Simona Šaturová, sopranistka slovenského pôvodu žijúca v Prahe, študovala na Konzervatóriu v Bratislave, majstrovské kurzy absolvovala u Ileany Cotrubaș vo Viedni a Margreet Honig v Amsterdame. Pravidelne účinkuje na popredných operných a koncertných pódiách doma i v zahraničí. Je stálym hosťom Theátre de la Monnaie v Bruseli, v Národnom divadle Praha, pravidelne spolupracuje s AaltoMusiktheater v Essene, s Frankfurtskou operou, Teatro Colón v Buenos Aires, Megaron v Aténach, Théâtre du Châtelet v Paríži, s Opéra de Monte-Carlo a ďalšími. Ako koncertná interpretka má za sebou umeleckú spoluprácu s poprednými telesami, napríklad s Philadelphia Orchestra v Carnegie Hall, s Boston Symphony Orchestra, Toronto Symphony Orchestra, Orchestre de Paris, Mníchovskou filharmóniou, Londýnskou filharmóniou, s Orchestre des Champs-Elysées, Osaka Symphony ..., účinkovala aj na Salzburger Festspiele. V máji 2022 debutovala vo viedenskom Musikvereine s Viedenskými filharmonikmi a dirigentom Herbertom Blomstedtom. K ďalším dirigentom, s ktorými spolupracovala, patria napr. Christoph Eschenbach, Manfred Honeck, Ádám Fischer, Jiří Bělohlávek, Helmuth Rilling, Iván Fischer, Christopher Hogwood, Tomáš Netopil či Philippe Herreweghe.

Jej bohatý koncertný a operný repertoár tvoria diela v rozsahu od baroka po 20. storočie. 

Simona Šaturová je držiteľkou Ceny Nadácie Waltera a Charlotte Hamel za vynikajúce vokálne výkony (Lübeck, 2007) a Ceny Thálie za najlepší operný výkon roku 2001. Viacero významných ocenení získala aj za svoju bohatú nahrávaciu činnosť, napr. profilové CD Haydn Arias bolo ocenené časopisom The Gramophone cenou Editor’s Choice 2009, nahrávka Mahlerovej Symfónie č. 2 Vzkriesenie s Philadelphia Orchestra získala ocenenie Supersonic Award a tiež Preis der deutschen Schallplattenkritik. Obe tieto ceny získala aj nahrávka Requiem a Miserere skladateľa Johanna Adolfa Hasseho s Drážďanským barokovým orchestrom.

Simona Šaturová pravidelne účinkuje na Slovensku – v roku 2014 uviedla svoj prvý recitál na Slovensku v rámci cyklu Veľké slovenské hlasy, neskôr to boli najmä jej vystúpenia so Slovenskou filharmóniou vo veľkých vokálno-symfonických dielach. V septembri 2023 sa predstavila v galakoncerte Lucia Popp Tribute v Opere SND.

x