Shlomo Mintz a Majstrovské kurzy 2019

Foto: Shlomo Mintz a Majstrovské kurzy 2019

16. 9. 2019

V poradí už 7. ročník Majstrovských kurzov svetových husľových virtuózov v Bratislave sa v tomto roku uskutoční v dňoch 24. a 25. októbra. Po veľmi úspešných predchádzajúcich ročníkoch tohto mimoriadneho projektu u nás, povedie kurz ďalšia osobnosť svetového husľového umenia Shlomo Mintz. Izraelský huslista tak doplní zoznam výnimočných lektorov kurzov, ktorí predviedli v Bratislave nielen svoje interpretačné, ale aj pedagogické umenie. Boli nimi Julian Rachlin, Dalibor Karvay, Sophie Rachlin, Ilya Gringolts, Alexandra Soumm, Renaud Capuçon, Midori Goto a Vadim Gluzman.

Shlomo Mintz sa predstaví samostatným recitálom vo štvrtok 24. októbra 2019 o 19.00 hod. vo Veľkom evanjelickom kostole na Panenskej 28 v Bratislave. Na klavíri ho bude sprevádzať izraelský klavirista Itamar Golan. Vstupenky na koncert je možné zakúpiť v sieti Ticketportal.

Kurzy budú prebiehať v piatok 25. októbra 2019 v čase od 9.30 do 13.30 hod. v Koncertnej sieni VŠMU - Dvorana na Zochovej 1 v Bratislave. Všetky potrebné informácie nájdu záujemcovia na stránke usporiadateľa kurzov, ktorým je Komorný orchester Sinfonietta Bratislava s jeho koncertným majstrom Pavlom Bogaczom. Info: www.sinfonietta.sk/ 

Prihlášky aktívnych účastníkov treba zaslať do 18. októbra 2019 na: sinfoniettabratislava@gmail.com predmet: „Aktívny účastník – Shlomo Mintz“.

 

Projekt finančne podporil Fond na podporu umenia a Nadácia VÚB.
« späť na zoznam Aktualizované: 20. 09. 2019