Mužské spevácke okteto vzniklo v roku 2013, jeho zbormajstrom je Daniel Simandl. Speváci sú členmi profesionálnych zborových telies v Bratislave a vo Viedni (zbor Viedenskej štátnej opery, Volksoper Wien, zbor Opery SND, Zbor Slovenskej filharmónie). Prvý koncert telesa sa uskutočnil v rámci Noci hudby v koncertnej sieni Klarisky v Bratislave. Odvtedy vystúpilo o. i. na festivaloch Mitte Europa 2014 (Nemecko, Česká republika), Janáčkovy Hukvaldy (ČR, 2014), Musica Sacra (Nitra, 2014), Nitrianska hudobná jeseň (2015), na koncertných pódiách v Budapešti (2015) a Viedni (2016), na 20. ročníku Medzinárodného festivalu mužských zborov v maďarskom Pécsi (2016) a na medzinárodnom festivale komornej hudby Konvergencie (Bratislava, 2017). Umelci sa podieľali aj na slovenskej premiére Donizettiho opery Rita v Komornej opere Bratislava (2017).

Hlavným cieľom činnosti telesa je objavovanie, verejná prezentácia, ako aj nahrávanie zabudnutých skvostov slovenskej a slovanskej národnej mužskej zborovej tvorby v profesionálnom umeleckom stvárnení.

V roku 2014 vydali svoje prvé CD s názvom „A cappella pur“ s nahrávkami mužskej zborovej tvorby E. Suchoňa, L. Janáčka, P. Česnokova a N. Kedrova.

DVD z roku 2015 s názvom „Vzlietli orli vysoko“ zachytáva účinkovanie okteta v literárno-hudobnej kompozícii k 200. výročiu narodenia Ľ. Štúra. Koncertné turné s uvedeným programom absolvovalo teleso po celom Slovensku.

V rámci osláv Roka M. R. Štefánika sa teleso predstaví v Paríži s literárno-hudobnou kompozíciou "Našiel som si v šírom poli" (2019).


x