• od 1996

    Konzervatórium Žilina (klavír - Darina Švárna)

  • od 2001

    Akadémia múzických umení v Prahe (klavír – Marián Lapšanský)

  • Majstrovské kurzy:

    pod vedením osobností ako Mikhail Voskresensky, Robert Roux, Piotr Paleczny, Eugen Indjic, Marián Lapšanský, Diane Andersen, Boris Berman, Peter Eicher, Eugene Pridonoff a iní

  •  

Matej Arendárik bol počas štúdií členom Klavírneho tria Akadémie múzických umení v Prahe. Sólistický debut s orchestrom Slovenskej filharmónie zažil v roku 1998. Odvtedy vystúpil v popredných koncertných sálach (Concertgebough Amsterdam, Stadthalle Bayreuth, Forbidden City Concert Hall Peking, Southbank Centre London, Palacio de Congresos Zaragoza, Rudolfinum a Smetanova síň Praha, Besední dům Brno a rad ďalších) a na významných hudobných festivaloch (Beethovenfest Saint Ettiene, Pražské Jaro, New Masters on Tour Holandsko, World of Jewish Music London, Stredoeurópsky festival koncertného umenia Žilina, Afyon Classical Music Festival Turecko, Svatováclavský hudební festival, Bratislavské hudobné slávnosti a ď.).

Matej Arendárik spolupracuje s poprednými slovenskými a českými orchestrami ako Slovenská filharmónia, Symfonický orchester Českého rozhlasu, Plzeňská filharmónia, Štátna filharmónia Brno, Janáčkova filharmónia Ostrava, SKO Bohdana Warchala, ŠKO Žilina a ďalšími pod vedením radu dirigentov ako napr. Andres Orozco Estrada, Jose Ferreira Lobo, Leoš Svárovský, Petr Vronský, Oliver Dohnányi, Rastislav Štúr, Theodore Kuchar, Mario Košík, Petr Altrichter a ďalší. Ako komorný hráč spolupracoval s Talichovým kvartetom a Suchoňovým kvintetom. Vytvoril nahrávky pre Slovenský a Český rozhlas a spolupracoval aj so Slovenskou a Českou televíziou.

Na koncerte v rámci festivalu Bratislavské hudobné slávnosti v roku 2014 sa prezentoval dielami Ilju Zeljenku, Karola Szymanowského, Sergeja Prokofieva a Modesta Petroviča Musorgského. V súčasnosti pravidelne účinkuje na Slovensku na samostatných koncertných vystúpeniach, ale aj ako komorný hráč. Je pedagógom a korepetítorom na Fakulte múzických umení Akadémie umení a na Konzervatóriu Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici.

x