-
–
Cirkevné konzervatórium v Bratislave (Dagmar Lukáčová, Dagmar Bezačinská)
-
–
JAMU v Brne (Marta Beňačková)
-
-
–
spevácke interpretačné kurzy pod vedením osobností ako Adriena Hlavsová, Peter Mikuláš, Rudolf Jansen, Irwin Gage, Grace Bumbry, Marjana Lipovšek, Christoph Prégardien
-
-
od 2003
členka speváckeho zboru Bamberských filharmonikov
-
2003 – 2008
účasť na projektoch Zborovej akadémie a Festivalového zboru SHMF (Schleswig-Holstein Musik Festival)
-
od 2007
pravidelná spolupráca s pedagogičkou Margreet Honig
-
1998 – 2011
zakladateľka a vedúca vokálnej skupiny Kruhy
-
–
spoluorganizátorka medzinárodného a cappella festivalu Zoom+ v Trnave
-
2010
nominácia na cenu Grammy v kategórii najlepší klasický spevácky výkon (za album Canto a Sevilla)
-
2015
nominácia na Radio_Head Awards za rok 2014 (za album Melancholy v spolupráci s Asassello Quartetom a klaviristkou Ulrike Payer)
Prezentuje sa najmä ako koncertná a oratoriálna speváčka, účinkovala na mnohých domácich i zahraničných hudobných festivaloch ako napr. Schleswig-Holstein Musik Festival, Pražská jar, La Folle Journeé festival v Tokiu, Festival Biele noci v Petrohrade, Festival Ljubljana, Festival súčasnej hudby Pražské premiéry, Veľkonočný festival duchovnej hudby a Moravská jeseň v Brne. Spolupracuje s orchestrami: Bamberskí filharmonici, Brnenská filharmónia, Orchester Kanazawa, Barokový orchester Elbipolis, Festivalový orchester Schleswig-Holstein, Juhozápadná nemecká filharmónia, Moravská filharmónia Olomouc, Český komorný orchester, Collegium 1704, Solamente Naturali, Cappella Istropolitana a i.
Ako hosťujúca sólistka spolupracovala so Štátnou operou v Banskej Bystrici (postava Dorabelly v Mozartovej opere Cosi fan tutte).
Venuje sa aj interpretácii jazzovej a populárnej hudby.
Lucia Duchoňová je aj absolventkou (1997) Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity, Katedra histórie, zameranie na všeobecné dejiny. V súčasnosti pôsobí v Západoslovenskom múzeu v Trnave, kde okrem historickej zbierky spravuje pozostalosť Mikuláša Schneidera-Trnavského.