Po odchode Mikiho Kadlečíka do Českej republiky skončila história bratislavskej legendy Hartus. Peter Žalman preto v roku 2001 založil novú skupinu s názvom Žalman Brothers Band, pomenovanú podľa slávnej južanskej skupiny Allman Brothers Band. V marci roku 2001 kapela vystúpila na Bratislavskom bluesovom festivale Livin' Blues. Tu sa Peter Žalman stmelil s dvomi hudobníkmi z bluesrockovej kapely Radio Louxemburg, gitaristom a spevákom Martinom Výbochom a bubeníkom Erikom Kriššákom. Spolu s gitaristom Silvestrom Sališom tak spoločne vytvorili novú zostavu Žalman Brothers Band.

Kapela sa vyprofilovala ako južanská a okrem prevzatých skladieb začala postupne tvoriť aj vlastné skladby v slovenčine. Po nahraní dema odišiel zo skupiny gitarista Silvester Sališ, ktorého nahradil Martin Varga. Okrem neho sa nakrátko na poste speváka predstavil aj Martin „Marta“ Zúrik.

Skupina v stabilnej zostave intenzívne koncertovala v bratislavských podnikoch, v Rakúsku, Česku a Poľsku. Žalman Brothers Band sa úspešne prezentovali na českých festivaloch južanského rocku na Mlejně a v Otrokoviciach (Stetson and Bourbon).

V roku 2003 nahrali Track 1, kde sa prezentovali hlavne vlastnými skladbami a v tom istom roku prispeli na sampler Bluesrocková spoločnosť no.4, ktorý vyšiel pod hlavičkou Slovenskej bluesovej spoločnosti v decembri 2003. V rokoch 2007-2008 sa skupine podarilo vyprodukovať niekoľko nahrávok z festivalu Stetson and Bourbon, zo skúšobne a z koncertu vo Frankie Rock Clube v Nitre, ich zvuková kvalita však nebola najlepšia. Dňa 12. 5. 2010 vystúpila kapela v podniku Stará Pekárna v Brne, kde sa jej podarilo nahrať a následne pripraviť ďalšie, vlastným nákladom vydané CD - Live in Stará Pekárna.

Začiatkom roku 2015 kapela sfinalizovala nahrávky na nový album Som, kto som.


x