Hoboj
V 6. diele HUDOBNEJ TRIEDY nám zvedavý moderátor Tobiáš Jaura a prvý hobojista Slovenskej filharmónie Matúš VEĽAS predstavia druhý z rodiny drevených dychových nástrojov - HOBOJ.

Matúš VEĽAS už počas štúdií pôsobil v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu ako prvý hobojista. V tomto období naštudoval rad hobojových koncertov (Haydna, Mozarta, Belliniho) vrátane náročného hobojového koncertu D dur Richarda Straussa.
V súčasnosti je prvým hobojistom Slovenskej filharmónie, kde pravidelne účinkuje aj ako sólista. Sólisticky sa predstavil aj s ďalšími poprednými slovenskými telesami ako Štátna filharmónia Košice, SOSR, Cappella Istropolitana či Komorný orchester VŠMU a má za sebou aj účinkovania v zahraničí.
Dôležitou súčasťou jeho umeleckých aktivít je interpretácia komornej hudby, pravidelne sa jej venuje v rôznych komorných zoskupeniach (spolupráca napr. s Moyzesovým kvartetom a Mucha Quartet).

Súčasťou každého dielu projektu HUDOBNEJ TRIEDY je interaktívny 4-stranový METODICKÝ LIST (na stiahnutie nižšie), ktorý je výbornou doplňujúcou učebnou pomôckou.
Okrem stručne, prehľadne a zaujímavo zhrnutých najdôležitejších informácií z videa, obsahuje aj internetové prepojenia na množstvo ukážok (youtube), v ktorých deti vidia a počujú zvuk prezentovaného hudobného nástroja, ale i prácu celého symfonického orchestra.

Projekt Hudobná trieda je voľne dostupný na YouTube a na sociálnych sieťach projektu:

Hudobná trieda | Facebook 
Hudobná trieda • Fotky a videá na Instagrame

Fotogaléria

x