-
1969 – 1974
VŠMU (hudobná teória)
-
1973 – 1982
redaktor vydavateľstva Opus, neskôr vedúci redakcie hudobnín a kníh o hudbe
-
1983 – 1996
pracovník Ústavu hudobnej vedy SAV
-
1997 – 2020
pracovník Slavistického kabinetu SAV (neskôr Slavistický ústav Jána Stanislava SAV)
-
1998
titul PhD., dizertačná práca Hudba reholí na Slovensku v 16. – 18. storočí
-
2000 – 2018
pedagóg na Hudobnej a tanečnej fakulte VŠMU (dejiny slovenskej hudby, dejiny európskej hudby so zameraním na hudbu stredoveku, renesancie a baroka)
Hlavnou oblasťou výskumu Mgr. art. Ladislava Kačica, PhD. boli predovšetkým staršie dejiny slovenskej hudby, najmä baroka, otázky svetskej a duchovnej slovenskej i európskej barokovej tvorby, ale aj staršie a neskoršie epochy našich hudobných dejín.
Viedol viacero výskumných projektov zameraných na kultúru 17. – 18. storočia na Slovensku, najmä hudobnej kultúry rehoľných spoločenstiev (františkánov, jezuitov, piaristov) z interdisciplinárneho hľadiska (hudobného, jazykového, literárneho). Je autorom početných textov o hudbe publikovaných doma i v zahraničí (Maďarsko, Rakúsko, Nemecko, Česká republika, Poľsko), a viaceré tituly z jeho rozsiahlej bibliografie predstavujú kľúčové diela o danej oblasti. Monograficky spracoval slovenských hudobníkov najmä 18. storočia (František Xaver Budinský, Jozef Pantaleon Roškovský, Gaudentius Dettelbach, Juraj Zrunek, Peter Peťko a ďalší), je autorom hesiel v medzinárodnej encyklopédii Musik in Geschichte und Gegenwart.
Popri ťažiskovej výskumnej práci sa venoval formácii muzikológov ako vysokoškolský pedagóg VŠMU, ale významná je aj jeho vedecko-popularizačná činnosť. Bol editorom a autorom pramenno-kritických notových edícií ako aj editorom CD titulov predstavujúcich cenné dovtedy neznáme diela našej hudobnej minulosti.
Bol organizátorom viacerých medzinárodných vedeckých konferencií a editorom zborníkov. Medzinárodnú spoluprácu rozvíjal aj ako člen prezídia spoločnosti Johann-Joseph-Fux-Gesellschaft so sídlom v Grazi a člen Internationale Arbeitsgemeinschaft für Hymnologie. Bol tiež predsedom Slovenskej muzikologickej asociácie.
Za jeho cenný prínos pre slovenskú hudobnú kultúru mu boli udelené významné ocenenia.