamingo – Plameňáci
    20. Igor Bázlik: The Baker Master
      Eva Palčová (v), Children's choir, Flamingo – Plameňáci
  • Photo:
    1977 SP – Opus 91 43 0442
    1. Ivan Horváth: Hry jari
      Helena Vrtichová (v), Planety, Orchestra of the Czechoslovak Television, Václav Zahradník (dir.)
    2. Igor Bázlik: Pieseň z obloka
      Marika Klesniaková (v), Planety, Orchestra of the Czechoslovak Television, Václav Zahradník (dir.)
  • Photo:
    1977 LP – Opus 9119 0601-03
    1. Igor Bázlik: Lullaby
      Darina Laščiaková (v), Czechoslovak Radio Symphony Orchestra, Ondrej Lenárd (dir.)
    2. Igor Bázlik: Je vaše
      Marta Nitranová (s), Czechoslovak Radio Symphony Orchestra, Ondrej Lenárd (dir.)
    3. Igor Bázlik: Zázrak
      Mária Andrašovanová (s), Gréta Švercelová-Jezná (s), Slovak Philharmonic Choir, Ladislav Holásek (zbm.), Zbor Slniečko, Jozef Svitek (zbm.), Czechoslovak Radio Symphony Orchestra, Ondrej Lenárd (dir.)
    4. Juraj Pospíšil: Lullaby
      Czechoslovak Radio Symphony Orchestra, Ondrej Lenárd (dir.)
    5. Milan Novák: Love
      Anna Czaková (s), Ľuba Baricová (a), Slovak Philharmonic Choir, Milan Novák (dir.)
    6. Zdenko Mikula: Four Love Songs
      Nina Hazuchová (ms), František Livora (t), Bratislavské komorné združenie, Vlastimil Horák (dir.)
    7. Igor Bázlik: Wedding Fanfare
      Czechoslovak Radio Symphony Orchestra, Ondrej Lenárd (dir.)
    8. Igor Bázlik: Wedding March
      Czechoslovak Radio Symphony Orchestra, Ondrej Lenárd (dir.)
    9. Igor Bázlik: Wedding Song
      Slovak Philharmonic Choir, Ondrej Lenárd (dir.)
    10. Milan Novák: Človek žil
      Slovak Philharmonic Choir, Ladislav Holásek (zbm.), Milan Novák (dir.)
    11. Igor Bázlik: Funeral March
      Czechoslovak Radio Symphony Orchestra, Ondrej Lenárd (dir.)
    12. Igor Bázlik: Farewell
      Slovak Philharmonic Choir, Ladislav Holásek (zbm.), French Horn Trio, Igor Bázlik (dir.)
    13. Jozef Malovec: Postlude
      Czechoslovak Radio Symphony Orchestra, Ondrej Lenárd (dir.)
  • Photo:
    1977 LP – Opus 9113 0348
    1. Benny Andersson, Björn Ulvaeus, Stig Andersson: I Do, I Do, I Do, I Do – Mamma Mia – Fernando – Honey, Honey – So Long – Waterloo – Nina, Pretty Ballerina
      Alois Bouda (org)
    2. Ignazio Polizzi, Claudio Natili: Tornero
      Alois Bouda (org)
    3. Kenneth Gamble, Leon A. Huff: T. S. O. P.
      Alois Bouda (org)
    4. Gavin Sutherland / Udo Jürgens / Leo Leandros, Klaus Munro: Sailing / Griechischer Wein / Schönes Mädchen aus Arcadia
      Alois Bouda (org)
    5. Ján Siváček: Je máj
      Alois Bouda (org)
    6. Ivan Vašica: S bielou hmlou
      Alois Bouda (org)
    7. Ivan Vašica: Zabúdaj
      Alois Bouda (org)
    8. Vojtech Wick: Zelená kolíska
      Alois Bouda (org)
    9. Cole Porter: It's All Right with Me – Night and Day – C'est Magnifique
      Alois Bouda (org)
    10. Jerome Kern: Smoke Gets in Your Eyes – The Way You Look Tonight – Long Ago (and Far Away)
      Alois Bouda (org)
    11. Andrej Lieskovský: Hrmí
      Alois Bouda (org)
    12. Alois Bouda: Hlavolam
      Alois Bouda (org)
    13. Alois Bouda: Bola to náhoda
      Alois Bouda (org)
    14. Alois Bouda: Svadobný svedok
      Alois Bouda (org)
    15. Alois Bouda: Jeseň a smiech
      Alois Bouda (org)
    16. Alois Bouda: Zemeguľa
      Alois Bouda (org)
    17. Alois Bouda: Júlia
      Alois Bouda (org)
    18. Igor Bázlik: Jesenná pieseň
      Alois Bouda (org)
  • Photo:
    1977 LP – Opus 9114 0579
    1. Miroslav Brož: Víťazný deň
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    2. Izidor Glorik: Tanec družby
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    3. Michal Galovec: Brigádam socialistickej práce
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    4. Ján Siváček: Slávnostný valčík
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    5. Michal Galovec: Zemplínske reminiscencie
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    6. Michal Galovec: Tatrasvit
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    7. Karol Elbert: Nám sa s úsmevom kráča
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec
    8. Zdeněk Cón: Pesnička a mier
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    9. Milan Novák: Komu zem zdobí dlaň
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    10. Igor Bázlik: Tým, ktorí nespia
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    11. Milan Novák: Pieseň o červenej zástave
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    12. Vieroslav Matušík: Vánok vieme strážiť
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
    13. Igor Bázlik: Painted World
      Ústredná hudba MV SSR, Michal Galovec (dir.)
  • Photo:
    1976 LP – Opus 9115 0447
    1. Igor Vavrda: Calling Up The Rain
      Gustav Brom Big-Band
    2. Milan Vidlák: If Only
      Gustav Brom Big-Band
    3. Karol Ondreička: Hotel
      Gustav Brom Big-Band
    4. Josef Bláha: Dingo
      Gustav Brom Big-Band
    5. Igor Bázlik: Summer Song
      Gustav Brom Big-Band
    6. Mojmír Bártek: Uncles´ 12
      Gustav Brom Big-Band
    7. Josef Audes: Last Journey
      Gustav Brom Big-Band
    8. Jaromír Hnilička: Occasional Blues
      Gustav Brom Big-Band
    9. Ján Siváček: Ruby
      Gustav Brom Big-Band
    10. Pavol Zelenay: All Ways Lead to You
      Gustav Brom Big-Band
  • Photo:
    1975 LP – Opus 9116 0427
    1. Ivan Horváth: Tridsať ruží
      Zdeněk Sychra (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    2. Tomáš Seidmann: Nikdy ešte nebol taký máj
      Gabriela Šusteková-Húščavová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    3. Ali Brezovský: Tam pri Dukle
      Miroslav Ličko (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    4. Peter Smékal: Mladá pieseň
      Milan Rusnák (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    5. Štefan Chrobák: Obraz rodnej zeme
      Marika Škultétyová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    6. Ivan Horváth: Tridsiata jar
      Jana Kocianová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    7. Igor Bázlik: Človek sa rodí
      Helena Blehárová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    8. Ivan Horváth: Dubový stôl
      Eva Sepešiová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    9. Milan Novák: Zavčas rána, za tmy
      Eva Biháryová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    10. Ali Brezovský: Drotársky chlieb
      Dušan Grúň (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    11. Vieroslav Matušík: Skús
      Jana Kocianová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
    12. Igor Bázlik: Mosty pre ľudí
      Marcela Laiferová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Miroslav Brož (dir.), Vieroslav Matušík (dir.)
  • Photo:
    1975 SP – Opus 91 43 0383
    1. Igor Bázlik: Výlety
      Eva Kostolányiová (v), Lýdia Babuchnová (v), Edita Sláviková (v), Gustav Brom Big-Band
    2. Viktor Szarka: Potom príde víkend
      Marcela Laiferová (v), Vokálna skupina Trend, Gustav Brom Big-Band
  • Photo:
    1974 SP – Opus 90 43 0364
    1. Giancarlo Bigazzi, Claudio Cavallaro: Veronika
      Peter Vašek (v), Gustav Brom Big-Band
    2. Igor Bázlik: Stará láska nehrdzavie
      Peter Vašek (v), RT-VOX, Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
  • Photo:
    1973 SP – Opus 90 43 0258
    1. Davis: Zlatý kľúč
      Eva Kostolányiová (v), Tanečný orchester Československého rozhlasu v Bratislave, Vieroslav Matušík (dir.)
    2. Igor Bázlik: Iba básnik
      Eva Kostolányiová (v), Skupina Hej
  • Photo: Prix de musique folklorique de radio Bratislava 1972 PRIX DE MUSIQUE FOLKLORIQUE DE RADIO BRATISLAVA 1972
    1972 LP – Opus 9117 0192
    1. Jaroslav Krček: Three Wedding Songs
      Petra Krafferová (v), Chorea bohemica
    2. Jaroslav Krček: Two Military Songs
      Jaroslav Krček (v), Chorea bohemica
    3. Jaroslav Krček, Jan Rokyta: Two Songs from the Klatovy Region
      Jitka Čechová (v), Prague Madrigalists
    4. Svetozár Stračina: Music from Orava
      Jozef Peško (fsch), Vocal group of Lúčnica Ensemble, The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava
    5. Igor Bázlik: Čo to vtáča šteboce
      Jozef Peško (fsch), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava
    6. Gheorghe Zamfir: Drobčivý tanec
      Gheorghe Zamfir (fsch)
    7. trad.: Na salaši
      Three fujara players from Detva
    8. trad.: Pieseň, parobská a čardáš
      Tivadar Kovács's Folkband
    9. trad.: Vrchárske nôty
      Folk ensemble from Detva
  • Photo: Prix de musique folklorique de radio Bratislava PRIX DE MUSIQUE FOLKLORIQUE DE RADIO BRATISLAVA
    1971 LP – Opus 9017 0036
    1. Tibor Andrašovan: Za valáškom
      Darina Laščiaková (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Tibor Andrašovan (umv.)
    2. Vladimír Slujka: Svadobná odobierka z Oravy
      Darina Laščiaková (v), Július Letňan (org)
    3. Zdeněk Lukáš: Hájo, hájedlo
    4. Sl. Jakubíček: Svatební písně z kopanic
    5. Jaroslav Jurášek: Tri ľudové piesne zo Slovácka
    6. Jaroslav Krček: Větříčku foukej
    7. Igor Bázlik: Nechceu som v Pazove vojakom byti
      Stanislav Beňačka (v), The Orchestra of Folk Instruments of the Czechoslovak Radio in Bratislava, Bartolomej Urbanec (dir.)
    8. Svetozár Stračina: A pred tých je Kankov
      Viliam Farkaš (vn), Female vocal group Marína-Zvolen
    9. Jaroslav Krček: Jihočeská třídobá kolečka
    10. Jaroslav Krček: Masopustní
    11. Hynek Bím: Hečené ze Zašové
  • Photo:
    1970 LP – Supraphon 013 0869
    1. Irving Berlin: Biele Vianoce (White Christmas)
      Miroslav Ličko (v), Vocal group PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Large string orchestra, Jiří Hudec (dir.)
    2. trad.: Rolničky, rolničky (Jingle Bells)
      Tatiana Hubinská (v), Vocal group PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Large string orchestra, Jiří Hudec (dir.)
    3. František Havlíček: Zimná pieseň
      Gabriela Hermélyová (v), Vocal group PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Large string orchestra, Jiří Hudec (dir.)
    4. Ladislav Gerhardt: Koleda celá z kriedy
      Milan Lasica (v), Vocal group PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Large string orchestra, Jiří Hudec (dir.)
    5. trad.: Čas vianočný (Oh, Tannenbaum)
      Zora Kolínska (v), Vocal group PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Large string orchestra, Jiří Hudec (dir.)
    6. Franz Gruber: Tichá noc, svätá noc
      Marcela Laiferová (v), Vocal group PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Large string orchestra, Jiří Hudec (dir.)
    7. Ľudovít Štassel: Šťastné a veselé
      Miroslav Ličko (v), Vocal group PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Large string orchestra, Jiří Hudec (dir.)
    8. Tomáš Seidmann: Štedrý deň
      Tatiana Hubinská (v), Vocal group PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Large string orchestra, Jiří Hudec (dir.)
    9. James Royce Shannon: Uspávanka pre hviezdu (An Irish Lullaby)
      Miroslav Ličko (v), Vocal group PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Large string orchestra, Jiří Hudec (dir.)
    10. Igor Bázlik: Deň, keď sú Vianoce
      Marcela Laiferová (v), Vocal group PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Large string orchestra, Jiří Hudec (dir.)
    11. Edwin Reuben Hawkins: Šťastný deň (Oh Happy Day)
      Marcela Laiferová (v), Vocal group PAVOX-BRNO, Ladislav Gerhardt (org), Karol Ondreička (gui), Oldřich Svoboda (cb), Josef Dadák (dr), Large string orchestra, Jiří Hudec (dir.)
  • Photo:
    1970 LP – Supraphon 1 13 690
    1. Maynard Ferguson: Send For Me
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    2. Morris Bailey: Go to Hell
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    3. trad.: Won't You Come Home
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    4. trad.: Cotton Fields Back Home
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    5. trad.: Give Up The Jazz
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    6. Cole Porter: That Is This Thing Called Love
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    7. Ľudovít Štassel: Rozsvieť môj dom
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    8. Ivan Vašica: Dom z kvetov
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    9. Ľudovít Štassel: Len blázon verí
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    10. Igor Bázlik: Mesto už spí
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    11. Igor Bázlik: Tvár nie je všetko
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
    12. Ivan Vašica: Zima na koči
      Tatiana Hubinská (v), Vokálna skupina Pavox, Gustav Brom Big-Band
  • Photo: Moderní české a slovenské básnické sbírky III MODERNÍ ČESKÉ A SLOVENSKÉ BÁSNICKÉ SBÍRKY III
    1969 LP – Supraphon 2580 411-12
    1. Marek Kopelent: Vítězslav Nezval: Poems of the night
      Jiří Štengl (cl), Vlastimil Kála (sxt), Jiří Horák (tr), Zdeněk Jílek (pf), Jana Dušková (v), Hedwika Wysocká (v), Marie Tichá (v), Jiří Váchal (dir.)
    2. Vlastimil Pinkas: Vilém Závada: The Journey on Foot
      Libor Hlaváček (vn), Talich Quartet, Jan Talich (vn), Jan Kvapil (vn), Jiří Najnar (vl), Evžen Rattay (vc), Miloslav Klement (fl), Rejcha Wind Quintet, Karel Klement (ob), Josef Vokatý (cl), Rudolf Beránek (cr), Václav Cvrček (fg), Vladimír Weis (cel)
    3. Igor Bázlik: Ivan Krasko: Nox et solitudo
      Ján Valach, Viktor Šimčisko (vn), Rudolf Papán (vl), Libor Pokojný (vc), František Valla (fl), Anton Janák (org)
  • Photo: Taneční hudba : Zlatá lyra 1967 TANEČNÍ HUDBA : ZLATÁ LYRA 1967
    1967 SP – Supraphon 0130187
    1. Igor Bázlik: Verím
      Helena Blehárová (v), Karel Vlach Orchestra
    2. Igor Bázlik: Čítam si horoskop
      Tatiana Hubinská (v), Marcela Laiferová (v), Karel Vlach Orchestra
  • Photo:
    CD –
    1. Ilja Hurník: Voda voděnka
      Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    2. Otmar Mácha: Ej, hoja, hoja
      Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    3. César Franck: Panis angelicus
      Detský spevácky zbor Prieboj, Eva Balagová (pf), Alfonz Poliak (dir.)
    4. spiritual: Dry Bones
      Detský spevácky zbor Prieboj, Eva Balagová (pf), Alfonz Poliak (dir.)
    5. Marc Shaiman: I Will Follow Him
      Detský spevácky zbor Prieboj, Eva Balagová (pf), Alfonz Poliak (dir.)
    6. Frederic Loewe: My Fair Lady
      Detský spevácky zbor Prieboj, Eva Balagová (pf), Alfonz Poliak (dir.)
    7. Jean Absil: Le cirque de volant – Puma, Amazonka
      Eva Balagová (pf), Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    8. Belo Felix: Na cintoríne vecí
      Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    9. Milan Novák: The Lime Burnt Out
      Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    10. Igor Bázlik: Four Slovak Folk Songs
      Detský spevácky zbor Prieboj, Eva Balagová (pf), Alfonz Poliak (dir.)
    11. Juraj Hatrík: If We Succeed to Sing the Fugue
      Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    12. Zdenko Mikula: Twelve
      Detský spevácky zbor Prieboj, Alfonz Poliak (dir.)
    13. Zdenko Mikula: Dance
      Detský spevácky zbor Prieboj, Iveta Beneová (fl), Lukáš Žofčín (ob), Peter Kazán (cl), Vladimír Sedlák (fg), Ján Goliáš (cr), Alfonz Poliak (dir.)

Awards

  • Pavol Tonkovič Award
    2019
  • Choral Compositions Competition
    1984 for work That's Not Too Little

  • 1973

  • 1969

  • 1969

  • 1969

  • 1968

  • 1968

  • 1966

Premieres

  • First performances in Slovakia
  • Igor Bázlik: Four Bagatelles
    for clarinet and piano
    7 Jun
    2009
    First performances in Slovakia
    Sunday Matinees at the Bratislava City Gallery, Bratislava, SK
    PERFORMERS: Jana Tomanová (cl), Zuzana Biščáková (pf)
  • Igor Bázlik: Carpe diem
    Little ouverture for symphony orchestra
    16 Oct
    2008
    First performances in Slovakia
    Košice, SK
    PERFORMERS: Slovak State Philharmonic Košice, Zbyněk Müller (dir.)
  • Igor Bázlik: Two Compositions for Trio
    16 Mar
    2008
    First performances in Slovakia
    Sunday Matinees at the Bratislava City Gallery, Bratislava, SK
    PERFORMERS: Bilbao Trio
  • Igor Bázlik: E Flat B Flat Miniature
    20 Sep
    2007
    First performances in Slovakia
    The Fifth Double Concert, Mirror Hall of the Primate's Palace, Bratislava, SK
    PERFORMERS: Miki Skuta (pf)
  • Igor Bázlik: Tom Stoppard: Enter a Free Man
    14 Nov
    2003
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Polepetko
    Fairy-tale opera for children in 2 acts
    13 Jun
    2003
    First performances in Slovakia
    State Opera, Banská Bystrica, SK
    PERFORMERS: Pavol Tužinský (dir.), Andrea Hlinková (réžia)
  • Igor Bázlik: Máje
    24 Nov
    2002
    First performances in Slovakia
    Bratislava, SK
    PERFORMERS: Lúčnica, Marián Vach (dir.)
  • Igor Bázlik: Four Pieces For Wind Octet
    12 Nov
    2002
    First performances in Slovakia
    New Slovak Music, Bratislava, SK
    PERFORMERS: Igor Fábera (ob), Ladislav Roth (ob), Jozef Luptáčik (cl), Alexander Jaško (cl), Roman Mešina (fg), Peter Šagát (fg), Roman Bielik (cr), Miloš Števove (cr)
  • Igor Bázlik: Tennessee Williams: Cat on a Hot Tin Roof
    14 Jun
    2002
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Robert Bolt: A Man for All Seasons
    16 Jun
    2001
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: István Örkény: The Toth Family
    3 Mar
    2001
    First performances in Slovakia
    Andrej Bagar Theatre, Nitra, SK
  • Igor Bázlik: Ján Palárik: Incognito
    6 May
    2000
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Arthur Miller: The Price
    19 Feb
    2000
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: James Goldman: The Lion in Winter
    21 Nov
    1998
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ken Kesey/Dale Wasserman: One Flew Over the Cuckoo's Nest
    13 Jun
    1998
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ján Hudec: Marcus Aurelius at the Hron River
    24 Jan
    1998
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Pavel Kohout: Poor Murderer
    2 Feb
    1997
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Jean Anouilh: Becket or The Honour of God
    10 Feb
    1996
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: José Luis Alonso de Santos: Vis a vis a Hawaii
    19 Nov
    1995
    First performances in Slovakia
    Astorka Korzo '90 Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Coline Serreau: Rabbit Rabbit
    7 Apr
    1995
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Július Barč-Ivan: Unknown
    28 Jan
    1995
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ivan Bukovčan: Until The Cock Crows
    7 Apr
    1994
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ben Jonson: Volpone
    24 Oct
    1991
    First performances in Slovakia
    Nová scéna Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Arthur Miller: Death of a Salesman
    15 Jan
    1991
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Joseph Kesselring: Arsenic and Old Lace
    19 Oct
    1990
    First performances in Slovakia
    Nová scéna Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Fiodor Michajlovič Dostojevskij: Demons
    12 Jan
    1990
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ján Palárik: The Intruder
    10 Dec
    1988
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ljubomir Simović: Traveling Theatre Shopalovich
    23 Apr
    1988
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Yury Yakovlev: Cath the Lion!
    23 Jun
    1986
    First performances in Slovakia
    State Puppet Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Ján Papp: A Cart Full of Pain
    7 Jun
    1985
    First performances in Slovakia
    Nová scéna Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Jozef Mokoš, after a commedia dell'arte play: Lafida
    14 Dec
    1984
    First performances in Slovakia
    Theatre studio of the University of Performing Arts, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Štyri rozprávky pre detský zbor
    9 Feb
    1984
    First performances in Slovakia
    Košice, SK
    PERFORMERS: Slovak State Philharmonic Košice, Richard Zimmer (dir.)
  • Igor Bázlik: The Cream
    Satirical radio opera
    31 Dec
    1983
    First performances in Slovakia
    SK

    Radio premiere on the Radio Devín.
  • Igor Bázlik: The Feast
    Musical comedy in two parts
    25 Feb
    1978
    First performances in Slovakia
    Nová scéna Theatre, Bratislava, SK
    PERFORMERS: Zdeněk Macháček (dir.), Bedřich Kramosil (réžia)
  • Igor Bázlik: Pockets Stuffed with Money
    Musical comedy after Ján Solovič's tragicomedy "Beggar's Adventure"
    18 Oct
    1975
    First performances in Slovakia
    Bratislava Music Festival, Nová scéna Theatre, Bratislava, SK
    PERFORMERS: Zdeněk Macháček (dir.), Bedřich Kramosil (réžia)
  • Igor Bázlik: Adventure at Harvest Time
    Musical comedy in two parts
    18 May
    1974
    First performances in Slovakia
    Nová scéna Theatre, Bratislava, SK
    PERFORMERS: Zdeněk Macháček (dir.), Bedřich Kramosil (réžia)
  • Igor Bázlik: George Farquhar: The Beaux' Stratagem
    10 Nov
    1973
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: The Hussards
    Musical comedy in two acts
    28 Jun
    1973
    First performances in Slovakia
    Nová scéna Theatre, Bratislava, SK
    PERFORMERS: Bohuš Slezák (dir.), Ivan Krajíček (réžia)
  • Igor Bázlik: Leonid Leonov: The Golden Carriage
    10 Nov
    1972
    First performances in Slovakia
    The Slovak National Uprising Theatre, Martin, SK
  • Igor Bázlik: Mikhail Lermontov: Masquerade
    6 Nov
    1970
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Jan Wilkowski: Adventures of Rymcimci the Bear
    15 Mar
    1970
    First performances in Slovakia
    State Puppet Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Alfred Jarry: Ubu the King
    17 Feb
    1969
    First performances in Slovakia
    Theatre studio of the University of Performing Arts, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Alfred de Musset: No Trifling with Love
    31 Jan
    1969
    First performances in Slovakia
    Jozef Gregor Tajovský Theatre, Zvolen, SK
  • Igor Bázlik: Stefan Lazarov Kostov: Golemanov
    15 Jun
    1968
    First performances in Slovakia
    Nitra District Theatre, Nitra, SK
  • Igor Bázlik: Alejandro Casona: The Lady of the Dawn
    22 Apr
    1967
    First performances in Slovakia
    Jozef Gregor Tajovský Theatre, Zvolen, SK
  • Igor Bázlik: Real/Not-Real City
    A collage from the works by Vladimír Reisel, Štefan Žáry, Rudolf Fabry and Ivan Kupec
    20 Oct
    1966
    First performances in Slovakia
    Poetry Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Lope de Vega: The Dancing Master
    28 May
    1966
    First performances in Slovakia
    Slovak National Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: The Venetian Girl
    6 May
    1966
    First performances in Slovakia
    Academy of Performing Arts, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Pierre-Aristide Bréal: The Hussards
    6 Mar
    1966
    First performances in Slovakia
    Academy of Performing Arts, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Max Frisch: Andorra
    20 Dec
    1965
    First performances in Slovakia
    Academy of Performing Arts, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: The Ground under the Feet
    Poetry series
    25 May
    1965
    First performances in Slovakia
    Academy of Performing Arts, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Tirso de Molina: Don Gil
    22 Mar
    1965
    First performances in Slovakia
    Academy of Performing Arts, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Just So
    Poetical non-cabaret
    23 Sep
    1964
    First performances in Slovakia
    Poetry Theatre, Bratislava, SK
  • Igor Bázlik: Federico García Lorca: The Love of Don Perlimplín and Belisa in the Garden
    21 Dec
    1963
    First performances in Slovakia
    Academy of Performing Arts, Bratislava, SK
  • First performances abroad
  • Igor Bázlik: Four Pieces For Wind Octet
    1992 First performances abroad
    Sydney, AU
    PERFORMERS: Wind Octet of the Sydney Opera


« back to list Updated: 30. 08. 2017