• 1992 – 1996

  Konzervatórium v Bratislave (gitara – Jozef Zsapka)

 • 1996 – 2001

  VŠMU (gitara – Jozef Zsapka)

 • 2003 – 2008

  VŠMU, doktorandské štúdium (gitara – Jozef Zsapka)

 • od 1998

  gitarový pedagóg na Konzervatóriu v Bratislave

 • od 1997

  člen Bratislavského gitarového kvarteta

 • od 2006

  pedagóg a od 2008 odborný asistent na VŠMU

Martin Krajčo sa zúčastnil medzinárodných majstrovských kurzov pod vedením špičkových umelcov - Costas Cotsiolis, Leo Brouwer, Álex Garrobé, Hubert Käppel, Zoran Dukić, Jorgos Panetsos, Albert Walter Salin, Luisa Walkerová a i.

Vystupuje ako sólista a komorný hráč. Sólisticky sa predstavil na mnohých domácich festivaloch (Medzinárodný festival Cithara aedicule v Nitre, Medzinárodný festival Johanna Kaspara Mertza v Bratislave, Stredoeurópsky festival koncertného umenia v Žiline, Festival peknej hudby v Banskej Štiavnici) ako aj na zahraničných festivaloch (Medzinárodný gitarový festival v Mikulove (CZ), Medzinárodné bienále interpretačnej gitarovej súťaže Kutná Hora (CZ), Concurso e Festival Internacional de Guitarra de Sernancelhe (PT), Medzinárodný gitarový festival Encs (HU)). Popri vystúpeniach vo viacerých slovenských mestách koncertoval v Rakúsku, Českej republike, Francúzsku, Nemecku, Maďarsku a Portugalsku. Ako sólista účinkoval s poprednými slovenskými telesami (Štátny komorný orchester Žilina, Cappella Istropolitana, I Musici del Teatro, Archi di Slovakia, Komorní sólisti Bratislava, Sinfonietta Bratislava, Moyzesovo kvarteto, Bratislavské sláčikové kvarteto), predstavil sa tiež s Orquestra Clássica do Centro (PT). Spolupracoval s dirigentmi: Peter Breiner, Szymon Bywalec, Oliver Dohnányi, Karol Kevický, Leoš Svárovský, Dušan Štefánek, Gabriela de Esteban a ď. Na poli komornej hudby spolupracoval s mnohými sólistami a súbormi (Emily van Evera, Andrea Dudášová – soprán; Sefika Kutluer – flauta; Peter Michalica, Peter Daniš – husle; Eugen Prochác, Ján Slávik- violončelo; Radka Krajčová – gitara; Bratislavské sláčikové kvarteto, Moyzesovo kvarteto a ď.).

Je členom Bratislavského gitarového kvarteta (spolu s Radkou Krajčovou, Milošom Slobodníkom a Yorgosom Nousisom). Súbor spolupracoval s Rozhlasom a televíziou Slovenska, s BBC, je hosťom mnohých európskych prestížnych gitarových festivalov a popri pravidelnom účinkovaní doma (napr. festival Bratislavské hudobné slávnosti) sa predstavil na koncertoch po celej Európe (Madrid, Paríž, Praha, Viedeň, Belehrad a ď.). Spolupráca kvarteta so slovenskými skladateľmi viedla k premiérovému uvedeniu kompozícií Petra Breinera, Vladimíra Godára, Martina Burlasa a Ladislava Kupkoviča.

Krajčo sa venuje transkripcii diel svetových autorov pre sólovú gitaru, pre komorné zoskupenie s gitarou a pre gitarové kvarteto.

„Martin Krajčo je typom svedomitého, rozvážneho, technicky výborne pripraveného hudobníka. Usmerňovaný muzikantský temperament sa v jeho hre spája s vynikajúcim rytmickým cítením, kultivovaným výrazom a zmyslom pre štýl interpretovaného diela.“ (Slovník slovenského koncetrného umenia II., Hudobné centrum, Bratislava 2004, s. 95-96.)

x