Cluster ensemble vznikol v roku 2008 z iniciatívy klaviristu Ivana Šillera, odvtedy pravidelne koncertuje na domácich a zahraničných festivaloch. Zoskupenie, ktoré spolupracuje so širokým okruhom hudobníkov, tanečníkov, výtvarníkov a ďalších umelcov z Európy a USA, prezentuje súčasné umenie formou inovatívnych multižánrových projektov. Názvy niektorých doteraz realizovaných projektov: Livingroom, All Reich, Silent Night, Dots.Lines.Shapes., Similar Motion, Fifty, SoundOrchestra, Bon Jour Monogramista T•D, Changing Parts, Fast Forward, Quarter Tones.

V septembri a októbri 2017 súbor koncertoval vo Viedni (Brick-5) a v Prahe (Atrium na Žižkově). Koncom októbra toho istého roku súbor v rámci umeleckého turné s názvom 3 Things 2017 s veľkým úspechom účinkoval na 3 koncertoch v New Yorku (DiMenna Center for Classical Music, Gallery MC a v legendárnom brooklynskom klube Roulette), kde uviedol diela 3 amerických autorov - Gena Pristkera, Dana Coopera a Philipa Glassa a v americkej premiére predstavil aj diela 3 slovenských skladateľov - Milana Adamčiaka, Martina Burlasa a Daniela Mateja.

DVD súboru s názvom DOTS.LINES.SHAPES. je súčasťou monografickej knihy Archív IV, ktorá je venovaná intermediálnemu umelcovi Milanovi Adamčiakovi.

 


x