-
1963 – 1969
Konzervatórium v Bratislave (klavír – Mikuláš Strausz)
-
1969 – 1974
VŠMU (Ivan Palovič)
-
1974 – 1976
Konzervatóriu P. I. Čajkovského v Moskve, postgraduálne štúdium (Rudolf Kerer a Tatiana Nikolajeva)
-
1983 – 2000
klavírna spolupráca a hodiny klavírnej praxe na VŠMU
-
od 1991
klavírna pedagogička hlavného odboru na Konzervatóriu v Bratislave
Tatiana Lenková-Hurová sa venuje sólistickej hre i klavírnej spolupráci s poprednými slovenskými inštrumentalistami a vokálnymi sólistami (Eva Blahová, Elena Holičková, Hana Štolfová-Bandová, Jaroslava Sedlářová, Gustáv Papp, Jindřich Pazdera, Jozef Podhoranský). Ako sólistka vystupovala so Slovenskou filharmóniou, Štátnou filharmóniou Košice, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a i.
V súčasnosti sa venuje najmä interpretácii komornej literatúry v klavírnom duu s Danielou Kardošovou a vďaka hlbokému vzťahu k poézii (je dcérou slovenského básnika Júliusa Lenka) sa presadila a pravidelne hosťuje aj v rámci literárno-hudobných programov (vystúpenia s Evou Kristínovou, Vladimírom Durdíkom, Jurajom Sarvašom, Jozefom Šimonovičom, Jánom Mistríkom, Libušou Trutzovou, Štefanom Bučkom, Jánom Galovičom).
Koncertuje nielen na domácich pódiách, ale predstavila sa aj v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu, v Poľsku, Nemecku a Rakúsku. Vo svojom repertoári má zastúpené diela všetkých štýlových období, pričom dôležité miesto v ňom pedstavuje tvorba romantikov (Schubert, Schumann, Chopin, Brahms), impresionistov (Debussy, Ravel, Skriabin) a hudba 20. storočia vrátane diel slovenských autorov. Realizovala rad nahrávok pre domáci rozhlas a televíziu, ďalej pre Rakúsky rozhlas, čečenskú televíznu spoločnosť v meste Groznyj a pre hudobné vydavateľstvo OPUS.
Popri koncertnej činnosti sa intenzívne venuje i pedagogickej práci. Pôsobila na VŠMU v oblasti klavírnej spolupráce a viedla hodiny klavírnej praxe, v súčasnosti je klavírnou pedagogičkou na Konzervatóriu v Bratislave.