About the Festival

Program of the Festival

Pri príležitosti Roka slovenskej hudby sa po desiatich rokoch vracia rozsiahla festivalová prehliadka s názvom Epoché, ktorej organizátorom je Hudobné centrum.

Hlavným  cieľom Epoché  je predstaviť slovenské hudobné umenie v širokom historickom a interpretačnom rozmere a uviesť diela skomponované na našom území od čias renesancie po 20. storočie. Podobne ako aj pri 1. ročníku Epoché v roku 2006, sa i tentoraz jeho súčasťou stane 28. ročník festivalu Nová slovenská hudba, ktorý sa dramaturgicky sústreďuje predovšetkýmna prezentáciu slovenskej súčasnej hudobnej tvorby. Hlavným organizátorom prehliadky Nová slovenská hudba je Spolok slovenských skladateľov.

Festival Epoché sa bude konať od 3. – 15. novembra 2016 v rôznych koncertných sálach v Bratislave. Podujatia sa uskutočnia v Malom, Veľkom a Komornom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu, v  koncertných sieňach Slovenskej filharmónie, Katedrále sv. Martina, Slovenskej národnej galérii, Mirbachovom paláci či v Slovenskom národnom divadle.

x