Hudobné centrum uvádza cyklus Intermezzo #2

Foto: Hudobné centrum uvádza cyklus Intermezzo #2

V cykle krátkych medailónov s názvom INTERMEZZO pokračujeme 2. dielom venovaným kontrabasistovi Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu Jánovi Prievozníkovi, ktorý pripravoval kontrabasovú skupinu Slovenského mládežníckeho orchestra na Otvárací koncert festivalu Allegretto Žilina v apríli 2018. Dozviete sa, čomu sa aktuálne venuje, ako sa udržiava v hráčskej forme a prezradí aj zaujímavosti o špecifikách hry na kontrabase.

Cyklus videoprofilov z produkcie Hudobného centra INTERMEZZO prináša pohľad do aktuálnych úvah a práce hudobníckych osobností – sólistov, dirigentov a lektorov Slovenského mládežníckeho orchestra – v ich súkromí. Témami jednotlivých častí sú ich umelecké plány a ciele, príprava na vystúpenia, ako aj praktické rady a odporúčania založené na vlastnej skúsenosti.

Vzhľadom na súčasné obmedzenia sa protagonisti cyklu Intermezzo nakrúcali doma, svojimi vlastnými mobilnými telefónmi a materiál bol následne s filmármi Katarínou Pavelkovou a Samuelom Škublom štúdiovo spracovaný do finálnej podoby.

Aktualizované: 09. 06. 2020
x