• 2021

    SUCHOŇ, PENDERECKI : SONATAS FOR VIOLIN AND PIANO

    CD - Hevhetia 0220-2-331

    1. Eugen Suchoň: Sonáta As dur op. 1 pre husle a klavír ESD 45

      Československé komorné duo, Pavel Burdych (vn), Zuzana Berešová (pf)

    2. Krzysztof Penderecki: Sonáta č. 2 pre husle a klavír

      Československé komorné duo, Pavel Burdych (vn), Zuzana Berešová (pf)

  • 2020

    SLOVENSKÝ KOMORNÝ ORCHESTER

    CD - Slovenská filharmónia SLF 0039-2-131

    1. Vladimír Godár: Melodiarium

      Slovenský komorný orchester, Ewald Danel (umv., vn)

    2. Jozef Podprocký: Suita domestica, op. 14 č. 7

      Slovenský komorný orchester, Ewald Danel (umv., vn)

    3. Ivan Valenta: Najkrajšie menuety z Uhrovca

      Slovenský komorný orchester, Ewald Danel (umv., vn)

    4. Egon Krák: Hungarici saltus a dionisio I., II., III. – II.

      Slovenský komorný orchester, Ewald Danel (umv., vn)

    5. Eugen Suchoň: Keď sa vlci zišli ESD 79/2b

      Slovenský komorný orchester, Ewald Danel (umv., vn)

    6. Ladislav Kupkovič: Cantica slovaca

      Slovenský komorný orchester, Ewald Danel (umv., vn)

    7. Ilja Zeljenka: Musica slovaca

      Slovenský komorný orchester, Ewald Danel (umv., vn)

  • 2020

    SLOVENSKÝ FILHARMONICKÝ ZBOR : SLOVENSKÁ ZBOROVÁ TVORBA

    CD - Slovenská filharmónia SLF 0038-2-231

    1. Eugen Suchoň: O horách op. 8 ESD 67

      Pavol Oravec (t), Ľubomír Popik (b), Slovenský filharmonický zbor, Jozef Chabroň (dir.)

    2. Viliam Gräffinger: Slovenské balady

      Katarína Ďurdinová (s), Katarína Štrossová (s), Katarína Turnerová (ar), Peter Kosorín, jr. (bat), Kiril Stoyanov (bat), Slovenský filharmonický zbor, Jozef Chabroň (dir.)

    3. Oto Ferenczy: Miešané zbory a cappella – Verbunk

      Slovenský filharmonický zbor, Jozef Chabroň (dir.)

    4. Peter Cón: Amor vincit omnia

      Slovenský filharmonický zbor, Jozef Chabroň (dir.)

    5. Lukáš Borzík: Sapientia Aeterna

      Slovenský filharmonický zbor, Jozef Chabroň (dir.)

    6. Egon Krák: Ave Regina coelorum

      Slovenský filharmonický zbor, Jozef Chabroň (dir.)

    7. Jevgenij Iršai: Epigrafy

      Henrieta Lednárová (s), Slovenský filharmonický zbor, Jozef Chabroň (dir.)

  • 2019

    ANTONÍN DVOŘÁK, EUGEN SUCHOŇ : CZECHOSLOVAK CHAMBER DUO

    CD - Hevhetia HV 0191-2-331

    1. Antonín Dvořák: Nokturno H dur, op. 40, B.48a

      Československé komorné duo, Pavel Burdych (vn), Zuzana Berešová (pf)

    2. Antonín Dvořák: Capriccio, B.81

      Československé komorné duo, Pavel Burdych (vn), Zuzana Berešová (pf)

    3. Antonín Dvořák: Balada d mol, op. 15/I, B.139

      Československé komorné duo, Pavel Burdych (vn), Zuzana Berešová (pf)

    4. Eugen Suchoň: Fantázia a Burleska op. 7 ESD 73

      Československé komorné duo, Pavel Burdych (vn), Zuzana Berešová (pf)

  • 2019

    FANTASTICKÝMI KRAJINAMI PIESNE S GUSTÁVOM BELÁČKOM

    CD - Pavlík Records PA 0178-2-131

    1. Eugen Suchoň: Tri piesne ESD 109

      Gustáv Beláček (b), Ensemble Opera Diversa, Marián Lejava (dir.)

    2. Ilja Zeljenka: Aztécke piesne II

      Gustáv Beláček (b, bon), Veronika Vitázková (fl), Pavol Mucha (vc)

    3. Eugen Suchoň: Bačovské piesne ESD 43

      Gustáv Beláček (b), Ensemble Opera Diversa, Marián Lejava (dir.)

    4. Tadeáš Salva: Ária

      Gustáv Beláček (b), Marek Paľa (pf), Ensemble Opera Diversa, Marián Lejava (dir.)

    5. Johannes Brahms: Vier ernste Gesänge (upr. Gerhard Auer)

      Marián Lejava (dir.), Gustáv Beláček (b), Mucha Quartet, Juraj Tomka (vn), Jozef Ostrolucký (vn), Veronika Kubešová (vl), Pavol Mucha (vc), František Výrostko (cb)

    6. Pavol Krška: Starosloviensky Otčenáš

      Gustáv Beláček (b), Marek Paľa (pf)

  • 2019

    ŠTYRIA HUDCI

    CD - Pavian Records

    1. Eugen Suchoň: Keď sa vlci zišli ESD 79/2b

      Juraj Tomka (vn), Mucha Quartet, Jozef Ostrolucký (vn), Veronika Kubešová (vl), Pavol Mucha (vc)

    2. Eugen Suchoň: Preletel sokol ESD 79/3b

      Juraj Tomka (vn), Mucha Quartet, Jozef Ostrolucký (vn), Veronika Kubešová (vl), Pavol Mucha (vc)

    3. Ilja Zeljenka: Musica slovaca

      Juraj Tomka (vn), Mucha Quartet, Jozef Ostrolucký (vn), Veronika Kubešová (vl), Pavol Mucha (vc)

    4. Ján Levoslav Bella: Nokturno

      Mucha Quartet, Juraj Tomka (vn), Jozef Ostrolucký (vn), Veronika Kubešová (vl), Pavol Mucha (vc)

    5. Ján Levoslav Bella: Sláčikové kvarteto č. 2 e mol v uhorskom štýle – Intermezzo (alla zingara)

      Mucha Quartet, Juraj Tomka (vn), Jozef Ostrolucký (vn), Veronika Kubešová (vl), Pavol Mucha (vc)

    6. Alexander Albrecht: Scherzo

      Mucha Quartet, Juraj Tomka (vn), Jozef Ostrolucký (vn), Veronika Kubešová (vl), Pavol Mucha (vc)

    7. Alexander Moyzes: Štyria hudci op. 57

      Mucha Quartet, Juraj Tomka (vn), Jozef Ostrolucký (vn), Veronika Kubešová (vl), Pavol Mucha (vc)

  • 2018

    EUGEN SUCHOŇ : PIESŇOVÉ CYKLY

    CD - Hudobný fond

    1. Eugen Suchoň: Bačovské piesne ESD 43

      Jozef Benci (b), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Mario Košik (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Nox et solitudo op. 4 ESD 49a

      Terézia Kružliaková (ms), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Mario Košik (dir.)

    3. Eugen Suchoň: Ad astra op. 16 ESD 81a

      Simona Šaturová (s), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Mario Košik (dir.)

    4. Eugen Suchoň: Pohľad do neznáma ESD 98b

      Pavol Bršlík (t), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Mario Košik (dir.)

    5. Eugen Suchoň: Tri piesne ESD 109

      Gustáv Beláček (b), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Mario Košik (dir.)

  • 2018

    EUGEN SUCHOŇ – KLAVÍRNE DIELO 1928 – 1984

    CD R197 0003-2-331

    1. Eugen Suchoň: Adagio g mol ESD 42

      Mayuko Kida Takine (pf)

    2. Eugen Suchoň: Malá suita s passacagliou op. 3 ESD 48a

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    3. Eugen Suchoň: Baladická suita op. 9 ESD 58a

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    4. Eugen Suchoň: Uspávanka ESD 107

      Jordana Palovičová (pf)

    5. Eugen Suchoň: Metamorfózy ESD 77a

      Jakub Čižmarovič (pf)

    6. Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska ESD 79 – Maličká som ESD 79/1

      Martin Chudada (pf)

    7. Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska ESD 79 – Keď sa vlci zišli ESD 79/2

      Peter Šandor (pf)

    8. Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska ESD 79 – Preletel sokol ESD 79/3

      Eduard Lenner (pf)

    9. Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska ESD 79 – Sonatína ESD 79/4

      Norbert Daniš (pf)

    10. Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska ESD 79 – Horalská suita ESD 79/5

      Adam Stráňavský (pf)

    11. Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska ESD 79 – Sonáta rustica ESD 79/6

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    12. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Dve prelúdiá v starom slohu (Due preludi in stile antico) ESD 89/1a

      Tomáš Nemec (pf)

    13. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Tri romantické kusy (Tre pezzi romantici) ESD 89/2a

      Jordana Palovičová (pf)

    14. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Meditácia (Dumka) a tanec (Meditazione e Danza) ESD 89/3a

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    15. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Tri časti z Kontemplácií (Tre movimenti del Contemplazioni) ESD 89/4a

      Zuzana Manera Biščáková (pf)

    16. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Intermezzá (Intermezzi) ESD 89/5a

      Jakub Čižmarovič (pf)

    17. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Impromptu s variáciami a Finále (Improvisazione con variazioni) ESD 89/6a

      Adam Stráňavský (pf)

    18. Eugen Suchoň: Toccata ESD 94

      Mayuko Kida Takine (pf)

    19. Eugen Suchoň: Elégia a Toccata ESD 103

      Petra Hollaender-Pogády (pf)

    20. Eugen Suchoň: Svadobný tanec z opery Krútňava ESD 72a

      Petra Hollaender-Pogády (pf)

    21. Eugen Suchoň: Serenáda op. 5

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    22. Eugen Suchoň: Rapsodická suita op. 20 ESD 87b

      Jordana Palovičová (pf), Zuzana Manera Biščáková (pf)

    23. Eugen Suchoň: Symfonická fantázia na B-A-C-H

      Bernadetta Šuňavská (org), Tomáš Nemec (pf)

  • 2018

    ĽUDOVÉ PREMENY

    CD - Vlastným nákladom 2946-001-2

    1. Eugen Suchoň: Dve slovenské ľudové piesne ESD 70 – Bodaj by vás

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    2. Eugen Suchoň: Ozveny ESD 102 – Tak sa mi videlo

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    3. Ivan Hrušovský: Tri ľúbostné slovenské ľudové piesne – Keď ja pójďem

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    4. Miroslav Šmíd: Tancuj, tancuj

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    5. Eugen Suchoň: Šesť slovenských ľudových piesní ESD 70 – Ešte sa nevydám

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    6. Peter Breiner: Svadobné spevy

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    7. Jan Rozehnal: Oddavač še budu

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    8. Peter Cón: Išol mili orac

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    9. Ivan Hrušovský: Tri ľúbostné slovenské ľudové piesne – Ňebanovala bi

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    10. Ján Cikker: Tri slovenské ľudové piesne – Za horami, za dolami

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    11. Ján Cikker: Tri slovenské ľudové piesne – Ešte sa raz obzrieť mám

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    12. Ivan Hrušovský: Tri slovenské ľudové piesne z Gemera – Ej, hrajteže mi, hrajte

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    13. Ivan Hrušovský: Tri slovenské ľudové piesne z Gemera – Jajže, lučka zelenučka

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    14. Juraj Hatrík: Vlha, vlha pekný vták

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    15. Ján Cikker: Tri slovenské ľudové piesne – Na kamenčeku sedela

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    16. Miroslav Šmíd: Peľenočka dobrej moci; Najedla še stará baba

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    17. Matúš Uhliarik: Všehochuť ľudových piesní

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    18. ľudová: Od Hriňovej

      Spevácky zbor Technik, Petra Torkošová (zbm)

    19. Eugen Suchoň: Aká si mi krásna ESD 51a

      Spevácky zbor Technik, Cantus, Technik Akademik, Pavol Procházka (zbm.)

  • 2018

    VARILA MYŠIČKA KAŠIČKU

    CD R1970001-3-231

    1. Eugen Suchoň: Varila myšička kašičku ESD 88 – Varila myšička kašičku

      Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Adrian Kokoš (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Varila myšička kašičku ESD 88 – Jeden kováč koňa kuje

      Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Adrian Kokoš (dir.)

    3. Eugen Suchoň: Varila myšička kašičku ESD 88 – Hijó, hijó, na koníčku

      Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Adrian Kokoš (dir.)

    4. Eugen Suchoň: Varila myšička kašičku ESD 88 – Kvá, kvá kvačica

      Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Adrian Kokoš (dir.)

    5. Eugen Suchoň: Varila myšička kašičku ESD 88 – Osievame múčku

      Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Adrian Kokoš (dir.)

    6. Eugen Suchoň: Varila myšička kašičku ESD 88 – Dana rúčky, dana

      Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Adrian Kokoš (dir.)

    7. Eugen Suchoň: Varila myšička kašičku ESD 88 – Chodí pavúk po papuči

      Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Adrian Kokoš (dir.)

    8. Eugen Suchoň: Varila myšička kašičku ESD 88 – Haju, haju, hajušky

      Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Adrian Kokoš (dir.)

    9. Eugen Suchoň: Varila myšička kašičku ESD 88 – Kolo, kolo mlynské

      Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Adrian Kokoš (dir.)

    10. Eugen Suchoň: Varila myšička kašičku ESD 88 – Ťap, ťap, ťapušky

      Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Adrian Kokoš (dir.)

  • 2017

    SLOVENSKÁ PIESEŇ : DANUBIUS OCTET SINGERS

    CD - Harmonia Seraphica 2411-003-2

    1. Eugen Suchoň: Slovenská pieseň ESD 95

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    2. Viliam Figuš-Bystrý: Mužské zbory op. 49 – Hoj, zem drahá

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    3. Viliam Figuš-Bystrý: Hojže, Bože…

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    4. Viliam Figuš-Bystrý: Mužské zbory op. 49 – Zmráka sa

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    5. Mikuláš Schneider-Trnavský: Hoj vlasť moja

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    6. Alexander Moyzes: Devín, milý Devín

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    7. Leoš Janáček: Na prievoze

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    8. Béla Bartók: Päť slovenských ľudových piesní pre mužský zbor

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    9. Ján Cikker: Tri mužské zbory – Povedzte mojej materi

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    10. Ján Móry: Naše krásne Pohronie

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    11. Ján Móry: Hej, tá paša zelená

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    12. Ján Móry: Povedala, že ma nechce

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    13. Ján Móry: Zipser Lieder (Spišské piesne) – 1. zošit, op. 23 – Meeraugen (Morské oká)

      Danubius Octet Singers, Kateryna Tobiiash (pf), Daniel Simandl (dir.)

    14. Ján Móry: Zipser Lieder (Spišské piesne) – 1. zošit, op. 23 – Zipser Choral (Spišský chorál)

      Danubius Octet Singers, Kateryna Tobiiash (pf), Daniel Simandl (dir.)

    15. Ladislav Kupkovič: Sedem starodávnych piesní rádu pijanského

      Danubius Octet Singers, Kateryna Tobiiash (pf), Daniel Simandl (dir.)

    16. Mikuláš Schneider-Trnavský: Štefánik. Mali sme my sokola op. 51

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

  • 2016

    RICHARD ŠVEDA, RÓBERT PECHANEC : SONGS

    CD - Viva Musica! records 1801-009-2

    1. Eugen Suchoň: Bačovské piesne ESD 43

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    2. Alexander Moyzes: Slovenské ľudové piesne – Ej, a keď ma už viedli

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    3. Alexander Moyzes: Slovenské ľudové piesne – Hej, javorová húžva

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    4. Alexander Moyzes: Slovenské ľudové piesne – Hor' sa chlapci do skoku

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    5. Alexander Moyzes: Slovenské ľudové piesne – V Raslaviciach bije banda

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    6. Ladislav Faix: Slovenské zbojnícke piesne – Hej, poľana, poľana

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    7. Ladislav Faix: Slovenské zbojnícke piesne – A ja idem, lebo musím

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    8. Ladislav Faix: Slovenské zbojnícke piesne – Tri dni ma naháňali

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    9. Mikuláš Schneider-Trnavský: Zbierka slovenských národných piesní (5. zošit) op. 31 – Ja parobok z Kapušian

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    10. Mikuláš Schneider-Trnavský: Nalej, nalej, šenkárička op. 74b

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    11. Mikuláš Schneider-Trnavský: Zbierka slovenských národných piesní (2. zošit) op. 28 – Štidiri, štidiri

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    12. Mikuláš Schneider-Trnavský: Zbierka slovenských národných piesní (3. zošit) op. 29 – Javoru, javorník

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    13. Mikuláš Schneider-Trnavský: Zbierka slovenských národných piesní (1. zošit) op. 27 – Anička mlynárova

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    14. Mikuláš Schneider-Trnavský: Zbierka slovenských národných piesní (1. zošit) op. 27 – A ja som z Oravy debnár

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    15. Mikuláš Schneider-Trnavský: Zbierka slovenských národných piesní (4. zošit) op. 30 – Zaspievalo vtáča

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    16. Mikuláš Schneider-Trnavský: Zbierka slovenských národných piesní (4. zošit) op. 30 – Ty falošná falošnica

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    17. Mikuláš Schneider-Trnavský: Zbierka slovenských národných piesní (4. zošit) op. 30 – Do hory ma poslali

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    18. Mikuláš Schneider-Trnavský: Zbierka slovenských národných piesní (2. zošit) op. 28 – Ešte raz sa obzrieť mám

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    19. Mikuláš Schneider-Trnavský: Zbierka slovenských národných piesní (3. zošit) op. 29 – Dievča, dievča, lastovička

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    20. Mikuláš Schneider-Trnavský: Čože tak žalostne op. 74c

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    21. Mikuláš Schneider-Trnavský: Drobné kvety – Sedíme tu smutní

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

    22. Bartolomej Urbanec: Dolina, dolina

      Richard Šveda (br), Róbert Pechanec (pf)

  • 2016

    ZUZANA ZAMBORSKÁ : CHOPIN, DEBUSSY, SUCHOŇ, SLAVICKÝ, ČEKOVSKÁ

    CD - Diskant DK0164-2131

    1. Fryderyk Chopin: Nokturno Des dur op. 27 č. 2

      Zuzana Zamborská (pf)

    2. Fryderyk Chopin: Polonéza op. 26 č. 1

      Zuzana Zamborská (pf)

    3. Fryderyk Chopin: Mazurka b mol op. 24 č. 4

      Zuzana Zamborská (pf)

    4. Fryderyk Chopin: Mazurka Des dur op. 30 č. 3

      Zuzana Zamborská (pf)

    5. Fryderyk Chopin: Mazurka gis mol op. 33 č. 1

      Zuzana Zamborská (pf)

    6. Fryderyk Chopin: Fantaisie-Impromptu op. 66

      Zuzana Zamborská (pf)

    7. Claude Debussy: Detský kútik

      Zuzana Zamborská (pf)

    8. Eugen Suchoň: Preletel sokol ESD 79/3a

      Zuzana Zamborská (pf)

    9. Klement Slavický: 12 malých etud

      Zuzana Zamborská (pf)

    10. Ľubica Čekovská: famisi

      Zuzana Zamborská (pf)

  • 2016

    ADRIANA KUČEROVÁ : RÓBERT PECHANEC : SONGS

    CD - Viva Musica! records

    1. Béla Bartók: Dedinské scény, Sz. 78

      Adriana Kučerová (s), Róbert Pechanec (pf)

    2. Leoš Janáček: Šesť národních písní, jež zpívala Gabel Eva (26 Balad lidových, I.)

      Adriana Kučerová (s), Róbert Pechanec (pf)

    3. Bohuslav Martinů: Nové slovenské písně, H. 126 (výber)

      Adriana Kučerová (s), Róbert Pechanec (pf)

    4. Eugen Suchoň: Kúcanské pjesňe ESD 104 – Ty Kúty, ty Kúty

      Adriana Kučerová (s), Róbert Pechanec (pf)

    5. Eugen Suchoň: Kúcanské pjesňe ESD 104 – Z jednej strany Moravy

      Adriana Kučerová (s), Róbert Pechanec (pf)

    6. Eugen Suchoň: Dobre mi, dobre mi...

      Adriana Kučerová (s), Róbert Pechanec (pf)

    7. Eugen Suchoň: Piesne z hôr ESD 69 – Povedzže mi, povedz

      Adriana Kučerová (s), Róbert Pechanec (pf)

    8. Eugen Suchoň: Piesne z hôr ESD 69 – Ani mi je večer

      Róbert Pechanec (pf), Adriana Kučerová (s)

    9. Eugen Suchoň: Piesne z hôr ESD 69 – Široký jarček

      Róbert Pechanec (pf), Adriana Kučerová (s)

    10. Eugen Suchoň: Piesne z hôr ESD 69 – Vyletel vták

      Adriana Kučerová (s), Pavol Bršlík (t), Róbert Pechanec (pf)

  • 2016

    SLOVAK CONCERTOS

    CD - Hudobný fond SF 00882131

    1. Eugen Suchoň: Concertino per clarinetto ed orchestra ESD 100a

      Ronald Šebesta (cl), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Mario Košik (dir.)

    2. Juraj Beneš: Koncert pre klavír a orchester č. 1

      Nora Skuta (pf), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Dušan Štefánek (dir.)

    3. Ilja Zeljenka: Koncert pre klarinet a orchester

      Ronald Šebesta (cl), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Adrian Kokoš (dir.)

  • 2015

    EUGEN SUCHOŇ

    CD - Chandos CHAN10849

    1. Eugen Suchoň: Metamorfózy ESD 77b

      Estonian National Symphony Orchestra, Neeme Järvi (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Baladická suita op. 9 ESD 58b

      Estonian National Symphony Orchestra, Neeme Järvi (dir.)

    3. Eugen Suchoň: Symfonietta rustica ESD 79/6b

      Estonian National Symphony Orchestra, Neeme Järvi (dir.)

  • 2015

    MIKULÁŠ JELINEK : REMINISCENCES

    CD - Diskant DK0159-2131

    1. Leoš Janáček: Sonáta pre husle a klavír

      Mikuláš Jelinek (vn), Eva Fischerová-Martvoňová (pf)

    2. Jan Carlstedt: Sonáta pre sólové husle op. 15

      Mikuláš Jelinek (vn)

    3. Claude Debussy: Sonáta pre husle a klavír

      Mikuláš Jelinek (vn), Eva Fischerová-Martvoňová (pf)

    4. Robert Schumann – Johannes Brahms – Albert Dietrich: Sonáta F-A-E pre husle a klavír

      Mikuláš Jelinek (vn), Daniela Varínska (pf)

    5. Eugen Suchoň: Sonatína op. 11 pre husle a klavír ESD 60

      Mikuláš Jelinek (vn), Daniela Varínska (pf)

    6. Antonín Dvořák: Romantické kusy op. 75

      Mikuláš Jelinek (vn), Esther Bodin (pf)

    7. Antonín Dvořák: Sonatína G dur op. 100

      Mikuláš Jelinek (vn), János Solyom (pf)

    8. Bedřich Smetana: Z domova

      Mikuláš Jelinek (vn), Esther Bodin (pf)

  • 2015

    TLIESKA IM CELÝ SVET : BRATISLAVSKÝ CHLAPČENSKÝ ZBOR

    DVD - Dimas

    1. The Beatles: When I am 64

      Bratislavský chlapčenský zbor, Dana Hajóssy (pf), Magdaléna Rovňáková (dir.)

    2. John Carter: Praise to the Lord

      Bratislavský chlapčenský zbor, Magdaléna Rovňáková (dir.)

    3. Sylvie Bodorová: Amari, Motoris

      Bratislavský chlapčenský zbor, Magdaléna Rovňáková (dir.)

    4. arr. Gabriela Bernáthová: Ej, hora, hora; Ej, lásko, lásko; Po lhoteckých lúkach

      Bratislavský chlapčenský zbor, Magdaléna Rovňáková (dir.)

    5. Eugen Suchoň: Aká si mi krásna ESD 51a

      Bratislavský chlapčenský zbor, Magdaléna Rovňáková (dir.)

    6. arr. Ľudovít Rajter: A ked sa Janošek na vojnu bral

      Bratislavský chlapčenský zbor, Magdaléna Rovňáková (dir.)

    7. Sylvie Bodorová: Cinďom me pindrale

      Bratislavský chlapčenský zbor, Dana Hajóssy (pf), Magdaléna Rovňáková (dir.)

    8. Stanislav Šurin: Missa Tirnaviensis – Gloria

      Bratislavský chlapčenský zbor, Marek Vrábel (org), Magdaléna Rovňáková (dir.)

    9. Arvo Pärt: Most Holy Mother of God

      Bratislavský chlapčenský zbor, Magdaléna Rovňáková (dir.)

    10. Giovanni Croce: Cantate Domino

      Bratislavský chlapčenský zbor, Magdaléna Rovňáková (dir.)

    11. Šimon Brixi: Magnificat

      Bratislavský chlapčenský zbor, Marek Vrábel (org), Magdaléna Rovňáková (dir.)

    12. Maurice Duruflé: Ubi caritas

      Bratislavský chlapčenský zbor, Magdaléna Rovňáková (dir.)

    13. César Franck: Psaume 150

      Bratislavský chlapčenský zbor, Marek Vrábel (org), Magdaléna Rovňáková (dir.)

    14. Charles Gounod: Ave verum

      Bratislavský chlapčenský zbor, Magdaléna Rovňáková (dir.)

    15. Franz Schubert: Mille cherubini cin coro

      Bratislavský chlapčenský zbor, Magdaléna Rovňáková (dir.)

  • 2015

    VZLIETLI ORLI VYSOKO

    DVD - Harmonia Seraphica

    1. anonym / Karol Kuzmány: Kto za pravdu horí

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    2. Andrej Sládkovič: Vrstovníkom

      Juraj Sarvaš (spk)

    3. Ján Valašťan-Dolinský / Ľudovít Štúr: Nitra, milá Nitra

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    4. Michal Laciak / Viliam Paulíny-Tóth: Prosba

      Marián Hrdina (b)

    5. Ľudovít Štúr: Reč na Uhorskom sneme z 15. 1. 1848 – úryvok

      Juraj Sarvaš (spk)

    6. anonym / Viliam Paulíny-Tóth: Kto si rodom Slovák

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    7. Janko Kráľ: Orol

      Juraj Sarvaš (spk)

    8. Alexander Moyzes: Devín, milý Devín

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    9. Ľudovít Štúr: Rozlúčenie

      Juraj Sarvaš (spk)

    10. Viliam Figuš-Bystrý: Hojže, Bože…

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    11. Andrej Sládkovič: Marína

      Juraj Sarvaš (spk)

    12. Mikuláš Schneider-Trnavský: Zo srdca op. 35 – Hoj, vlasť moja

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    13. Jozef Miloslav Hurban: Reč na súde v Pešti 5. 3. 1869

      Juraj Sarvaš (spk)

    14. Ľudovít Vansa / Samo Tomášik: Kolo Tatier čierňava

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    15. Milan Rúfus: Modlitba za Slovensko

      Juraj Sarvaš (spk)

    16. Eugen Suchoň: Aká si mi krásna ESD 51a

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

  • 2014

    A CAPPELLA PUR : DANUBIUS OCTET SINGERS

    CD - Harmonia Seraphica

    1. Eugen Suchoň: Aká si mi krásna ESD 51a

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    2. Eugen Suchoň: O horách op. 8 ESD 67

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    3. Leoš Janáček: Ave Maria

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    4. Leoš Janáček: Čtveřice mužských sborů

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    5. Eugen Suchoň: Tri slovenské ľudové piesne ESD 74

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    6. Leoš Janáček: Kantor Halfar

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    7. Nikolai Kedrov: Otče náš

      Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    8. Pavel Česnokov: Daispravitsja molitva moja

      Jaroslav Pehal (b), Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

    9. Pavel Česnokov: Sovet prevečnyj

      Jaroslav Pehal (b), Danubius Octet Singers, Daniel Simandl (dir.)

  • 2014

    EVA GARAJOVÁ : NOX ET SOLITUDO

    CD - ArcoDiva UP 0151-2 302

    1. Piotr Iľjič Čajkovskij: 6 Romances, Op. 57: No. 6. Lish ti odin (Only thou Alone)

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

    2. Piotr Iľjič Čajkovskij: 6 Romances, Op. 28: No. 4. On tak menya lyubil (He Loved Me So)

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

    3. Piotr Iľjič Čajkovskij: 12 Romances, Op. 60: No. 2. Ya tebe nichevo ne skazhu (I don't tell you anything)

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

    4. Piotr Iľjič Čajkovskij: 7 Romances, Op. 47: No. 7. Ya li v pole da ne travushka bila? (Was I not a little blade of grass?)

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

    5. Piotr Iľjič Čajkovskij: Pesn' Zemfiri (Zemfira's song)

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

    6. Piotr Iľjič Čajkovskij: 6 Romances, Op. 6: No. 6. None but the Lonely Heart)

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

    7. Piotr Iľjič Čajkovskij: 12 Romances, Op. 60: No. 8. Prosti (Excuse me)

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

    8. Piotr Iľjič Čajkovskij: 7 Romances, Op. 47: No. 6. Den' li tsarit? (Does the Day Reign?)

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

    9. Antonín Dvořák: V národním tónu

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

    10. Antonín Dvořák: Čtyři písně op. 82

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

    11. Johannes Brahms: Vier ernste Gesänge, Op. 121

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

    12. Štefan Németh-Šamorínsky: Šesť piesní

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

    13. Vladimír Sommer: Sedm písní pro mezzosoprán a klavír

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

    14. Eugen Suchoň: Nox et solitudo op. 4 ESD 49b

      Eva Garajová (ms), Marian Lapšanský (pf)

  • 2013

    EUGEN SUCHOŇ – RANÉ SKLADBY PRE KLAVÍR (1924 – 1928)

    CD - Hudobné centrum HC 10037

    1. Eugen Suchoň: Introdukcia ESD 3

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    2. Eugen Suchoň: Červená ruža (Piros rózsa) ESD 5

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    3. Eugen Suchoň: Balerína

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    4. Eugen Suchoň: Romanca c mol ESD 13

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    5. Eugen Suchoň: Tragédia ESD 12

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    6. Eugen Suchoň: Predohra k opere Julius Caesar ESD 14

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    7. Eugen Suchoň: Ouvertúra k baletu Angelika ESD 16a

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    8. Eugen Suchoň: Valse lento ESD 16e

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    9. Eugen Suchoň: Nokturno c mol ESD 17

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    10. Eugen Suchoň: Víla a faun ESD 21

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    11. Eugen Suchoň: Nokturno Des dur ESD 24

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    12. Eugen Suchoň: Intermezzo capricioso ESD 18

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    13. Eugen Suchoň: Listy do pamätníka ESD 27

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    14. Eugen Suchoň: Pieseň bez slov

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    15. Eugen Suchoň: Pierott a Colombína ESD 33

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    16. Eugen Suchoň: Adagio g mol ESD 42

      Ladislav Fanzowitz (pf)

  • 2011

    JANKO BLAHO

    CD - Opus 91 2828-2

    1. Bedřich Smetana: Predaná nevesta (úryvky)

      Janko Blaho (t), Helena Bartošová-Schützová (s), Orchester Opery SND, Slovenská filharmónia, Tibor Frešo (dir.)

    2. Bedřich Smetana: Čertova stena (úryvok)

      Janko Blaho (t), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Juraj Viliam Schöffer (dir.)

    3. Antonín Dvořák: Jakobín (úryvok)

      Janko Blaho (t), Zita Frešová-Hudcová (s), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

    4. Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni (úryvok)

      Janko Blaho (t), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Juraj Viliam Schöffer (dir.)

    5. Giuseppe Verdi: Úryvky z opier Un ballo in maschera, Rigoletto, Il trovatore

      Janko Blaho (t), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Juraj Viliam Schöffer (dir.)

    6. Pietro Mascagni: Cavalleria rusticana (úryvok)

      Janko Blaho (t), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Juraj Viliam Schöffer (dir.)

    7. Stanislav Moniuszko: Halka (úryvok)

      Janko Blaho (t), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Tibor Andrašovan (dir.)

    8. Piotr Iľjič Čajkovskij: Eugen Onegin (úryvok)

      Janko Blaho (t), Orchester Opery SND, Ladislav Holoubek (dir.)

    9. Giacomo Puccini: Madama Butterfly (úryvok)

      Janko Blaho (t), Mária Kišonová-Hubová (s), Orchester Opery SND, Zdeněk Chalabala (dir.)

    10. Charles Gounod: Faust (úryvok)

      Janko Blaho (t), Mária Kišonová-Hubová (s), František Zvarík (b), Orchester Opery SND, Zdeněk Chalabala (dir.)

    11. Eugen Suchoň: Žalm zeme podkarpatskej op. 12 ESD 65

      Janko Blaho (t), Slovenský filharmonický zbor, Slovenská filharmónia, Ladislav Slovák (dir.)

  • 2010

    HANUŠ – SINFONIA CONCERTANTE, OP. 31 / SUCHOŇ – BALADICKÁ SUITA, OP. 9

    CD - Naxos 9.80917

    1. Jan Hanuš: Sinfonia concertante, Op. 31

    2. Eugen Suchoň: Baladická suita op. 9 ESD 58b

      Česká filharmonie, Václav Jiráček (dir.)

  • 2009

    BABJAKOVCI V JASKYNI

    CD - K2 studio

    1. Mikuláš Schneider-Trnavský: Slzy a úsmevy op. 25 – Pieseň

      Ján Babjak (t), Daniel Buranovský (pf)

    2. Mikuláš Schneider-Trnavský: Slzy a úsmevy op. 25 – Prsteň

      Ján Babjak (t), Daniel Buranovský (pf)

    3. Jevgenij Iršai: Menuet na ostrove

      Terézia Kružliaková (ms), Daniel Buranovský (pf)

    4. Frico Kafenda: Tri piesne – Listy

      Martin Babjak (br), Daniel Buranovský (pf)

    5. Frico Kafenda: Tri piesne – Okúzlenie

      Martin Babjak (br), Daniel Buranovský (pf)

    6. Frico Kafenda: Tri piesne – Pieseň

      Martin Babjak (br), Daniel Buranovský (pf)

    7. Eugen Suchoň: Aká si mi krásna ESD 51a

      Terézia Kružliaková (ms), Ján Babjak (t), Martin Babjak (br), Daniel Buranovský (pf)

  • 2009

    ČESKÍ UMELCI HRAJÚ SLOVENSKÚ HUDBU

    CD - Hudobný fond SF 00602131

    1. Alexander Moyzes: Poetická suita op. 35

      Jindřich Pazdera (vn), Václav Mácha (pf)

    2. Andrej Očenáš: Poéma o srdci op. 38

      Jindřich Pazdera (vn)

    3. Eugen Suchoň: Poème macabre op. 17 ESD 83

      Jindřich Pazdera (vn), Václav Mácha (pf)

    4. Tadeáš Salva: Balada op. 35

      Jindřich Pazdera (vn)

    5. Dezider Kardoš: Tri skladby

      Jindřich Pazdera (vn), Václav Mácha (pf)

  • 2009

    DR. ŠTEFAN KLIMO – ZA TOU MOJOU MILOU

    CD - Ol Trade 1594 001-2

    1. Zdenko Mikula: Tá slovenská pieseň

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    2. Zdenko Mikula: Lúčne hry

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    3. Ján Cikker: Hej, tri rôčky som zbíjal

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    4. Zdenko Mikula: Spievala by som – Horehronské klebetnice

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    5. Alexander Moyzes: Cos' Janoško

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    6. Dezider Kardoš: Tri spevy zo Zemplína op. 42a – Mila moja milenka

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    7. Štefan Klimo: Trávnice

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    8. Štefan Klimo: Za tou mojou milou

      Eduard Čisár (t), Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    9. Zdenko Mikula: Ozývaj sa, hora – Kedyže ťa, milý

      Ľubica Orgonášová (s), Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    10. Oto Ferenczy: Miešané zbory a cappella – Verbunk

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    11. Eugen Suchoň: Povej, vetrík ESD 99

      Ľubica Orgonášová (s), Alžbeta Kubánková (a), Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    12. Eugen Suchoň: Aká si mi krásna ESD 51a

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    13. Claudio Monteverdi: Sfogava con le stelle

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    14. Claudio Monteverdi: Io mi son giovinetta

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    15. Jacob Arcadelt: Il bianco e dolce cigno

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    16. Béla Bartók: Štyri slovenské ľudové piesne pre miešaný zbor a klavír

      Spevácky zbor Lúčnica, Nataša Pappová (pf), Štefan Klimo (dir.)

    17. Antonín Dvořák: Vyběhla bříza

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    18. Eugen Suchoň: O človeku ESD 82 – Tri lyrické piesne (Človek a láska) – Pieseň o tvojom mene, My dvaja, Také divné

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    19. Dezider Kardoš: Zem moja rodná op. 19b

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    20. Ladislav Burlas: Metamorfózy krás

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Michalica (vn), Štefan Klimo (dir.)

    21. Ivan Hrušovský: Čakanie

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    22. Ivan Hrušovský: Ódy – Hymnus (pre dva ženské zbory a mužský zbor)

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

  • 2009

    OPUS 100 – EUGEN SUCHOŇ: KRÚTŇAVA

    CD - Opus 91 0101-2

    • Eugen Suchoň: Krútňava ESD 72

      Peter Dvorský (t), Gabriela Beňačková (s), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

  • 2009

    SHOUT WITH GLORY!

    CD - Tantara Records

    1. Edvard Grieg: Sangerhilsen, EG 170 (arr. Howard D. McKinney)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    2. Freeman Lewis: Redeemer of Israel (arr. Mack Wilberg)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    3. Martin Luther: A Mighty Fortress Is Our God (arr. William Heyne)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    4. John B. Dykes: Lead, Kindly Light (arr. Mack Wilberg)

      Brigham Young University Men's Chorus, Brigham Young University Philharmonic Orchestra, Mack Wilberg (dir.)

    5. John Leland: The Morning Trumpet (arr. Mack Wilberg)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    6. African-American spiritual: Dry Bones (arr. Livingston Gearhart)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    7. African-American spiritual: If I Got My Ticket, Can I Ride? (arr. Robert Shaw)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    8. African-American spiritual: Child of God (arr. Emily Crocker)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    9. Welsh folk song: The Yellow Sheepskin (arr. Alun Hoddinott)

      Brigham Young University Men's Chorus, Brigham Young University Philharmonic Orchestra, Mack Wilberg (dir.)

    10. Welsh folk song: Fair Lisa (arr. Alun Hoddinott)

      Brigham Young University Men's Chorus, Brigham Young University Philharmonic Orchestra, Mack Wilberg (dir.)

    11. Welsh folk song: Once a Farmer and His Wife (arr. Alun Hoddinott)

      Brigham Young University Men's Chorus, Brigham Young University Philharmonic Orchestra, Mack Wilberg (dir.)

    12. Tahitian folk song: Tahiti (arr. H. Jarolde II Harris)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    13. Eugen Suchoň: Tri slovenské ľudové piesne ESD 74 – Ej, dziny, dziny

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    14. Folk song: Blow, Ye Winds Westerly (arr. Mack Wilberg)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    15. American folk song: Cindy (arr. Mack Wilberg)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    16. Mormon folk song: Titery-irie-aye (arr. James Kasen)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    17. Mormon folk song: Whoa, Haw, Buck, and Jerry Boy (arr. James Kasen)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    18. Nigerian folk song: Odun de (arr. Henry H. Leck, Prince Julius Adeniyi)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    19. Traditional: Betelehemu (arr. Wendell P. Whalum, Babatunde Olatunji)

      Brigham Young University Men's Chorus, Mack Wilberg (dir.)

    20. Traditional: We'll Shout and Give Him Glory (arr. Mack Wilberg)

      Brigham Young University Men's Chorus, Brigham Young University Philharmonic Orchestra, Mack Wilberg (dir.)

    21. William Steffe: Battle Hymn of the Republic (arr. Peter J. Wilhousky)

      Brigham Young University Men's Chorus, Brigham Young University Philharmonic Orchestra, Mack Wilberg (dir.)

  • 2008

    EUGEN SUCHOŇ – METAMORFÓZY, BALADICKÁ SUITA

    CD - Divyd s r. o. DI-022-2

    1. Eugen Suchoň: Metamorfózy ESD 77b

      Slovenská filharmónia, Zdeněk Košler (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Baladická suita op. 9 ESD 58b

      Slovenská filharmónia, Zdeněk Košler (dir.)

  • 2008

    EUGEN SUCHOŇ – OBRÁZKY ZO SLOVENSKA

    CD - Hudobné centrum HC 10020

    1. Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska ESD 79 – Maličká som ESD 79/1

      Zuzana Niederdorfer (pf)

    2. Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska ESD 79 – Keď sa vlci zišli ESD 79/2

      Zuzana Niederdorfer (pf)

    3. Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska ESD 79 – Preletel sokol ESD 79/3

      Zuzana Niederdorfer (pf)

    4. Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska ESD 79 – Sonatína ESD 79/4

      Zuzana Niederdorfer (pf)

    5. Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska ESD 79 – Horalská suita ESD 79/5

      Zuzana Niederdorfer (pf)

    6. Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska ESD 79 – Sonáta rustica ESD 79/6

      Zuzana Niederdorfer (pf)

  • 2008

    EUGEN SUCHOŇ – PIANO & VIOLIN WORKS

    CD - Pavlík Records PA 0062-2/9

    1. Eugen Suchoň: Sonáta As dur op. 1 pre husle a klavír ESD 45

      Milan Paľa (vn), Ladislav Fanzowitz (pf)

    2. Eugen Suchoň: Sonatína op. 11 pre husle a klavír ESD 60

      Milan Paľa (vn), Ladislav Fanzowitz (pf)

    3. Eugen Suchoň: Poème macabre op. 17 ESD 83

      Milan Paľa (vn), Ladislav Fanzowitz (pf)

    4. Eugen Suchoň: Malá suita s passacagliou op. 3 ESD 48a

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    5. Eugen Suchoň: Baladická suita op. 9 ESD 58a

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    6. Eugen Suchoň: Metamorfózy ESD 77a

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    7. Eugen Suchoň: Elégia ESD 101

      Ladislav Fanzowitz (pf)

    8. Eugen Suchoň: Toccata ESD 94

      Ladislav Fanzowitz (pf)

  • 2008

    EUGEN SUCHOŇ V KONTEXTE DOBY A KULTÚRY

    DVD - Hudobné centrum HC 10023

    1. Eugen Suchoň: Baladická suita op. 9 ESD 58b

    2. Eugen Suchoň: Žalm zeme podkarpatskej op. 12 ESD 65

    3. Eugen Suchoň: Krútňava ESD 72

  • 2008

    SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA

    CD - Slovenská filharmónia SLF 0018-2-031

    1. Eugen Suchoň: Concertino per clarinetto ed orchestra ESD 100a

      Jozef Luptáčik (cl), Slovenská filharmónia, Peter Feranec (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Metamorfózy ESD 77b

      Slovenská filharmónia, Peter Feranec (dir.)

  • 2008

    SLOVENSKÝ KOMORNÝ ORCHESTER BOHDANA WARCHALA – SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA

    CD - Slovenská filharmónia SLF 0020-2-131

    1. Eugen Suchoň: Serenáda op. 5 ESD 50b

      Slovenský komorný orchester, Ewald Danel (umv.)

    2. Eugen Suchoň: Symfonietta in D ESD 36 (ESD 96/2)

      Slovenský komorný orchester, Ewald Danel (umv.)

    3. Eugen Suchoň: Symfonická fantázia na B-A-C-H ESD 93

      Bernadetta Šuňavská (org), Slovenská filharmónia, Peter Feranec (dir.)

  • 2007

    ARCHI DI SLOVAKIA

    CD - Pavlík Records PA 0059-2-031

    1. Ladislav Kupkovič: Suita

      Archi di Slovakia

    2. Ján Levoslav Bella: Rondo D dur

      Archi di Slovakia

    3. Milan Novák: Suita v starom slohu

      Archi di Slovakia

    4. Vladimír Godár: Emmeleia

      Archi di Slovakia

    5. Ilja Zeljenka: Musica slovaca

      Archi di Slovakia

    6. Eugen Suchoň: Serenáda op. 5 ESD 50b

      Archi di Slovakia

  • 2007

    EUGEN SUCHOŇ

    CD - Slovak Radio Records RB 3142031

    1. Eugen Suchoň: Fantázia pre husle a orchester op. 7 ESD 73

      Boris Kucharský (vn), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Štefan Róbl (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Symfonická fantázia na B-A-C-H ESD 93

      Imrich Szabó (org), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Róbert Stankovský (dir.)

    3. Eugen Suchoň: Symfonietta rustica ESD 79/6b

      Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Róbert Stankovský (dir.)

  • 2007

    MATEJ ARENDÁRIK – PIANO

    CD - Diskant DK 0104-2131

    1. Eugen Suchoň: Malá suita s passacagliou op. 3 ESD 48a

      Matej Arendárik (pf)

    2. Ilja Zeljenka: Toccata

      Matej Arendárik (pf)

    3. Leoš Janáček: Sonata 1. X. 1905

      Matej Arendárik (pf)

    4. Johannes Brahms: Fantasies Op. 116

      Matej Arendárik (pf)

    5. Franz Liszt: Fantasia quasi Sonata "Aprés une lecture du Dante"

      Matej Arendárik (pf)

  • 2006

    THE BEST OF LÚČNICA CHORUS

    CD - MUSICA 730 597-2

    1. Antonio Lotti: Crucifixus

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    2. Giuseppe Verdi: Ave Maria

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    3. Anton Bruckner: Christus factus est

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    4. Nikolaj Kedrov: Staroslovanský Otčenáš

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    5. Mikuláš Schneider-Trnavský: Iubilate Deo in C

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    6. Eugen Suchoň: Slovenská pieseň ESD 95

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    7. Ilja Zeljenka: Zborohra

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    8. Ivan Hrušovský: Giocoso II. "Eja, studiosi"

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    9. Algimantas Bražinskas: Kupoľo – kupoľeľo

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    10. Vytautas Barkauskas: Fuga

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    11. Henry Thacker Burleigh: Eliah Rock

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    12. Jerome Kern: All the Things You Are

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    13. J. Lennon – P. McCartney: Michelle

      Spevácky zbor Lúčnica, Elena Matušová (dir.)

    14. George Gershwin: Summertime

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    15. Eugen Suchoň: Aká si mi krásna ESD 51a

      Spevácky zbor Lúčnica, Elena Matušová (dir.)

    16. Zdenko Mikula: Lúčne hry

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    17. Štefan Klimo: Za tou mojou milou

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    18. Zdenko Mikula: Ozývaj sa, hora – Kedyže ťa, milý

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    19. Oto Ferenczy: Miešané zbory a cappella – Verbunk

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    20. Dezider Kardoš: Tri spevy zo Zemplína op. 42a – Mila moja milenka

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    21. Hanuš Domanský: Dve piesne z Gemera – Ej, deže si mi mili

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    22. Hanuš Domanský: Dve piesne z Gemera – Šervenie jablučko

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    23. Ondrej Demo: Z vŕškov do doliny

      Spevácky zbor Lúčnica, Marián Vach (dir.)

    24. Martin Čorej: Z dzešatoho valala

      Spevácky zbor Lúčnica, Marián Vach (dir.)

    25. Lucia Koňakovská: Riekanky a hry

      Spevácky zbor Lúčnica, Marián Vach (dir.)

    26. Eugen Suchoň: Dve slovenské ľudové piesne ESD 70 – Bodaj by vás

      Spevácky zbor Lúčnica, Elena Matušová (dir.)

    27. Miroslav Šmíd: Tancuj, tancuj

      Spevácky zbor Lúčnica, Peter Hradil (dir.)

    28. Ladislav Burlas: Svadobné spevy z Horehronia

      Spevácky zbor Lúčnica, Miroslav Šmíd (dir.)

    29. Tibor Andrašovan: Prší, košieľka mi zmokne

      Spevácky zbor Lúčnica, Miroslav Šmíd (dir.)

    30. Peter Breiner: Svadobné spevy

      Spevácky zbor Lúčnica, Elena Matušová (dir.)

  • 2004

    MIEŠANÝ SPEVÁCKY ZBOR TIRNAVIA : SLOVENSKÁ ZBOROVÁ TVORBA 20. STOROČIA

    CD - Slovart SR-0054

    1. Ivan Hrušovský: Išeu Macek

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    2. Ivan Hrušovský: Tri ľúbostné slovenské ľudové piesne – Keď ja pójďem

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    3. Oto Ferenczy: Miešané zbory a cappella – Verbunk

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    4. Ivan Hrušovský: Tri slovenské ľudové piesne z Gemera – Ňevandruj, milý môj

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    5. Mikuláš Schneider-Trnavský: Anička, Anička, ty si trucovitá

      Lenka Demovičová (s), Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (t, dir.)

    6. Jan Rozehnal (arr.): Oddavac še budu

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    7. Ivan Hrušovský: Zahučali chladné vetry v doline

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    8. Eugen Suchoň: Tri slovenské ľudové piesne ESD 74 – Ej, dziny, dziny

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    9. Ján Cikker: Tri slovenské ľudové piesne – Za horami, za dolami

      Lenka Demovičová (s), Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    10. Eugen Suchoň: Dve slovenské ľudové piesne ESD 70 – Bodaj by vás

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    11. Petr Fiala (arr.): Kysuca, Kysuca

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (t, dir.)

    12. Peter Cón: Išol mili orac

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    13. Ilja Zeljenka: Bagately

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    14. Peter Cón: Tempus

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    15. Ivan Hrušovský: Psalmus 120

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    16. Ivan Hrušovský: Tri etudy pre miešaný zbor – Rytmus

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

    17. Ivan Hrušovský: Psalmus 23

      Miešaný spevácky zbor Tirnavia, Andrej Rapant (dir.)

  • 2003

    DIAMONDS

    CD - Naxos BIS-CD-1233

    1. Francis Poulenc: 4 petites prieres de Saint Francois d'Assise

    2. Darius Milhaud: Psaume 121

    3. Daniel Bortz: Gryningsvind (Dawn Breeze)

    4. Veljo Tormis: Muistse mere laulud (Songs of the Ancient Sea)

    5. Toivo Kuula: Iltapilvia (Evening Clouds)

    6. Camille Saint-Saëns: Saltarelle, Op. 74

    7. Richard Strauss: 3 Männerchöre, TrV 270: Traumlicht

    8. Randall Thompson: Tarantella

    9. Michio Mamiya:

    10. Eugen Suchoň: Slovenská pieseň ESD 95

      Orphei Drängar, Robert Sund (dir.)

    11. Jaroslav Křička: Zornička

    12. Anders Hillborg: Muoaeuyaem

  • 2002

    JOLANA FOGAŠOVÁ: USPÁVANKY/LULLABY

    CD - Art Agency Esko EO 0001 2 231

    1. Traditional: Dobrú noc, má milá / arr. Peter Zagar:

      Jolana Fogašová (ms), Alexander Oborník (vn), Marián Banda (vl), Eva Schranzová (vc), Ján Salay (pf), Rastislav Štúr (dir.)

    2. Gabriel Fauré: Les Berceaux / arr. Kristian Seidmann:

      Jolana Fogašová (ms), Peter Cvečka (cl), Gabriel Končer (cl), Norbert Ďurček (fg), Dušan Dočkal (vc), Ľudovíta Tkáčiková (ar), Rastislav Štúr (dir.)

    3. Johannes Brahms: Wiegenlied / arr. Kristian Seidmann:

      Jolana Fogašová (ms), Peter Cvečka (cl), Gabriel Končer (cl), Jozef Eliáš (clb), Michal Mikušiak (tr), Rastislav Štúr (dir.)

    4. Bedřich Smetana: Hajej můj andílku; Letela bělounká holubička; Hubička / arr. Peter Zagar:

      Jolana Fogašová (ms), Jana Gazdíková (fl), Jaroslav Harvan (fl), Cyril Šikula (fl), Štefan Filas (vn), Ľubomír Ďuriš (vl), Eva Schranzová (vc), Rastislav Štúr (dir.)

    5. Hugo Wolf: Wiegenlied (Im Sommer) / arr. Peter Zagar:

      Jolana Fogašová (ms), Štefan Filas (vn), Alexander Oborník (vn), Marián Banda (vl), Eva Schranzová (vc), Kristian Seidmann (cel, sp), Rastislav Štúr (dir.)

    6. Antonín Dvořák: Dobrú noc, má milá / arr. Kristian Seidmann:

      Jolana Fogašová (ms), Cyril Šikula (fl), Rastislav Suchan (tr), Štefan Filas (vn), Alexander Oborník (vn), Marián Banda (vl), Rastislav Štúr (dir.)

    7. Alexandr Tikhonovich Grechaninov: Kolybeľnaya / arr. Peter Zagar:

      Jolana Fogašová (ms), Gabriel Končer (cl), Peter Cvečka (cl), Ján Salay (pf), Rastislav Štúr (dir.)

    8. Jindřich Jindřich: Tichý večer / arr. Peter Zagar:

      Jolana Fogašová (ms), Jaroslav Harvan (fl), Dominika Janošíková-Haramiová (fla), Štefan Filas (vn), Ľubomír Ďuriš (vl), Ľudovíta Tkáčiková (ar), Rastislav Štúr (dir.)

    9. Max Reger: Mariä Wiegenlied / arr. Kristian Seidmann:

      Jolana Fogašová (ms), Cyril Šikula (fl), Vladislava Fabianová (ob), Gabriel Končer (cl), Jozef Eliáš (clb), Dušan Dočkal (vc), Rastislav Štúr (dir.)

    10. Vítězslav Novák: Jasná noc / arr. Kristian Seidmann:

      Jolana Fogašová (ms), Jana Gazdíková (fl), Cyril Šikula (fl), Ľudovíta Tkáčiková (ar), Rastislav Štúr (dir.)

    11. Jan Malát: Měsíčná noc / arr. Kristian Seidmann:

      Jolana Fogašová (ms), Zdenko Bojtoš (ci), Ľudovíta Tkáčiková (ar), Rastislav Štúr (dir.)

    12. Ján Levoslav Bella: Matka nad kolískou

      Jolana Fogašová (ms), Vladislava Fabianová (ob), Štefan Filas (vn), Alexander Oborník (vn), Marián Banda (vl), Eva Schranzová (vc), Rastislav Štúr (dir.)

    13. Pyotr Ilyich Tchaikovsky: Kolybeľnaya Pesnya / arr. Kristian Seidmann:

      Jolana Fogašová (ms), Eva Schranzová (fl), Marcel Majoroš (cr), Štefan Filas (vn), Alexander Oborník (vn), Marián Banda (vl), Ľudovíta Tkáčiková (ar), Ján Salay (pf), Rastislav Štúr (dir.)

    14. Vladimir Rozhdestvensky: Kolybeľnaya / arr. Peter Zagar:

      Jolana Fogašová (ms), Jana Gazdíková (fl), Gabriel Končer (cl), Ján Salay (pf), Rastislav Štúr (dir.)

    15. Gaetano Donizetti: La Ninna Nanna / arr. Peter Zagar:

      Jolana Fogašová (ms), Gabriel Končer (cl), Peter Cvečka (cl), Marek Hutta (cl), Štefan Filas (vn), Stanislav Mucha (vn), Ľubomír Ďuriš (vl), Rastislav Štúr (dir.)

    16. Wolfgang Amadeus Mozart – Bernhard Flies: Wiegenlied / arr. Kristian Seidmann:

      Jolana Fogašová (ms), Vladislava Fabianová (ob), Marián Banda (vl), Kristian Seidmann (cel, sp), Rastislav Štúr (dir.)

    17. Nikolay Rimsky-Korsakov: Tikho Vecher Dogorayet / arr. Kristian Seidmann:

      Jolana Fogašová (ms), Cyril Šikula (fl), Gabriel Končer (cl), Stanislav Mucha (vn), Alexander Németh (gui), Rastislav Štúr (dir.)

    18. Eugen Suchoň: Uspávanka zo 4. obrazu opery Krútňava ESD 72b

      Jolana Fogašová (ms), Jana Gazdíková (fl), Vladislava Fabianová (ob), Gabriel Končer (cl), Ľubomír Ďuriš (vl), Dušan Dočkal (vc), Rastislav Štúr (dir.)

    19. Richard Wagner: Träume / arr. Kristian Seidmann:

      Jolana Fogašová (ms), Vladislava Fabianová (ob), Róbert Pechanec (pf), Rastislav Štúr (dir.)

    20. Antonín Dvořák: Ukolébavka / arr. Kristian Seidmann:

      Jolana Fogašová (ms), Gabriel Končer (cl), Ľubomír Ďuriš (vl), Ľudovíta Tkáčiková (ar), Rastislav Štúr (dir.)

    21. Franz Schubert: Wiegenlied / arr. Peter Zagar:

      Jolana Fogašová (ms), Gabriel Končer (cl), Ľubomír Ďuriš (vl), Ľudovíta Tkáčiková (ar), Rastislav Štúr (dir.)

    22. Jean - Baptiste Lully: Au clair de la lune / arr. Peter Zagar:

      Jolana Fogašová (ms), Jaroslav Harvan (fl), Ján Salay (pf), Ľudovíta Tkáčiková (ar), Rastislav Štúr (dir.)

    23. Engelbert Humperdinck: Der kleine Sandmann bin ich / arr. Kristian Seidmann:

      Jolana Fogašová (ms), Juraj Kuchar (t), Cyril Šikula (fl), Vladislava Fabianová (ob), Gabriel Končer (cl), Norbert Ďurček (fg), Marcel Majoroš (cr), Ľudovíta Tkáčiková (ar), Rastislav Štúr (dir.)

  • 2000

    ALBUM KOMÁRŇANSKÝCH HUDOBNÝCH UMELCOV

    CD ZT 0001 2 131

    1. Béla Bartók: Štyri slovenské piesne

      Concordia Chorus Comaromium, István Stubendek (dir.), Monika Lohner (pf)

    2. Béla Bartók: Sechs Rumänische Tänze

      František Török (vn), Agáta Csehiová (pf)

    3. Zoltán Kodály: A csitári hegyek alatt

      Zuzana László (s), Zuzana Kalmár (pf)

    4. Franz Schubert: Adagio et Rondo concertante

      Agáta Csehiová (pf), František Török (umv.)

    5. Johann Kaspar Mertz: Ungarische Vaterlandsblüten op. 1

      Jozef Zsapka (gui)

    6. Franz Lehár: Paganini Walzer

      Zuzana László (s), Zuzana Kalmár (pf)

    7. Eugen Suchoň: Metamorfózy ESD 77a – Larghetto

      Agáta Csehiová (pf)

    8. Jenő Szíjjártó: Esti hangulat Zsérén

      Concordia Chorus Comaromium, István Stubendek (dir.)

    9. Miki Skuta: Improvization

      Miki Skuta (pf)

    10. Miki Skuta: Komárom

      Miki Skuta (elgui, sth)

  • 2000

    BRATISLAVSKÝ DETSKÝ ZBOR

    CD - Diskant DK-0054-2 231

    1. Michael Haydn: Anima Nostra

      Helena Veselská (s), Veronika Fialová (ms), Mária Henselová (a), Bratislavský detský zbor, Katarína Kováčová (org), Dámsky komorný orchester, Elena Šarayová (dir.)

    2. Wolfgang Amadeus Mozart: Ave Verum

      Bratislavský detský zbor, Katarína Kováčová (org), Dámsky komorný orchester, Elena Šarayová (dir.)

    3. Giovanni Battista Pergolesi: Stabat Mater

      Bratislavský detský zbor, Elena Šarayová (dir.)

    4. André Caplet: Sanctus

      Bratislavský detský zbor, Ondrej Šaray (dir.)

    5. Benjamin Britten: Procession

      Bratislavský detský zbor, Nataša Bezeková (pf), Elena Šarayová (dir.)

    6. Béla Bartók: Blúdenie

      Bratislavský detský zbor, Ondrej Šaray (dir.)

    7. Paraškev Chadžijev: Festivalový valčík

      Bratislavský detský zbor, Nataša Bezeková (pf), Ondrej Šaray (dir.)

    8. Nakato Jošinoo: Pieseň šťastných detí

      Bratislavský detský zbor, Nataša Bezeková (pf), Elena Šarayová (dir.)

    9. Kabalevskij Dmitrij: Dobrú noc

      Bratislavský detský zbor, Nataša Bezeková (pf), Elena Šarayová (dir.)

    10. Klement Slavický: Jarný kolotoč

      Bratislavský detský zbor, Marta Braunsteinerová (fl), Nataša Bezeková (pf), Ondrej Šaray (dir.)

    11. Ivan Hrušovský: Malé letné hry – Letná hra

      Bratislavský detský zbor, Ondrej Šaray (dir.)

    12. Ivan Hrušovský: Malé letné hry – Bystrina

      Bratislavský detský zbor, Ondrej Šaray (dir.)

    13. Eugen Suchoň: V marci ESD 90 – Lastovičky

      Bratislavský detský zbor, Elena Šarayová (dir.)

    14. Eugen Suchoň: Aká si mi krásna ESD 51a

      Bratislavský detský zbor, Elena Šarayová (dir.)

    15. Ladislav Burlas: Padá lístie zlaté – Mamka

      Bratislavský detský zbor, Ondrej Šaray (dir.)

    16. Oto Ferenczy: Detské obrázky – Máj

      Bratislavský detský zbor, Elena Šarayová (dir.)

    17. Jaroslav Křička: Uspávanka z kopaníc

      Bratislavský detský zbor, Elena Šarayová (dir.)

    18. Tibor Andrašovan: Zima na dedine – Vetríček studený

      Bratislavský detský zbor, Ondrej Šaray (dir.)

    19. Tibor Andrašovan: Zima na dedine – Bol jeden gajdoš

      Bratislavský detský zbor, Ondrej Šaray (dir.)

    20. Miroslav Raichl: Tancuj, tancuj

      Bratislavský detský zbor, Nataša Bezeková (pf), Elena Šarayová (dir.)

  • 2000

    REMEMBER THE THIRTIES

    CD - Slovak Radio Records RB 0227-2031

    1. Mikuláš Moyzes: Dychové kvinteto F dur

      Istropolis Quintet

    2. Alexander Moyzes: Dychové kvinteto B dur, op. 17a

      Istropolis Quintet

    3. Ľudovít Rajter: Dychové kvinteto č. 1 – Serenata

      Istropolis Quintet

    4. Eugen Suchoň: Serenáda op. 5 ESD 50a

      Istropolis Quintet

    5. Dezider Kardoš: Kvinteto pre päť dychových nástrojov op. 6

      Istropolis Quintet

  • 1999

    MAURICE RAVEL – EUGEN SUCHOŇ: STRING QUARTETS

    CD - Diskant DK 0052-2131

    1. Maurice Ravel: Sláčikové kvarteto F dur

      Moyzesovo kvarteto

    2. Eugen Suchoň: Sláčikové kvarteto op. 2 ESD 46

      Moyzesovo kvarteto

  • 1997

    BRITTEN – JANÁČEK – SUCHOŇ

    CD - Point Classics 2671892

    1. Benjamin Britten: Simple Symphony

      Slovenský komorný orchester, Bohdan Warchal (umv.)

    2. Leoš Janáček: Suita pre sláčikový orchester

      Slovenský komorný orchester, Bohdan Warchal (umv.)

    3. Eugen Suchoň: Serenáda op. 5 ESD 50b

      Slovenský komorný orchester, Bohdan Warchal (umv.)

  • 1997

    SUCHOŇ EUGEN – METAMORFÓZY, BALADICKÁ SUITA, USPÁVANKA

    CD KH 97001-2

    1. Eugen Suchoň: Metamorfózy ESD 77a

      Klára Havlíková (pf)

    2. Eugen Suchoň: Baladická suita op. 9 ESD 58a

      Klára Havlíková (pf)

    3. Eugen Suchoň: Uspávanka ESD 107

      Klára Havlíková (pf)

  • 1996

    DALIBOR KARVAY

    CD - Opus 912540-2 (131)

    1. Giuseppe Tartini: Sonáta g mol pre husle a klavír "Diablov trilok" (Sonata in sol minore detta Il Trillo del diavolo)

      Dalibor Karvay (vn), Daniel Buranovský (pf)

    2. Fritz Kreisler: Preludium a Allegro

      Dalibor Karvay (vn), Daniel Buranovský (pf)

    3. Nicolò Paganini: Sonáta e mol pre husle a klavír

      Dalibor Karvay (vn), Daniel Buranovský (pf)

    4. Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska ESD 79

      Dalibor Karvay (vn), Daniel Buranovský (pf)

    5. Jaroslav Kocián: Melódie

      Dalibor Karvay (vn), Daniel Buranovský (pf)

    6. Ladislav Burlas: Sonáta pre sólové husle

      Dalibor Karvay (vn)

    7. Pablo de Sarasate: Zapateado

      Dalibor Karvay (vn), Daniel Buranovský (pf)

    8. Joseph Haydn: Koncert G dur pre husle a sláčikový orchester

      Dalibor Karvay (vn), Slovenský komorný orchester, Bohdan Warchal (dir.)

  • 1996

    ORGAN COMPOSITIONS

    CD - Opus 91 2586-2 (031)

    1. Ladislav Burlas: Koncert pre organ a orchester

      Ferdinand Klinda (org), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Symfonická fantázia na B-A-C-H ESD 93

      Ferdinand Klinda (org), Slovenská filharmónia, Ľudovít Rajter (dir.)

  • 1996

    SPEVÁCKY ZBOR MESTA BRATISLAVY

    CD - Radio Bratislava RB 0092-2231

    1. Ján Šimbracký: Omnes gentes plaudite

      Spevácky zbor mesta Bratislavy, Ladislav Holásek (dir.)

    2. Pavol Bagin: Lapotadlo

      Spevácky zbor mesta Bratislavy, Ladislav Holásek (dir.)

    3. Ivan Hrušovský: Malá improvizácia

      Spevácky zbor mesta Bratislavy, Ladislav Holásek (dir.)

    4. Ilja Zeljenka: Lamentoso

      Spevácky zbor mesta Bratislavy, Ladislav Holásek (dir.)

    5. Eugen Suchoň: Slovenská pieseň ESD 95

      Spevácky zbor mesta Bratislavy, Ladislav Holásek (dir.)

  • 1995

    EUGEN SUCHOŇ – SVÄTOPLUK

    CD - Opus 9356 1691-93

    • Eugen Suchoň: Svätopluk ESD 80

      Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Slovenský filharmonický zbor, Ondrej Malachovský (b), František Caban (br), František Livora (t), Magdaléna Blahušiaková (s), Peter Dvorský (t), Ľuba Baricová (a), Anna Czaková (s), Ondrej Lenárd (dir.)

  • 1994

    CLASSICAL MUSIC VOL. 3

    CD - Opus OP 0007 2 131

    1. Manuel de Falla: 7 španielskych piesní

      Silvia Sklovská (ms), Daniel Buranovský (pf)

    2. Oto Ferenczy: Tri poézie Stepana Ščipačeva – Poézia o záletnom vetre

      Silvia Sklovská (ms), Daniel Buranovský (pf)

    3. Georges Bizet: Habanera z opery Carmen

      Silvia Sklovská (ms), Daniel Buranovský (pf)

    4. Paul McCartney: Ária Nurse z Liverpoolského oratória

      Silvia Sklovská (ms), Daniel Buranovský (pf)

    5. Andrew Lloyd Webber: Memory (z muzikálu Cats)

      Silvia Sklovská (ms), Daniel Buranovský (pf)

    6. Ludwig van Beethoven: Päť piesní

      Gustáv Beláček (b), Jana Nagy-Juhász (pf)

    7. Anton Rubinstein: alada "Pered voevodoy molea on stoit" na slová Turgeneva

      Gustáv Beláček (b), Jana Nagy-Juhász (pf)

    8. Fiodor Keneman: Balada "Kak korol šiol na vojnu" na slová A. Koltonovského

      Gustáv Beláček (b), Jana Nagy-Juhász (pf)

    9. D. Stolypin: "Dva velikana" na slová M. Lermontova

      Gustáv Beláček (b), Jana Nagy-Juhász (pf)

    10. Jacques Ibert: Štyri piesne Don Quichotte pre bas na slová Ronsarda

      Gustáv Beláček (b), Jana Nagy-Juhász (pf)

    11. Eugen Suchoň: Bačovské piesne ESD 43

      Gustáv Beláček (b), Jana Nagy-Juhász (pf)

  • 1994

    CLASSICAL MUSIC VOL. 4

    CD - Opus OP 0008 2 131

    1. Johann Nepomuk Hummel: Introdukcia, Téma a Variácie op. 102

      Igor Fábera (ob), Vasilena Verbovská (pf)

    2. Robert Schumann: Tri romance pre hoboj a klavír op. 94

      Igor Fábera (ob), Vasilena Verbovská (pf)

    3. Fryderyk Chopin: Klavírna sonáta č. 3 h mol op. 58

      Zuzana Niederdorfer (pf)

    4. Fryderyk Chopin: Nokturno Fis dur op. 15 č. 2

      Zuzana Niederdorfer (pf)

    5. Eugen Suchoň: Toccata ESD 94

      Zuzana Niederdorfer (pf)

  • 1994

    SUK – SUCHOŇ

    CD - KOCH Records 3-1538-2 H1

    1. Josef Suk: Fantazie g moll pro housle a orchestr, op. 24

      Günter Neuhold (vn), Bamberger Symphoniker, Thomas Christian (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Fantázia pre husle a orchester op. 7 ESD 73

      Günter Neuhold (vn), Bamberger Symphoniker, Thomas Christian (dir.)

  • 1992

    EUGEN SUCHOŇ – METAMORPHOSIS, SUITE BALLADESQUE

    CD - Marco Polo 8.223130

    1. Eugen Suchoň: Metamorfózy ESD 77b

      Slovenská filharmónia, Zdeněk Košler (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Baladická suita op. 9 ESD 58b

      Slovenská filharmónia, Zdeněk Košler (dir.)

  • 1989

    AKÁ SI MI KRÁSNA

    CD - Opus OPUS 9352 2160

    • Eugen Suchoň: Aká si mi krásna ESD 51a

      Slovenský filharmonický zbor, Pavol Procházka (dir.)

  • 1989

    EUGEN SUCHOŇ – KRÚTŇAVA

    CD - Opus 9356 2094-95

    • Eugen Suchoň: Krútňava ESD 72

      Ondrej Malachovský (b), Peter Dvorský (t), Gabriela Beňačková (s), Vladimír Kubovčík (b), Alžbeta Michálková (ms), Jaroslava Sedlářová (ms), Oľga Hanáková (a), Eva Jenisová (s), Ľuba Baricová (a), Jana Tarajová Valášková (s), Jozef Kundlák (t), Juraj Martvoň (br), Peter Mikuláš (b), Stanislav Beňačka (b), Alžbeta Kubánková (a), Ľudovít Ludha (t), Anna Martvoňová (s), Slovenský filharmonický zbor, Pavol Procházka (zbm.), Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

  • 1988

    EUGEN SUCHOŇ

    LP - Opus 9310 2075

    1. Eugen Suchoň: Rapsodická suita op. 20 ESD 87a

      Klára Havlíková (pf), Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89b – Impromptu s variáciami a Finále (Mladej slovenskej skladateľskej generácii) ESD 89/6b

      Klára Havlíková (pf), Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

    3. Eugen Suchoň: Elégia a Toccata ESD 103

      Klára Havlíková (pf), Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

  • 1988

    EUGEN SUCHOŇ: BALLADIC SUITE, METAMORPHOSES

    LP - Opus 9310 1949

    1. Eugen Suchoň: Baladická suita op. 9 ESD 58b

      Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Metamorfózy ESD 77b

      Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

  • 1988

    SONG CYCLES

    CD - Opus 9352 1830

    1. Eugen Suchoň: Nox et solitudo op. 4 ESD 49a

      Magdaléna Blahušiaková (ms), Slovenská filharmónia, Libor Pešek (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Ad astra op. 16 ESD 81a

      Magdaléna Hajóssyová (s), Slovenská filharmónia, Libor Pešek (dir.)

    3. Eugen Suchoň: Pohľad do neznáma ESD 98a

      Peter Dvorský (t), Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

    4. Eugen Suchoň: Tri piesne ESD 109

      Sergej Kopčák (b), Slovenská filharmónia, Libor Pešek (dir.)

  • 1987

    BRITTEN – JANÁČEK – SUCHOŇ

    LP - Opus 9310 1773

    1. Benjamin Britten: Simple Symphony pre sláčikový orchester

      Slovenský komorný orchester, Bohdan Warchal (dir.)

    2. Leoš Janáček: Suita pre sláčikový orchester

      Slovenský komorný orchester, Bohdan Warchal (dir.)

    3. Eugen Suchoň: Serenáda op. 5 ESD 50b

      Slovenský komorný orchester, Bohdan Warchal (dir.)

  • 1987

    OD HIGHLIGHTS

    CD - BIS Records BIS-CD-383

    1. Vilhelm Svedbom: Hej dunkom (Hey, Let's Carouse)

    2. Hugo Alfven: Uti var hage (In Our Meadow)

    3. Wilhelm Peterson-Berger: En fjallfard (A Mountain Journey): III. Pa Fjallet i Sol (On the fell in sunshine)

    4. August Soderman: Ett bondbrollop (A Peasant's Wedding): IV. I brollopsgarden (At the Bride's Home)

    5. David Wikander: Kung Liljekonvalje (King Lily of the Valley)

    6. Béla Bartók: 4 Old Hungarian Songs

    7. Veljo Tormis: The Songs of Hamlet

    8. Eugen Suchoň: Tri slovenské ľudové piesne ESD 74

      Christer Solen (t), Staffan Sandlund (br), Orphei Drängar, Eric Ericson (dir.)

    9. Johann Nepomuk David: Wir zogen in das Feld (We Went into the Field)

    10. Richard Strauss: 3 Männerchöre, TrV 270: Traumlicht

    11. Max Reger: An das Meer

    12. Samuel Barber: A Stopwatch and an Ordnance Map, Op. 15

    13. Marco Enrico Bossi: Il brivido (The Shiver)

    14. Darius Milhaud: Psaume 121

    15. Camille Saint-Saëns: Saltarelle

    16. Giuseppe Verdi: Il trovatore: Coro di zingari

    17. Charles-Francois Gounod: Faust: Chœur des soldats

  • 1986

    ELENA KITTNAROVÁ

    LP - Opus 9116 1807

    1. Giuseppe Verdi: Macbeth: "Una macchia è qui tuttora"

      Elena Kittnarová (s), Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

    2. Giacomo Puccini: Tosca: "Vissi d'arte, vissi d'amore"

      Elena Kittnarová (s), Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

    3. Pietro Mascagni: Sedliacka česť: "Voi lo sapete, mamma"

      Elena Kittnarová (s), Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

    4. Eugen Suchoň: Krútňava ESD 72

      Elena Kittnarová (s), Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

    5. Leoš Janáček: Věc Makropulos: "Cítila jsem, že smrt na mne sahala"

      Elena Kittnarová (s), Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

    6. Richard Strauss: Salome: "Ah! Du wolltest mich nicht deinen Mund küssen lassen, Jochanaan!"

      Elena Kittnarová (s), Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

  • 1986

    VÍŤAZOSLAV KUBIČKA : ANDREJ OČENÁŠ : JOZEF SIXTA : EUGEN SUCHOŇ

    LP - Opus 9111 1827

    1. Víťazoslav Kubička: Cesta op. 20

      Matej Drlička (cl), Karol Filipovič (vc), Peter Minárik (pf)

    2. Andrej Očenáš: Donquijotská suita op. 40

      Jindřich Pazdera (vn), Ľudovít Kanta (vc)

    3. Jozef Sixta: Piano Sonata

      Stanislav Zamborský (pf)

    4. Eugen Suchoň: Tri piesne ESD 109

      Sergej Kopčák (b), Slovenská filharmónia, Libor Pešek (dir.)

  • 1985

    OZVENY HÔR A DOLÍN

    LP - Opus 9117 1657

    1. Eugen Suchoň: Ozveny ESD 102

      Spevácky zbor SĽUK-u, Pavol Procházka (dir.)

    2. Tadeáš Salva: Pastierske z Liptova

      Alojz Bučko (fsch), Spevácky zbor SĽUK-u, Orchester SĽUK-u, Pavol Procházka (dir.)

    3. Ilja Zeljenka: Chvíle clivotu a žiaľu – Čierna svadba Jánošíka

      Juraj Horil (vm), Daniela Šašinková (vf), Spevácky zbor SĽUK-u, Orchester SĽUK-u, Ján Matus (dir.)

    4. Ján Berky-Mrenica: Sama kráľovná

      Ján Palovič (vm, fsch), Ľudová hudba SĽUK-u, Ján Berky-Mrenica (dir.)

    5. Jozef Štelzer: Široký potoček

      Štefan Kosora (vm), Spevácky zbor SĽUK-u, Orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)

    6. Ivan Hrušovský: Prekáračky z Kysúc

      Jozef Hora (vm), Spevácky zbor SĽUK-u, Juraj Helcmanovský (zmb), Pavol Procházka (dir.)

    7. Svetozár Stračina: Stínka a úval

      Angela Vargicová (vf), Spevácky zbor SĽUK-u, Orchester SĽUK-u, Ján Matus (dir.)

  • 1983

    EJ, ZAPÍSKAJ, ZASPIEVAJ

    LP - Opus 9117 1434

    1. Tibor Andrašovan: Pod Ždiarskou vidlou

      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)

    2. Jozef Štelzer: Ej, zapískaj, zaspievaj

      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)

    3. Igor Bázlik: Tri piesne zo západného Slovenska

      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)

    4. Eugen Suchoň: Spievanky ESD 75

      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Pálka (zbm.), Jozef Štelzer (dir.)

    5. Bartolomej Urbanec: Hôľne spevy

      Mužský zbor SĽUK-u, Jozef Štelzer (zbm.), Bartolomej Urbanec (dir.)

    6. Alexander Moyzes: Hory, hory, čierne hory

      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)

    7. Šimon Jurovský: Odobierka nevesty

      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)

    8. Tibor Andrašovan: Na jarnú nedzeľu

      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)

  • 1983

    EUGEN SUCHOŇ : FANTÁZIA A BURLESKA PRE HUSLE A ORCHESTER : CONCERTINO PRE KLARINET A ORCHESTER

    LP - Opus 9110 0986

    1. Eugen Suchoň: Fantázia pre husle a orchester op. 7 ESD 73

      Peter Michalica (vn), Slovenská filharmónia, Ladislav Slovák (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Concertino per clarinetto ed orchestra ESD 100a

      Jozef Luptáčik st. (cl), Slovenská filharmónia, Ladislav Slovák (dir.)

  • 1983

    EUGEN SUCHOŇ : PORTRAIT OF THE COMPOSER

    LP - Opus 9110 1451-54

    1. Eugen Suchoň: Malá suita s passacagliou op. 3 ESD 48a

      Klára Havlíková (pf)

    2. Eugen Suchoň: O horách op. 8 ESD 67

      Spevácky zbor slovenských učiteľov, Juraj Haluzický (dir.)

    3. Eugen Suchoň: Serenáda op. 5 ESD 50a

      Slovenský komorný orchester, Bohdan Warchal (umv.)

    4. Eugen Suchoň: Sonatína op. 11 pre husle a klavír ESD 60

      Jela Špitková (vn), Marian Lapšanský (pf)

    5. Eugen Suchoň: Metamorfózy ESD 77a

      Slovenská filharmónia, Ladislav Slovák (dir.)

    6. Eugen Suchoň: Baladická suita op. 9 ESD 58a

      Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

    7. Eugen Suchoň: Ad astra op. 16 ESD 81a

      Magdaléna Hajóssyová (s), Silvia Macudzińska (pf)

    8. Eugen Suchoň: Poème macabre op. 17 ESD 83

      Jindřich Pazdera (vn), Cyril Dianovský (pf)

    9. Eugen Suchoň: Symfonická fantázia na B-A-C-H ESD 93

      Ferdinand Klinda (org), Slovenská filharmónia, Ľudovít Rajter (dir.)

    10. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Dve prelúdiá v starom slohu (Due preludi in stile antico) ESD 89/1a

      Klára Havlíková (pf)

    11. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Tri romantické kusy (Tre pezzi romantici) ESD 89/2a

      Klára Havlíková (pf)

    12. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Meditácia (Dumka) a tanec (Meditazione e Danza) ESD 89/3a

      Klára Havlíková (pf)

    13. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Intermezzá (Intermezzi) ESD 89/5a

      Klára Havlíková (pf)

    14. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Impromptu s variáciami a Finále (Improvisazione con variazioni) ESD 89/6a

      Klára Havlíková (pf)

  • 1979

    EUGEN SUCHOŇ, JÁN CIKKER, ALEXANDER MOYZES

    LP - Opus 9110 0644

    1. Eugen Suchoň: Baladická suita op. 9 ESD 58b

      Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ondrej Lenárd (dir.)

    2. Ján Cikker: Leto op. 19

      Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ladislav Slovák (dir.)

    3. Alexander Moyzes: Jánošíkovi chlapci op. 21

      Symfonický orchester Československého rozhlasu, Ľudovít Rajter (dir.)

  • 1978

    EUGEN SUCHOŇ – KALEIDOSKOP

    LP - Supraphon 1 10 2343 G

    1. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89b – Tri romantické kusy (Pamiatke J. Suka) ESD 89/2b

      Klára Havlíková (pf), Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, František Vajnar (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89b – Meditácia (Dumka) a tanec (Pamiatke B. Bartóka) ESD 89/3b

      Klára Havlíková (pf), Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, František Vajnar (dir.)

    3. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89b – Tri časti z Kontemplácií (Neznámemu hrdinovi SNP) ESD 89/4b

      Klára Havlíková (pf), Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, František Vajnar (dir.)

    4. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89b – Intermezzá (Pamiatke A. Skriabina) ESD 89/5b

      Klára Havlíková (pf), Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, František Vajnar (dir.)

    5. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89b – Impromptu s variáciami a Finále (Mladej slovenskej skladateľskej generácii) ESD 89/6b

      Klára Havlíková (pf), Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, František Vajnar (dir.)

  • 1977

    BRATISLAVA – MESTO HUDBY

    LP - Opus 9110 0560

    1. Daniel Georg Speer: Sonáta č. 26 pre dychové nástroje a basso continuo

      František Kurzweil (dir.), Bratislavská dychová harmónia

    2. Anton Zimmermann: Tance pre dvoje huslí a sláčikový orchester

      Vojtech Gabriel (vn), Viliam Farkaš (vn), Bratislavské komorné združenie, Vlastimil Horák (dir.)

    3. Johann Nepomuk Hummel: Rondo con grazia (3. časť z Grand sonáty As dur op. 92)

      Silvia Macudzińska (pf4m), Rudolf Macudziński (pf4m)

    4. Alexander Albrecht: Quintetto frammento

      Vojtech Samec (fl), Vladimír Mallý (ob), Jozef Luptáčik st. (cl), František Machats (fg), Pavol Kováč (pf)

    5. Alexander Moyzes: Musica Istropolitana op. 73

      Slovenský komorný orchester, Bohdan Warchal (umv.)

    6. Miloslav Kořínek: Sonatína – Boj o Bratislavu

      Jozef Sikora (vc), Tatiana Fraňová (pf)

    7. Miloslav Kořínek: Sonatína – Vďaka sovietskej armáde za oslobodenie

      Jozef Sikora (vc), Tatiana Fraňová (pf)

    8. Eugen Suchoň: Sonatína op. 11 pre husle a klavír ESD 60

      Jela Špitková (vn), Marian Lapšanský (pf)

    9. Milan Novák: Hudba pre flautu a sláčikové kvarteto – Con moto

      Vojtech Samec (fl), Tedlovo kvarteto

  • 1977

    HEJ, SLNKO VYCHODÍ

    LP - Opus 9116 0624

    1. Bartolomej Urbanec: Hej, slnko vychodí

      Zbor Opery SND, Ladislav Holásek (zbm.), Orchester Opery SND, Ondrej Lenárd (dir.)

    2. Dezider Kardoš: Pieseň šťastných detí

      Detský zbor Plameň, Jozef Klocháň (zbm.), Orchester Opery SND, Ondrej Lenárd (dir.)

    3. Bartolomej Urbanec: Pozdrav

      Zbor Opery SND, Ladislav Holásek (zbm.), Orchester Opery SND, Ondrej Lenárd (dir.)

    4. Jan Seidel: Kupředu, zpátky ni krok

      Zbor Pavla Kühna, Filmový symfonický orchester, František Belfín (dir.)

    5. Radim Dreisl: Rozkvětlý den

      Zbor Pavla Kühna, Filmový symfonický orchester, František Belfín (dir.)

    6. Eugen Suchoň: Aká si mi krásna ESD 51a

      Slovenský filharmonický zbor, Jan Mária Dobrodinský (dir.)

    7. Karol Elbert: Poďme chlapci aj dievčatá

      Zbor Opery SND, Ladislav Holásek (zbm.), Orchester Opery SND, Ondrej Lenárd (dir.)

    8. Václav Dobiáš: Príchod Červenej armády

      Armádny umelecký súbor V. Nejedlého, Jiří Kareš (dir.)

    9. Tibor Andrašovan: Rodná zem

      Zbor Opery SND, Ladislav Holásek (zbm.), Orchester Opery SND, Ondrej Lenárd (dir.)

    10. Ludvík Podéšť: Všichni jsme mladí

      Zbor Pavla Kühna, Filmový symfonický orchester, František Belfín (dir.)

    11. Zdenko Mikula: Moja rodná

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    12. Alexander Moyzes: Pieseň pracujúcich op. 42

      Zbor Pavla Kühna, Štúdiový symfonický orchester, Vladimír Válek (dir.)

  • 1976

    EUGEN SUCHOŇ: ŽALM ZEME PODKARPATSKEJ

    LP - Opus 9112 0436

    • Eugen Suchoň: Žalm zeme podkarpatskej op. 12 ESD 65

      Vilém Přibyl (t), Slovenský filharmonický zbor, Slovenská filharmónia, Ladislav Slovák (dir.)

  • 1976

    KLÁRA HAVLÍKOVÁ : EUGEN SUCHOŇ

    LP - Opus 9111 0408

    1. Eugen Suchoň: Malá suita s passacagliou op. 3 ESD 48a

      Klára Havlíková (pf)

    2. Eugen Suchoň: Horalská suita ESD 79/5a

      Klára Havlíková (pf)

    3. Eugen Suchoň: Sonata rustica ESD 79/6a

      Klára Havlíková (pf)

    4. Eugen Suchoň: Toccata ESD 94

      Klára Havlíková (pf)

  • 1975

    BRITTEN – JANÁČEK – SUCHOŇ

    LP - Opus 9111 0459

    1. Benjamin Britten: Simple Symphony

      Slovenský komorný orchester, Bohdan Warchal (dir.)

    2. Leoš Janáček: Suita pre sláčikový orchester

      Slovenský komorný orchester, Bohdan Warchal (dir.)

    3. Eugen Suchoň: Serenáda op. 5 ESD 50b

      Slovenský komorný orchester, Bohdan Warchal (dir.)

  • 1974

    SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA

    LP - Opus 9110 0317-0320

    1. Dezider Kardoš: Res philharmonica op. 41

      Slovenská filharmónia, Ladislav Slovák

    2. Ján Cikker: Variácie na slovenskú ľudovú pieseň

      Slovenská filharmónia, Ladislav Slovák (dir.)

    3. Eugen Suchoň: Symfonická fantázia na B-A-C-H ESD 93

      Ferdinand Klinda (org), Slovenská filharmónia, Ľudovít Rajter (dir.)

    4. Johannes Brahms: 1. symfónia c mol op. 68

      Slovenská filharmónia, Ľudovít Rajter (dir.)

    5. Piotr Iľjič Čajkovskij: 6. symfónia h mol op. 74 (Patetická)

      Slovenská filharmónia, Ladislav Slovák (dir.)

    6. Antonín Dvořák: IX. symfónia e mol "Z nového sveta" op. 95

      Slovenská filharmónia, Zdeněk Košler (dir.)

  • 1973

    LÚČNICA

    LP - Opus 9112 0215

    1. Jacob Arcadelt: Il bianco e dolce cigno

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    2. Claudio Monteverdi: Io mi son giovinetta

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    3. Claudio Monteverdi: Sfogava con le stelle

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    4. Maurice Ravel: Nicolette

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    5. Béla Bartók: Tanečná

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    6. Dmitrij Šostakovič: Popraveným

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    7. Dmitrij Šostakovič: Vpred, priatelia

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    8. Zdenko Mikula: Lúčne hry

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    9. Oto Ferenczy: Miešané zbory a cappella – Verbunk

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    10. Dezider Kardoš: Tri spevy zo Zemplína op. 42a – Mila moja milenka

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    11. Ján Cikker: Tri zbory – Vyletel sokol (CM)

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    12. Eugen Suchoň: O človeku ESD 82 – Tri lyrické piesne (Človek a láska) – Pieseň o tvojom mene, My dvaja, Také divné

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

    13. Zdenko Mikula: Moja rodná

      Spevácky zbor Lúčnica, Štefan Klimo (dir.)

  • 1972

    EUGEN SUCHOŇ : KALEIDOSKOP

    LP - Opus 9111 0163

    1. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Dve prelúdiá v starom slohu (Due preludi in stile antico) ESD 89/1a

      Klára Havlíková (pf)

    2. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Tri romantické kusy (Tre pezzi romantici) ESD 89/2a

      Klára Havlíková (pf)

    3. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Meditácia (Dumka) a tanec (Meditazione e Danza) ESD 89/3a

      Klára Havlíková (pf)

    4. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Intermezzá (Intermezzi) ESD 89/5a

      Klára Havlíková (pf)

    5. Eugen Suchoň: Kaleidoskop (Evoluzioni armoniche) ESD 89a – Impromptu s variáciami a Finále (Improvisazione con variazioni) ESD 89/6a

      Klára Havlíková (pf)

  • 1972

    KLÁRA HAVLÍKOVÁ HRÁ EUGENA SUCHOŇA

    LP - Opus 9111 0017

    1. Eugen Suchoň: Metamorfózy ESD 77a

      Klára Havlíková (pf)

    2. Eugen Suchoň: Baladická suita op. 9 ESD 58a

      Klára Havlíková (pf)

  • 1972

    SĽUK

    LP - Opus 9117 0197

    1. Šimon Jurovský: Odobierka nevesty

      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)

    2. Tibor Andrašovan: Pod Ždiarskou vidlou

      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)

    3. Eugen Suchoň: Spievanky ESD 75

      Helena Petráková (v), Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)

    4. Bartolomej Urbanec: Periniarky

      Anna Nigutová-Baková (v), Zbor a orchester SĽUK-u, Tibor Andrašovan (dir.)

    5. Tibor Andrašovan: Kosba pod Rozsutcom

      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)

    6. Eugen Suchoň: Terchovské spevy ESD 78

      Zbor a orchester SĽUK-u, Jozef Štelzer (dir.)

  • 1968

    SLOVENSKÉ ĽUDOVÉ PIESNE

    LP - Supraphon 0 17 0499 F

    1. Eugen Suchoň: Terchovské spevy ESD 78

      Slovenský ľudový umelecký kolektív, Jozef Štelzer (dir.)

    2. Milan Novák: Vyhorela lipka

      Slovenský ľudový umelecký kolektív, Jozef Štelzer (dir.)

    3. Alexander Moyzes: Piesne od Zvolena

      Slovenský ľudový umelecký kolektív, Jozef Štelzer (dir.)

    4. Ján Cikker: Lúčne spevy a tance op. 31 č. 3

      Slovenský ľudový umelecký kolektív, Jozef Štelzer (dir.)

    5. Tibor Andrašovan: Kosba pod Rozsutcom

      Slovenský ľudový umelecký kolektív, Jozef Štelzer (dir.)

    6. Bartolomej Urbanec: Prešporská kasáreň

      Slovenský ľudový umelecký kolektív, Jozef Štelzer (dir.)

  • 1964

    ALEXANDER MOYZES, EUGEN SUCHOŇ

    LP - Supraphon DV 6083

    1. Alexander Moyzes: V jeseni op. 56

      Taťána Masariková (ms), Slovenská filharmónia, Ladislav Slovák (dir.)

    2. Eugen Suchoň: Ad astra op. 16 ESD 81a

      Drahomíra Tikalová (s), Slovenská filharmónia, Ladislav Slovák (dir.)

  • 1958

    EUGEN SUCHOŇ: ŽALM ZEME PODKARPATSKEJ

    LP - Supraphon DV 5344

    • Eugen Suchoň: Žalm zeme podkarpatskej op. 12 ESD 65

      Janko Blaho (t), Miešaný zbor bratislavského rozhlasu, Slovenská filharmónia, Ladislav Slovák (dir.)

  • EUGEN SUCHOŇ, OTAKAR OSTRČIL

    LP - Opus 9020 0128

    1. Eugen Suchoň: O horách op. 8 ESD 67

      Jan Řezníček (t), Akademické spevácke združenie Moravan, Josef Veselka (dir.)

    2. Otakar Ostrčil: Prosté motivy op. 21

      Pěvecké sdružení moravských učitelů, Jan Šoupal (dir.)

x