-
1968
Výhra v televíznej súťaži Zlatá kamera (s piesňou Summertime z opery Porgy a Bess od skladateľa Georga Gershwina)
-
1968 – 1971
zahraničné angažmá s kapelou Jerryho Shejbala
-
1971
regionálna súťaž amatérskych skladateľov v podaní profesionálov, Oravské synkopy, kde sa predstavila s piesňou Mojich sĺz sa nedočkáš od skladateľa Vlada Oravca a s piesňou Kadiaľ ísť od francúzskeho skladateľa Francisa Laia
-
1971 – 1973
účinkovanie v Tatra revue, spoluprácu s Orchestrom Juraja Velčovského a s Josefom Lauferom a jeho skupinou Golem
-
1972 – 1974
spolupráca s Karlom Gottom
-
1975
spolupráca s Novým Tradicionálom
-
1975
Koncertný program Stretnutie, réžia Ján Roháč, scenár autorská dvojica Lasica - Satinský, hudobný doprovod kapela Kyvadlo (Juraj Lehotský, Dučan Húščava, František Karok, Stanislav Herko, Alois Bouda, Tomáš Seidman, Ivan Lieskovský a Josef Škvařil), vokalistky (sestry Bezákové a Gabika Šusteková), predstavenie malo vyše 200 repríz, vďaka predstaveniu sa ukončil zákazu verejného vystupovania pre dvojicu Lasica - Satinský
-
1976
televízny program Husle a cimbal, v réžií Jána Roháča (bratia Gondolánovci)
-
1976
reprezentácia na zahraničných festivaloch (na Zlatom Orfeovi v Bulharsku, v poľských Sopotoch, v Splite, Ljublane a v Drážďanoch)
-
1977
spolupráca so skupinou Prognóza
-
1978
program Podoby (členmi napr. Ľubomír Stankovský, Emil Frátrik, Ľudovít Nosko a neskôr Oto Meluzín), s perkusionistom a umeleckým vedúcim Jozefom Škvařilom
-
1978 - 1980
spolupráca s Pavlom Daněkom a Dežom Ursinym
-
1980 - 1984
účinkovanie na festivale v rakúskom Villachu, írskom Castlebaru, na Varadero na Kube a koncertovala aj v kluboch po USA
-
1984 - 1986
koncertovanie po Československu s programom V prítmí (so skupinou Kyvadlo)
-
1985
spolupráca s nemeckým producentom Germanom Weissom, nahrávanie piesne pre západonemeckú televíziu
-
od 1990
návrat k jazzovému a spirituálnemu žánru (spolupráca s T+R Bandom, Orchestrom Gustava Broma, Emilom Viklickým, Gabrielom Jonášom, Traditional Jazz Bandom, Jurajom Hortom, The Gospel Family a ďalšími)
-
2000
účinkovanie na jazzovom festivale v Dánsku s Traditional Jazz Band Lučenec
-
2008
spolupráca s bratislavským multiinštrumentalistom Tomášom Rédeyom
-
od 2009
koncertovanie so súborom Art Music Orchestra z Červeníka
Jana Kociánová, speváčka bluesu, džezu a gospelu, odštartovala svoju spevácku kariéru ako 21-ročná po triumfe v televíznej súťaži O zlatú kameru. Hoci jej rodičia umeleckú dráhu spočiatku veľmi nepodporovali, po maturite začala študovať na Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave a na Pedagogickej fakulte.
Po angažmáne v Nemecku sa vrátila na slovenské pódiá so známym hitom Zahoď starosti. Následne získala pozvania do rozhlasových, televíznych a nahrávacích štúdií. Výrazný vplyv na jej život i kariéru mal bubeník Josef Škvařil, s ktorým prežila dvadsať rokov spolužitia, kým sa zosobášili. Jana účinkovala v legendárnej bratislavskej Tatrarevue, vystupovala v programoch Karla Gotta a neskôr mala aj vlastný hudobný program. Objavila sa tiež vo filmovej rozprávke Popolvár najväčší na svete (1982).
Jana Kociánová bola nielen častým hosťom televíznych programov, ale počas svojej kariéry vydala aj šestnásť dlhohrajúcich platní so svojimi najväčšími hitmi. Tie jej priniesli úspech aj na medzinárodných súťažiach, napríklad v nemeckých Drážďanoch či na festivale vo Villachu v Rakúsku.