Lesný roh
V tomto videu nám zvedavý moderátor Tobiáš Jaura a hráčka na lesný roh Carlie BIGELOW predstavia prvého člena rodiny plechových dychových nástrojov - LESNÝ ROH.

Carlie Bigelow sa narodila v Toronte v Kanade. Na lesný roh začala hrať v 11 rokoch a rýchlo sa zapojila do miestnych mládežníckych orchestrov a školských kapiel. Pokračovala v štúdiu na Torontskej univerzite, kde získala bakalársky titul v odbore interpretácia u Harcusa Hennigara. Počas pôsobenia v Toronte mala tú česť vystupovať so svetoznámym dychovým kvintetom Canadian Brass. Carlie pracovala aj pre kanadské ozbrojené sily a bola členkou vojenského orchestra Royal Regiment of Canada.
V roku 2013 sa Carlie presťahovala do Zürichu a v roku 2016 ukončila magisterské štúdium orchestrálnej hry na Züricher Hochschule der Künste, kde študovala u Radovana Vlatkoviča. V Zürichu hrala s mnohými rôznymi miestnymi orchestrami.
Od ukončenia štúdia bola Carlie veľmi žiadanou hráčkou na lesný roh po celej Európe, bola 1. hornistkou Bulharskej štátnej opery v Starej Zagore, neskôr v Koncertnom orchestri Budapešť do Concerto Orchestra Budapest. V súčasnosti pôsobí v Slovenskej filharmónii v Bratislave a pravidelne sa vracia do Švajčiarska, kde vystupuje so súborom Alpine Sisters.

Súčasťou každého dielu projektu HUDOBNEJ TRIEDY je interaktívny METODICKÝ LIST (na stiahnutie nižšie), ktorý je výbornou doplňujúcou učebnou pomôckou.
Okrem stručne, prehľadne a zaujímavo zhrnutých najdôležitejších informácií z videa, obsahuje aj internetové prepojenia na množstvo ukážok (youtube), v ktorých deti vidia a počujú zvuk prezentovaného hudobného nástroja, ale i prácu celého symfonického orchestra.

Projekt Hudobná trieda je voľne dostupný na YouTube a na sociálnych sieťach projektu:

Hudobná trieda | Facebook 
Hudobná trieda • Fotky a videá na Instagrame

Fotogaléria

x