Program

Šesť strún v súčasnej hudbe

Nedeľa 10. 11. 2019 o 10:30

Mirbachov palác

Františkánske námestie 11, Bratislava

Zobraziť na mape

Účinkujúci:

Diela:
Vstupné:

  • Vstupenky na tento koncert sú dostupné v pokladnici Mirbachovho paláca (ul. Františkánske námestie 11), cena vstupeniek 4 Eur
Foto: Ondrej Veselý © Martina Šimkovičová

Ondrej Veselý © Martina Šimkovičová

i

 

 

 

Koncertný program v interpretácii sovenského gitaristu Ondreja Veselého mapuje (s výnimkou skladieb Tõnu Kõrvitsa a Pavla Malovca) diela z posledných desaťročí napísaných skladateľmi, ktorých inšpiroval gitarový zvuk a majstrovstvo ich kolegov-gitaristov. Návštevníci koncertu sa môžu tešiť okrem tvorby spomínaných skladateľov aj na diela Pēterisa Vasksa, Magnusa Lindberga, Vladimíra Bokesa a Salvatora Sciarrina. Ondrej Veselý získal vzdelanie pod vedením M. Krajča, J. Zsapku, P. Remeníka, A. Marca a L. Borzíka, študoval na prestížnom Konzervatóriu v Maastrichte (Holandsko) pod vedením C. Marchioneho, okrem toho sa zdokonaľoval u G. Bandiniho (Taliansko). Jeho interpretačná aktivita vyústila i do priamej spolupráce so skladateľmi z Belgicka, Talianska, Brazílie, Švédska, USA a Austrálie, z ktorých mnohí mu dedikovali svoje diela. Dlhodobo taktiež spolupracuje s brazílsko-americkou skladateľkou Clarice Assad.

Koncert sa uskutoční v rámci série koncertov Nedeľné matiné v Mirbachovom paláci. Vstupenky na tento koncert sú dostupné v pokladnici Mirbachovho paláca (ul. Františkánske námestie 11), cena vstupeniek 4 Eur.

 

 

x