Violončelo

Predstavujeme vám tretí diel edukačného videoprojektu Hudobná trieda, ktorý je venovaný violončelu. Nástroj predstavil violončelista Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu Michal Haring.


Michal Haring je absolventom VŠMU a Advanced postgraduate soloist class na Dánskej kráľovskej akadémii v Kodani. Je víťazom Violončelovej súťaže Dánskej kráľovskej akadémie. Svoje skúsenosti rozvíjal aj v Slovenskej filharmónii, v súbore Capella Istropolitana, ŠKO Žilina a Symphonia Vienna. Aktívne pôsobí vo viacerých komorných zoskupeniach ako Varga quartet, Klavírne trio Šujan, Novák, Haring a Klavírne trio Zhang, Mhana, Haring.

Súčasťou každého dielu projektu HUDOBNEJ TRIEDY je interaktívny 4-stranový METODICKÝ LIST, ktorý je výbornou doplňujúcou učebnou pomôckou.
Okrem stručne, prehľadne a zaujímavo zhrnutých najdôležitejších informácií z videa, obsahuje aj internetové prepojenia na množstvo ukážok (youtube), v ktorých deti vidia a počujú zvuk prezentovaného hudobného nástroja, ale i prácu celého symfonického orchestra.

Projekt Hudobná trieda je voľne dostupný na YouTube a na sociálnych sieťach projektu:

Hudobná trieda | Facebook 
Hudobná trieda • Fotky a videá na Instagrame

Fotogaléria

x