• 2002 - 2005 

  ZUŠ Jána Albrechta v Bratislave (Jozef Sedláček)

 • 2005 - 2011

  Konzervatórium v Bratislave (flauta - Marta Braunsteinerová)

 • od 2010

  štúdium na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni (2010 - 2012 Hansgeorg Schmeiser, 2012 - 2013 Roberf Wolf, od 2013 Birgit Ramsl)

 • od 2013

  zároven štúdium na Konservatorium Privatuniversität Wien (Rudolf Gindlhumer)

 • flautové kurzy, semináre, workshopy:

  Katalin Kramarics-Stefula, Marta Brausteinerová, Hansgeorg Schmeiser, Jan Ostrý, Brook de Wetter-Smith, Christian Plouvier, Paul Meisen, Wally Hase, Philippe Boucly, Jean-Louis Beaumadier, Carlo Jans, Robert Aitken

Veronika Vitázková sólovo vystúpila s orchestrom bratislavského Konzervatória v Redute (2009).

Orchestrálna prax v telesách: Central European Initiative Youth Orchestra, Symf. orchester Konzervatória v Bratislave, medzinárodný mládežnícky orchester Internationale Sinfonietta, Junge Philharmonie Wien. Príležitostne má možnosť hrávať v profesionálnych orchestroch ako ORF RSO Wien, orchester Opery SND, Štátna filharmónia Košice, Symfonický orchester RTVS, Symphonia Vienna, GK Film Orchester, Volksoper Wien. Na leto 2015 vyhrala konkurz do letnej akadémie Viedenských filharmonikov (Sommerakademie der Wiener Philharmoniker) v Salzburgu, kde bude pôsobiť v komorných telesách a na Salzburger Festspiele.

Aktívne sa venuje komornej hre aj v ďalších ansámbloch ako Cluster Ensemble, Rezidenčný súbor rádia Devín Ricercata, Veni Academy a vo Viedni intenzívne spolupracuje s gitaristom Alfredom Bushim v zoskupení Duo alve. Je členkou flautového tria Flautissimo spolu s Martinou Kuštárovou a Dominikou Križalkovičovou.  

Mladú hudobníčku podporilo Hudobné centrum v rámci projektu Fórum mladých talentov.

 

x