• 1983 – 1989

  Konzervatórium v Bratislave (spev – Róbert Szücs)

 • 1989 – 1993

  VŠMU (spev – Eva Blahová)

 • 1990 – 1997

  majstrovské interpretačné kurzy (Peter Mikuláš, Peter Schreier, Sergej Kopčák, Carlo Bergonzi, Andrej Kucharský, Ileana Cotrubas, Helmuth Rilling, Wolfgang Schöne a i.)

 • -

  pravidelný hosťujúci sólista Slovenskej a Českej filharmónie, Symfonického orchestra Českého rozhlasu a London Philharmonic Orchestra

Gustáv Beláček patrí k popredným predstaviteľom slovenského vokálneho umenia. V roku 1992 debutoval ako Leporello v Komornej opere v Prahe. Odvtedy vytvoril množstvo operných postáv na operných scénach doma a v zahraničí. Ako koncertný spevák účinkoval popri domácich telesách (napr. Slovenská filharmónia, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Štátny komorný orchester Žilina, Slovenský komorný orchester B. Warchala) i s významnými európskymi a zámorskými orchestrami (napr. Drážďanská filharmónia, Orchestra de la Suisse romande, Orchester hl. mesta Prahy FOK, l´Orchestre National de France, New Jersey Symphony, San Francisco Symphony, Montreal Symphony, Cammerata New York atď.). Spolupracoval s poprednými dirigentskými osobnosťami ako napr. Sir Charles Mackerras, Serge Baudo, Seiji Ozawa, Jiří Bělohlávek, Libor Pešek a ď. Koncertoval napr. v Colegio National Buenos Aires (AR) a Nacional Teater Aula Magna Lisabon (PT). Realizoval nahrávky pre slovenskú, českú, maďarskú a francúzsku (TV Arte) televíziu a tiež pre Slovenský a Český rozhlas.

x