• 2010 - 2015

  Konzervatórium v Bratislave (klarinet – Peter Drlička)

 • 2014 – 2017

  JAMU v Brne (klarinet – Vít Spilka a Milan Polák)

 • majstrovské kurzy:

  Philippe Berrod, Yehuda Gilad, Charles Neidich, Harri Mäki, Igor Armani a Aljaž Beguš

 • od 2016

  člen parížskeho Ensemble Intercontemporain

Martin Adámek rozvinul napriek mladému veku bohatú koncertnú činnosť, ktorá zahŕňa sólistickú, orchestrálnu i komornú tvorbu. Ako sólista sa predstavil na mnohých zahraničných koncertných pódiách v Európe, Severnej Amerike a v Ázii. V roku 2017 uviedol švajčiarsku premiéru klarinetového koncertu Hysteresis Michela van der Aa v spolupráci s Ensemble of the Lucerne Festival Academy pod taktovkou Matthiasa Pintschera. V roku 2016 bol členom Gustav Mahler Jugendorchester, s ktorým koncertoval v mnohých prestížnych európskych sálach ako Royal Concertgebouw v Amsterdame, Megaron Concert Hall v Aténach, Gulbenkian v Lisabone a ďalších. Bol tiež členom Orquesta Sinfonica Infantil Nacional de Venezuela, Sistema Europe Youth Orchestra a komorného orchestra Czech Virtuosi, ktorý spolupracoval o. i. s huslistkou Esther Yoo. Ako sólista či orchestrálny hráč spolupracuje s dirigentskými osobnosťami ako Philippe Jordan, Christoph Eschenbach, Matthias Pintscher, André de Ridder, Thierry Fischer, Vladimir Ashkenazy, Leo McFall, Bruno Mantovani a i.

Od roku 2016 je stálym členom Ensemble intercontemporain – jedného z celosvetovo najuznávanejších súborov súčasnej hudby, ktorý bol založený v roku 1976 Pierrom Boulezom. Je tiež členom Alma Mahler Kammerorchester, ktorý v roku 2017 založil spoločne so svojimi spoluhráčmi z orchestra Gustav Mahler Jugendorchestra. Jeho repertoár tvoria úpravy (redukcie) symfonických diel 19. a 20. storočia ako aj pôvodná literatúra pre komorný orchester či komorné zoskupenia rôznych štýlových období.

Na Slovensku pravidelne spolupracuje s tromi zoskupeniami zameranými na interpretáciu súčasnej hudby – Cluster ensemble, VENI ensemble a VENI ACADEMY a spolupracoval tiež s Mucha Quartet. V roku 2016 založil spolu s klaviristkou Zuzanou Biščákovou a sopranistkou Nao Higano trio Sentegmento, ktoré sa špecializuje najmä na súčasnú hudbu a premiéruje diela slovenských i zahraničných autorov.

Vystúpil na festivaloch v zahraničí (BBC Proms, Salzburger Festspiele, Berliner Festspiele, Lucerne Festival, Young Euro Classic, Muzički Biennale Zagreb, Festival Forfest, Setkávání nové hudby Plus, Grafenegg Festival a ď.) i na Slovensku (Melos-Étos, Viva Musica!, Cíferská hudobná jar, Galantské hudobné dni, Ars Nova, Schubert Fest a i.). Nahráva pre Rozhlas a televíziu Slovenska.

V júli 2018 sa predstavil ako sólista Slovenského mládežníckeho orchestra na koncertoch v Banskej Bystrici a v Nitre (dir. Benjamin Bayl). V marci 2019 uviedol v slovenskej premiére spolu so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu v Bratislave a dirigentom Zsoltom Nagyom Koncert pre klarinet a orchester Magnusa Lindberga. 

x