Foto: FAGOT a Peter KAJAN v Hudobnej triede

FAGOT a Peter KAJAN v Hudobnej triede

Hudobná trieda

|

19. 12. 2022

V poslednom tohtoročnom videu nám zvedavý moderátor Tobiáš Jaura a prvý fagotista Slovenskej filharmónie Peter KAJAN predstavia štvrtého člena rodiny drevených dychových nástrojov - FAGOT.

#8 FAGOT - Peter Kajan - YouTube

Peter Kajan sa ako člen rozličných hudobných zoskupení (Albrecht trio, Slovenské dychové kvinteto, Melos Ethos Ensemble a ď.) pravidelne zúčastňuje na renomovaných hudobných festivaloch (Hudobné záhrady Bratislavy, Bratislavské hudobné slávnosti, Košická jar, Orfeus, Večery novej hudby, Melos-Étos, Konvergencie, Hudobný festival v Prades, Pražská jar, Brněnský hudební podzim, Ostravské dni novej hudby a iné). Hosťoval v orchestroch: Cappella Istropolitana, ŠKO Žilina, SKO Bohdana Warchala, Metropolitný orchester Bratislava a ď.
Aktívne sa venuje súčasnej hudbe a pravidelne interpretuje, či premiérovo uvádza diela slovenských skladateľov. Jeho sólový repertoár zahŕňa skladby renesančno-barokových majstrov, cez klasické koncerty, romantické kusy až po skladby 20. a 21. storočia. Sólisticky účinkoval s Cappellou Istropolitanou, so ŠF Košice a orchestrom Slovenskej filharmónie.

Súčasťou každého dielu projektu HUDOBNEJ TRIEDY je interaktívny 4-stranový METODICKÝ LIST, ktorý je výbornou doplňujúcou učebnou pomôckou.
Okrem stručne, prehľadne a zaujímavo zhrnutých najdôležitejších informácií z videa, obsahuje aj internetové prepojenia na množstvo ukážok (youtube), v ktorých deti vidia a počujú zvuk prezentovaného hudobného nástroja, ale i prácu celého symfonického orchestra.

Fagot | Hudobna Trieda | Hudobne Centrum (hc.sk)

x