Avital meets Avital in Bratislava – pozvánka na koncert

Foto: Avital meets Avital in Bratislava – pozvánka na koncert

15. 6. 2017

Zažite v sobotu 24. júna o 20.00 v Ateliéri Babylon výnimočný večer so svetoznámym mandolinistom!

Avi Avital (Izrael) je prvým sólovým mandolinistom, ktorý získal nomináciu na prestížne ocenenie Grammy. Svojím energickým prejavom si získal fanúšikov po celom svete. Popri klasickej a súčasnej hudbe sa venuje aj medzižánrovým projektom. Jeden z nich príde predstaviť do Bratislavy pri príležitosti blížiaceho sa vydania CD.

Avital meets Avital je dialógom dvojice charizmatických hudobníkov, ktorí hoci pochádzajú z odlišných svetov zdieľajú rovnako bohaté hudobné dedičstvo. Grammy-nominovaný mandolinista, Avi Avital, vychádza z klasickej tradície, zatiaľ čo oceňovaný basový virtuóz a oudista, Omer Avital, je uznávaným jazzovým umelcom a skladateľom. Zoskupenie je doplnené o ďalších členov – klaviristu Omera Kleina a perkusionistu Itameriho Doaria.
Ich tvorba sa nesie v znamení rozmanitých vplyvov: marockej a severoafrickej hudby, folklóru i klasiky, židovských harmónií a stredomorských rytmov vytvárajúc tak priestor pre stretnutie komornej hudby s bezprostrednou energiou a emóciami world music a jazzu.

Avi Avital – mandolína
Omer Avital – oud/kontrabas
Yonathan Avishai – klavír
Itamar Doari – perkusie
« späť na zoznam Aktualizované: 15. 06. 2017