• 1980 – 1988

  člen Bratislavského big bandu

 • 1981 – 1986

  Konzervatórium v Bratislave (trúbka)

 • 1983 – 1986

  člen Big Bandu Bratislavského Konzervatória

 • 1986 – 1990

  člen Comba Petra Lipu

 • 1986 – 1992

  VŠMU Bratislava (trúbka – Kamil Roško)

 • 1988 – 1993

  člen Kvarteta Emila Viklického

 • 1990

  vznik orchestra Bratislava Hot Serenaders, jam session s Dizzym Gillespiem a Jiřím Stivínom v Prahe

 • 1991 – 1992

  člen formácie The Quartet (Juraj Bartoš – trúbka, Mikuláš Škuta – klavír, Juraj Griglák – basgitara, Cyril Zeleňák – bicie)

 • 1992

  účastník kurzov Brass Meeting v Grieskirchene, Rakúsko (P. Thibauld, A. van Rooyer)

 • 1993

  turné v Holandsku a Nemecku s Orchestrom Raya Charlesa

 • 1993

  Bratislavské jazzové dni ako líder Quinteta Juraja Bartoša (Juraj Bartoš – trúbka, Štepán Markovič – saxofón, Emil Viklický – klavír, Juraj Griglák – basgitara, Cyril Zeleňák – bicie)

 • 1993 – 1995

  člen skupiny Jazz Face Štěpána Markoviča

 • 1994

  prvé miesto na súťaži Repetition New-Orleans Jazz (Saint-Raphael, Francúzsko)

 • 1995

  sólista medzinárodného big bandu vo Varne (Anatoly Vapirov) a big bandu European Broadcasting Union (EBU, Praha)

 • od 1996

  člen Orchestra Gustava Broma

 • 1996

  postgraduálne štúdium trúbky na VŠMU

 • 1998

  Dni slovenskej kultúry v Záhrebe so Slovenským jazzovom kvartetom (Juraj Bartoš – trúbka, Juraj Griglák – basgitara, Jozef „Dodo” Šošoka – bicie)

 • 1999

  založil be-bopovú formáciu Hot House (Juraj Bartoš – trúbka, kornet, Juraj Griglák – kontrabas, Ondrej Krajňák – klavír, Radovan Tariška – altsaxofón, Marián Ševčík – bicie)

 • 2001

  Bratislavské jazzové dni so skupinou Hot House

 • 2002

  Bratislavské jazzové dni s Miki Skuta Club

 • 2012

  Pražská jar (spoločný koncert s organistom Jánom Vladimírom Michalkom)

Od začiatku kariéry sa venoval predovšetkým jazzu a táto oblasť je dodnes veľmi silne zastúpená v jeho bohatej umeleckej činnosti. Spolupracoval s množstvom domácich (niektoré aj sám založil) a zahraničných súborov, orchestrov a jazzových formácií – Bratislavský big band, Bratislava Hot Serenaders, Gustav Brom Big Band, Lúčnica, Lungau Big Band, Nouvelle Couisine, Octet Ost, Veleband, Vienna Art Orchestra. Spolupracoval aj s mnohými slovenskými i zahraničnými jazzmanmi, ako napr. Matúš Jakabčic, Juraj Tatár, Emil Viklický, Robert Balzar, Štepán Markovič, Svatopluk Košvanec, Jan Konopásek, Larry Smith, Django Bates, Heinrich von Kalnein, Billy Jenkins a i.

 

Juraj Bartoš je zakladateľom, umeleckým vedúcim, aranžérom a trubkárom orchestra Bratislava Hot Serenaders (1990), a zakladajúcim členom súborov The Quartet (1988) a Hot House Quintet (2002). Orchester Bratislava Hot Serenaders sa orientuje na rekonštrukciu starých nahrávok tanečnej hudby a napodobenie dobového interpretačného štýlu amerického jazzu a Hot & Sweet Music dvadsiatych a tridsiatych rokov 20. storočia a slovenskú tanečnú hudbu s jazzovými prvkami (vrátane používania dobových hudobných nástrojov). Zaranžoval viac ako 70 titulov pre tento orchester, ktorého nahrávky získali viacero ocenení. Okrem aranžovania jazzovej hudby pre rôzne zoskupenia (s ťažiskom na big bandy, doteraz cca 150 partitúr) patrí k Bartošovým početným umeleckým aktivitám aj komponovanie (muzikály Cabaret a Sugar – Niekto to rád horúce), činnosť sidemana (člena) jazzových súborov po celej Európe, štúdiového hráča, producenta. Bartošovo umelecké nasmerovanie napokon dokresľuje zberateľská vášeň pre všetko, čo sa týka hudby, módy, designu a architektúry medzivojnových a vojnových rokov (1918 – 1945).

 

Súbežne s aktivitami v jazze rozvinul od roku 1992 aj koncertnú činnosť v oblasti vážnej hudby. Sólisticky vystúpil s orchestrami ako sú SF, ŠF Košice, SOSRo, ŠKO, Cappella Istropolitana, Komorní sólisti Bratislava, Pražský komorní orchestr, Komorní filharmonie Pardubice, Moravská filharmonie Olomouc, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a s mnohými ďalšími. V repertoári má koncerty pre trúbku a orchester (T. Albioni, A. Vivaldi, G. Ph. Telemann, L. Mozart, G. F. Fasch, J. S. Bach, G. F. Händel, G. Tartini, J. Haydn, J. N. Humell, B. Martinů, H. Tomasi a i.).

 

Už niekoľko rokov patrí medzi najvýraznejšie muzikantské osobnosti nielen doma, ale aj v zahraničí ako excelentný hráč na trúbke, skladateľ a aranžér. Kritika vyzdvihuje jeho hudobnú mnohostrannosť, ktorá ho predurčuje k tomu, aby bol kvalitným hudobníkom so zmyslom pre moderný jazz i štýly jazzu a swingu prvej polovice 20. storočia, ale zároveň aj interpretom vážnej hudby.

 

Juraja Bartoša pravidelne pozývajú viesť jazzové semináre a kurzy (Jazzová dielňa Praha 1999, od 2004 každoročne Jazzové kurzy Poysdorf, Rakúsko). V rokoch 2004 – 2005 vyučoval hru na trúbke na VŠMU.

 

The Quartet: Juraj Bartoš – trúbka, Mikuláš Škuta – klavír, Juraj Griglák – basgitara, Cyril Zeleňák – bicie

Quinteto Juraja Bartoša: Juraj Bartoš – trúbka, Štepán Markovič – saxofón, Emil Viklický – klavír, Juraj Griglák – basgitara, Cyril Zeleňák – bicie

Slovenské jazzové kvarteto: Juraj Bartoš – trúbka, Juraj Griglák – basgitara, Jozef „Dodo” Šošoka – bicie

Hot House: Juraj Bartoš – trúbka, kornet, Juraj Griglák – kontrabas, Ondrej Krajňák – klavír, Radovan Tariška – altsaxofón, Marián Ševčík – bicie

x